اندرباب دغلان گنابـادی !

بسم الله  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

به نقل از احسان مطهری ( احسان و هزاره سوم ) :

 

با وجود آن كه بسياري از مخالفان نظام چه در داخل و چه در خارج به اندازه خودشان سوء استفاده از ماجراي تخريب خانقاه دراويش فرقه شريعت كردند، اما به هرحال اين غائله كم كم سر و صداي خود را از دست داد. منتهي هنوز هم هستند كساني كه با مظلوم نمايي درويش‌ها سردر بزرگ نشان دادن ظلم روا شده به آنها را دارند.

 

به همين خاطر بد نيست بعضي از مشاهدات و كشفيات محل تجمع دراويش را بخوانيد:

 

·          چند روز قبل از درگيري، چند نيسان آجر و سنگ توسط دراويش به پشت بام خانقاه منتقل شده بود تا در درگيري استفاده شود.

·          دراويش توري‌هاي فلزي مخصوصي را در ابعاد 3×2 متر آماده كرده بودند كه در برابر هجوم مردم از خود حفاظت كنند كه اين بيانگر آمادگي كامل دراويش جهت درگيري بود.

·          در طول درگيري، بيش از 20 گاز اشك آور دستي توسط دراويش به طرف مردم پرتاب شد.

·          در شب حادثه تلويزيون آلمان به مدت 20 دقيقه خبر درگيري‌هاي قم را پخش مي‌كرد كه اين تصاوير توسط تلفن همراه ضبط شده بود.

·          شبكه‌هاي تلويزيوني بي‌بي‌سي (انگليس) و سي‌ان‌ان (امريكا) تصاوير درگيري را به طور زنده پخش مي‌كرد. درگيري توسط يكي از دراويش فيلمبرداري و به وسيله فرستنده مجهزي كه در خانقاه نصب شده بود، براي شبكه‌هاي ماهواره‌اي ارسال مي‌شد.

·          صوفي‌ها پيش از درگيري با تنظيم نامه‌اي و ارسال رونوشت آن به 46 سفارتخانه و سفراي كشورهاي اسلامي در تهران از آنان مي‌خواهند به فرياد مسلمين برسند!

·          جريان دراويش بهانه‌اي شد براي تبليغات سوء شبكه‌هاي بيگانه ضد انقلاب و حمايت اين شبكه‌هاي خارجي از دراويش نشانگر وابستگي آنها به آن سوي مرزها است.

·          به گفته فرمانده نيروي انتظامي قم بيش از 90 درصد افراد دستگير شده غيربومي بوده و از ساير استان‌ها به بهانه‌هاي مختلف به قم فراخوان شده بودند.

·          برخي از كشفيات خانقاه دراويش قم به شرح ذيل است:

Ø        سيستم صوتي بسيار مجهز و همچنين سيستم‌هاي فرستنده و گيرنده ماهواره‌اي

Ø        بيش از صد گالن بيست ليتري بنزين به همراه حلقه لاستيك مستعمل وسايل نقليه سنگين، جهت آتش زدن - در درگيري‌ها

Ø        تعداد زيادي قرص‌هاي انفجاري و دودزا

Ø        ده‌ها بطري مشروب مصرف شده و مصرف نشده

Ø        مقدار قابل توجهي مواد مخدر

Ø        تعدادي كپسول گازي با سر شعله‌هاي مخصوص، اين كپسول‌ها به گونه‌اي بود كه شعله‌هايي به طول بيش از 2 متر درست مي‌كرد كه از آن بر عليه مردم استفاده شد و حدود 15 نفر از نيروي مردمي را مصدوم نمود.

Ø        دراويش مرامنامه فرقه خود را در تيراژ بالا چاپ كرده بودند تا در زمان مناسب بين مردم توزيع نمايند.

Ø        داخل خانقاه دو اتاق مخصوص وجود داشت: يك اتاق مخصوص آرايش با لوازم متعدد آرايش زنانه و يك اتاق مخصوص همبستري كه تعداد زيادي كاندوم در آنجا پيدا شد. ضمن اين كه تعداد قابل توجهي از زنان داخل خانقاه مجرد بودند.

Ø        دراويش اسناد و مدارك زيادي از قبل از ورود مردم آتش زده بودند كه خاكسترهاي آن توسط مردم كشف شد.

Ø        طبق اسناد و مدارك كشف شده در خانقاه، افرادي از كشورهاي ديگر از جمله آلمان، امارات، سوئد، نيورلند، هلند، لندن و... با دراويش قم مربتط بوده و از آنان حمايت مالي مي‌كردند كه نام، تلفن، آدرس و شغل آنها موجود مي‌باشد.

Ø        دراويش براي چند ماه تدارك ديده بودند و مواد غذايي فاسد نشدني (روغن، آب معدني، شكر، برنج، نان، گوشت، انواع كنسرو، حبوبات و...) و تجهيزات پزشكي (باند و وسايل پانسمان، كپسول اكسيژن، لوازم جراحي، انواع قرص و شربت و...) و لوازم روشنايي‌(حدود چهل كپسول گاز) جهت استفاده در مواقع اضطراري در خانقاه ذخيره كرده بودند.

Ø        تمام اجناس و وسايل داخل خانقاه (مواد غذايي، تجهيزات پزشكي و...) نو و جديد بودند و به تازگي براي آنها تهيه شده بود.

Ø        سفارت فرانسه يك ميليارد و دويست ميليون تومان جهت ساخت خانقه به دراويش قم پرداخت كرده بود كه اسناد آن موجود است.

Ø        دراويش از طرف برخي اصلاح‌طلبان و دوم‌خردادي‌هاي قم حمايت مي‌شدند.

 

برخي جوانان و زنان داخل خانقاه مي‌گفتند آنها را به قصد زيارت حرم حضرت معصومه و مسجد جمكران به قم آورده بودند ولي بالاجبار آنها را به خانقاه دراويش منتقل كردند.

 

...

 

بهتر است بعضي‌ها ديگر بيشتر از اين خودشان را كاسه داغ‌تر از آش براي اين آدم‌هاي عياش رياكار كافر نكنند...

 

سخني با طرفداران پر و پا قرص دراويش و صوفيه!

 

ظاهرا يك جاي بعضي از اين طرفدارهاي پر و پا قرص اين درويش‌هاي ظاهر فريب حسابي سوخته و بوش هم در آمده كه به جاي پاسخ درست و حسابي لب به بد و بيراه و فحش داده‌اند. بعضي‌ از خوانندگان عصباني در پاسخ برايم از ائمه و احاديث و مسلك آنها حرف به ميان آورده‌اند و من را از حساب و كتاب آخرت ترسانده‌اند. اتفاقا در پاسخ آنها من هم از امام عليه السلام در مذمت صوفيه برايتان دليل مي‌آورم:

 

1- از امام صادق (عليه السلام)درباره ابوهاشم كوفی (بنيانگذار فرقه صوفيه) سوال شد. آن حضرت فرمود:

«او فردی فاسد العقيده بود. او كسی بود كه مذهبی به نام تصوف وضع كرد و آن را، راه فراری برای عقيده ناپاك خود قرار داد.» (حديقه الشيعه، ص 564)

 

2- امام (عليه السلام) فرمود: «ايشان دشمنان ما هستند، كسانی كه به آنان تمايل پيدا كنند جزء ايشان خواهند بود و با آنان محشور میشوند. به همين زودیها گروهی كه نسبت به ما اظهار محبت مینمايند، به ايشان تمايل و شباهت پيدا میكنند و خود را با القاب آنها ملقب میسازند وسخنان آنها را تأويل مینمايند. كسانی كه متمايل به آنان شوند از ما نيستند و ما از ايشان بيزاريم، و آنان كه سخنان ايشان را رد و انكار كنند مانند كسانی هستند كه در ركاب پيامبر (صلّي الله عليه وآله) با كفار نبرد مي كردند.» (ذرايع البيان، ج 2، ص41)

 

3- امام صادق(عليه السلام)  به ابوهاشم جعفری فرمود:ای ابوهاشم! زود باشد كه زمانی فرا رسد كه مردم خندان باشندودلهايشان سياه و تيره، سنت در ميان آن‏ها بدعت‏به حساب آيد وبدعت در ميان آنها سنت، مؤمن در ميان آن‏ها خوار و بی‏مقدار باشدو فاسق عزيز و صاحب اعتبار، اميران آن‏ها نادان و ستمكار باشند،و عالمانشان راهی دربار ظالمان، توانگران آن‏ها توشه فقيران ودرويشان را بدزدند، كوچتكترهای آن‏ها بر بزرگان پيشی گيرند،هرنادانی نزد آنها مرد آگاهی باشد، هر حليت‏گری درويش باشد،مردم افراد نيك رای را از افراد فاسد العقيده تمييز ندهند،ميش را از گرگان خونخوار تشخيص ندهند، علمای آنها بر روی زمين‏بدترين خلق خدا هستند. زيرا ميل به فلسفه و تصوف می‏كنند. به‏خدا قسم! آنها از حق برگشته‏اند و ميل به باطل پيدا كرده‏اند، دردوستی با مخالفان ما بسيار مبالغه كنند و در گمراه كردن شيعيان‏و دوستان ما تلاش فراوان كنند. پس اگر بر منصبی دست‏يابند ازرشوه‏ها سير نگردند... آگاه باشيد كه آنها «راهزنان ايمان‏»هستند و دعوت كنندگان به كيش ملحدان. پس هركس آنها را دريابدبايد از آن‏ها حذر كند و دين و ايمان خود را حفظ كند. ای ابوهاشم! اين چيزی است كه پدرم از پدرانش، از جعفربن‏محمدصادق عليهم السلام برای من نقل كرده است... (حديقه الشيعه، ص 652.)

 

4- امام صادق (عليه السلام) در برخورد حضوری با سران صوفيه ايشان را به اشتباه و انحراف خود متوجه كرده و نصيحت و ارشادشان میفرمود. نمونه بارز آن گفتگويی است كه ميان آن حضرت و سفيان ثوری در همين رابطـه رخ داد و موجب شكـست و سرافكندگـی وی شده است

اين احاديث از امام صادق براي كساني بود كه ادعاي اعتقاد به امام دارند. اگر اعتقاد به شيعه بودن و مرجع تقليد هم داريد بد نيست اين جملات را بخوانيد:

 

-          ملا محسن فيض كاشاني عارف وابسته در كتاب‌هاي وافي و كتاب بشارة الشيعه به مذهب صوفيه پرداخته و بدعت‌هاي آنها مانند غنا و سماع و حركات خاصه و دعاوي گمراه كننده را افشا مي‌كنند.

/ 30 نظر / 63 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاد

۲ - کاش جواب آن پرسش اول من را همان ابتدا داده بوديد . پرسشی که من درباره جایگاه خودم در ذهن شما به عنوان یک مخالف اهل منطق دارم . شما مرا ضد انقلاب خطاب کرده اید و من امیدوارم چنان که از ادبیاتتان بر می آید این یک دشنام نباشد چرا که ادب من و شما در گفتگو به گمان من توجیهی برای توهین باقی نمی گذارد .

آزاد

۳ - جمله ی " کسانی که به مذهب شما اعتقاد ندارند " را درست متوجه نشده ايد . نوشته ام به گمان من از نظر غير مسلمانان و مسلمانانی که من اتفاقا بسيار سراغ دارم و ميشناسم - که شايد از نظر شما کافر باشند - صرف نقل چند حديث و گفته نمی تواند توجيه مناسبی برای حمله ی سبعانه ی گروهی خاص با حمايت نيروی انتظامی به يک حسينيه ی وقف شده باشد .

آزاد

من هيچ حرفی در مورد هيچ انتخاباتی نزدم . پیشگویی و ذهن خوانی جزو هیچ بحث منطقی به حساب نمی آید . لطفا تا زمانی که عقاید من را از قلم خودم نخوانده اید ذهنیات و حدس هایتان را در مورد اعتقادات من به من نسبت ندهید .

آزاد

کدام يک از تمام احاديث و احکامی که نقل کرده ايد به اين نتيجه منتهی می شود که گروهی خاص حق دارند در روز روشن به عده ی ديگری در يک حسينيه حمله کنند و با حمايت نيروی انتظامی هر کاری که دوست دارند انجام دهند ؟ باز تکرار ميکنم : کجای قانون جمهوری اسلامی ايران به عده ای که هيچ مشروعيت قانونی ندارند اجازه ميدهد در روز روشن مرتکب چنين اعمالی شوند ؟ اختلافی که دادگاه بر اساس آن حکم به تخليه حسينيه ی شريعت داده يک اختلاف ملکی و مربوط به شهرداری و سازمان اوقاف بوده است . این حکم چه ربطی به افراد لباس شخصی و این نوشته های شما در مورد ارتداد و منحرف بودن دراویش دارد ؟ خوب است دوست من که یک بار برای همیشه تکلیفتان را با قانون مملکت روشن کنید . یا از آن دم نزنید یا اگر دم میزنید و دفاع می کنید محکوم کردنتان فقط درمورد اینترنت و فضای مجازی نباشد و بی قانونیها و آشوب گریها و خشونت ورزیهای دنیای واقعی را هم شامل شود .

آزاد

۴ - احاديث متواتر دوست من مگر احاديثی نيستند که با احتمال صحت بسيار بالا - و نه صد در صد - به دليل تواتر در روايت به پيامبر و ائمه " منتسب " یعنی نسبت داده شده هستند ؟ و احکام مراجع حی مگر جملاتی نيستند که از مراجع زنده " منقول " یعنی نقل شده هستند ؟ کجای کلمات من رد انتساب يا تشکيک در نقل جملات مراجع بود که ايراد گرفته ايد ؟ و ازآن گذشته مگر بحث من و شما بحث برسر فقه يا ادبيات است که اينطور به کلمات من ايراد میگيريد ؟

روزنامه نويس

هوالعزيز...حضرت ابوذر اگر سوغاتی قرار ۱۹ اسفند پيدا کردن يه همشهری خوب در اين غربتکده باشه ما را بس

پاسداران

بسم الله . جناب آزاد : ۱- کدام ؛حسينيه؛ ؟ ۲- ما حديث منتسب نداريم . معنايی که شما آورديد کاملا اشتاه است. منتسب يعنی نسبت داده شده . حتی معنای منسوب هم نمی دهد . يعنی دارای نسبت ! احاديث ، منقول هستند. يعنی بازگویی شده ! احکام هم ُ منقول نيستند ! چون گوينده آنها حی است و لامز نيست کسی از او چيزی را نقل کند ! او خودشس زنده است! خودش خواهد گفت. ما عينا آنچه را که از علما صادر شده است درج کرده ايم ! :) بقيه بحث های شما صرفا سياسی است و من به آنها جواب نمی دهم . اينجا اگر بحث دينی داريد بگوييد. چون وابستگی اينها به استکبار کاملا روشن است. اگر کسی بحث سياسی کند ، فقط خود را افشا می کند ! :)

پاسداران

اين جمله آقای آزاد ::::غير مسلمانان و مسلمانانی که من اتفاقا بسيار سراغ دارم و ميشناسم::: بمن ثابت کرد قبلا ايشان در وبلاگ من کامنت می گذاشته است ! جمله ای کاملا تکراری ! لطفا از دايره اطرافيان خود خارج شويد ونگاهی به اطراف خود بکنيد . کمی هم نفس بکشيد. همه اطراف شما را خداوند متعال فرا گرفته است.

بابا.............................................................................................................................................................................................................................................. مامان............................................................................................................................................................. نه نه ......................................................................................................................................................................................................

محمد

حافظ و سعدی و مولوی اگر در این زمان بودند به جرم صوفی گری حتما بازداشت میشدند؟