این موضع رسمی وزارت ارشاد :: بود::

به گزارش مشرق به نقل از مهر، روابط عمومی سازمان سینمایی در خبری اعلام کرد اداره کل نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده‌است: هر گونه تغییر و جابه‌جایی در اکران فیلم‌ها در سطح استان‌ها می‌بایست با نظارت سازمان سینمایی کشور صورت پذیرد و این گونه نیست که با تصمیم شخصی بتوان جلوی اکران آثار را گرفت.
 
این اطلاعیه می‌افزاید: اختیار ادارات کل در جابه‌جایی اکران سینماها منحصر به آثاری است که با محدودیت سنی اکران شده باشند و این کار باید مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان و سازمان سینمایی را داشته باشد.بنابراین فیلم‌های خارج از این شرایط نباید بدون مجوز سازمان سینمایی دستخوش تغییر در اکران قرار گیرد.
 
این توضیحات در حالی از سوی سازمان سینمایی منتشر می‌شود که در روزهای اخیر و با اوج‌گیری انتقادات علیه دو فیلم "خصوصی"(حسین فر‌بخش) و "گشت ارشاد"(سعید سهیلی) اکران این آثار در برخی استان‌ها متوقف شده‌است.
 
در پایتخت هم علاوه‌بر برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز علیه این آثار، خطیب جمعه تهران حضرت آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز این دو فیلم را "مستهجن" توصیف کرد و اکران آن را در شأن وزارتخانه ارشاد ندانست. این اطلاعیه اولین واکنش رسمی مسئولان ارشاد به انتقادات اخیر محسوب می‌شود.
پی نوشت :
- حالا این که روشن است که این موضع اصلی وزارت ارشاد "بود" .
- حالا این هم روشن است که وزارت ارشاد فهمید مردم خیلی جدی از این فیلم خوششان نمی آید . ) کارگردانها گفته اند این انتقادات بشدت به نفع جیب آنها  بوده . بر منکرش لعنت اگر این اتفاق بیفتد مردم جمع می شوند و می بینند و بعد هم تف و لعنتش را نصیب جد و آباد مقصر و باعث و بانی می کنند. یکیش خود من رفتمی این فیلم را در همین اکران نوروزی دیدم ! :)) . نمی دیدم که اینجور محکم موضع نمی گرفتم. حالا ببین چه به نفعته چی به ضرر. مگه فقط یک بار در عمرت میخای فیلم بسازی؟! تو دیگه با این مردم کاری نداری دیگه ؟ :)) دفه دیگه نمیخای فیلم بسازی دیگه. ؟ :))
- البته وزارت ارشاد به بد آمدن مردم کاری نداشت . وقتی دید مسئولان فرهنگی و نخبگان و خواص یقه ی ارشاد را گرفته اند و توجیهات مختلف کارآیی ندارد دست به کار شد.
- خود وزارت ارشاد  برای این فیملها محدودیت سنی گذاشته بود بعد ، از حذف آنها بخاطر همین محدودیت سنی (که خودشان گذاشته بودند !) ناراحت شده بودند. جالب اینکه خود سجادپور قبلا گفته بود که من که قبلا بهشان گفته بودم فیلم دارای محدودیت سنی - بخوانید مشکل منکراتی ! - را به مشهد نفرستند . حالا هم اتفاقی نیفتاده و چون محدودیت سنی داشته اند حذف شده اند و همه چیز را خودمان گفتیم انجام دادند :))
/ 2 نظر / 10 بازدید
...

ای خاک بر سر شماها کنن که شعور فیلم دیدن و نقد پذیری ندارین شما سینمارو فقط برای فیلمهای مزخرفی مثل پایان نامه و قلاده های طلا میخواین انشالله با ظهور آقا صاحب الزمان چهره کثیف و منفور شما نمایان میشه الهم عجل لولیک الفرج.... انشالله

برو بابا! خیلی خری! خودت فیلم رودیدی؟