در نقد "خون به خون شستن محال آمد محال" و کامنت های صادره

2- تایید می کنم که ارتباط یا "عدم" ارتباط یک گروهک با آمریکا یا هر کشوری ، حتما جزو اطلاعات طبقه بندی شده و اظهار اطلاع از آن یا رد آن فقط توسط نهادهای امنیتی ممکن است. فرد کامنت نویس رد کننده این ارتباط بفرماید که آیا شغلش اطلاعاتی است؟ 

3- یعقوب مهر نهاد ، بر اساس عضویت در تشکیلات تروریستی ریگی ، گروهی پوششی بنام "الجهاد" تاسیس و بوسیله آن برای ریگی نیرو جذب و عملیات تروریستی در داخل کشور برنامه ریزی می کرده است که قبل از یکی از مراحل آخر عملیاتی بهمراه تعداد دیگری از عناصر همراه ، دستگیر شد.  این اطلاعات قبلا علنی شده است و من هم از منابع معتبر آسکار کسب کردم . کمی دقت کنیم . کمابقی اطلاعات مورد اشاره ما ، همگی اطلاعات آشکار است.

4- احتیاط کنیم . یک بنیان آلوده ، باید روزی بهم بخورد. چرا برای بعضی ها ، حرف دشمن حجت تر است تا خودی و اصولا چرا برای بعضی ها ، خودی اصولا همان دشمن خونی است ؟ این یعنی تا زیر گلو در باتلاق جنگ روانی دشمن فرو رفتن . چه کسی گفته است که حقوق اهل تسنن در جمهوری اسلامی - حتی فقط بر اساس بد عملکرد سازمان یافته ! مسئولین ! - لگد کوب می شود ؟ حقیقت چیست ؟ یا مشکل این نیست که اصولا "مناطق محروم" کشور ما مدتها بدون رسیدگی دقیق باقی مانده بود ؟ یعنی آیا مشکلات مادی موجود در خوزستان بدلیل سنی بودن مردم آنجا است یا اینکه اصولا تا همین چند وقت پیش که تحرکات تجزیه طلبانه فرقه ای وهابیت در خوزستان نبود ، ما هم اهل تسننی آنجا نداشتیم ؟ جالب است آنجا وهابیون به مردم می گویند مشکل شما این است که شیعه اید. ببینید اهل تسنن در سایر کشورهای خلیج چه زندگی ای دارند ! :) ! .

5- رویکرد قومی و فرقه ای این گروه تجزیه طلب آدم ربا، برای آنکه به رویکرد تند آن بیافزاید ، بشدت شدید است . اینقدر که اصلا مشکل این گروهک آدم ربای چند نفره ، اصلا حتی مشکلات مردم استان سیستان بلوچستان نیست. بلکه دائم دم از مشکلات قوم بلوچه می زنند و دامن زدن به اختلافات قومیتی دقیقا تلاش عناصر تجزیه طلب در تمامی نقاط جهان و البته الگویی تکراری است. برای همین است که نمی توانند بگویند مشکلات سیستان و بلوچستان . میخواهند روی موضوع بلوچ تمرکز داشته باشند تا پتانسیل کافی برای تجزیه طلبی وجود داشته باشد. ضمن اینکه در میان اقوام عزیز بلوچ تعداد اهل تسنن مقداری بیشتر از اهل تشیع است. این هم علت دیگر.

6- اقای منکر ارتباط گروهک با آمریکا ادعا کرده آمریکا به ریگی هیچ احتیاجی ندارد. رد این حرف ، برای هر عاقلی روشن است. روشن است که آمریکا نه تنها به هر نوع حرکت محاربه با رویکردهای عوام فریبانه محتاج است ، بلکه امریکا از ابتدای تاسیس جمهوری اسلامی ایران تاکنون در تاسیس بیشتر از 30 گروهک 20 نفره تا 200 نفره محارب و برانداز ، دخالت مستقیم دارد. این جدا از انشعابات و اتحادهای مکرر این گروهکها است که آنها را مثل تک یاخته ها تکثیر و تعداد اسامی آنها را بالا می برد.

7- آقای منکر ارتباط ، فرموده اند که آمریکا برای مقابله با ایران ، کارهای بسیار تمیزتری می تواند انجام بدهد. اولا : از ایشنا خواهش می کنم فهرستی از این کارهای تمیز را که ایشان می شناسند و البته ما هم می توانیم حدس بزنیم اعلام کنند. روشن است که در این فهرست ، راه اندازی گروهک های بظاهر ایرانی با رویکرد های قومیتی و مظلوم نما ، در صدر این فهرست قرار دارد. کار ، "تیمیس" تر از این ؟

8- آقای منکر بفرمایند آیا اگر راه اندازی این گروهک کار کثیفی است ، آیا آمریکا اصولا از دست زدن کارهای کثیف ، ابایی دارد ؟ و اصولا آیا آمریکا با یک نگاه منصف ، در افغاستان و عراق وسایر مناطق اشغالی تا گلو در آلودگیهای جنایات خویش و خون مظلومان  فرو نرفته است ؟ حقیقت این است که نه تنها آمریکا این گروهک ها را –همچون خود القاعده – تاسیس و هدایت کرده ، بلکه از تجهیز و حمایت نظامی و فرهنگی و تبلبغاتی هم هیچ ابایی ندارد . نگاهی کنید به مصاحبه ها و پرسوناژ گاه و بیگاه رسانه های آمریکا مانند صدای آمریکا از گروهک آدم ربای ریگی.

9- سیره ء امیر مومنان ، گوشه ای از سیره پیامبر اسلام ، وسیره ایشان هم امتداد یافته در سیره علی (ع) و فرزندان اوست. از دوستی که سیره اهل بیت را حجت کرد می پرسم آیا تمامی سیره اهل بیت برای ایشان حجت است؟  اصوا آیا ایشان به حجیت حکم "اعدام" که از سوی اهلبیت بنا به دستور دین در مواقع تعیین شده اجرا شده ، پایبند است ؟ آنگاه که حجت بود ، در مورد صحت ادعای ایشنا درمورد اهلبیت صحبت خواهیم کرد و از سیره اهل بیت حجت هایی را بیان می کنم .

10- آقای منکر ، کلا قرار گرفتن اطلاعات طبقه بندی شده در اختیار خبرنگاری رده اول همچون سیمور هرش را منکر می شود. پس لطفا تکلیف سایر اظهار نظرهای مطبوعاتی و رسانه ای و خصوصا اینترنتی و بویژه محفلی ودرگوشی ، مدعی در اختیار داشتن اطلاعاتی خاص ، از فلان موضوع حاکمیتی را که اصولا در اینترنت ایرانی ، بعنوان "حرف یامفت" ، در دسترس همه قرار دارد بیان کنند. ضمن اینکه همه اظهار نظر ها بر اساس لو رفتن یک سند نیست. بلکه تحلیل عملکرد یک سیستم خصوصا در دنیای امروز با تحلیل عملکردها و اخبار اشکار صورت می پذیرد و اطلاعات پنهان و محرمانه نقشی بسیار جزیی در تحلیل ها دارد. این مطبوعات غربی هستند که باید جواب بدهند از کجا هر روز از فلان طرح اتمی نظامی ایران یا فلان حرکت پنهان حکومت ایران خبر می دهند؟ اگر بگویی رانت اطلاعاتی از سیستم های امنیتی آمریکا، خب روشن است که این رانت در جهات دیگر هم می تواند حرکت کند :) . در مورد مقاله سیمور هرش نکات دیگری هم هست که مجال طرح آن اینجا نیست.

11- دفاع صد درصد آقای منکر از اقدامات دولت آمریکا در همه لحظات تاریخ و در همه موضوعات ، کمی توی ذوق می زند و زیادی پر رنگ است. سند و مدرک آقای منکر در مورد توبیخ وحشی حمله گر به هواپیمای مسافربری کجاست ؟ آنهم توبیخی در حد اعدام بدلیل قتل 290 انسان کاملا غیر نظامی . کجاست؟

12- رویکرد سلفی گروهک ریگی که منشعب از رویکرد سلفی گروهک القاعده و انهم منشعب از جریانات وهابی وسلفی سعودی- افغان است ، روشن است. این رویکرد ، رویکردی کاملا غیر انسانی است که حتی جریاناتی از وهابیون روشنفکر در عربستان نیز آرام در مسیر محکومیت آن گام بر می دارند . این رویکرد ؛ هر انسان با دیدگاههای معارض با دیدگاههای فقهی محمد ابن عبدالوهاب را مهدور الدم می داند. حتی از اهل تسنن. پس نسل کشی شیعیان ، آرزو و آمال این گروهک و عمل فعلی آنان است. هرگند فعلا امکان کلید زدن به آن را نداشته اند.

13- دلیل عقلی برگزار نکردن علنی یک دادگاه با سوژه امنیتی ، زیادی روشن نیست؟ به کسانی که این دلیل را نمی فهمند ؛ اصولا چه توضیحی "می توان" کرد ؟

14 – توجه داشته باشید و انصاف دهید همان جریاناتی که "سعی" می کنند اعترافات تلویزیونی را بی اعتبار جلوه دهند ، به همان ادعا ، دادگاه را هم می توانند "نمایشی" معرفی کنند ! برای اثبات ، نظر خودشان را بپرسید. پس باید ریشه این فریب را خشکاند. نه آنکه اجازه تعمیق فریب را بدهیم .

15- رادیو زمانه که گروهی از فراریان همراه با جریان براندازی جمهوری اسلامی بوده و بهره مند از بودجه های دولتی بیگانه در براندازی نرم این کشور هستند ، به هیچ وجه منبع خبری سلامتی در هیچ موضوعی در باب ایران نیستند. چه رسد به موضوعاتی به این حد حساس. ادعای رادیو زمانه ، تلاشی برای تقلیل ارتباط مهرنهاد با گروهک جندالله است. به این حیله های خبری و ژورنالیستی دقت کنیم . رادوی زمانه ، از عناصر و افرادی تشکیل شده که خود حامی گروهک ریگی در روز آنلانی بوده و با وی مصاحبه و او رهبر "جنبش مقاومت مردمی ایران" معرفی کردند.

16– برای این عناصر هیچ فرقی بین دادگاه علنی و غیر علنی نیست. تاریخ انقلاب و محاکمات برگزار شده گویای این نکته است. ضمن اینکه تا این عناصر بحال حتی یک دادگاه را صالح به رسیدگی نمی دانند. وای بحال به عادل در صدور حکم ! پس فریب اینان را نباید خورد. کما اینکه سکوت خنده دار این مخالفان مجازات اعدام ، در مورد هم پرونده ء دیگر یعقوب مهرنهاد ، بانگ رسوایی آنان را بصدا درآورده . چون فقط عنوان"وبلاگ نویس" و فامیلی با نمک "مهرنهاد" بود که ضن امکان سوء استفاده را برای آنان بهمراه داشته . والا دادگاه این دو با هم برگزار شده و هر دو با هم دستگیر شده و اعدام شده اند. اینان ، بنا به تجربه و کارنامه خراب خود ، حتی صالح به اظهار نظر در مورد ساده ترین موضوعات سیاسی نیستند .چه رسد به اظهار نظر در باب سلامت یک دادگاه و خبر دادن در مورد حضور یا عدم حضور وکیل ! جمهوری اسلامی برای خفاش شب وکیل تسخیری گرفت. وای بحال اینها !

17- در مورد نام این پست شما کمی نگرانم . اما جای بینا نگرانیم اینجا نیست. صلاح دانستید ، به نحوی دیگر باطلاع می رسانم .

 

و در پایان . از فحش نرنجید. این کمترین کاریست که می کنند. عادت آنها سر بریدن است.

التماس دعا.

ابوذر منتظرالقائم

 

بسم الله . آقا مسعود ! قصاص قبل از جنایت ؟! :) . ضمن اینکه حتی این جمله ، در کامنت قبلی شما هم نبود ، الان هم عرض می کنم مگر ننوشتم دقیقا مشکل مهرنهاد چه بوده ؟ مهر نهاد اختصاصا یگ گروه تروریستی با نام الجهاد را برای جذب نیرو برای گروهک ریگی و اجرای عملیات تروریستی با هدایت ریگی و اجرای خودش ایجاد کرده بود که بهمراه تعداد دگیری از نیروهایش قبل از انجام عملیات جدید دستگیر شد. فکر نمی کنم طرح ادعای قصاص قبل از جنایت ، خیلی متناسب با انصاف باشد.در پایان ، محتوای کامنت شما را یادآوری می کنم :: نویسنده : مسعود . صرف طرفداری از محارب مجازات اعدام ندارد.مطابق سیره علی بن ابی طالب دست به اسلحه بردن مرز میان محارب ومعاند است:: روشن است که آنچه که نوشته بودم ناظر به این متن است. 

اما اگر از آنچه که در مرود یعقوب مهر نهاد گفته شد بگذریم وبه مباحث کاملا فاقد ارتباط و حاشیه ای و با ماهیت جنگ روانی مطرح شهد از سوی شما بپردازیم چند نکته ای گفتنی باقی می ماند. از جمله اینکه : 1- بله. شهادت امیر مومنان نتیجه این بود که ایشان سیستم امنیتی نداشت. اینکه امیر مومنان بر اساس عالم غیب از نیست کسی خبر داشته باشد برای او اصلا حجت عمل نیست. مگر به اذن الله و این دقیقا دستور دین است. رسول خدا وقتی شروع به اجرای قضاوت بین مردم کرد به مردم رو کرد و گفت ای مردم من بسیاری چیز ها از شما می دانم اما بین شما جز به شهادت و مدرک حکم نخواهم کرد. تئوری منحرفی که در کامنت های شما مطرح شده این است که حاکم اسلامی خوب کسی است که چه بداند که میخواهند ترورش کنند چه نداند ، اجازه ترور بدهد ! . این حرف ، از درون ، بی مایه نیست ؟ این تئوری ، فقط بدرد محو کردن حکومتهای دینی از روی زمین می خورد :) . امیر مومنان او را قصاص قبل از جنایت نکرد. نه اینکه اگر عنصری امنیتی در کنار او بود ، از ترور وی جلوگیری نمی کرد. تاریخ را درست بخوانید. عناصر امنیتی امیر مومنان اتفاقا از جریان ترور هم آگاه شدند. اما اقدامشان بموقع نبود و البته که تقدیر نیز بر شهادت امیر مومنان بود. حالا جالب اینجاست که ما با "قصاصی قبل از جنایت" نه در جمهوری اسلامی ایران و نه در زمان امیر مومنان موجه نیستیم بلکه آنچه که نوشتید تنها جملاتی در جهت به حاشیه بردن بحث است. توجه کنید که بحث ما اختصاصا پیرامون یعقوب مهرنهاد بود.

ضمنا. دوستی گفته بود موافقان اعدام ادبیات زشتی دارند و ما را در کنار مخالفان اعدام گذاشته بود. می بخشید ، کجا بی ادبی شد؟ 2- شما یک موضوع را روشن کنید. آیا اعتراف می کنید که امیر مومنان با خوارجی که اتفاقا پیشانی شان از مهر نماز داغ بود و برای علی هم آیات قرآن را تلاوت می کردند ، با شمشیر سخن گفت و هنگامی که ابن عباس از اردوی آنان بیرون آمد و گفت یا علی اینها که حرف بدی نمی زنند و آیه ای از قرآن " لا حکم الا لله" را میخوانند ، به وی گفت ای ابن عباس " کلمه حق یراد به الباطل " کلمه درستی که بمنظور آلوده ای بکار گرفته شده . و اصوا سئوال من این است که آیا تمامی سیره امیر مومنان به تمامه برای شما حجت است ؟ اگر هست بگویید تا از سیره امیر مومنان در برخورد سرسختانه با منافقین و کافران آنهم به حکم قرآن در موقعیت متناسب ، برای شما نمونه هایی مکرر را ذکر کنم . پس روشن کنید که آیا به عمل علی ملتزمید ؟ 3- الحمد لله در جمهوری اسلامی هم ، یکی از راحت ترین کارها تهمت زدن است. نمونه ؛ همین اینترنت. اما موضوع این است. گاهی فردی با حرتی زشت ، فقط آبروی خود را می برد و بهترین عملکرد در مقابل او ؛ همان است که امیر مومنان کرد و گاهی باید در پاسخ او خطبه ای قراء خواند ؟ یعنی علی هروقت کسی علیه حکومت اسلامی و او و اهلبیت و سایر موارد تهمت و دروغی مطرح کرد ، می ایستاد تا او حرفش را بزند و بعد هم سکوت می کردو فقط نماز می خواند؟ اینها جز توهین به امیر مومنان چیزی دیگر نیست. خطبه ها و نامه های علی (ع) را بخوانید و بدانید که اتفاقا آگاه ساختن ذهن جامعه و آیندگان چقدر برای علی (ع) مهم بوده و تا چه حد ایشان به آن اهتمام داشته است. 4- سپاه پاسداران علی ، همان زمان هم ، بدون دستور علی آب نخورد و امروز هم نمی خورد. علی جریان شناسی را به سپاه خودش آموخت و فرق نفاق و ایمان را به او یاد داد . والا سپاه علی چگونه می توانست در جنگ جمل آنچنان استوار در مقابل انسانهایی که صحابی پیامبر بودند و کنار شتر همسر رسول خدا (ص) به جنگ حکومت اسلامی آمده و پیران عثمان را مستمسک کرده بودند چون کوهی استوار ایستاده و کار را به جایی برسانند که چشم فتنه کور شود؟ امروز هم ، بصیرت انقلابی برگرفته از آموزه های علی (ص) است که فرق یار راستین دین خدا و کسی که فقط از دین ، پوستینی برعکس را بر تن دارد و از الفاظ دینی فقط لقلقه زبان و تسبیحی منافقانه در دست گرفته و در زیر پوستینش ، شمشیری برای شکافتن فرق عدالت در دست دارد ، بشناسد. ریگی و امثال او ، از همه خود را مسلمان تر می دانند ، اما منافقان کوردلی بیش نیستند که با حمایت اقطاب کفر جهان، به ریختن خون مسلمانان مشغولند و افتخار جمهوری اسلامی قتال با آنان و تامین امنیت – این اولیه ترین حق جامعه بر گردن حکومت – است.

5- آقای مسعود . شما بقول شریعتی در پاورقی زندگی می کنید. والا یادتان نمی رفت که ما در مورد آزادیهای سیاسی صحبت نمی کنیم . بلکه در مورد سرکرده یک شاخه پوششی از یک گروهک محارب مسلح با دستانی تا آرنج آغشته به خون بیگناهان صحبت می کنیم .

 یا حق

ابوذر منتظرالقائم

/ 22 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی هکر

شما هک شدید

علی هکر

شما هک شدید

علی هکر

لطفا به ای میل خود سر بزنید

علی هکر

هک شد

یه آشنا

سلام این همه سال دفاع مقدس و دانشگاه شهادت و شهامت همتون چارتا اسم همت و باکری و زین الدین و .. یادگرفتید و هی راجع به اینا می نویسین. یعنی خداوکیلی از تو این دانشگاه فقط همین 4 تا 5 در اومدن این همه فرمانده لشگر مخلص دیگه این همه رزمنده بی نام و نشان و شهدایی که هر کدام با اخلاص تر و با رشادت تر از این فرماندهان جنگیدندو به محبوب رسیدند واقعا فقط بلدیم از این چند نفر بنویسما. اونم همش شده یه مشت کپی ییست از یه چندتا منبع و همین ترو به خدا توسعه بدین این دانشگاه رو

کبوتر

سلام. جالبه که شما توی فضای وراکشوری عمل می کنید. این چندمین وبلاگه دارم می رم. هی گزارش و خبرو نقد و تحلیل. اینا قشنگه ها! نمی گم بده. ولی ...شاید من خسته ام! سری به کبوتر بزنید. اید نظرتان کمکش کرد

کبوتر

سلام. جالبه که شما توی فضای وراکشوری عمل می کنید. این چندمین وبلاگه دارم می رم. هی گزارش و خبرو نقد و تحلیل. اینا قشنگه ها! نمی گم بده. ولی ...شاید من خسته ام! سری به کبوتر بزنید. اید نظرتان کمکش کرد

کبوتر

سلام. جالبه که شما توی فضای وراکشوری عمل می کنید. این چندمین وبلاگه دارم می رم. هی گزارش و خبرو نقد و تحلیل. اینا قشنگه ها! نمی گم بده. ولی ...شاید من خسته ام! سری به کبوتر بزنید. اید نظرتان کمکش کرد

یک برادر

برادر عزیز واقعا وقت خودتو با اشغالهایی امثال درخشان تلف نکن.برو عکسهاشو ببین که با افتخار گذاشته من از خجالت مردم جلوی خانمم.برو یه نگاه بنداز! این آدم فاسده و حالا که دوره پیروزی حزب الله سر رسیده آمده که از این سفره چیزی بهش برسه.من خودم شهادت میدم توهین این آدم حقیر رو به فاطمه زهرا و هرگز یادم نمیره بهایی ها حتی هیچگاه توهین به مقدسات مانکردن! برو مصاحبه هاش با تلویزیونهای خارجی رو نگاه کن خیلی دور نیست . خودش به انگلیسی میگه که احمدی نژاد عروسک خیمه شب بازی (آیت الله)خامنه ای (رهبر معظم انقلاب) است اگر لینکش رو خواستی براب میفرستم.وقتی به مو بورها که میرسه دستوپاشو گم میکنه و هرچی تو دهنشه به منو امثال تو میگه ولی اخوی: ان الله خیرالماکرین یا علی

هیئت بلاگ

با سلام...شما به اختتاميه سومين جشنواره خاكريز شيشه اي ( تقدير از وبلاگ نويسان عرصه مقاومت) دعوت شده ايد. زمان و مکان : رو ز پنج شنبه ، مورخ 28 شهریور 1387 از ساعت 17 الی 20 ( به صرف افطار) آدرس: خیابان انقلاب اسلامی، بعد از مترو دروازه دولت(صد قدم با مترو فاصله است.) ، به سمت میدان امام حسین(ع)، تقاطع خیابان بهار جنوبی، شماره 453 مجتمع فرهنگی هنری اسوه