خلیج فارس و اقیانوس هند ، ‌نا امن تر از همیشه ، برای شناورهای آمریکایی

1_8506040580_L600.jpgرزمايش تخصصي رعد نيروي دريايي سپاه پاسداران با شليك موشكهاي كروز استراتژيك ساحل به درياي ssn4 (اس.اس.ان. فور) در آبهاي خليج فارس، درياي عمان و شمال اقيانوس هند آغاز شد.     

به گزارش روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، علي فدوي جانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه با اعلام اين مطلب تصريح كرد: موشكهاي استراتژيك ضد ناو ssn4 با برد حداكثر 350 كيلومتر با قابليت انهدام ناوهاي بزرگ و ارتفاع كم پرواز قادرند سراسر پهنه خليج فارس، تنگه هرمز، درياي عمان و بخش عمده شمال اقيانوس هند را تحت پوشش قرار دهند. وي اظهار داشت: سيستم حركت پيشرفته موشكهاي كروز ssn4 با ارتفاع كم پرواز از سطح آب، اين موشكها را از جنگ الكترونيك مصون نگه مي‌دارد و سر جنگي 500 كيلويي اين موشكها قادر است ناوهاي جنگي بزرگ را مورد اصابت قرار داده و منهدم كند.

فدوي اضافه كرد: سامانه‌هاي شليك كننده متحرك اين موشكها و سامانه‌هاي هدف يابهاي متحرك كه قابليت استفاده تركيبي كاملي از موشكهاي ساحل به دريا را نيز در اختيار دارند به قدرت كشف اهداف با سرعت عمل بسيار بالا اين امكان را فراهم مي‌كنند تا نيروي دريايي سپاه در شرايط كم آسيب پذيري قرار گيرد.

جانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه خاطرنشان كرد: رزمندگان دريا دل اين نيرو همچنين در رزمايش تخصصي دريايي رعد موشكهاي تاكتيكي fl10 , fl6 f با برد 15 تا 40 كيلومتر، موشكهاي HY2 با برد 85 كيلومتر و با سرجنگي پر قدرت، موشكهاي نور با برد 120 تا 180 كيلومتر و موشكهاي استراتژيك ssn4 با برد 350 كيلومتر را با موفقيت كامل آزمايش كردند و توان استراتژيك دفاعي و آمادگي دفاعي همه جانبه خود را بار ديگر به نمايش گذاشتند. وي افزود: در سال پيامبر اعظم (ص) انجام موفقيت آميز رزمايش پيامبر اعظم (ص) يك در اوائل سال، دومين رزمايش پيامبر اعظم (ص) در آذر ماه سالجاري و در حال حاضر هم رزمايش تخصصي موشكي رعد كه همه سيستم‌هاي بكار گيري شده با موفقيت كامل آزمايش شدند، سال بسيار با بركتي را براي سپاه پاسداران بويژه دريادلان نيروي دريايي سپاه رقم زد. 

/ 46 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

4- وقتی بر خلاف تمامی آمارهای آشکار و پنهان عمومی و دولتی ، رشد جدی سرمایه گذاری حتی در حوزه نفت و گاز در ایران را منکر می شوید اینجاست که باید مجددا شما را به اثبات ادعای خود دعوت کنم ! قرارداد دیگری در توسعه میادین نفتی و گازی عسلویه همین دو هفته پیش با شرکت سرمایه گذاران خارجی در ابعاد میلیارد دلاری بسته شد. همه هم خبردار شدند. منکرید ؟ سند تان کجاست ؟

پاسداران

2- یکی از چیزهایی که مکررا در کلمات شما موج می زند ، دست زدن به یک مغالطه آشکار کلامی است. این مغلطه ، پرسیدن در خصوص علت ادعای ثابت نشده است. به این شکل که من ، ادعایی را مطرح کرده ، شاید شق بزرگتر آن را نیز مطرح می کنم و از طرف مقابل علت انجام آن را می پرسم درحالیکه اصلا هنوز اصل موضوع را ثابت نکرده ام ! حالا سعی خواهم کرد با توجه به این نکته مباحث شما را بررسی کنم .

پاسداران

در خصوص آنچه که در پاراگراف آخر نوشته اید باید گفت : 1- راستش را بخواهید ، این پاراگراف ، مانند پاراگراف اول ، به یک بیانیه کاغذی رسمی فروریخته از هواپیما می ماند. اما این بار بیانیه ای اسرائیلی بود که از صفحه وب بر سر ملت ما فرو می ریزد. با خواندن آنچه که اینجا نوشتید برای من محرز شد که آنچه که در ابتدای کلام گفتید دروغی ساده ، بیش نیست. این چیزی است که مخاطب عمیق وبلاگ من هم باخواندن مطالب شما در می یابد.

پاسداران

4- چه کسی از عدم حمایت ایران از حزب الله و حماس سود خواهد برد ؟ منطقا ، این سئوال بهترین کلید برای یافتن طراح سئوالات مطروحه در پاراگراف آخر است. انگیزه خوانی ، منجر به پیدا کردن فاعل می شود .روشن است که نه مردم فلسطین و لبنان و نه مردم ایران وعراق ، اجزاء پاسخ به این سئوال را شکل نخواهند داد و اتفاقا این نام اسرائیل و آمریکا است که مستقیما بعنوان پاسخ به این سئوالات به ذهن می رسند. پیروزی نظامی اسرائیل در جنگ 33 روزه به تهدید مستقیم فوری نظامی ایران توسط اسرائیل بهمراه آمریکا منجر می شد . اسرائیل و آمریکا طی استراتژی جوجه تیغی در راستای برخورد با ایران به مثابه یک مار ، و حزب الله لبنان به عنوان دم این مار ، بودند. روشن است که بر اساس این استراتژی ، گام بعدی ، خود مار خواهد بود .

پاسداران

3- بفرمائید ، چه کسی جز منابع صهیونیستی و نئوکانهای آمریکایی گفته است حزب الله لبنان و حماس ، حرکتهایی غیر ملی ( در فلسطین ولنبان ) و دست ساز ایران هستند ؟ حمایت مالی و سیاسی ایران از این دو گروه فلسطینی و لبنانی یک موضوع کاملا علنی دقیقا در راستای منفع ملی ایران است. این چگونه می تواند مستمسک تکرار ادعاهای اسرائیل و جریان 9 مارس حاکم بر لبنان از دهان یک باصطلاح مسلمان علاقمند به سرنوشت ایران اصطلاحا مخالف آمریکا خارج شود ؟

پاسداران

3- بفرمائید ، چه کسی جز منابع صهیونیستی و نئوکانهای آمریکایی گفته است حزب الله لبنان و حماس ، حرکتهایی غیر ملی ( در فلسطین ولنبان ) و دست ساز ایران هستند ؟ حمایت مالی و سیاسی ایران از این دو گروه فلسطینی و لبنانی یک موضوع کاملا علنی دقیقا در راستای منفع ملی ایران است. این چگونه می تواند مستمسک تکرار ادعاهای اسرائیل و جریان 9 مارس حاکم بر لبنان از دهان یک باصطلاح مسلمان علاقمند به سرنوشت ایران اصطلاحا مخالف آمریکا خارج شود ؟

پاسداران

5- صحت ادعاهای شما درخصوص بشار اسد و دیگران ، فقط از دو راه ممکن خواهد شد. یا شما باید به کانالهای مانند سوری وصل باشید ، یا صهیونیستی و آمریکایی . حالا کدام است ؟ به سبک و سباق سئوال قبلی ، باید بپرسم جنگ روانی علیه سوریه به نفع کیست ؟ طراح شایعه مذکور چه کسی است ؟ وی از طرح این شایعه چه چیزی را دنبال می کند ؟ طرح این شایعه آیا بیانگر اهمیت استراتژیک ارتباط سوریه و ایران نیست ؟ آیا توسل به شایعه بیانگر ناکارآمدی سایرابزارهای سیاسی و غیر سیاسی در مسیر اخلال در این ارتباط نیست ؟

پاسداران

6- می شود در خصوص پولهایی که دارد هزینه هولوکاست می شود کمی برای ما صحبت کنید ؟ این پولها را چه کسی ، کجا و به چه میزان خرج کرده ؟ اصلا چه گونه می شود برای سئوال کردن خرج کرد ؟ حالا ، من هم چند سئوال دارم . آیا می توانید بمن جواب بدهید چرا در دولت قبلی که در اختیار رفرمیست های وطنی بود ، کل پول فروش نفت در سال 83 به خزانه داری کل کشور واریز نشد ؟ میشود بفرمائید این پول به دستور چه کسی از مسیر خزانه داری خارج شد ؟ می شود در خصوص محل مصرف این پول کمی تویح دهید ؟ دوست دارید باب پرسیدن در خصوص اقدامات هزینه ساز و سرقا اموال عمومی و بیت المال توسط رفرمیست های وطنی را باز کنیم ؟ من بشدت آماده پرسیدن این سئوالات هستم .

پاسداران

ودر پایان ، از من ردیه های مباحث خود را بشکل علمی خواسته بودید. می شود بفرمائید کدام یک از جملات شما ماهیتی استدلالی و علمی و آماری داست ؟ مشتی مدعیات ملال آور ، تکراری و نخ نما که در سایتها و روزنامه های امروز ، به وفور یافت می شود. به دنبال استدلال باشید و پاسخ های من را آماده کنید.

پاسداران

همچنین ، من لازم نمی بینم دست من و احمدی نژاد را ببوسید. لطفا فقط دست بوش را نبوسید!