شیرزاد و فراموشکاری های مصلحتی !

برخلاف ادعاي آقاي شيرزاد، تقدير دولت اسرائيل از سخنان ايشان روي سايت رسمي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي قرار دارد. بنابراين آن گونه كه آقاي شيرزاد قلمداد مي كند، گردانندگان سايت و هويت آن نامعلوم نيست.

احمد شيرزاد عضو شوراي مركزي حزب مشاركت و نماينده مجلس ششم در واكنش به خبر ويژه كيهان 86.9.10 با عنوان «قدرداني وزارت خارجه اسرائيل از عضو مركزي حزب مشاركت» جوابيه اي به کیهان فرستاده و كوشيده است موضوع را به گونه اي رفع و رجوع كند. متن جوابيه آقاي شيرزاد و سپس پاسخ كيهان را مي خوانيد: 

روزنامه كيهان ! خواهشمند است وفق ماده 23 قانون مطبوعات در پاسخ به مطالبي كه در صفحه دوم روزنامه مورخ 86.9.10 در دو بخش به همراه تيتر صفحه اول مطرح كرده ايد، جوابيه زير را با همان حروف و در همان محل درج فرماييد. 

shirzad2.jpg1- به نقل از يك سايت فارسي زبان كه عنوان وزارت خارجه اسرائيل بر آن نقش بسته و هويت آن روشن نيست، جملاتي نقل شده است كه نسبتي با گفته هاي بنده ندارد. گردانندگان نامعلوم اين سايت قبل از نقل خبر سخنراني بنده در يزد (به نقل از سايت هاي ديگر) برداشت ها و نظرات خودشان را نوشته اند كه ربطي به نظرات من ندارد. تيتر مغرضانه و تعجب برانگيز كيهان در صفحه اول كه مطالب آن سايت را «قدرداني وزارت خارجه اسرائيل» از بنده ذكر كرده القاگر موضع گيري رسمي وزارت خارجه اسرائيل و خلاف واقع است.  

2- من ضمن داشتن انتقادهايي به برنامه هسته اي ايران يك صلح طلب ضد سلاح هاي هسته اي هستم. براين مبنا نسبت به رژيم تجاوزگر اسرائيل كه با توليد سلاح هاي هسته اي و عدم پيوستن به پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي امنيت منطقه را به خطر انداخته است موضع دارم و آنها را شايسته اظهارنظر در مورد برنامه هسته اي ايران نمي دانم.  

3- روزنامه كيهان مدعي است كه من لاطائلات صهيونيست ها را تأييد كرده ام. در حالي كه خود اين روزنامه با استناد به «لاطائلات صهيونيست ها» عليه من تيتر و مطلب زده است. اگر گفته هاي آنان لاطائلات است چرا به آن استناد مي كنيد؟ شما با اين كار خود عملاً ذهن ها را به سايت مجهول الهويه و بي خاصيتي كه هيچ ايراني رغبت سرزدن به آن را ندارد متوجه كرده ايد؟  

4- اين جمله كه «ايران 19 سال به دنيا دروغ گفته است» هرگز ادعاي من نبوده است. من در سخنراني سال 82 در مجلس چنين مضموني را به نقل از روزنامه هاي آن زمان اروپا نقل كردم و آن را مورد بررسي و تحليل قرار دادم.  

شما را هشدار مي دهم كه روز جزايي هست كه بايد در مقابل خداوند بزرگ پاسخگو باشيد.

كروبي با عصبانيت خطاب به شیرزاد  گفت: «آقاي شيرزاد شما همين جا بايستيد من يك سؤال از جنابعالي دارم. اگر راديو اسرائيل بگويد همين چيزها را تندتر از شما مي گويد؟ شما جواب بدهيد؛ 19 سال ما به مردم دروغ گفتيم و به دنيا هم دروغ گفتيم؟! شما كل نظام را زير سؤال برديد اين را همين جا جواب بدهيد كه مردم بفهمند.»

والسلام- احمد شيرزاد

 

86.9.11 

و اما ، درباره جوابيه آقاي شيرزاد بايد گفت:  

1- برخلاف ادعاي آقاي شيرزاد، تقدير دولت اسرائيل از سخنان ايشان روي سايت رسمي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي قرار دارد. بنابراين آن گونه كه آقاي شيرزاد قلمداد مي كند، گردانندگان سايت و هويت آن نامعلوم نيست.  

2- عضو شوراي مركزي حزب مشاركت ادعا كرده كه سايت وزارت خارجه اسرائيل برداشت هاي خود از سخنان ايشان را نوشته است و حال آن كه بخشي از مطلب مورد اشاره، دقيقاً همان سخناني است كه آقاي شيرزاد در يزد ايراد كرده و متن آن روي سايت هاي وابسته به حزب مشاركت هم آمده است و بخش ديگر تجليل و تقدير وزارت خارجه اسرائيل از آقاي شيرزاد است.

آقای شیرازد فراموش کرده است که ... آقاي مجيد انصاري به شدت نسبت به اظهارات موهن ایشان  اعتراض كرده و از آقاي كروبي به خاطر موضع برحق و منطقي كه علیه وی گرفته بود قدرداني كرد و آقاي ابوالفضل شكوري وی را وطن فروش ناميد و با اعتراض به سخنان شیرزاد  فرياد زد «آي وطن فروش ها نبايد مزدور آمريكا و اسرائيل شويد»

3- فرموده اند كه «من يك صلح طلب ضد سلاح هاي هسته اي هستم» و «نسبت به رژيم تجاوزگر اسرائيل موضع دارم» كه بايد گفت جنابعالي هر كه هستيد اطلاعات و ديدگاهي كه اخيراً در يزد مطرح كرده قبلاً در مجلس ششم طي نطق پيش از دستور اعلام كرده بوديد دقيقاً همان مواضع اسرائيل است و به همين علت وزارت خارجه اسرائيل بر خود لازم ديده است كه از جنابعالي قدرداني و تشكر كند! 

4- نوشته ايد «روزنامه كيهان مدعي است كه من لاطائلات صهيونيست ها را تأييد كرده ام در حالي كه خود اين روزنامه با استناد به لاطائلات صهيونيست ها عليه من تيتر و مطلب زده است» اين بخش از جوابيه آقاي شيرزاد كاملاً صحت دارد زيرا هم اسرائيل و هم ايشان درباره فعاليت هسته اي ايران لاطائلات گفته اند.  

IMG_3568_resize.jpg5- ادعا كرده اند كه اظهارات ايشان در مجلس ششم كه گفته بودند «ايران 19 سال درباره فعاليت هسته اي خود به دنيا دروغ گفته است» به نقل از يك روزنامه اروپايي بوده است كه فراموشكاري -البته عمدي- ايشان تعجب آور است. ايشان در آن نطق پيش از دستور با نقل مطلب فوق از روزنامه هاي اروپايي گفته بود مدارك و مستندات آنها نشان مي دهد كه درست مي گويند و گفتني است كه بعد از اظهارات وي در مجلس ششم آقاي كروبي به عنوان رئيس مجلس با عصبانيت خطاب به او گفت: «آقاي شيرزاد شما همين جا بايستيد من يك سؤال از جنابعالي دارم. اگر راديو اسرائيل بگويد همين چيزها را تندتر از شما مي گويد؟ شما جواب بدهيد؛ 19 سال ما به مردم دروغ گفتيم و به دنيا هم دروغ گفتيم؟! شما كل نظام را زير سؤال برديد اين را همين جا جواب بدهيد كه مردم بفهمند.» و سپس عده فراوان ديگري از نمايندگان اكثريت و اقليت مجلس ششم ايشان را به خاطر همنوايي با اسرائيل مورد سرزنش قرار دادند، از جمله آقاي مجيد انصاري به شدت نسبت به اظهارات موهن ایشان  اعتراض كرده و از آقاي كروبي به خاطر موضع برحق و منطقي كه علیه وی گرفته بود قدرداني كرد و آقاي ابوالفضل شكوري وی را وطن فروش ناميد و با اعتراض به سخنان شیرزاد  فرياد زد «اي وطن فروش ها نبايد مزدور آمريكا و اسرائيل شويد» و...  

6- آقاي شيرزاد در پايان جوابيه خود كيهان را نصيحت كرده كه «روز جزايي هست كه بايد در مقابل خداوند بزرگ پاسخگو باشيد» و توضيح نداده آيا كساني كه با اسرائيل جنايتكار و قاتل زن و كودك مظلوم فلسطيني همزباني مي كنند نبايد در مقابل خداوند بزرگ پاسخگو باشند؟ اگر همزباني با رژيم صهيونيستي را جرم مي دانيد- كه جرم بزرگي است- بفرماييد در برابر خداوند بزرگ چه پاسخي داريد؟!  

7- و بالاخره كاش آقاي شيرزاد به جاي اينهمه آسمان و ريسمان كردن، در چند كلمه از هموطنان خود پوزش مي خواست و قول مي داد كه ديگر هيچگاه سخني بر زبان نياورد كه اسرائيل آن را قابل تقدير بداند.

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يک ناشناس

سلام دوستان من یک بیمار مبتلا به ایدز هستم و آخرین نوشتها و در د دلهایم را در این وبلاگ نوشته ام از شما میخواهم به من راهنمایی بکنید من خیلی تنها هستم ....

بودن

«كانون زنان ايراني:«اتاقي كه مرگ زهرا در آن رخ داده ، فقط يك متر و نيم با دفتر رييس ستاد منكرات همدان فاصله داشت. پرسش من اين است كه آيا هيچ‌كس آنجا حضور نداشته كه متوجه مرگ زهرا شود.» اين‌ را رحيم ،برادر زهرا، پزشک مقتول در همدان مي‌گويد که به تازگی از صحنه مرگ خواهرش دیدن کرده است .او اضافه مي‌كند:‌ «در سفر به همدان، محل حادثه را به همراه پدرم ديديم؛ فرض كنيد آپارتماني است دو طبقه كه اتاق‌هاي زیاد و نزديك به هم دارد و سالن پذيرايي‌اش حدود شش متر است. آيا در چنين فضايي خواهرم مي‌توانست خودكشي كند.»

بودن

«پدر دكتر زهرا هم در همدان به ديدار قاضي پرونده رفته است: «قول همكاري دادند. پرونده را هم ديدم. در پرونده، روز دستگيري دخترم 21 مهر ذكر شده است. در حالي كه از همان ابتدا، عنوان مي‌شد كه 20 مهر دستگير شده است.به نظر می رسد که مدارک مربوط به بازداشت را دستکاری کرده اند.» او اضافه مي‌كند: «يك روز تاخير در دستگيري يعني توجيه بازداشت 48 ساعته .يعني او فقط 24 ساعت در بازداشت بوده است.» پدر دكتر زهرا مي‌افزايد: «با اين اوصاف، نمي‌توانيم چندان به حرف‌هاي آن‌ها اعتماد كنيم. نمي‌توانم ادعاي آن‌ها را مبني بر نشنيدن صداي زهرا در هنگام مرگ باور كنيم.»

بودن

«رحيم در توضيح محل مرگ خواهرش مي‌گويد: «ادعا مي‌كنند مرگ خواهرم در چارچوب يكي از ورودي‌ درها اتفاق افتاده و در نيز بسته بوده است. حال من سوال مي‌كنم آيا ممكن است، دري بسته باشد و فردي بتواند در چارچوب آن خود را حلق‌آويز كند؟» او اضافه مي‌كند: «گفتند ميله چند سانتي‌متر جلوتر از در قرار داشته است. اما روزي كه من و پدرم آنجا بوديم، ميله را هم كنده بودند. یعنی همان میله ای که مسوولان ستاد امر به معروف ادعا می کنند که زهرا با استفاده از آن خودش را حلق آویز کرده است» رحيم اضافه مي‌كند: «به فرض درست بودن همة اين ادعاها آيا حتي يك نفر آن جا نبوده كه متوجه خودكشي خواهرم شود.»

بودن

او نكتة ديگري را هم عنوان مي‌كند: «فردي كه دخترم را دستگير كرده بود ،یک فرد کم سواد است و به صورت تمام وقت با ستاد امر به معروف همکاری نمی کرده است .یعنی شغل دیگری دارد و عصرها به صورت نیمه وقت با ستاد همکاری می کرده است آيا او در حدي هست كه يك دكتر را در پارك دستگير كند.» رحيم، برادر دكتر زهرا يك درخواست مطرح مي‌كند: «كم‌ترين خواهش ما اين است كه بررسي صحنة جرم را به يك تيم ديگر بسپارند و پرونده به تهران منتقل شود.» شيرين عبادي، وكيل پرونده دكتر زهرا هم دربارة اقدام‌هاي انجام شده مي‌گويد: «متاسفانه هنوز پرينت آخرین مکالمات تلفنی زهرا با برادرش را نداده‌اند و هنوز قانون اجرا نشده است. از رييس قوة قضاييه درخواست مي‌كنم كه پرونده به تهران منتقل شود. از آن جايي كه همة افرادي كه از آن‌ها شكايت كرده ايم در همدان شاغل هستند، براي جلوگيري از هرگونه شبهه درخواست مي‌كنيم پرونده در تهران رسيدگي شود.»

پازل

سلام. ممنون. خيلي خوب و عالی نوشته بوديد. مراقب خودتون باشيد. اواخر مجلس ششم آقای شيرزاد رو برای سخنرانی آورده بودند دانشگا اصفهان، جالب بود. ما رو که راه ندادند داخل. البته بعد از چند دقيقه ريختد سرمون و تا ميخورديم با چوب و چماق زدنمون. دليل کتک خوردن ما هم افشا گری يکی از خواهرای بسيج در مورد نماينده افراطی مذکور بود.

داوود

آقای صفار می دانید برای چه کسی بزرگداشت گرفتید؟ این مرد همان کسی است که هر وقت به توالت می رفت می گفت : به قبر مجلسی می روم. از مشروب خوردنش تعریف و تمجیدها می کرد از رابطه ی جنسی با عیالش آشکار برای جوان هول به دل مهریز یزد حرف می زد اسلام را بین مردم ساده دل تمسخر می کرد رسماْ به امام بد و بیراه می گفت و او را ایرانی نمی دانست شخصاْ شاهد تمام آنچه نوشتم بودم و خدا بر این موضوع گواه است. آقای صفار شما در مقابل خدا مسئولید.

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند

آزادی-برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.. http://azady-barabary-01.blogspot.com http://13azar.blogspot.com/