ما بعد الپژاکیه :))

بسم الله .

 

خب !

چند روز دوری از وبلاگ جالب بود. اما کار ، جالب تر است. حالا هم کمی با دوستان وبلاگی بودن مزه دارد.


می خواهم یک چیزی بگویم که خیلی دشمن را می آزارد . من هم که خوب از بچگی دشمن آزار بدنیا آمدم ! .

 

برجک پرانی تکنولوژیک!

 ببینید در جمهوری اسلامی خود باوری چه می کند . شاید یک روز در سال پنجاه و سه برای ما تصمیم می گرفتید که مثلا فقط یک نیروگاه آب سنگین بما بدهید یا ندهید. اما امروز صاحب تکنولوژی تولید سوخت و جزو تنها کشورهای دارای چرخه کامل سوخت هسته ای از زمان استخراج اکسید از زمین تا مرحله چرخهء مستمر بازیافت هستیم .

 

محققان کشورمان به فن‌آوری پیشرفته محیط مولکولی ذخیره اطلاعات دست یافتند که از آن به عنوان پایه نسل بعدی رایانه‌ها (رایانه‌های مولکولی) و انقلابی در زمینه ذخیره و مبادله حجم کلانی از اطلاعات یاد می‌شود.

 

مهندس ایمان مرادی، کارشناس ارشد نانوفن‌اوری و مجری این طرح، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فن‌آوری MERI یا محیط مولکولی ذخیره اطلاعات - به عنوان نسل جدیدی از محیط‌های ذخیره اطلاعات - یک پروژه مادر بوده و خود شامل چند بخش با کاربردهای مختلف است. اساس ساختمانی MERI را ماکرومولکول‌های DNA تشکیل می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: محیط مولکولی ذخیره اطلاعات بعد از انتخاب ساختار مولکولی بر اساس سیستم «باینری» توسط دستگاه DNA ساخته می‌شود. MERI توسط  دستگاه DNA قابل بازخوانی ساختار مولکولی و در نهایت بازخوانی اطلاعات می‌باشد. از ویژگی‌های بسیار مهمی که MERI را به یک محیط ذخیره اطلاعات منحصر به فرد بدل کرده است می‌توان به ظرفیت‌های بالای ذخیره‌سازی اطلاعات در واحد سطح آن معادل 10 کیلو بایت در سانتی متر مربع، ابعاد بسیار کوچک و میکروسکوپیک آن در حدود نانومتر و نیز پایداری آن که بعد از تولید در شرایط معمولی بسیار طولانی مدت (میلیون‌ها سال) می‌باشد اشاره کرد.

 

مرادی تصریح کرد: در این سیستم با توجه به فاصله کم میان اجزای مولکول DNA و ظرفیت بالای آن برای ذخیره اطلاعات، طی پروسه‌ای اطلاعات را به صورت مولکولی معادل سازی می‌شود تا به ظرفیتی حدود چند میلیون برابر CD برسیم.

 

وی با اشاره به مشکلات کنونی در زمینه ذخیره اطلاعات گفت: در عصر حاضر که با انبوه اطلاعات روبرو هستیم با ذخیره اطلاعات روی فلاپی، CD و DVD پس از گذشت زمان با آرشیو بزرگی از محیط‌های ذخیره اطلاعات روبرو می‌شویم که امکان صدمه دیدن آنها در میدان‌های مغناطیسی نیز وجود دارد که با ذخیره اطلاعات روی ماکرومولکول‌ها به خصوص DNAها، ظرفیت اطلاعاتی در حد فوق‌العاده‌ای افزایش می‌یابد.

 

مدیرعامل موسسه پژوهشی سیناپویش افزود: در مولکول DNA به دلیل واحدهای سازنده نوکلئوتیدی و ابعاد نانومتری فاصله نقاطی که تمرکز اطلاعات روی آنها صورت می‌گیرد بسیار کم است که در نتیجه ظرفیت اطلاعات را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.


مهندس مرادی در بیان پروسه ذخیره اطلاعات و بازخوانی آنها گفت: پس از وارد کردن کلمات مورد نظر در نرم‌افزار تهیه شده، یک مولکول DNA معادل آن را طراحی کرده و پس از معادل سازی کلمات، الگوی مولکولی را به دستگاه سازنده DNA منتقل کرده و در این حالت با چند میلیون زنجیره مولکولی مواجه هستیم.

 

وی افزود: چون این زنجیره در حالت محلول، پایداری زیادی ندارند، آنها را توسط سانتریفوژهای خلاء دار خشک می‌کنیم که در شرایط عادی آزمایشگاهی پایداری طولانی مدتی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: پس از ذخیره اطلاعات مولکول‌ها را روی پلیت‌ها و دیسکت‌های خاصی قرار می‌دهیم که با تعیین توالی زنجیره DNA مجددا با نرم افزار اولیه اطلاعات را از حالت مولکولی به صفر و یک و بعد به حروف الفبا تبدیل می‌کنیم که این کار توسط دستگاه بازخوانی DNA انجام می‌شود.

 

مهندس مرادی در ادامه با اشاره به این‌که فن‌آوری محیط مولکولی ذخیره اطلاعات در بزرگترین مراکز تحقیقات رایانه‌یی جهان و شرکت‌هایی نظیر IBM در مرحله تحقیقات است و ایده رایانه‌های مولکولی که در ساختار‌ها‌رد آن‌ها از مولکول‌های پروتیین استفاده می‌شود عملا تا سال 2008 محقق نمی‌شود، اظهار داشت: براساس تحقیقات ما که از چند سال پیش آغاز شده، در حال حاضر و برای اولین بار در خاورمیانه امکان ذخیره و بازخوانی اطلاعات بر روی DNA در حجم بسیار اندک در کشور فراهم شده که البته با توجه به سطح فن‌آوری کشور و گران بودن این سیستم زمینه استفاده عملی و اقتصادی آن فراهم نشده است.

 

به گفته این پژوهشگر یکی از زمینه‌های کاربری مقرون به صرفه این فن‌آوری پیشرفته و پرهزینه در حال حاضر، انتقال پیام‌ها‌ی رمز است. در حال حاضر پیام‌ها‌ی رمز یا توسط سیستم‌های مخابراتی، مخابره می‌شوند که به راحتی در اختیار بیگانگان قرار می‌گیرد و یا روی CD وDVD ذخیره می‌شوند که در بازرسی‌های فیزیکی، کشف می‌شوند. در حالی که ذخیره این اطلاعات در مولکول‌های فوق العاده کوچک، ضریب امنیتی را بالا می‌برد به طوری که کلید سیستم رمز را می‌توان در اندازه‌ای حدود 50 نانومتر (50 میلیونیم میلیمتر) ذخیره کرد.

 

وی، خاطر نشان کرد: این تکنولوژی در حال حاضر کاربرد وسیعی در سطح دنیا ندارد، اما در نسل بعدی کامپیوتر‌ها (کامپیوترهای مولکولی) جایگاه مناسبی را با کاربرد فراوان پیدا خواهد کرد.

مهندس مرادی در پایان با اشاره به این که با دستیابی به این تکنولوژی ایران به عنوان اولین کشور از خاورمیانه به عضویت انجمن بین‌المللی نانو تکنولوژی در آمریکا در آمده است، افزود: با پیشرفت این تکنولوژی و استفاده از زنجیره‌های خام DNA و نیز ایجاد تغییرات اپتیکی در آن می‌توان هزینه‌های تولید را کاهش داد که این امر بستگی به درخواست‌ها‌ی تولیدی دارد.

 

ما با خودباوری کارهای زیادی کرده ایم و می کنیم . تمام فکرمان هم استقلال کشورمان ، و مشکلات مردممان اشت. دلمان می خواهد به آنجا که شایسته مردم خودمان است برسیم . ایران اسلامی ، قطب علم منطقه است و در دوره ای کوتاه قطب علمی قاره و سپس جهان می شود. این علم باید برای مردم ما تولید رفاه کند و ما اینجا هستیم تا همین رخ دهد . اینجا نوشتم تا آیندگان بیایند وبخوانند. ما می توانیم .

 

آویزان شدن ضد انقلاب به وبلاگهای مذهبی برای جلب مشتری  !

 یک چیز جالب !


یکبار گفتم ، اما تکذیب می کردند. حالا دیگر دیگر اینقدر مسئله جدی شده که با کمال جسارت انجام می دهند و به روی خودشان هم نمی اورند. رسما وعلنا دارند از کامنت های وبلاگ من برای جذب مخاطب بسمت وبلاگهای خودشا استفاده می کنند. البته محتوا بسیار محتوای بچه گانه ای است. نمی دانم چه سطح و بقول اونوری ها level از مخاطب ، آنجا باقی می ماند. اما چیزی که روشن است ، این که نمی توانند من را به واکنش نشان دادن به محتوای وبلاگشان بکشانند. من خیلی رک هستم .می گویم که برنامه شان این است که من را به زمینی بکشانند که در آن ، تعیین کننده موضوع دعوا آنها هستند . خب صد البته که خوابش را خواهند دید. البته بگویم که نام "تاریکی عمیق " برای یکی از این وبلاگها حقیقتا گویا است. کلمه ای بهتر نمی توانست موضوع را اینقدر روشن کند.

 

خود گویی و خود خندی ؟ عجب مرد هنرمندی !

 من و شمای بچه مذهبی همدیگر را خوب می شناسیم .


می دانیم که کی هستیم و به چه چیزی فکر می کنیم .


این فهم عمیق را ، با خود مرور هم می کنیم . چون تکرار موجب حفظ و استمرار موجب دوام است.


حالا یکی از آن چیزهایی که می دانیم را مرور می کنیم :


بچه ها فکر می کنید هدف کسانی که مطالب راجع به مثلا مسخ شدن و دفورمیته فیزیک بدنی کسی بخاطر مثلا توهین به قرآن را منتشر می کنند یا مثلا عکسی را منتشر می کنند که در آسمان لفظ الله - جل جلاله در قالب یک ابر نمایش داده شده یا اینکه عکس جنگلی که شاخه هایش ذکر عظیم لا اله اله الله را شبیه سازی کرده و یا هزار مورد شبیه آن ، چیست؟


بله .


چند هدف در لحظه اول ، به ذهن من و شما می رسد.


اول اینکه بعضی از این اخبار زرد ، هدف نفی ولایت را تعقیب می کنند. ماجرای انار را که شهید کافی نقل می کند شنیده اید. ماجرای آن اناری که لا اله الا الله و اسم خلفای راشدین روی آن بود ولی نام امیر مومنان علی علیه السلام رویش نبود. و یا ماجراهای مختلف دیگری که می شناسیم .


دوم ، این است که مبانی و استدلالات قوی اسلام را در ثبوت حقانیت خود به فراموشخانه بفرستند و در دنیا اینگونه جا بیاندازند که بله ، مسلمانها برای اثبات دین خودشان صرفا چنین استدلالات تصویری !! دارند. در حالیکه اسلام بر پای منطق انسانی پایه گذاری شده و با وجود یا عدم چنین استدلالهای تصویری ، چیزی از اسلام کم ، یا به آن اضافه نمی شود.

 

حالا بعضی وقتها هم هست که دو سوی این ماجرا بسرعت به هم می رسد. خیلی خیلی هم شفاف بهم می رسد.


یک کسی با هویت نامعلوم ، ولی به هدفی در لیست همن نوع اهدافی که گفتایم و به ذهن همه مان می رسد ، می آیند و تصویری را مثلا جعل و مونتاژ می کنند. که چی ؟ بله مثلا فلان یارو ، بدلیل جسارت به قرآن وضعیت جسمی دگرگون شده یافته است. بعد ، تیغه ، دوم همان قیچی ، می آید و این را علم می کند و می گوید ، ببینید این مسلمانها برای ترساندن ماها از اسلام به چه خرافاتی دست یازیده اند!! :)

 

من فکر می کنم مخالفان اسلام ، در صد و شاید دویست سال قبل زندگی می کنند که این ترفند ها را موثر فرض کرده اند ! اگر این طرفندها موثر بود که اسلام ، با این حجم دشمنی هایی که با او شده ، تا امام دوازدهمش امتداد پیدا نمی کرد و در همان روزهای اول که پیامبرش را ساحر و دروغگو و شاعر و کذاب نامیدند بساطش جمع می شد. از اینها چند تا چیز را باید پرسید :


الف : در کدام جمع علمی یا استدلالی ، یا در کدام مناظره دینی ، دیده اید که حتی یکبار ، کسی از علما و یا محققین اسلامی ، به چیزی از این جنس چیزها برای اثبات حقانیت اسلام استدلال کند ؟! حضرت آقای جوادی آملی می فرمودند در کنفرانس هزاره ادیان که در نیویورک تشیل شد ، تیم ایرانی ، برای اثبات گزاره های دنی مد نظر خودش ، یک آیه از قرآن ، یک جمله از نهج البلاغه یا یک جمله از صحیفه کامل سجادیه را استناد می کرد و قضیه عقلی مد نظررا ثابت می کرد و اینجاست که آدم درک می کند چرا امام خمینی رحمه الله علیه در وصیتنامه شریفش ، به اینکه نهج البلاغه و صحیفه کامله سجادیه متعلق به امامان شیعه است ، افتخار می کند با این وضع ، چگونه شما این شکلک های مسخره را یکی از اقدامات طرفداران اسلام قلمداد می کنید؟

 

ب : وقتی می خواهند در مورد اصل یک موضوع بحث کنند ، می روند سراغ دو متخصص خبرهء دارای ادعا ، یا اینکه می روند سراغ دو تا بچه دبستانی ؟! من فکر نمی کنم اگر دو تا بچه دبستانی این جور چیزها را حتی برای خودشان سند کنند ، یا

/ 31 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . منهای اين بحث ، کاملا با موضوع چک و بالانس موافقم .

پاسداران

بسم الله . در موضوع اسلام و احکام آن ، من رويکرد سياسی را مخاطب کردم نه فرد خاصی. بهترين فرد مورد حطاب من می تواند هاشم اغاجری باشد. در مورد پوست خربزه هم ، آنجايی که فکر کرديد می توانيد به ناقض گيری از من بپردازيد ، بله حتما همين فکر را بکنيد. چاره ديگری برای شما نيست. به خود شما مربوط است. :)) والا چه نيازی دارد که از اظهار نظر بترسيم ؟! صدبار تابجال تجربه نکرده ايد مطالب استنادی بدون سند محکم درج نمی شود ؟ اگر بازهم به چنين چيزی اعتقاد نداريد - که اين هم به خودتان مربوط است :)) - می توانيد متن درج شده در وبلاگ من به نقل از اين دو نفر را با متن وبلاگ خودشان مقايسه کنيد. :))

آرش

از موئسسه ای که رئيسش توسط بالا ترين مقام حکومت منتصب ميشه نميشه انتظار داشت حکومت رو نقد کنه. تازه کیهان فقط نماینده یک طیف فکری از میان ده ها طیف مشخصه. ضمن اينکه خيلی از مطبوعات و شبکه های تلویزیونی آمريکا جرج بوش رو مستقيماْ به خاطر سوء مديريت و فرستادن منابع به عراق نقد بيرحمانه کردن. تاحالا ديدی کيهان يا هيچ روزنامه ديگری در ايران يک از حرفها يا عملکرد های رهبر رو نقد کنه؟

آرش

به محض اينکه يک حکومت به خودش اجازه بده يک نشريه رو به خاطر نقد غير منصفانه یا هر دلیل دیگه ای تعطيل کنه. اين اجازه رو پيدا ميکنه که هر نقدی رو نقد غير منصفانه يا تشويش اذهان عمومی یا ... تلقی کنه و از حرف هر روزنامه ای که خوشش نيومد اونو تعطيل کنه. مرز بين نقد منصفانه و غير منصفانه يک چيز کاملاْ سليقه ايه. ممکنه چيزی که از نظر تو غير منصفانه باشه به نظر من کاملاْ منصفانه بياد. اصولاْ اگر همه در مورد يک انتقاد موافق باشن که لزومی به انتقاد کردن نيست.

پاسداران

بسم الله .قبل از هر صحبتی ، کی گفته نمی شه نقد از درون کرد ؟‌!! ۱- الف : فعلا که زير مجموعه ها بخاطر عملکردشان نقد مي شوند. ب : ببينم شما دنبال نقد هستي يا تخريب ؟ اگر اين چيزي که در کيهان بود نقد نبود چي بود ؟ آنهم نقد بسيار کامل با کمترين رودربايستي. ج : وقتي تو سابقه ات ، خواستگاهت و هدفت روشن باشد که زدن مجموعه مورد نقد نيست وهدفت اصلاح است ، هر نقد صريحي هم بکني هيج شائبه تخريب بر نمي دارد. مثل کيهان . اما وقتي اسم درج کردن تبليغات شب قبل راديو اسرائيل در روزنامه خودمان را بگذاريم نقد ، انتظار داريم فردا صبح علي الطلوع با يک برخورد کاملا واجب ، مواجه نشويم ؟ د : پس اين چيزهايي که در روزنامه هاي سرتاسر اين کشور با اهداف بعضا مريض و بيشتر وابسته در مرود رهبري درج مي شود و وقتي ديگر ماهيت توهيني و يا نشر اکاذيب پيدا مي کند برخورد قانوني باهاش مي شود چيست ؟ اگر کسي در مرود رهبري چيزي درج نمي کند پس چگونه ادعاي برخورد با نقد رهبري را مطرح مي کنيد ؟ رهبر در حوزه سئوليت قانوني و شرعي خودش بايد پاسخگو باشد . پاسخگو هم هست و کسي مانند رهبري را پاسخگو در حوزه خودش نمي بينم . اما اينکه ما در مرود چيزي جور ديگر فکر

آرش

من فقط یک سوال دارم: تاحالا دیدی در یک روزنامه در ایران با یکی از نظرات رهبر (نقد پیشکش) فقط مخالفت بشه؟ یعنی یکی بگه من با این حرف رهبر موافق نیستم. خداییش تاحالا دیدی؟

آرش

یعنی چون تو به حرفهای من جوا میدی دیگه من حق ندارم حرفامو مطرح کنم؟ آخه این شد جواب؟ شاید من با جواهای تو قانع نشم. ضمن اینکه اگر تو میبینی من اینجا حرفامو میزنم واسه اینه که اینجا ناشناخته ام. اگر همین حرفهارو علنی تو جامعه بزنم که باید برم پیش خیلی های دیگه که خودت میدونی.

آرش

<<اصلا چه چيز ناگفته و چه سئوال نپرسيده اي وجود دارد؟ >> تا وقتی کسی حق و جرات پرسش و نقد نداشته باشد والا هیچی.

آرش

<< اصولا هدف شما از طرح موضوع نقد جيست ؟>> وظيفه يک حکومت یا رهبر کشف هدف نقد کننده ها و زندانی کردن کسايی که به نظر حکومت هدف خوبی ندارند نيست. وظيفه يه مقام مسئول پاسخ دادن خيلی متواضعانه به انتقاداته. و در درجه اول بوجود آوردن شرايطی که شخص منتقد جرات کنه نقدشو مطرح کنه. وگرنه هر کسی از انتقاد شدن خوشش نیومد ميتونه بگه هدف شما از نقد فلان يا بهمان بود بياين تشريف ببرين زندان! و اينجوی همه خفه ميشن و کسی جرات حرف زدن پيدا نميکنه. غير از يه جاهايی مثل کيهان که خودشون جزوی از سيستم هستند و هيچ وقت قدرت بالاتر از خودشون رو نقد نميکنن.

پاسداران

بسم الله . هیچ جوابی به بحث های من نداده ای .