کلام تی وی کیست و چیست ؟

باید کمی بیشتر در موردش بخوانم و ببینم...

هنوز خودم هم جوابی دقیق برایش ندارم . از چند وقت پیش نامش را می دانستم . حالا از کجا ، یادم نیست. احساسم می گوید ربطی به ماجرای پروژه ی مدیا دایورسیتی ( به معنای تنوع رسانه ای ) دولت هلند در حوزه رسانه های ایرانی دارد. چون در آن ماجرا ، غربی ها پس از افتضاحاتی که پیش امد چند موضوع را دیگر رعایت کردند :

1- نام و اسامی عناصر ایرانی خصوصا اپوزیسیون درگیر پروژه را افشا نکردند.

2- میزان حجم مالی پروژه ها را مخفی کردند.

3- ارتباط علنی پروژه با دولتهای غربی را مخفی کردند.

فعلا که بر اساس مندرجات سایت عقبه  ، مدیر اجرایی پروژه آقایی بنام حسین جلالی است که لا اقل من یکی سابقه ذهنی از ایشان ندارم . نه فنی و نه سیاسی. بد نیست ایشان بجای آنکه بقیه را در وبلاگش بکوبد ، خودش بیاید و کمی در مورد خودش و پروژه خدمت رسانی اش (!) اش توضیح دهد. این که ماجرای توجه یک شرکت انگلیسی به حوزه رسانه های تصویری و اینترنتی فارسی ، عربی و اردو چیست.اینجوری شایه ها هم می خوابد. آخر فعلا که هیچ گربه ای برای قربتا الی الله در غرب در مورد ایران به موشگیری نپرداخته . اصولا حالت عادی و اصلی این است. خلافش باید ثابت شود. بد نیست آدم نگاهی هم به مقاله ها و آدمهای شرکت کننده در این دومین همایش شهروند الکترونیک هم بکند ببیند چیزی دستگیرش می شود یا نه .

( ادامه ی بررسی هایم نشان می دهد آقای حسین جلالی در یک شبکه تلویزیونی عربی بنام الان تی وی ( al aan tv  ) مشغول بکار است و کلام تی وی را بعنوان یک پروژه شهروند خبرنگاری راه اندازی کرده . چقدر دارد بوی سیاسی اش زیاد می شود. جالب اینکه در این شبکه تلویزیونی ، ایرانی زیاد مشغول بکار است. یادمان نرود دوبی همانجایی است که دختر آقای چنی دفتر ارتباط با ایران را از سوی وزارت امورخارجه آمریکا تاسیس کرده و اداره می کند. )

ضمنا جالبی اش اینجاست که حتی یک ایمیل در سایت ایشان ، یا اقلا یک فیدبک فرم هم در این سایت شخصی ایشان وجود ندارد که بشود با ایشان تماس گرفت. جالبه نه؟

یعنی شما بعد از سال 2008 دیگر چیزی در مورد پروژه های درون آن مدیا دایورسیتی دیگر نمی شنوید. در حالیکه آن پروژه ها هنوز فعالند و بلکه گسترش یافته اند. اما دیگر سروصدا کردن بضررشان است.

یکی از خبرنگاران خارجی شاغل در یکی از روزنامه های هلندی مقاله ای نوشتن بود بنام " در ایران بهتر است زیر زمینی کار کنید" یا یک تیتری شبیه این . کل ماجرا این بود که ایشون با جمع بندی نظرات اپوزیسونی که رسما از دولتهای غربی در پروژه های براندازی نرم - مثل رادیو زمانه ، مثل روز آنلاین - پول گرفته بودند تا سیاستهای استراتژیک آنها در حوزه فرهنگ و سیاست را در فضای رسانه ای و خبری و فرهنگی ایران تعقیب کنند ، گفته بود که یا اصلا پول ندهید ( :)) ) یا اگر می دهید بابا چرا در بوق و کرنا می کنید ؟

حالا باید از خودمان بپرسیم که اگر این ها پروژه هایی ضد انقلابی و در واقع ضد امنیتی هستند پس چرا از اول مشخصات آنها اعلام شد ؟

خب این که جوابش ساده است. ماجرا این است که اینها دنبال حساسیت زدایی بودند. اصلا رادیو زمانه هم روزهای اول میاید و سعی می کند تا در ایران دفتر تاسیس کند. می روند و سعی می کنند با وزارت ارشاد وارد گفتگو شوند که خب نمی شود - خدا را شکر ! -. حتی یکی دو پروژه خیلی مهمتر شبکه سازی اجتماعی شان ، رسما سعی می کند تا در روابطی نزدیک با مثلا وزارت کشور کار خودش را پیش ببرد ! این برای بدست آوردن مصونیت بود. اما خب وقتی این کلک نمی گیرد و بهارحال ماهیت و هدفگذاری غربیها در خروجیها آشکار می شود ، این بازی را کنار گذاشتند.

حالا ماجرا ، ماجرای این کلام تی وی است.

شرکت عقبه اش انگلیسی است . برخلاف بعضی که فکر کرده اند ، شرکت عقبه ، همان طراح و دیزاینر است ( که پیمانکار فنی است نه بیشتر ) . رویکردهای محتوایی اش که در درباره ی ما ی این سایت درج شده ، خیلی بو می دهد. آدم از همان خطوط اولش بوی هلند به دماغش می خورد. مدیا دایورسیتی... مدیا دایورسیتی ...بوی وب 2 هم که می دهد که فعلا در استخدام براندازی نرم است. شبکه سازی اجتماعی هم که گل بود و به سبزه نیز آراسته شد... تمام ویژگیهای رسانه فتنه را دارد...

حالا اینها را داشته باش...

من یک مشکلی با برخی نخبه نماها دارم. این نخبه نماها ، سعی می کنند اولا متفاوت! باشند به هر قیمتی. یعنی به محض اینکه چیزی در نگاه اول نو و جدید آمد تا خرخره توش شیرجه می زنند. ثانیا ، گاه از عوام هم در تشخیص عقب می مانند ...

 

نگاه ساده ای به محتوای کلام تی وی نشان می دهد سایتی - حداقل - مبتذل است. مبتذل در حدی که حقیقتا مصداق فیلترینگ است. آرام آرام دارد راه یوتیوب را می رود. همان رویکردهای مجوز به محتوای اروتیک تا سرحد پورنوگرافی را دارد.  از نظر سیاسی هم الان نگاه کردم دارد راه میفتد فعلا در حال تاتی تای کردن مشغول اپوزییسون بازی است. فعلا گیر داده به چیزی به اسم سوتی های صداوسیما ( راش های سوخته را که کسی اصلا پخش نکرده ، بعنوان سوتی های پخش شده دارد جا می زند. ) . گزارشهای کریستین امانپور از انتخابات ایران رو هم که قبلا کار کرده . ..منتظر باشید که فردا با همان منطق وب دو بیایند و بگویند ما دخالتی در تعیین سیاست برای محتوا نداریم و بازیهای یوتیوبی انگلیسی در بیاورند از خودشان ...

حالا فکر کن ، یک سایت نخبه نمای این کشور ، رفته ویدئویی را مستقیما از این سایت لینک داده . خدا انشاء الله این روشنفکر نماهای کشور ما را ... که ما از از دست آنها و آنها را از دست ما خلاص کند !

فعلا همین .

پی نوشت :

١- سایت کلام تی وی مدعیست می خواهد در فریم مقررات ایران فعالیت کند. نظرش در مورد این( لینک نمی دهم . ترویج است ) ویدئوها چیست‌؟مگر قوانین ایران چیست که اینها در آن می گنجد ؟‌ تمام موسیقی های غیر مجاز ایرانی اینجا قابل نشر است حتی با کلیپ . چرا‌؟ اینه قوانین ایران ؟‌ یا این همون تلاش برای تغییر فضای داخل ایران از درون و با سازوکار فرهنگی است‌؟

٢- ابتدا می خواستند به ایران وارد شوند جلوجلو چیا رو فرستادند ؟ مک دونالد ؟ کوکاکولا ؟ شوخی می کنی؟ :)) کلام تی وی هم که داره غیر مستقیم همونا رو تبلیغ می کنه ... چرا ؟:))

٣- این سایت کاتگوری سیاسی را هم به رسمیت می شناسد ! این ویدئوی توهین آمیز علیه دفاع مقدس و کاملا ضد انقلابی با ریتم رپ هم در این کاتگوری آپلود شده ! کل ویدئوهای این گروه را ببینید . در صفحه ی اول ، سخنرانیها و پیامهای میرحسین موسوی آن بالا. پیام چی باما ؟ او با ما ، این پایین ، خالی نبودن عریضه ، یک چیزکی از محمود و رهبر معظم انقلاب هم گذاشته . در حالیکه خودش مدعیست ویدئوی احمدی نژاد  3837 بار کلیک خورده ، گذاشته آن پایین ! آن وقت مابقی مخلفات سبز با کلیک های بسیار کم + این ویدئوی توهین آمیز با 33 کلیک رفته آن بالا. چرا ؟ :))

۴- درجه عصبی این سایتها کاملا مشابه هم است. به بچه های تیم هدف و فور ویزیت پیشنهاد می کنم درجه عصبی این سایت را هم مشابه یوتیوب اندازه بگیرند. نتایجش قابل حدس است :) .

/ 6 نظر / 12 بازدید
اکبر

تو جهنم در حال خوردن گوشت برادرت می بینمت! خیلی زشته اینجوری بی احترامی می کنی و غیبت می کنی پشت سر این آدم و این شرکت. و خیلی هم احمقی, فقط جواب یک قسمت رو می دم تا بفهمی چقدر خری: "کل ویدئوهای این گروه را ببینید ." بله ویدیوها بر اساس تاریخ ارسال نمایش داده می شوند. اگر مرتب سازی رو بزنی بر حسب بازدید محمود جونت اول می آد. ابله.

امیر

دوست عزیز من سایت کلام تی وی رو دیدم . چیز مورد داری هم توش ندیدم. به نظرم سایت سالمیه تا اینکه بعدا چیز خاصی مشخص بشه

اکبر

1. باز هم که زود قضاوت کردی ابله. کی گفته من طرفدار سبزم؟ آخه چرا اینقدر زود شعر می گی؟ 2. چرا از احمدی نژاد جونت درس نگرفتی که عین احمق ها تو مناظره با کروبی روزنامه اشتباه رو خونده و به کروبی گیر داد. یکم تحقیق کن و با دلیل و مدرک حرف بزن و مثل سگ بو نکش. 3. جوابمو که ندادی و زدی تو ی فاز دیگه وقتی حماقتتو رو کردم: "کل ویدئوهای این گروه را ببینید ." 4. تو که ادعای مذهبی بودنت می شه بهتر می دونی تو روز قیامت بگی: "ون چیزهایی که سایتها و روزنامه های شما از‌ان مملو است مصداق خوردن چیست‌؟" ... ربطی نداره جفتتو کثافت می نویسین و جفتتون عاقبت خوشی ندارین.

اکبر

ظاهرا شما عاشق خاله زنک بازی سیاسی هستی و برای اثبات صحبت های غلطت مجبوری به آدم ها برچسب های الکی بزنی. به عنوان مثال به من بگی طرفدار سبز و موسوی و ... ظاهرا منو از خودم هم بهتر می شناسی. و باز هم برای اینکه ثابت کنی کارت از لحاظ دینی درسته با بقیه خودتو مقایسه می کنی. در پایان بگم بهتره یک دور دیگه به مناظره گوش بدی. روزنامه ای که احمدی نژاد در دست داشت روزنامه اعتماد بود و این روزنامه بود که در مورد همسر ایشون نوشته, در حالی که روزنامه کروبی اعتماد ملی هستش. امیدوارم یکم با منطق جواب بدی نه با چرت و پرت.

اکبر

لطفا یکم تحقیق کن: "به گزارش خبرنگار سیاسی آفتاب، یکی از این موارد اشاره به چاپ عکس همسر احمدی‌نژاد در روزنامه اعتمادملی بود، درحالی که چنین عکسی در روزنامه اعتماد منتشر شده است و نه روزنامه اعتماد ملی به صاحب امتیازی مهدی کروبی. "

اکبر

تاحالا فرض کردی شاید حرفات در مورد این شخص و سایت اشتباه باشه و اگر کسی بخاطر بلاگ شما این پیش فرضو در مورد سایت پیدا کنه گناهش گردن شماست؟