در جستجوی عمار... از وبلاگ مرتضی و ما

...
چرا به او رأی داده بودیم؟

چرا همچنین خطای بزرگی را انجام داده بودیم؟ کار خودمان بود.

چرا؟

چند دلیل داشتیم...

1- سید بود .

2- بچه آیت الله بود.

3- دکترای اقتصاد نوین داشت. روزی که برای مصاحبه به تلویزیون آمده بود، توده ای ها و چپی ها را له می کرد. قدرت کاریزمای مناظره ای داشت و از آن طرف هم روحانیت معزز پشت سرش بود...

پیچش مو را چه کسانی تشخیص می‌دهند؟ امثال احمد متوسلیان‌ها که در مریوان است. وقتی که بنی‌صدر به عنوان فرمانده کل قوا ‌می خواهد به مریوان بیاید، پیش قراول می فرستند. احمد به پیشقراول می گوید که به او بگو، فرمانده کل قوا، رئیس جمهور، هلی کوپتر تو بالای سر مریوان پیدا شود، اولین کسی که با تیربار می زندت، من هستم.

...


آن شیرمردها وقتی تکه کاغذها را به همدیگر چسباندند، این سند از لانه جاسوسی در آمد که این آقا با کد S.D.Lure.1 زمانی که دانشجو بوده است، با ماهی اینقدر دلار به عضویت نیروهای جاسوسی دشمن درآمده است.

فوراً این را خدمت امام(ره)رساندند.

امام چه کار کرد؟

آیا سریع گفت امشب به رادیو و تلویزیون بدهید اعلام کند؟ باید این‌کار را می کرد؟ عراق هم راهش را گرفته دارد می آید، عملیات و خونریزی است، مسببش هم همین است، این هم سندش.

ولی امام نامه را گذاشت و فرمود باشد تا وقتش برسد...

بارک الله به امام. باید همه از امام آموزش سیاسی ببینند که در چنین روزهای فتنه ای سره را از ناسره تشخیص دهند.

گذشت و گذشت یک هفته، دو هفته بین دانشجوهای پیرو خط امام اتفاقاتی افتاد که آقا چرا اعلام نمی کند؟ از این سند بالاتر چه می‌خواهد؟ امام چرا چنین خیانت و جنایتی را اعلام نمی کند؟ باز تحلیل‌ها در خودی‌ها شروع شد. نکند امام کهولت پیدا کرده است. نکند دور و بری‌های امام رینگ بسته حلقه اطلاع رسانی شدند. حزب الله دارد اذیت می‌شود، دچار انشقاق می شود...

از این واقعه دارد چند ماه می گذرد و همه دارند اذیت می‌شوند اما میوه باید برسد. طوری شد که آن اتفاقات و درگیری کف خیابان‌ها، آخر قصه اینطور شد که مسعود و سپهسالار با همدیگر لباس زنانه و ماتیک به لب زده، با دامن فرار می کنند.

*


...نیروهای مسعود نیروهایی نیستند که همه آنها تخم حرام باشند، ولدالزنا باشند، نه خیلی از آنها را می شناسم، رفیق‌های من بودند، بچه محل و بچه مسجدی بودند، در دانشگاه با هم بزرگ شدیم. اما یک‌دفعه وقتی می‌گفتنی حسین جان این حرفها چیست تو می زنی عزیزم؟ می‌گفت نه ما باید برای مبارزه با امپریالیسم متحد شویم و نمی شود با نیروهای مرتجع همدم شد... این حرف‌های گنده را برای این بچه‌ها زدند و بعد با یک عنوان رئیس جنبش جوانان فلان منطقه، مسئول پخش روزنامه چهارراه سلسبیل، مسئول فلان... اغفال می‌کردند، مسئولیت می‌دادند و بچه هم فکر می کرد خبری است.

*

...خوردیم سینه به سینه همدیگر، توی سینه پسرعمویم، هم گردانیم، با جانبازی 80 درصد، یک پا قطع، چشم ندارد، گفت حاج سعید کدام طرفی هستی گفتم با این جماعت. گفت اینها؟! ‌اینها به ضلالتند، بیا با ما. می خواهیم برویم میدان ونک، بعد هم می خواهیم صداوسیما را بگیریم، زدم پشتش گفتم خداحافظت باشد. اما بعد از چند دقیقه پاهای من سست شد. گفتم یا اباالفضل العباس عجب اتفاقی می خواهد بیافتد. من در کل این 10 سال جنگ، نه در کردستانش نه در جنگ عراقش ندیده بودم. آنجا که کردستان بود، یک اتفاقات خاصی می‌افتاد، این طرف هم عراق بود و مشخص بود. یا امیرالمؤمنین چه بود آن اتفاقاتی که برای شما افتاد.

باید به جنگ مقابل پسرعمو، برادر و پسرم بروم. باید بیایی در مقابل صداوسیمایی دفاع کنی که خودت قبلاً قبولش نداری. چون اگر بیاید آنجا و برودند بالا و با همه عناصری که آنجا هستند، میکروفون را بگیرد، یک لحظه بگوید اینجا موج سبز است انقلاب اسلامی و تهران به دست اشغالگران فتح شد و یا برنده می‌دانیم، می فهمی یعنی چه؟

و تو آنجا بایستی، بروی در مقابل اهل قبله بایستی. این آن فتنه آخرالزمانی است که خدا نکند این اتفاق دوباره بیفتد. خیلی سخت است. اثرش همین الآن در خانه هایمان هست. حتی اگر موفق هم نشوند که این داستان را کش بدهند، در دانشگاه باز هم برنده میدان هستند. متأسفانه چرا؟ چون جنگ را به داخل کشیدند. تو دیگر دغدغه لبنان و فلسطین را نداری. کما اینکه 30 سال بود از این حرف‌ها نمی شنیدیم "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" جرأت نمی کردند از این حرف‌ها بزنند. چه کسی حرمت را شکست؟

...

در این روزها حتماً این سخنرانی حاج سعید را از دست ندهید. کیمیاست.

-----------------------------------

http://www.mortezavama.blogfa.com/

/ 5 نظر / 13 بازدید
زخمي ترين فرياد

سلام بزرگوار. خیلی با محتوا و قشنگ موضوع داده بودید و البته نوشته های قبلی شما که خیلی خیلی به دل نشستند. خدا خیرتان بدهد. التماس دعای شهادت با علی تا علی یا علی

ریشوی تا حدی همفکر !

به نظرم جدای از این مطلب که ما چه باید بکنیم و وظیفه هرکس در مقابل با این فتنه چیست ، آنچه که رخ داده "خیر کثیری" برای جمهوری اسلامی داشت. البته ... البته منهای قضیه کهریزک که نمره منفی "آقایون" محسوب میشه .اون هم خیلی منفی! اگر در اون حادثه کسی کشته نمی شد، میشد یک جوری جمعش کرد، اما کشته شدن سه نفر واقعا مسئله بغرنجی است. به نظرم اگر واقعا جمهوری اسلامی را دوست داریم(که داریم!) باید به عنوان اولین مدعیان این حادثه پا به میدان بگذاریم(دوست دارم این مطلب باز شود) اما آن چیزی رو که به عنوان خیر کثیر نام بردم از این جهت بود که به نظرم الان خیلی راحت شدیم. به نظرم الان کمتر در جامعه نفاق هست .(همون چیزی که از کفر و شرک بدتر است). الان دیگه لازم نیست که بشینیم و با کسی که می دانیم کوچکترین اعتنایی به آرمان های اما ندارد بحث کنیم که تو بیشتر خط امامی هسنی یا من. یا امام در این مورد نظرش این بوده یا اون... اگر چه اونها خیلی وراجی می کنند امام دیگر لازم نیست مثل کیهان اکبر گنجی و چهار تا عوضی دیگر را مثال بزنیم که چرا شما ها در مقابل انها موضع نگرفتید. یا مطالبی رو بیاوریم که در بین آحاد ملت قا

صالح

سلام انگشت اشارتی که او دارد فردا به مصاف می برد مارا ! گر شیوه نو پریدن آموزیم تا قله قاف می برد مارا سرباز ولایت پشت سر ولایت می ایستد .

دوست

با سلام آماده تبادل لینک با وبلاگ شما هستیم در صورت تمایل ما را با نام (عمار) لینک بفرماید و اطلاع دهید با چه نامی لینکتان کنیم؟ ضمنا جهت پیشبرد فضای فرهنگی می توانید لینک دانلود مجله عمار را در وبلاگ خود درج کنید با تشکر منتظر پاسختان هستیم

مدیر وبلاگ

با سلام آماده تبادل لینک با وبلاگ شما هستیم در صورت تمایل ما را با نام (عمار) لینک بفرماید و اطلاع دهید با چه نامی لینکتان کنیم؟ ضمنا جهت پیشبرد فضای فرهنگی می توانید لینک دانلود مجله عمار را در وبلاگ خود درج کنید با تشکر منتظر پاسختان هستیم