دو بررسی سياسی : دق دهی به صهيونيزم بين الملل و قهر کردن مهليس

بسم الله . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 خوب.

 

من مدتی است دوباره در یک سفر کاری بسیار پر مشقت هستم و از منزل بیش از  هزار کیلومتر دور شده ام . اما خبرها را دارم . دو موضوع را این بار بررسی می کنیم . انصافا برای یکبار هم که شده برادران بانمک ضد انقلاب سعی کنند از بحث فقط این بار هم که شده البته اگر جراتش را دارند ،که به یقین می گویم ندارند از موضوع فرار نکنند و در موضوع کامنت بگذارند نه اینکه به صحرای آریزونا بزنند.

 

موضوع اول : سخنرانی دکتر احمدی نژاد 

دوباره چهارستون بدن واعصاب و روان جریان استکبار را دکتر احمدی نژاد به لرزه در آورد. محتوای مطلب ذکر شده توسط دکتر ، قبلا هم در مذاکرات و لحظات مختلف سیاسی توسط مسئولین کشورمان ذکر شده بود. ماجرا اینجا است که ما در حال بازسازی فضایی هستیم که در حال از دست رفتن بود. خبر خبرگزاری ایزوستیای روسیه برای من خیلی جالب بود که می گفت احمدی نژاد پیامی را زنده کرد که آرام در حال بدست فراموشی سپرده شدن بود.

 

محتوای حرف جدید دکتر در حوزه سیاسی بسیار فضاشکن و آوانگارد است. دکتر ، Fact های مختلفی را که توسط محققان مختلف به اثبات رسیده را مطرح کرده و در کنار آن نیز به یک بحث سیاسی حقوقی پرداخته است. بحثی بسیار پخته که وقتی متن آن را دیدم از کیفیت و جامعیت آن لذت بردم .

 

لینک متن سخنرانی دکتر احمدی نژاد : 

http://kayhannews.ir/840919/2.htm#other202

 

بحث دکتر چند بخش دارد :

 

الف : زیر سئوال بودن اصل صحت هولوکاست:

آلمان و کشورهای غربی ادعا می کنند در جریان جنگ جهانی دوم ، هیلتر رهبر فاشیست دنیای غرب که تفکری دیگر برپایه نئولیبرالیزم غربی یعنی تفکر ناسیونالیزم افراطی را ارائه داده بود اقدام به سوزاندن بدنهای شش میلیون یهودی در اردوگاههایی مانند آشویتز کرده است. سئوالاهی زیر ، بخشی از سئوالاتی است که در مقابل دیدگان مسئولان غربی رژه می روند و باید به آنها پاسخ بدهند: 

 

-    اصولا میزان یهودیان حاصر در آلمان و لهستان چقدر بوده است که هیلتر جنایتکار، شش میلیون نفر از آنها را سوزانده است ؟ آیا در آلمان و لهستان آنروزگار ، چیزی بیشتر از یک و نیم میلیون یهودی زندگی می کرده است؟

 

-    هیتلر به چه دلیلی و بر اساس چه طرحی این اقدام را انجام داد ؟ آیا این یک طرح صهیونیستی نبود ؟ خود هیتلر چه دینی داشت و از چه قومی بود ؟ تصمیمات شورایعالی یهود به این بحث چه دخلی داشت ؟

 

-    هیلتر در چه مکان و زمانی این اقدام را انجام داد ؟ آیا آشویتز یک مکان بازسازی شده حتی به ادعای خود مسئولان امروزی آن است یا عینا مکانی که می گویند ماجرا در آنجا رخ داده ؟ اگر اصل است پرا ساختمانها دارای ساخت و ساز با آرماتور فلزی و بتن هستند ؟

 

-    از خانواه های قربانیان چه کسانی وجود دارند و اصولا اسامی خود قربانیان که 6 میلیون نفرند کجا به ثبت رسیده است ؟اصولا کدام یک از مدافعان موضوع آشویتز مدارک اصیل و دقیقی از موضوع ارائه کرده اند؟

 

تمامی پرسشهای  فوق ، به شکلی که اصل هولوکاست یعنی وجود خارجی داشتن آن - را زیر سئوال می برد توسط محققان مختلفی مانند پروفسور روژه گارودی فرانسوی، دکتر روبر فوریسون آلمانی و تعداد دیگری از آوانگاردهای جریان صهیونیزم شناسی غربی ، مورد انکار علمی قرار گرفته و نتایج تحقیقات آنها بشکل بسیار گسترده ای در جهان منتشر شده است.

 

جهان غرب هیچ گاه به پرسشهای محققان حقیقت یاب ، پاسخی جر منطق زور نداده است. آزادی بیان در غرب صرفا یک دروغ کثیف ریاکارانه است. برای نمونه ، حتی قضات انگلیسی نمی توانند از قوانین و اقدمات قضایی علنی کشور خود در مجامع بین المللی دفاع کنند وای بحال دفاع از اقدامات غیرقانونی و بی منطقشان . مثلا «ملكم ايوانس» قاضي دادگاه كيفري انگلستان، استاد حقوق دانشگاه آكسفورد و يكي از فعالان كميسيون حقوق بشر سازمان ملل كه بارها بدون دليل جمهوري اسلامي ايران را به «بازداشت خودسرانه»! متهم كرده ، در مقابل يك سوال منطقي و حقوقي به تناقض گويي افتاد و سرانجام با تلويحي نزديك به تصريح به نقض حقوق بشر در اروپا و مخصوصا انگليس اعتراف كرد.

 

در جريان همايش قضات ايران و اروپا در تهران از ملكم ايوانس سؤال شد «مگر نه اين كه يكي از مصاديق بازداشت خودسرانه، توقيف افراد بدون تفهيم اتهام و بازداشت آنها بدون رسيدگي قضايي است، بنابراين چرا اخيرا دولت انگليس به پليس اين كشور اجازه داده است هركس را كه مظنون به جرايم امنيتي و مخل نظم عمومي است، بدون نياز به دستور قضايي براي مدت 3 ماه بازداشت و زنداني كند؟» ملكم ايوانس كه در مقابل اين سوال غيرمنتظره، دچار سردرگمي شده بود، تنها به اين پاسخ بسنده كرد كه مجلس انگليس با درخواست سه ماه بازداشت بدون تفهيم اتهام و حكم قضايي مخالفت كرده و تنها با 28 روز بازداشت موافقت كرده است!

در اين هنگام يكي از قضات ايراني شركت كننده در همايش پشت تريبون قرار گرفته و گفت؛ پليس در ايران اسلامي، تنها در مورد جرايم مشهود مي تواند متهم را فقط به مدت 24 ساعت در بازداشت نگهدارد و سپس پرسيد، آيا رويه قضايي ايران كه منطبق با قوانين حقوقي بين المللي است، بازداشت خودسرانه تلقي مي شود يا رويه قضايي انگليس كه به پليس اجازه مي دهد افراد را تنها به صرف مظنون بودن براي مدت 28 روز بدون دستور قضايي و تفهيم اتهام در بازداشت نگهدارد؟! ملكم ايوانس، كه كاملا از پاسخ درمانده بود، تنها شانه خود را بالا انداخت و به نشانه اين كه پاسخي ندارد، چهره درهم كشيد.

 گفتني است در اين همايش، معاون بین الملل قوه قضائیه در بخشي از سخنان خود با اشاره به چند نمونه مستند نتيجه گرفته بود كه اصرار دولت هاي غربي درباره رعايت حقوق بشر، يك ترفند تبليغاتي است و اين دولت ها هرگاه كه رعايت حقوق بشر را به نفع خود ندانند، به راحتي آن را زير پا مي گذارند. در آخرین نمونه ، در یکی از کشورهای اروپایی ، یکی از محققین موضوع هولوکاست در حال حاضر بدلیل همین نگاه به موضوع هولوکاست ، الان حدود ششماه است که در زندان بسر می برد.

 

ب : نوع جبران جنایت مورد ادعا :

دکتر احمدی نژاد گفته بود که اگر ملت اروپا معتقد است که به یهودیها ظلم کرده است ، چرا هزینه ء آن را از جیب ملتهای دیگر پرداخت می کند؟ چرا زمین کشورهای مسلمان بعنوان جبران جنایت مرود غرب علیه یهودیان ، به آنان داده شده است ؟ اروپا باید زمینی در میان کشورهای خود انتخاب و به صهیونیست ها بدهد و ایران از این اقدام حمایت کرده و حاضر به همکاری با صهیونیست ها برای بازگشت به اروپا است.

 

ج : ارزش حقوقی مظلوم بودن :

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرده بود که مظلوم بودن فردی توسط یک ظالم ، چه ربطی به این دارد که تخلفات آن بظاهر مظلوم در مقابل فرد ثاثل دیگری را توجیه کنیم ؟ یعنی اگر فرد A  از دست فرد B خسارت دید، چگونه حق خسارت زدن به فرد C را پیدا می کند ؟ یعنی اگر کسی قرار است خسارت ببینید و مجازات شود ، آن ، فرد B  است نه فرد C !

 

موضوع دوم : اثبات قصد مهلیس برای استعفا

در بخش قبلی به آلوده بودن اطلاعات موجود در پرونده ترور حریری اشاره شد و اینکه شاهد کلیدی پرونده ، رسما اظهارات خود را تکذیب کرده است. فشار سیاسی زیادی بر مهلیس وارد شده و ولی در نظر دارد استعفا دهد اما بنظر من منابع آمریکاییو سایر منابع غربی در درون سازمان ملل به او اجازه این کار را نخواهند داد. یکی از کامنت نویس ها گفته این که تو می گویی شاهد دروغ گفته ، دروغ است چون ما اعتراف زیر فشار زیاد دیده ایم ! خب بزرگوار!  این که شد دلیل اثبات حرف من که ! ایشان هم گفته است که اظهارت قبلی اش تحت فشار فرزند رفیق حریری بوده است و اظهاراتش مطابق برنامه یک مطبوعاتی غربگراری لبنانی تنظیم شده بود.

 

 و همچنین گفته شده بود ادعای این شاهد و همچنین ادعاو نظر بنده بر قصد مهلیز بر استعفا ، موقعی اثبات می شود که مهلیز استعفا دهد . من عرض می کنم که خیر . همین الان هم ثابت شده است. اما من با کم منابعی مثل رویتر و دیگر منابع خبری غرب ، ثابت می کنم که مهلیز قصد استعفا دارد. عملی شدن یا نشدن یک قصد ، ربطی به وجود داشتن یا نداشتن آن ندارد. من چشم رضا شاه ربع پهلوی را ببینم . ریخت آشغالش حالم را بهم می زند و نمی خواهم سرش به تنش باشد. اما اگر نتوانستم حالش را بگیرم ، دلیل این است که نمی خواهم ؟! :))

 

و در این جا بخشی از منابع خبری:

 

خبرگزاری آفتاب ( کپی از ایسنا ) به نقل از رویتر :

 

http://aftab.ir/news/2005/dec/07/c1c1133957106_politics_world.php

 

چهارشنبه - ۱۶ آذر ۱۳۸۴ -  - ۵۱ : ۰۹ : ۱۱دفعات نمايش : ۳۰۷۱۱۴-  Wednesday, Dec 7, 2005 - 11:09:51-

 

 سخنگوی دتلف مهلیس اعلام كرد، وی به زودی از پست ریاست كمیسیون تحقیق سازمان ملل استعفا می‌دهد؛ اما درصورتی كه در این تحقیقات به خدمات وی نیاز باشد، وی در دسترس خواهد بود.

 

به نقل از خبرگزاری رویتر، این سخنگو كه خواست نامش فاش نشود، اعلام كرد كه تاریخ عزیمت دتلف مهلیس، رییس تیم تحقیق سازمان ملل درباره‌ی ترور رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان هنوز مشخص نشده است؛ اما افزود، این دادستان آلمانی این امر را روشن ساخته كه زمانی كه وی این شغل را پذیرفته، گفته كه تنها به مدت شش یا هقت ماه در این پست خدمت می‌كند. تحقیقات در خصوص ترور حریری در ماه ژوئن آغاز و انتظار می‌رود مهلیس یافته‌هایش را در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) به شورای امنیت سازمان ملل اعلام كند. این در حالی است كه لبنان تمدید مدت تحقیق ترور حریری را خواستار شده است. این سخنگو در بیروت به خبرگزاری رویتر گفت: زمانی كه مهلیس آمد، گفت كه برای شش یا هفت ماه تعهد كاری دارد بنابراین مدت خدمت او رو به پایان است؛ اما در صورت لزوم او مطمئنا در دسترس خواهد بود اما نه به صورت یك كمیسیونر تمام وقت. اما منابع سیاسی لبنان اعلام كرده‌اند، مهلیس احتمالا تا پس از اواسط ماه دسامبر در پستش در این تیم تحقیق باقی می‌ماند.

 

و حالا منابع غربی :

 

http://www.dailystar.com.lb/article.asp?edition_id=1&categ_id=2&article_id=20471

 

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />BEIRUT: Detlev Mehlis, the head of the UN investigation into the assassination of former Lebanese Premier Rafik Hariri, plans to resign from his mission when his mandate expires on December 15, UN diplomats said Thursday. Lebanese Justice Minister Charles Rizk said after meeting Mehlis on Thursday that the investigator had told him he would not continue with the investigation if its mandate was to be extended.

/ 32 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pease

وقتی المان ميگويد ما اين جنايت را مرتکب شديم چه اهميتی دارد شما چه فکر ميکنيد

bihkiyal

ابوذر اميدرارم در قيامت همنشين هيتلر باشی و با هم در جهنم قير داغ سر بکشيد.

آرش

pease جان. این چیزی که تو میگی اصلاً با ایدئولوژی ابوذر جور در نمیاد. واسه این که ایدئولوژی ابوذر درست از آب در بیاد هیتلر که سهله اسکندر مقدونی و ژولیوس سزار هم باید از عوامل موساد بوده باشن. البته علاوه بر ابطحی و حسین درخشان و شیرین عبادی و خاتمی و همه ماها و بقیه کسایی که مثل ابوذر و رهبرش فکر نمی کنن.

پاسداران

بسم الله . اولا : آنچه که دیگر گندش در آمده ، تلاش شما برای جلوگيری از مبارزه با صهيونيزم است با توسط به حربه يهود ستيزی. اين هم يک نمونه ديگر . اما در ژوچ بودن استدلالاتتان همين بس که راه دور نرويم و شاهد مثالی که از وبلاگ خود من آوردی رو کنيم . همانطور که لينک داده ای و برای تست کردن هم ، من لينک تو را اکسپلور کردم ، دقيقا اين لينک به مطلبی تحت عنوان مجمع وبلاگ نويسان مسلمان و مباحث پيرامونی است . در سرتاسر اين مطلب ، يک کلمه، مخالف آنچه که اينجا آوردم ، ديده نمی شود .اتفاقا برای گرفتن حداکثری حال جنابعالی ، عين متنهای مربوط به صهيونيزم را اينجا کلیپ می کنم : ::::::::::::::::::: ... در خصوص حلقه صهیونیزم هم ، باید گفت که من جای چیزهایی را خالی می بینم . بچه ها هم شاید چیزهایی را. من در این موضوع ، تهیه تاریخچه دقیق حوادث مربوط به فلسطین را ضروری می دانم .تاریخ نویسی دقیق : از اولین زمانی که نام فلسطین در تاریخ عالم مطرح شد تا امروز . از زمان حضرت سلیمان و داوود نبی و موسی ( علی انبیائنا و آلهما السلام ) ، و ماجراهای جنگ های صلیبی و تاریخ نویسی دقیق آن با کمک منابع دقیق و معتبر ، تا زمان درگیری های معاص

pease

I got you Arash thanks.

pease

I love Israelتا بترکد چشم ابوذر

Kaveh

ای عرب زاده عرب پرست ايران سرزمين اهورايی زرتشت است نه يک ديار عربی

پاسداران

بسم الله . بچه ها دو کامنت پايينی را داريد ؟ :)) ! :)) !

Kaveh

Iran without Islam

پاسداران

بسم الله . :« It seems that You hate all at last 60 milion iranian people ! because your hope is iran without ISLAM and it will ,only by killing this peoples that love their religion