بصیرتی باید ، که جنگی نو در رگ تاک است!

بسم الله.
بشدت سرم شلوغ است ، این وبلاگ هم کمی خاک گیری هم لازم دارد .  اما جای نگرانی نیست. این تانک نبرد نرم، همیشه آماده ی حرکت است :) .


خلاصه بگویم :
1- بدون شک مشکلات زیادی در دستگاه قضایی هست که البته باز بنظر می رسد حاج صادق لاریجانی با یک رویکرد تحولی در حال بازسازی آن است. این یک حقیقت غیرقابل انکار است.


2- نه تنها در دستگاه قضایی ، که ما در نهادها و دستگاه های مختلف کشور اشکالاتی می بییم که ضرورت اصلاح آنها به سمت الگوی مطلوب انقلاب اسلامی و دولت کریمه وجود دارد. اما آیا وجود این اشکالات به ما اجازه می دهد به این قوه ها بدون سلام گفتگو کنیم ؟ محل حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی همین تنظیم روابط قوا با چهارچوب اصلی و مسیر انقلاب اسلامی است. این مهمترین کاری است که رهبر معظم انقلاب رسالت خود می دانند. فکر می کنید رهبر معظم انقلاب اسلامی با این قوه ها مماشات می کند یا اینکه به آنها سلام نمی کند ؟ روشن است. هیچ کدام .


3- چرا باید با اظهارات و اقدامات ومطالب منتشره ی حتی شاید صحیح خودمان پازل دشمن را تکمیل کنیم ؟ چه کسی تردید دارد که گردانندگان سایت اینترنی سایت شخصی یکی از مسئولین ، در چهارچوبه ی نظر بیگانه عمل می کنند؟ چرا باید مطالب سطحی و سبک سایت مدعی شعیب ابن صالح بودن برادر احمدی نژاد و سید خراسانی بودن رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنار مطلب برادر حسین قدیانی البته به نقل از پایگاه های خبری ارزشی در این سایت لینک و خلاصه ی آن درج شود ؟ بدون شک این پایگاه منافع خود را از این مطلب تعقیب خواهد کرد. نمی توانیم منافع رسانه ای این پایگاه در ازای برد دهی به این مطلب را درک کنیم ؟


4- چه کسی فکر می کند قوه قضائیه بنا به اجتهاد خود در برخورد با سران فتنه دست نگه داشته ؟ اصلا تصور چنین مطلبی ممکن است؟ فکر نمی کنم حتی ضرورتی برای طرح این موضوع باشد که این تصمیم عالیترین سطوح نظام است و اگر به خود قوه قضائیه بود شاید لا اقل پس از این همه فشارها اگر مشکل در خودش منحصر بود این افراد را محاکمه کرده بود.


5- چه کسی است که نداند این افراد از دستگیر نشدن و نرسیدن به پای میز محاکمه چه خسارتی که متحمل نشده اند ؟ چه کسی است که نداند بی تفاوتی کل جامعه به اقدامات این سران زبون و خار فتنه ، نتیجه همین تدبیر معنوی و حکیمانه بوده ؟  چه کسی است که نداند سران فتنه هر روز برای دستگیر شدن خود دعا می کنند و حاضرند برای لحظه ای بازداشت حتی خانگی خود را به هر آب و آتشی بزنند؟  چه کسی است که نداند افزایش غلظت جسارت های سران خائن و احمق فتنه گر ، برای طلب دستگیری و استغاثه ای برای زندان رفتن است ؟ چه کسی است که نداند فتنه گران در آستانه ی عاشورای حسینی خیال نجس جنایت مجدد در روز عاشورا را در ذهن می پرورانند و بدنبال محرکه ای برای موتور جنایت خود هستند ؟ فتنه گران امروز برای خود تهران را کوفه می دانند. کاری نکنید که به آن یثرب لقب دهند !


6- روش دستگاه قضایی هم در تعامل با مطلب قدیانی وسایتهای منتشر کننده جالب نبود. این ها باقیمانده اشکالات گذسته است که می دانم حضرت آیت الله لاریجانی آنها را اصلاح خواهند کرد. کمی سعه ی صدر بیشتر برای دستگاه قضایی لازم است. من مطمئنم این اقدامات از نظر شخص آیت الله لاریجانی آب نمی خورد و البته از دید ایشان هم مخفی نمی ماند و اصلاح خواهد شد. پیشنهاد من برای دستگاه قضا این بود که با تماس با پایگاههای خودی ، از آنها بخواهد مطلب را بردارند زیرا مطلب من هم می گویم واقعا حالت مجرمانه دارد . بعد ، حسین قدیانی را دعوت و برادرانه با وی مسئله را مطرح می کردند. امید دارم که حسین هم در چهارچوبی با بصیرت موضوع را درک می کرد. از مطلبی که اخیرا در همین راستا در کیهان منتشر کرده می دانم که امیدم بی راه نیست.


7- اما با این وجود ، تند کردن آتش درگیری با دستگاه قضایی در مدیریت کسی که در حال بازسازی علمی آن است و حقیقتا تحرکات جدی مثبت زیادی در دوران او رخ داده ، بجز جریان فتنه ، مشخصا اراده ی یک جریان سیاسی است که در سایه ، در حال گسترش خود در تمامی شئون کشور است و وا اسفا که از میان نیروهای ارزشی ما نیز طیف زیادی را بخود جذب کرده است و روشن است که تنها چیزی که درد این جریان نیست ، "تنبیه فتنه گران و متجاوزین به حریم انقلاب اسلامی" است.

نتیجه :
از تکرار کردن مطلب اخیر برادرم حسین قدیانی با موضوع قوه قضائیه در وبلاگهای خود بپرهیزید . بیاد داشته باشید رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر دستگاه قضایی باید نقد پذیر باشد ، ما نیز باید نقدپذیر باشیم . فکر می کنم روالی که دوستان میروند صحیح نباشد. بجای ریزش تحلیل دادن نیرو و انرژی خودی و درگیر شدن با دستگاه قضایی که فعلا در مسیر بازسازی مثبت قرار گرفته ، توان خود را برای برخورد با جریانی آماده کنید که بوی آلودگی او مدتی است فضای کشور را آلوده کرده . فکر می کنم ابهام موجود در متن پست من ، برای بسیاری ابهام نباشد. بقیه نیز کمی صبر کنند. موضوع روشن تر می شود. رفتارهایمان را تنظیم کنیم با صحنه ی حقیقی . سربازان نبرد نرم بایستی بصیرت دائمی داشته باشند. از خود بصیرت بروز دهیم . صحنه را درست ببینید.

در عزای حسین شهید ، ملتمس دعا هستم .

پی نوشت : از سایتهای رجانیوز و همت آنلاین که قطعا به این مطلب لینک نخواهند داد ، بخاطر بصیرتی که با این کار خود به جامعه ی نیروهای ارزشی تزریق می کنند ( جدی می گویم ) تشکر می کنم.

واکنش یکی از مهمترین دوستانی- امضاء محفوظ - که داشت آتیش قضیه را داغ می کرد و خدا را شکر ، آرام کرد :

سم الله الرحمن الرحیم .. با سلام و عرض ادب خدمت همسنگران عزیز .. به اطلاع می رساند با توجه به صحبتی که با مسئولین دادستانی شده و نتیجه مثبتی که گرفته شده و برای آنکه دشمن از مساله پیش آمده سو استفاده نکند ، از تمامی دوستانم خواهش دارم لطفا متن نامه اول برادر عزیزم اقای قدیانی خطاب به قوه قضاییه را از وبلاگهاشون بردارند و متنی مبنی بر مطالبه از قوه قضاییه در خصوص محاکمه عادلانه سران فتنه نشر دهید. دوستان عزیزم از همه تون بخاطر وحدت و حمایت بسیار ممنونیم اجرکم عندلله

واکنش های مثبت دوستان به مطلب حاضر :

1- خاکریز خاطرات

2- حیدریون

3- زیرچشمی

 

/ 38 نظر / 136 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدمهدی

سلام با همه انتقادی که به نامه بی سلام قدیانی و همه مخالفتی که با برخورد دور از تدبیر قوه قضاییه دارم. از شما می پرسم که روی چه حسابی عدم برخورد با سران فتنه را رای و نظر رهبر می دانید؟ مگر نه اینکه آقا فرمودند من نظر خودم را آشکارا می گم؟ و مگر نه اینکه ایشون اولین نفری بودند که نسبت به این افراد اعلام جرم کردند و گفتند باید مجازات بشوند؟ پس این ادعا از کجاست؟ چرا فکر می کنید دستگیری و مجازات این افراد هزینه ای داره و یا وقت آن نرسیده؟ و یا چون اینها به دنبال دستگیر شدن هستند پس قوه قضاییه نباید به جرمشان رسیدگی کند؟ اتفاقا برعکس هر چی این مسئله به تاخیر بیفتد عواقب بدتری خواهد داشت و به غبار آلود بودن فضا کمک بیشتری خواهد داشت! آیا تا بحال به افرادی از عامه مردم برخورد نکردید که معتقدند اگر این افراد مجرم بودند تا بحال باید دستگیر می شدند و همین که هنوز آزادند یعنی حقی داشتند؟! جواب اینها را چطور می دید؟ نتیجه فتنه 78 چی شد؟ مقصرین انفجار دفتر ریاست جمهوری و عاملین شهادت شهید رجایی الان کجا هستند؟ و ده ها مجرمی که فقط و فقط به بهانه مصلحت مورد سوال قرار نگرفتند و امروز منشا فتنه دیگری شدند. این مصلح

بی قلم

بالاخره یک روز زمین زبان باز می کند/قرار نیست آه مولا تا همیشه توی چاه بماند

علي نادري

6- روش دستگاه قضایی هم در تعامل با مطلب قدیانی وسایتهای منتشر کننده جالب نبود. این ها باقیمانده اشکالات گذسته است که می دانم حضرت آیت الله لاریجانی آنها را اصلاح خواهند کرد. کمی سعه ی صدر بیشتر برای دستگاه قضایی لازم است. من مطمئنم این اقدامات از نظر شخص آیت الله لاریجانی آب نمی خورد و البته از دید ایشان هم مخفی نمی ماند و اصلاح خواهد شد. پیشنهاد من برای دستگاه قضا این بود که با تماس با پایگاههای خودی ، از آنها بخواهد مطلب را بردارند زیرا مطلب من هم می گویم واقعا حالت مجرمانه دارد . بعد ، حسین قدیانی را دعوت و برادرانه با وی مسئله را مطرح می کردند. امید دارم که حسین هم در چهارچوبی با بصیرت موضوع را درک می کرد. از مطلبی که اخیرا در همین راستا در کیهان منتشر کرده می دانم که امیدم بی راه نیست. اين اطمينان شما از کجا آمده ابوذر جان؟ اگر من بر خلاف اين رو مطمئن باشم چي؟ نوري زاد که يادته؟ ده تا نامه اولش فحاشي به آقا بود کسي کاريش نداشت نامه يازدهمش که رسيد به لاريجاني انداختنش تو اوين و... از لطفي که به رجا داري هم ممنون

حزب اللهی کیض

درود بر این همه بصیرت. شیعه یعنی دنباله رو و نه سر به هوا . آفرین به خاطر تذکر به جای شما.

ر.

یک نکته جالبی در صحبت های دوستان است. نظام بنابر دلایلی با آقایان موسوی و کروبی برخورد قانونی نکرده اند. اما جدا از این دو نفر چرا نگاهی به تعداد روزنامه نگاران اصلاح طلب که به جرم انتقاد در زندان هستند نمی اندازید؟ ماشاالله هر که دم دست بوده را زندانی کرده اند و هیچ کس حتی نخواست که درباره ایت بازداشت ها عکس العملی نشان دهد. حالا اینبار قوه قضاییه وبلاگ یک به قول برخی خودی را تنها فیلتر کرده همه صدایشان در آمده. به نظرم داشتن رویکرد دوگانه بیشتر به برخی افراد بر می گردد تا قوه قضاییه. انگار انصاف در فضای مه آلود خودی و غیر خودی بودن گم شده است.

محمدسعید رضوی

سلام من از مرتبطین با سایت همت آنلاین هستم. می خواستم به عرضتون برسونم که سایت همت آنلاین فیلتر شد و ... البته سایت های دیگری هم فیلتر شده بودند که رفع فیلتر شدند... ولی همت آنلاین هنوز هم فیلتر است!!! به سایتها و وبلاگها نگاهی بیانداز؛ چرا همت را سانسور میکنند؟ حتی صراط نیوز اسم همت آنلاین را هم در لیست منتشرکنندگان نامه قدیانی نمی آورد از همت آنلاین خبر می زنند وای اسم منبع را نمی نویسند...

رضا

تو وقتی حرف میزنی من دیوونه میشم که خدایا یه روز اگه تو در این مملکت رییس بشی همه را به صلابه میکشی .قدیانی تندروی کرده درسته تهمت نباید بزنه ولی چرا در عذرخواهیش دوبارذه به یه عده دیگه تهمت زد؟ بعد هم که تو د اری املی را مبرا میکنی جواب خدا را چه میدی؟در این شک داری که املی سفت محکمی که مقابل دواتی ها هست مقابل هاشمی و قالیباف نیست ؟اگه قبول نداری واویلا به وجدانت

محمدجواد

بسم الله سلام آقا ابوذر دیدگاه خوب و صحیحی در خصوص این ماجرا اتخاذ کردی خدا خیرت بده رفقا نباید احساساتی عمل کنند قوه قضائیه هم بد برخورد کرد ولی شاید گاهی این در ظاهر تند روی ها بد نباشه البته به صورت کنترل شده و نه این شکلی از بابت اینکه این فتنه گرا فکر نکنن هیچ کی کارشون نخواهد داشت یا حق

محمدسعید رضوی

گفته اید: "پاسخ: شما کاش جزو حلقه ی اصلی همت آنلاینی ها باشی. تا بدانی زدن نامه ی حسین قدیانی در همت آنلاین نه از سر بغض اهالی فتنه بلکه از سر عقده گشایی علیه دستگاه قضایی است. بماند. " خوب اولا شما مگر نیت خوان هستید؟ از کجا می گویید همت آنلاین به خاطر عقده گشایی این کار رو کرده؟ ثانیاً چرا همت آنلاین رارفع فیلتر نمی کنند؟ نکنه اونها هم مثل شما نیت خوانی می کنند؟ البته من بعید می دونم ثالثاً بابا دمت گرم با تحلیلهای قشنگت!

سوده ط

مشرق انگاری مال محسن رضایی است.برادر ارزشی سابق و نون به نرخ روز خور امروز!