سایت کلمه، بازهم ، بازهم ، بازهم دروغ بافت!

سایت اینترنتی دروغگوی بزرگ ایران یعنی جریان سبز، بدش نمی آید هرچند وقت یکبار بخش خودش برای دروغگویی دوباره را امتحان کرده ، بازهم ، بازهم، همه را متهم به دروغگویی کند و خودش را مبرا بداند. اما حاضر نیست که ولو یکبارهم که شده زمانی که حتی می خواهد این تهمت را به کسی را بزند ، بدنبال فریب کسی نباشد.

این سایت ، در خبری که سه شنبه 11 مهر  1391 روی خروجی  kaleme.org/1391/07/11/klm-114526 فرستاده ، مدعی شد دادستان محترم کل کشور به مردم دروغ گفته که می گوید علت اصلی فیلتر شدن جیمیل مشکل فنی بود. وی مدعی شد مسئولان قبلی هم دروغ گفته اند و رابین هود بزرگ جناب کلمه است که حالا می خواهد دست مچ همه ی دروغگوها را باز کند !

وی می گوید حرف آقای اژه ای در تناقض با حرف وزیر ارتباطات است که گفته بود فیلترینگ جیمیل با حکم قضایی صورت گرفته است.وی می گوید آقای اژه ای در مورد تصمیم کارگروه فیلترینگ مبنی بر فیلترینگ کامل یوتیوب هم دروغ می گوید، چرا که این سایت در جریان فتنه فیلتر شده بود. این سایت خود رابین هود نما، مدعی است آقای آقامیری هم دروغ می گوید که گفته فیلترینگ جیمیل ربطی به توهین به پیامبر اسلام نداشته و بخاطر مشکل فنی ناخواسته فیلتر شده است. این سایت کپک رنگ، می گوید علت اصلی فیلتر شدن جیمیل تلاش حکومت برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات است !این سایت کپک،  از آقای خرم آبادی نقل قول می کند که ایشان گفته بود سایتهای گوگل و جیمیل ، در واکنش به درخواستهای مکرر مردم در واکنش به فیلم توهین آمیز علیه پیامبر مکرم اسلام از فردا در سراسر کشور فیلتر خواهند شد. وی می گوید... وی می گوید...

حالا باهم بررسی می کنیم ببینیم چه چیزی راست است و چه چیزی دروغ .

از ابتدا شروع می کنیم به بازخوانی نقل قولها:

1- دکتر عبدالصمد خرم آبادی دبیر محترم کمیته فیلترینگ کشور اعلام می کند که الف : یوتیوب و جیمیل در سراسر کشور فیلتر خواهند شد ب : این در واکنش به درخواست عمومی مردم در مرود فیلم موهن علیه پیامبر اسلام(ص) بوده است.

بله . در واکنش به فیلم موهن و با توجه به موضعگیری مسلمانان جهان و ایران و براه افتادن کمپینهای فیلترینگ داوطلبانه ی سرویسهای این سایت، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی، آی پی سرور یوتیوب را تصویب کرد. شرکت گوگل سرورهای جیمیل و یوتیوب را یکی گرفته و بخش بررسی هویت جیمیل از طریق سرور یوتیوب با پروتکل SSL انجام می شود. بر این اساس کمیته، تصمیم گرفت تا زمانی که تفکیک امکان پذیر نشده، آی پی را بطور کامل مسدود کند. خبر را هم رسانه ای اعلام کردند.

2- دکتر رضا تقی پور وزیر محترم ارتباطات اعلام کرد اختلال در جیمیل بدلیل عدم رعایت قوانین کشورمان و حکم قضایی است. سرویس جستجوگر گوگل نیز هیچگاه فیلتر نشده است.

بله . مخابره ی رمز به نحوی که ( مثلا بدون ارائه سرتیفیکیت به حاکمیت ، موجب مخفی شدن داده ها از دید مراجع مجاز بررسی گردد ) بر اساس قانون جرائم رایانه ای، مصداق بارز محتوای مجرمانه است و خود دلیل کافی حقوقی برای این اقدام بعنوان عدم رعایت قوانین کشور است . البته این مخابره ی رمز ، به کمک یوتوب رفته و یوتیوب از طریق پروتکل رمز با وجود فیلترشدن در دوران فتنه ، در دسترس باقی مانده بود. حکم اجرای فیلترینگ پهنای باند رمز نیز از طریق کمیته تعیین مصادیق دادستانی کل کشور که مرجع قضایی است صادر شده است. فیلتر نشدن صفحه ی اصلی شرکت گوگل که در واقع صفحه ی جستجوگر آن است نیز واضح و روشن است. کسانی گوگل دات کام را نمی دیدند که به این صفحه ازر طریق پروتکل رمز مراجعه می کردند که روی همان سرور یوتیوب است. در حالیکه دسترسی به صفحه ی گوگل دات کام از طریق پروتکل عادی پورت 80 کاملا باز بود. آیا حتی خود شرکت گوگل ادعایی در زمینه مسدود شدن صفحه ی گوگل دات کام در پورت 80 طرح کرده است که حالا رابین هود سبز، براساس آن ، ادعایی مطرح کند؟!! احتمالا رابین هود سبز یا سواد فنی برای درک مفهوم پورت 80 و پروتکل رمز ندارد ، یا سعی می کند بدون توجه علنی به این نکته مخاطبان را بفریبد!

3-دکتر محمود احمدی نژاد رئیس محترم جمهور فیلترینگ جیمیل را اختلال معرفی کرده است.

توضیح این مسئله روشن شد. این نکته هم با اظهارات آقای آقامیری، هم با اظهارات دادستان کل کشور، هم با اظهارات دبیر کمیته فیلترینگ و هم با اظهارات وزیر ارتباطات هماهنگ است. نیست؟! بدنیست خبر کلمه را از نو بخوانیم تا ببینیم اصلا تناقضی حتی در متن خبر کلمه مشاهده نمی شود.

4- حجت الاسلام و المسلمین اژه ای دادستان محترم کل کشور، علت فیلترینگ جیمیل را مشکل فنی خواند.

منهای اینکه اصلا بررسی کنیم که آیا اختلال و مشکلی فنی علت فیلترینگ بوده یا نه ، که در آنچه که گفته شد این کار انجام شد، باید پرسید آیا اختلال ناشی از یکی بودن سرورها مشکل فنی محسوب نمی شود ؟ و آیا کسی در نظام جمهوری اسلامی ایران قصد فیلترینگ مستقیم جیمیل را داشته ؟ مشخص است که سایت کلمه حتی در این زمینه ادعایی هم ندارد. پس دقیقا چه چیزی با چه چیزی در تناقض بوده که رابین هود سبزرنگ مدعی کشف آن است؟!

پی نوشت :

خبر انتشار این مطلب وبلاگی را به خود کلمه ای ها دادم. حالا ببینم معیار دموکراسی از نظر اینها چیست. نصف یوتیوب اگر ادعای آزادی بیان داشته باشند باید مطلب کامنت را بازنشر کنند. دادن پاسخ و انتشار کامل که هرگز از آنها سر نمی زند.

نوشتم :

بسم الله . والله یشهد ان المنافقیون لکاذبون. در خودتان جرات انتشار نظر من را می بینید ؟ می بینید ؟ جداً؟ خب پس منتشر کنید که پاسخ شما را در وبلاگ خودم کامل نوشته ام . بچه گول می زنید ؟! :))

http://pasdaran.persianblog.ir/post/1273/

اگر همه ی شبهات شما علیه نظام جمهوری اسلامی به همین سادگی است ، وای بر شما و مخاطبینی از مخاطبین شما که باور کنند !
و وای بر ما که روزی شماها با این سبک و رفتار حیرت آور ، عناصر رسانه های رسمی و روزنامه های کشورمان بودید !

/ 10 نظر / 16 بازدید
مهندس طلبه

سلام ابوذز جان وبلاگت رو یه دوری زدم و خیلی لذت بردم که اینقدر فعالی.کاش میتونستم بیام نمایشگاه و از نزدیک باهات اشنا بشم ولی حیف امکانش برام نیست التماس دعا یا علی مددی مهندس طلبه

دانیال

کلیپ زیبا از شبکه نصر در خصوص بیانات مقام معظم رهبری درباره سردمداران آمریکا و اهانت صورت گرفته به پیامبر اعظم http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=6&lid=7068

سربازان گمنام امام زمان(عج)

باسلام پیامک حضورتون درنمایشگاه برای من هم اومدولی حیف سعادت نداشتیم زیارتتون کنیم به ماهم منت بذاریدوسربزنیدودرصورت صلاح دیدلینک بفرمایید.تشکر منتظریم

پویا

با سلام مطلب خوبی بود کلا خیلی خوب می نویسید و وب نوشت خوبی دارید اما امروز اسمسی برام اومد که وبلاگ شما پربیننده ترین وبلاگ پرشین بلاگ است، آمار وبگذر را که چک کردم چیزی ندیدم. واقعا بلاگ شما پربیننده ترین در پرشین بلاگ است؟؟!!:)) باتشکر و آرزوی دنیایی بدون سیاست زدگی...

بابا حساب!

چه بامزه! "سم الله . والله یشهد ان المنافقیون لکاذبون. در خودتان جرات انتشار نظر من را می بینید ؟ می بینید ؟ جداً؟ خب پس منتشر کنید" لالایی فقط واسه دیگران بلدی بخونی؟ برادر تو خودت یه کامنت ساده که به استدلالت ایراد گرفته در پست قبلی منتشر نکردی حالا واسه بقیه حکم میکنی؟ خیلی بامزه اید شماها! در ضمن برادر شما که در این پست و قبلیش گفتی استفاده از فیلترشکن بنابر قوانین جرم است چطوری رفتی سایت کلمه؟ باز هم که سوتی دادی؟! :)) کلا منبع خنده ای... خوشم میاد سر بزنم بهت بخندم

سيدمهدي

سلام اونقدر تميز و محكم دستشونو رو كردين كه امكان نداره نظر شما رو در سايت خودشون نشون بدن مطالب اخيرتون عالي بود ياعلي

موسیو

چیه؟ داست و دیلیت بی جواب دادن نمیرسه باباجون؟ راستی اون موتوری هنوزم میرسوندت تا سر کوچه و روزی اش رو در میاره؟

من یک مسلمانم

این یک عملیات واقعی است «با توجه به اهمیت موضوع، لطفاً با دقت مطالعه فرموده و در صورت اشتراک نظر، به هر نحوی که صلاح می‏دانید، محتوای این پست را هرچند با قلم و بیان خودتان، در حد توان بازنشر دهید.» ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ عملیات رسانه‏ای افسران جوان جنگ نرم در خلال سفر استانی رهبر انقلاب اسلامی....

حمید (قابیل)

جدای راست و درست خوبه مسئولین کشور اولاا یک حرف با یک ادبیات بزنند و به این بسنده نکنند که مشکل فنی بوده. دارند با مردم حرف می زنند. یه جوری باید بگند که مردم بفهمند. من که بار اول از رسانه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز شنیدم مشکل فنی بوده خنده‌ام گرفت. خدا کنه مسئولان بفهمند که باید یه جوری حرف بزنند که مخاطبان بفهمند که قضیه چیست یا این یکی‌شان بیاد کامل فنی بگه. این که مشک فنی بوده خیلی کلی است و مخاطب نمی فهمد. درباره این که رنک گوگل بعد از تحریم مسلمانان اومد پایین تا اونجایی که بنده اطلاع دارم و توی کار سایت و اینا هستیم و مرتب رنک ها رو چک می کنیم اینجوری نبوده و از قبلش اومده بود پایین. مسئولان به این چیزا پز ندهند و این چیزها رو گزارش کار خودشون نگیرند. به کارهای اصلی بپردازند حالا اگه هم از این جورکارها شد دستشون رو می بوسیم اما بدونند شاهکار نکردند.

حمید

این هم تبلیغ گوگل توی سایت سباه: http://www.basijpress.ir/7886