آزادی ؟ حقوق بشر ؟ مشترک مورد نظر کر و لال است بنظر!

عدی الزیدی برادر منتظر الزیدی خبرنگار عراقی که به علت پرتاب کفشهایش بهسوی جرج بوش رئیس جمهور امریکا در بازداشت به سر می برد روز گذشته درگفتگو با شبکه‌های خبری گفت؛ این خبرنگار عراقی بعد از بازداشت به شدتشکنجه شده است.

به گزارش "الف"، عدی الزیدی که در دادگاه جنایی عراق با برادرش ملاقاتکرده است به شبکه تلویزیونی البغدادیه که منتظر الزیدی از کارمندان آن استگفت: من یک ساعت و نیم با برادرم دیدار کردم. او گفت، بلافاصله پس ازپرتاب کفش به سمت بوش نیروهای امنیتی شروع به کتک زدن من کردندوی افزود، نیروهای امنیتی با میله آهنی مرا کتک زدند. یکی از آنها به شدتبه صورتم لگد زد، به طوری که یکی از دندانهایم شکست.

نیروهای امنیتی با میله آهنی مرا کتک زدند. یکی از آنها به شدتبه صورتم لگد زد، به طوری که یکی از دندانهایم شکست. بعد از آن نیروهایامنیتی آنقدر مرا با لگد زدند که بیهوش شدم . نیروهای امنیتی با کابل شروع به زدن منکردند و از این صحنه ها تصویر گرفتند. آنها می خواستند بدانند چه کسی بهمن گفته است به سوی بوش کفش پرتاب کنم و من گفتم مردم عراق از من چنینکاری را خواسته اند

 

بعد از آن نیروهایامنیتی آنقدر مرا با لگد زدند که بیهوش شدم. برادر منتظر الزیدی به نقل از وی افزود، ساعاتی پس از حادثه من به مکانیدر منطقه سبز منتقل شدم. در آنجا نیروهای امنیتی با کابل شروع به زدن منکردند و از این صحنه ها تصویر گرفتند. آنها می خواستند بدانند چه کسی بهمن گفته است به سوی بوش کفش پرتاب کنم و من گفتم مردم عراق از من چنینکاری را خواسته اند. برادر منتظر به نقل از وی افزود، آنها از جریان برق برای شکنجه کردن مناستفاده کردند. آنها لباسهایم را از تنم در آوردند و به شیوه های مختلفمرا شکنجه کردند تا آنجا که گفتم کاغذی به من بدهید تا هرچه را که شما میخواهید و نام هرکس را که شما مایلید بنویسم تا بگویم او مرا مامور پرتابکفش کرده و به من پول داده است.

الزیدی با اشاره به این که شکنجه در روز بعد هم ادامه یافت افزود، یکی ازمسئولان عراقی به سراغ من آمد و گفت چرا این کار را کردی؟ من گفتم: اگرنخست وزیر عراق احساس می کند به او اهانت شده است من حاضرم به صورت کتبیاز او عذرخواهی کنم، من این کار را بخاطر یتیمان و بیچارگان انجام دادم.

عدی الزیدی گفت: پاها و دستها و صورت و پشت و بینی برادرش متورم بود و اوهنگام حرف زدن دچار مشکل می شد. همچنین گوشهای او با آتش سیگار سوزاندهشده بود. عدی الزیدی افزود برادرش همه جزئیات شکنجه شدنش را به مقاماتقضایی اطلاع داده و قاضی دستور داده است علیه شکنجه کنندگان شکایت شود.

همچنین منتظر الزیدی علیه خبرنگاری عراقی که برای یک شبکه تلویزیونیکردزبان کار می‌کرد و بعد از پرتاب کفش او را کتک زده است، شکایت کرد.  عدی گفت: منتظر الزیدی گفته است این کار را بخاطر شهدا و یتیمان کرده است.

 

/ 4 نظر / 17 بازدید
سولدوز

باسلام اولين لينك باكس ويژه سايت خبری سولدوز راه اندازی شد در اين لينك باكس حاميان دولت اسلامی به ياری دولت مينشينند پيشاپيش از حضور شما خرسند ميشويم. سردبير

بودن

خانواده منتظر الزيدي اعلام كردند كه او از اشغال آمريكا و دخالت ايران هر دو متنفر است. خبرگزاري آسوشيتدپرس اين خبر را نقل كرده و اين مسئله نشان مي‌دهد كه رسانه‌هاي ايراني بسيار عجولانه با موضوع برخورد كردند. اگر يادتان باشد چند سال پيش صداوسيما اقدام به تمجيد از مروه كاواكچي كردند كه به سبب حجاب اسلامي به مجلس راهش ندادند اما خانم كاواكچي از حجاب اجباري در ايران انتقاد كرد و اكنون شهروند آمريكا شده و در دانشگاه جرج واشينگتن استاد شده است. http://news.yahoo.com/s/ap/20081216/ap_on_re_mi_ea/ml_iraq_shoe_tosser;_ylt=Amz.8ChijFLKAC9CsIODkEKs0NUE

ابوذر منتظرالقائم

بسم الله . این خبر خیلی وقتن است که توسط خانواده الزیدی تکذیب شده و این خانواده هرگونه مصاحبه با این رسانه ها را تکذیب کرده اند. در آمدی تاکسی رفت ! [شوخی] اگر کمی دقت می کردی می دیدی جواب این نظر جنابعالی در پست قبلی داده شده ! [لبخند] برای اطلاع بیشتر :‌http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8709261054

بودن

سلام زحمت کشیدی! بله بایدم همیشه از خبرگزاری حکومتی فارس کمک بگیری!