در مورد نریمان غریب فیلترچی و وضعیت روانی اش

همینطور که در پست قبلی نوشتم ، الان متوجه شدم ، نریمان غریب در سایت کلوب صفحه باز کرده . کلوب یک شبکه اجتماعی مجاز ایرانی است که می شود در آن فعالیت کرد. اگر لازم شد آنجا که ثابت خواهم کرد چاره ای جز سانسور ندارد. اما هنوز هیچی نشده چیزهای خیــــــــلی با نمکی در صفحه اش دیدم که خیلی حس ترحمم در موردش را برانگیخت . نریمان ، یک جوان بسیار تنها و البته دارای وضعیت روحی بهم ریخته و پارادوکسیکال است.

توصیفاتی که او از خودش در کلوب نوشته را با هم می خوانیم :

کلوب آی دی
cloobid
asrjavan
، سن کلوبی : 7 سال و 2 ماه و 22 روز
وضعیت
مرد مجرد
جنسیت
مرد
محل سکونت
Iran ، تهران ، تهران
سیگار
نمیکشم
علت عضویت
یافتن یار و همراه زندگی
زندگی با
با والدین
تحصیلات
یک سال کالج
شغل
Webdesigner,Animator,Developer
دین
اسلام
گرایش سیاسی
هیچکدام !
قد
180-185
وزن
80-85
اخلاق و برخورد
شوخ ، جدی ، خشک ، دوستانه ، بد اخلاق ، گوشه گیر ، شلوغ ، تیزهوش
مد و ظاهر
متغییر ، جین ، راحت ، کت و شلوار ، مد روز ، معمولی ، مدرن
صفحه وب
http://www.asrjavan.IR
تاریخ عضویت
11 دی 1384 ساعت 08:58
اطلاعات علایق
ورزش
دوچرخه سواری ، شنا ، تنیس
غذا
همه چی غیر از غذاهایی که که زرشک دارند
اطلاعات حرفه

دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

رشته

نرم افزار / کامپیوتر

عنوان شغلی

طراح وب سایت های استاتیک و فلش

در مورد کار من

مدیریت و اجرای پروژه های وب سایت

ایمیل کاری

nariman [at] asrjavan [dot] com

وب سایت کاری

http://www.asrjavan.com

نکته ی اول دردناک در مورد این بچه جان ، این است که این عزیز دل ما کلا به این دلیل به کلوب آمده :

علت عضویت: یافتن یار و همراه زندگی

چقدر محیط اطراف انسان در زندگی، باید ناهموار و غیرمنطبق بر آرزوها و آمال انسان باشد، یا اینکه یک انسان چقدر در محیط حیات خود تنها و خصوصا نامقبول باشد، که در تلاش باشد تا شریک زندگی خود را از محیط اینترنت و حتی محیط محدودتر و بسیار سطحی تری مانند کلوپ یا شاید فیسبوک بیابد! چرا فیسبوک ؟ چون دیدم لینک صفحه ی فیسبوکش را هم آنجا گذارده ! بنظرم کلا این جوان پرسروصدا، اصولا در اینترنت بدنبال پرکردن محیط تنهایی خود است. هیچ عجیب نیست که از مطالب وبلاگ پاسداران تا این حد نگران و مشوش شود که بخواهد آن را با سانسور و انکار، از سر خودش رد کند .

نکته ی دوم دردناک ، تصورات پارادوکسیکال و مغشوشی است که او از خود دارد، یا اینکه از خود به نمایش می گذارد.

او در مورد خودش اینگونه توضیح می دهد :

اخلاق و برخورد

شوخ ، جدی ، خشک ، دوستانه ، بد اخلاق ، گوشه گیر، شلوغ ، تیزهوش

مد و ظاهر

متغییر ، جین ، راحت ، کت و شلوار ، مد روز ، معمولی ، مدرن

هر دو بد است.

اگر تصورات او در مورد خودش اینقدر متناقض است که حتما محتاج مشاوره ی روانی است. چقدر خطرناک است وضع کسی که هم بداخلاق است ، هم رفتار دوستانه دارد ، هم گوشه گیر است ، هم شلوغ ، هم شوخ است هم جدی. هم رفتاری خشک دارد هم رفتاری دوستانه. این بدتر می شود اگر بگوییم زمانی اینگونه است و زمانی آنگونه ! این بهم ریختگی و بی ثباتی روانی بسیار خطرناک است.

اما اگر او چنین تصوراتی از خود -چنین پرادوکسیکال و مغشوش- مخابره می کند که آنهم بسیار منفی و نگران کننده است. او دنبال چه کسی است ؟ بدنبال کسیست که دنبال همسری شوخ باشد ، یا کسی که دنبال همسری بداخلاق باشد؟!! استانداردهای او برای برقراری روابط انسانی چرا اینقدر منهدم است؟ در اطرافیان فیزیکی نریمان کسی نشانه های این اغتشاش روحی را مشاهده کرده است؟

نریمان غریب ، نمونه ای از یک جوان است که بدنبال توجه است. حالا به هر قیمت، و این روزها کمترین و مفت ترین قیمت ، ژست اپوزیسیونی ، آنهم با جلوه ای شیک و مهندس  و نخبه مآب . حالا ، اینکه چرا پدر و مادرش ، زودتر برای بچه ی مردم از دنیای واقعی زن نمی گیرند تا خسارتش را کشور ندهد ، الله اعلم ! بابا ! بچه تان زن می خواهدد ! برایش زن بگیرید و خلقی را بیاسائید ! حالا هروقت خودش یا خانواده اش صلاح دیدند ، بگویند مشاوره های خوب هست ، معرفی کنم برود هروقت از لندن برگشت :) .

حالا حق بدهید دلم برایش بسوزد و حس ترحم با خواندن آن پروفایل به انسان دست بدهد.

/ 19 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشاد

اینکه چرا من ایمیلی از خودم نمی گذارم هم مشخص است از امثال شماها می‌ترسم. دوم اینکه خواستم بگم اون ‍پروفایل که به روز رسانی‌ش برای 7 هفت سال پیش هست رو جدی نگیرید یک زمانی اومده ثبت نام کرده و بعدش لابد یکی دو بار سر زده و دیگه اونجا نرفته... من هم امروز رفتم به کلوپ سر زدم از دیدن پروفایلم و نوشته های پروفایلم که برای 7 هفت سال پیش بود به روز رسانی ش خنده‌ام گرفته بودم و اکانتم رو از اونجا پاک کردم چون خیلی وقت بود یعنی از همون موقع سر نزده بودم و دیگه بودنش اونجا لزومی نداشت به درد کسی هم نمی‌خورد.

فرشاد

خیلی مخصلیم من نریمان نیستم. اصن آقای نریمان هم تا حالا ندیدم. من باب کنجکاوی هم به وبلاگ ایشان هم سر زدم دیدم این بنده خدا هم بد نمی‌گوید که این همه مومن زاده در بوق و کرنا کرده که اینترنت و هاست و کوفت ملی! خودش تمام زیربنایش از دیتاسنترهای آن سمتی‌ست. خلاصه اینکه از جایی که وبلاگ شما را لینک کرده بود اتفاقی آمدم و گفتم با هم یک صحبتی داشته باشم. به هر صورت برایتان آرزوی موفقیت دارم. این آخر کامنت من اینحاست من فرشاد هستم اگر ایمیلی هم نمی‌گذارم والله عیال‌واریم و خدا خیرتان بدهد. خدا نگه دار

فرشاد

آقا این چه طرزه حرف زدن هست. مودب باشید. من نریمان نیستم. ایمیلی هم نمی‌گذارم بخاطر این است که دنبال دردسر نیستم.

فرشاد

آقا من خواهش می‌کنم که مطالب رو به صفحه اول وبلاگ نبرید. من هم نریمان نیستم. درد دلی بود با شما کردیم. همین جا ختم به خیر شود. خدا نگه دار

فرشاد

ضد انقلاب هم نیستم. برای ما پاپوش درست نکنید. حالا می‌فهمم چرا کسی با شما بحث نمی‌کند با این اخلاق تندی که دارید.

فرشاد

من هیچ سوتی ندادم. از واقعیت‌ها و مشکلاتی که بر سر راه است کمی صحبت کردم و شما هم استنباط خودتان را داشتید و تحلیل کردید که شماها فلان هستید بهمان و ضد انقلاب و می‌خواهید پولشویی کنید از این وصله‌ها چسباندید وگرنه ما هم مثل شما در این مملکت داریم زندگی می‌کنیم. فرار هم نکردم این مباحثه هم سودی برای من ندارد. من و شما در دو خط فکری متفاوت هستیم.

فرشاد

اما به نظرم این روش شماست که اشتباست. کسی که به وبلاگ شما سر می‌زند و مطلب شما را می‌خواند و نظر می‌دهد(محترمانه بدون غرض نظر می‌دهد) مهمان شماست. مهمان نواز خوبی باشید باز هم به کلبه شما سر می‌زند و از مباحثه با شما هم لدت می‌برد و شما را دوست خود می‌داند اما نسبت‌های ضد انقلاب و برو با برف سال دیگه بیا و فرار کردی! و با این حرف‌ها دیگر نباید انتظاری هم داشته باشید.

فرشاد

ای بابا من برای شما یک ایمیل هم زدم. والله نریمان نیستم. به جان بچه‌ام نریمان نیستم. به شما ایمیل زدم این کامنت رو منتشر نکنید.

سلمان

سلام علیکم بیکاری برادر؟

سلمان

نه برادر فضول نیستم، اما حیفم می‌آد شما داری هرز می‌ری ان شا الله خدا شما رو هدایت کنه زنده باشی یاعلی