حربه جدید سازمان سیا : عروسک دست سازی بنام چپ دانشجویی

چند وقت پیش در مناظره وبلاگی با مدیر یک وبلاگ مدعی چپ بودن ، بصراحت ، از این موضوع پرداه برداشته شد که آنچه که امروز به نام "چپ" در ادبیات سیاسی جریان دانشجویی مخالف خوان ، ظهور کرده ، تنها یک پوسته بسیار تنگ و ناساز ، برای هیکل خپل و گنده و تابلوی راست گرایی افراطی آمریکایی است.   

روشن شد که تمامی کدها ، ادبیات ، شاخص ها ، محورها و دیدگاههای جریان مدعی امروزین چپ گرایی ، دقیقا معادل با تمامی کدهای مورد نظر نظام سلطه است و رنگ قرمز و سیاه مورد استفاده در فضاسازی های رسانه ای جریان چپ دست ساز آمریکایی تنها مولفه شبیه ساز آن با چپ ژنریک کمونیست است.  

امروز می خواهم با صراحت از این "مهره های دست یکهزارم" غرب بپرسم ، مگر نمی بینند که علت بکارگیری آنها ، این است که جریان راستگرای افراطی مدعی "اصلاح طلبی" ، دیگر آنها را با محورهای قبلی کارآمد نمی بیند و فاتحه آنها را در قالب گذشته بارها خوانده و با توجه به رخوت کامل و بی تحرکی جریان راست افراطی در دانشگاهها ، سعی می کند تا این پتانسیل را در پوشش چپ ، اما با همان جهت وفلش و محتوای راست گرایانه ، فعال کند.  

در اینجا ، روشن کنم که مفهوم چپ و راست مورد استفاده در این متن ، چپ و راست جهانی است ، نه چپ و راست مصطلح ایرانی. زیرا که مفاهیم اینگونه اصولا در ایران معنا نمی دهد.  

جالب آنجا است ، هنگامی که جریان چپ ، با ماهیت ژنریک خود با هدایت از حزب توده و عناصر اینگونه به فعالیت می پرداخت ، بازهم در مبارزه با انقلاب اسلامی ، بهن فصل مشترکی کاملا آشکار با جریان راست امپریالیستی می رسید ، وای بحال حالا که جریان راست ، رسما امروزه بخاطر متولی بین المللی نداشتن جریان چپ جهانی ، از خلاء بوجود آمده پس از فروپاشی اردوگاه چپ بین المللی استفاده کرده و سرباز پیاده های خود را با لباس جریان چپ به میدان می فرستند ! و در این وضعیت است که با این راستگرایی عمیق عملی ، در پوشش شعارها و پرچم ها و بیدقهای سرخ ، مواجه می شویم !  

جالب آنکه ، این چپ دست ساز آمریکایی و آن راست ژنریک آمریکایی ، هردو ، با نزدیک شدن به مواعدی همچون شانزده آذر ، با فرورفتن در یک فراموشی و انکار زشت و بی معنا ، دو چیز را ( یعنی 1- ذات ، ساخت ، ماهیت ، پارادایم ، جهت و سوگیری کاملی آمریکایی و امپریالیستی خودشان 2- دات ، ماهیت و محتوای کاملا ضد آمریکایی حادثه 16 آذر ! )  فراموش کرده و بسمت مصادره چنین حرکت ضد امپریالیستی تاریخی در راستای برنامه ها و اهداف کاملا آمریکایی خود می روند . آخر چگونه ؟ آیا این منطقا ممکن است؟  

بد نیست به این نکات توجه کنیم که برخی از مهمترین عناصر این جریان دانشجویی ، امروز در مرکز حاکمیت نظام سلطه ، میهمان سازمان جاسوسی آمریکا هستند و بنا بر افشاگریهای منتشره از سوی تعدادی از عناصر همین طیف ، حتی به لطفا کمکهای کنگره آمریکا خانه دار شده اند و به مشاوره مستقیم به کاخ سفید و همکاری در پروژه های براندازانه علیه انقلاب اسلامی مشغولند . همچنین ، موضعگیری های این جریانات مدعی حرکت و فعالیت ضد امپریالیستی ، در حمایت از گروهک جنایتکار از بن فاسد منافقین خلق که تبدیل به آلت دست نظامیان اشغالگر آمریکایی در عراق شده و در زمان صدام نیز نقش یک بازوی امنیتی برای عملیات خارج از کشور را بازی کرده و بنا بر اخبار متعدد منتشره از منابع آزاد عراقی ، در کشتار مردم عراق نیز در کنار استخبارات عراق فعال بوده اند. خنده دار تر از آن ، وضع رقت بار سایت های اینترنتی حامی این جریان است که برای نمونه ، یکی از آنها در مسیر تبلیغ و پیگیری مسیر سیاستهای سازمان مرکزی جاسوسی ایالات متحده ، به سیم آخر زده و رسما سازمان سیا را در صفحه اول خود به زبان انگلیسی تبلیغ می کند !  

حالا ، با توجه به این نکات باید دعا کرد که زنگ خطری هرچند دیرهنگام برای سرباز پیاده های این جریان کندزهن بصدا در آمده و تناقض عیان شعارها و ذات جریانی که در آ نغوطه ورند را به چشم خود دیده و برای نجات خود از این گردبا سقوط فکری کنند.

/ 77 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بودن

سلام جناب ابوذر.گفتم که دست از لوده بازیت ور نمیداری! من اگه عصبانی میشدم که بعد از اینکه چند بار دیدم از هر ده تا کامنت من یکی رو میذاری، دیگه اینجا نمیومدم.اما تو تا اسم خامنه ای یا یکی دیگه از سران حکومت رو میارن فورا" اسفند رو آتیش میشی! اولین پاسخت رو به من یادته؟ تو کار پلیس رو با بسیجی مقایسه کردی نه انگیزه.بسیج هم اون بسیج واقعا" مخلص دوران جنگ نه چماقدار الان.

بودن

اینم آزادی دانشجوهایی که خیلی جوششون رو میزدی: «پس از حدود ۸ ماه تنش، دادگاه عمومي تهران حکم تبرئه احسان منصوري، مجيد توكلي و احمد قصابان از اتهام توهين به مقدسات را صادر کرد. محمدعلي دادخواه اظهار داشت: شعبه ۱۰۴۳ دادگاه عمومي تهران حكم ۱۸ صفحه‌اي احسان منصوري، مجيد توكلي و احمد قصابان سه دانشجوي بازداشتي در رابطه با انتشار مطالب موهن در برخي نشريات دانشجويي دانشگاه اميركبير را صادر كرد كه امروز به بنده ابلاغ شد. وي تصريح كرد: اين سه دانشجو از اتهامات توهين به مقدسات ديني و مذهبي، توهين به حرم اهل بيت مطهر (ع)، توهين به مردم شهرستان قم و شهر قم، توهين به مراجع عظام، توهين به عموم جوانان متشرع و زنان محجبه و توهين به مسئولان برائت حاصل كردند. وي افزود: اما از آنجا كه اعلام كرده‌ بودند اين نشريات را بسيج دانشجويي جعل كرده است، به جرم نشر اكاذيب به 4 ماه زندان محكوم شدند، لذا از آنجا كه نامبردگان بيش از اين مدت را در زندان سپري كرده‌اند، روز شنبه آزاد مي‌شوند.

گفتني است، در نهم ارديبهشت ماه سال جاري در اقدامي مشکوک، چهار نشريه «سحر»، «آتيه»، «سرخط» و «ديوار» با درج آرم انجمن اسلامي دانشجويان اين دانشگاه، اقدام به درج مطالبي موهن درباره عصمت ائمه اطهار(ع) و حجاب كردند که اين اقدام طبيعتا با واکنش شديد دانشجويان اين دانشگاه و تحصن و تجمع آنان روبه‌رو شد. در آن مقطع اعضاي انجمن اسلامي سابق اين دانشگاه، ضمن ابراز برائت از اين مطالب، اين اقدام را به افرادي خارج از دانشگاه نسبت مي‌دهند. حال آن‌كه دانشجويان بسيجي با اشاره به اين نشريات، خواستار عدم ارايه مجوز به ورود مجدد طيف علامه انجمن به دانشگاه شده‌اند. در همان زمان، پويان محموديان، نماينده مديران مسوول در كميته ناظر بر نشريات دانشجويي دانشگاه اميركبير که اين مطالب درنشريه وي هم منتشر شد، گفته بود: هيچ يك از مديران مسوول نشريات دانشجويي كه اين اتفاق براي آنها افتاده در جريان نبوده‌اند. اتفاق رخ‌داده پروژه‌اي براي بدنام كردن نشريات دانشجويي است و من به نمايندگي از نشريات دانشجويي در هيات نظارت دانشگاه اين موضوع را تكذيب و از آن تبري مي‌جويم.

بودن

با وجود آن‌که منصوري، توکلي و قصابان از مطالب نشريات مذکور اعلام برائت و آنها را کار افراد خارج دانشگاه مي‌دانستند، چند روز بعد، بازداشت و روانه زندان شدند. گفتني است، طي هشت ماه گذشته، اين ماجرا بهانه تبليغات گسترده در رسانه‌هاي خارجي عليه جمهوري اسلامي شد و اعتراضات گسترده طيفي از دانشجويان را به همراه داشت.»

شجاعي

مخالفت با امام جمعه کاشان از سوی محمد یثربی شنیده شده فرزند امام جمعه سابق كاشان به مخالفت با امام جمعه جدید این شهر برخاسته است. به رغم گذشت یکسال از انتصاب آیت الله نمازي به عنوان امام جمعه کاشان، پسر امام جمعه فقید این شهر همچنان مشغول شبهه افكني است. سيد محمد یثربی با كمك برخي عوامل سیاسی در زمان های متفاوت تلاش نموده است تا جایگاه اقاي نمازي را تخریب نماید. به عنوان نمونه در نمازجمعه هفته گذشته این شهر اعلام گردیده است نماز عيد قربان را فرزند ارشد مرحوم آیت الله یثربی اقامه خواهد کرد. این درحالی است که اقامه نمازهای عید از شئون امام جمعه هر شهر می باشد. در مورد نماز عيد سعيد فطر نیز تلاش گردیده بود چنین شود که با تدبیر مسئولین و مردم این تلاش ناکام ماند.سپهرنيوز

پاسداران

بسم الله . در جاليکه حضرات دفتر تحکيم روزی نيست که از توهين به مقدسات در امکان عمومی و خصوصی دست بردارند ، بعد از انکه چنان تجمع و مخالفت عظيمی در مخالفت با مقدسات را ديدند ، به دست و پا افتاده مسير را بعکس رفته سعی کردند که با عجيب ترين زاويه ممکن ، موضوع را به گردن عناصر مذهبی دانشگاه باندازند که حاضرند از استادی نمره نياورند اما با مواضع غير شرعی او در کلاس مخالفت کرده واز مولفه های مذهبی علنا دفاع کنند ! وقتی عبدالله مومنی براحتی در تريبونهای رسمی داد می زند هيچ کس برای من مقدس نيست و وقتی در همين نشريات مذکور هم تيتر همين است که هيچ کس مقدس نيست و در نشريه شان هم همان کسی را هدف قرار می دهند که مومنی قرار داديعنی حضرت علی علیه السلام ، آنوقت طرح يک ادعای بی سند که ما در نشريه خودمان ننوشتيم و ديگران با لوگوی ما منتشر کردند چه معنای می تواند داشته باشد ؟ جالب آن است که با آنکه عبد الله مومنی هم در فضای عمومی موضعگيری کرده بود او هم منکر اظهارات خود در مطبوعات شده ! عجبا که اين نيز همان کار را می کند. بد نيست به اين لينک برويد تا صدای عبدالله مومنی را بشنويد که همان چيزی را داد می زند که رفقايش در نشريات

پاسداران

تازه ، حضرات فحاشی هايشان عليه نظام و دانشجویان متحصن هنگام تحصن و دستگيری همين حضرات را فراموش کرده اند. انتظار داشته اند که بچه های مذهبی که دلشان عشق اهلبيت می جوشد ساکت بنشينند. انتظار داشتند دستنگاه قضایی هم کسی را دستگیر نکند ! یادشان رفته چقدر داد وا آزادیا سردادند ! يادشان رفته سوتی سايت مرتبط با خودشان را که خبر درگيريها را ساعت ۱۰ صبح روی تلکس برد و درگيريها بعد از ظهر اصولا شروع شد ! بدنيست به کامنت های همين مطلبی که لينکش را دادم برويم و ببينيم که چقدر از اظهارات هم تیپی های خودشان خوشحال هم شده اند وای بحال انکار. اما چون اين بار اين تو بميری ها با توبميری های ديگری خيلی فرق داشته زده اند زيرش ! عجب. بفرمائيئيد با صراحت بفرمائيد ببينم نظرتان در مورد اهلبيت يعنی واقعا آنچه که در اين نشريات نوشته شده نيست‌؟ واقعا برخلاف نگاه شما نوشته شده ؟‌شما که هميشه اظهار نظرتان همينگونه است ! جالب آنجا است که نمی توانند در پارادايم بهره مندی از امکانات حاکميتی جواب خودشان را هم بدهند. يک روز از حکم ولی فقيه برای حضور در انتخابات استفاده می کنند و جوابی ندارند که به هم طيفی ها بدهند که مگر اين همان ولايت فقيهی

بودن

سلام دیدی گفتم صداقت و همینطور جرات نداری؟ بازم از اون چند کامنت و همینطور جواب من فقط دو تاش رو گذاشتی. از تو و امثال تو عملگان حکومت ناصالح بیشتر از این انتظار نمیره.

Reza

وای اگه يه قلم به دست شما بدن و يک قلم به دست من.