از رکبی که خورده اید

وقتی "مبانی" نبرد نرم را درک نکنیم .

وقتی فکر کنیم دعوا بر سر لحاف ملا است ، وقتی فکر کنیم مهران مدیری ناگهان حزب اللهی شده، وقتی فکر کنیم دعوای چهار عنصثر دو ریالی اپوزیسیون، حقیقی است و دست جنگ زرگری را نخوانیم ،‌ آنگاه می شود که سایتهای فخیم رجانیوز و نخبه گرای الف ، تمام و کمال ، مجموعه ای از کلیپ های مبتذلی را پخش کنند که منجر به تبلیغ مجموعه ای مهوع از آلودگی فرهنگی می شود ، فقط و فقط با این محمل که چهارتا تکه ی غیر مستقیم ،‌به چند شبکه ی ماهواره ای انداخته می شود و در این میان ، آنچه که قربانی می شود اصل مبانی فرهنگی انقلاب اسلامی است.

چیزهایی قبح زدایی شوند که تا عمر داشتید فکرش را نکرده بودید.

رقص دائم یک بازیگر زردتر از زردچوبه مقابل دیدگان من و شما چطور از نظر شما موجه شد ؟

حرف و ادبیات دائمی فحش و جالبتر سانسور نشدن رکیک ترین فحش در رسانه ی فخیم الف ، چگونه توجیه شد ؟

پخش پوچ ترین موسیقی های چندش آور بی آبرو چگونه مجاز شد ؟ ببینم آن لباسها و حرکات و حرفها چگونه مجوز دار شد ؟

عجب رکبی که نخوردید .

فکر کرده اید نبرد نرم و بصیرتی که باید در آن داشت ، به یک حوزه ی محدود سیاسی منحصر می شود ؟ یعنی فکر نکردید مرد میدان نبرد نرم بودن فقط به نوشتن چهارکلمه در مذمت چهار نفر حقیقتا ورشکسته که دیگر چیزی از آنها باقی نمانده منحصر نمی شود ؟

نبرد نرم چیست‌؟ میدان واقعی آن کجاست ؟ تازه آدم متوجه می شود چطور ممکن است که فردی بیاید و مطلقا مکتبی نباشد و مکتب را هم مسیر و مبنای حرکت در چهارچوب انسانی نداند و ادعای دفاع از انقلاب اسلامی را هم بکند.

آخر این رکب خوردنهای مداوم شماها کجاست ؟ جایی جز براندازی ؟ جایی جز تهی شدن انقلاب اسلامی از مفاهیم بنیادین آن ؟ جایی جز پوچ شدن دعوا و بدل شدن آن به دعوا بر سر لحاف ملا ؟ مبانی انقلاب اسلامی کجا رفتند ؟ عدم جواز استفاده از هر وسیله ای در نبرد حق و باطل و انکار ماکیاولیزم کجا رفت ؟

دست زدن به ابزارهای ماکیاولی در چهارچوب جمهوری اسلامی ، یا ناشی از بدفهمی و نفهمی است و یا نهایت خباثت و رزالت .

اما به من بگو ، شما ، بله شما ، شمای رسانه ی مکتبی. شمای رسانه ی ارزشی. شما چرا گول خوردی ؟ چرا لینک دادی ؟ چرا تبلیغ کردی ؟

چرا ؟

چرا سایتهای بسیار مبتذلی که هر روز هزاران آلودگی را در فضای اینترنت فارسی منتشر می کنند و هیچ کس هم ککش گزیده نمی شود و این رسانه های فخیمه هم چیزی در مورد آن نمی نویسند ، این جور از این تبلیغ خوشحال شدند  ؟ چرا آقای مهران مدیری که مخاطب را به جان عمه اش قسم می دهد که فیلمش را کپی نکنی امروز اصلا نگران تکثیر و توزیع چیزی نشده است‌؟

از این استقبال و از آن سکوت چیزی متوجه نشدی ؟ جایی ات درد نگرفت ؟ جایی است به سوزش نیفتاد که با این همه ادعای فخامت و وزانت چه ضربه ای به شاکله ی فرهنگ عمومی کشور زدی ؟ آمدی چکار کنی ناگهان چه شد ؟ متوجه شدی ؟ این مجموعه فحشی که شماها مثلا جداکردید و منتشر کردید، آن باصطلاح تیزری که آن یکی تان منتشر کرد و ترانه های مبتذل و فحش ها و بزن و برقص ها را قاعدتا به موبایل احتمالا باصزلاح حزب اللهی ها سرازیر کرد ، به چه قیمتی بود ؟

باز دوباره فراموش کردید که دعوا بر سر لحاف ملا نیست ؟ باز فراموش کردید که جمهوری اسلامی نیازی به رقص بابا کرم آن زرد قناری و فحش های چارواداری این مار خوش خط و خال ندارد‌؟ طنز و مطایبه با پرده دری و بی شرمی فرقش کجاست‌؟ فهمیدید آیا چرا حتی ابراهیم نبوی هم از مهران مدیری حمایت می کند و در کارش اشکالی نمی بیند و با استفاده از ان خود را فخیم و بدیع می نمایاند ؟

ای خدا.

/ 31 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رسول

سلام آقای ابوذر مطلب جالبی بود خسته نباشی برادر. در این چند روزه مطالب زیادی را درباره این فیلم مهران مدیری خواندم و به همه کامنت ها توجه کردم ولی یک انتغاد نسبت به جواب های شما دارم به نظرم از کوره زود در میری و ناراحت شدن رو در جواب هات میبینم به عنوان یک دوست می خواستم یگم سعی کن به مخاطبینت حتی کسانی که با بی احترامی با تو صحبت میکنند جواب ندی. بزار جواب بی ادبی ها را دیگران بدهند شما پرستیژتو حفظ کن. "یا حق"

زائر شهید

رکبی که خوردیم اینجاست: http://www.cloob.com/club/article/show/clubname/jan_nesaran_rahbar/articleid/1861042/redirectkey/31ca0ab7e9e6cdb7b528036768b34ce263afdee2

سید امین(فدایی سید علی)

جالب نوشتی از فرمایشات حضرت اقا: " دوری از افراط و تفریط در عمل یکی از ضروریات حرکت بسیج است زیرا به همان اندازه که عمل نکردن مضر است، عمل افراط آمیز هم ضرر دارد.”

بهار

کلا این کلیپ عجیب و مشکوک البته حرفای شمام درسته و ساخته شدنش بدست مدیری باعقل جوردر نمییاد بعدا معلوم میشه پشت پرده چی بوده.

ای بابا

برای کار مهران مدیری همین بس که درب و داغونی مثل ابراهیم نبوی ازش حمایت کرده اما من از اول تا آخرش ندیدم به کسی تیکه قابل توجه و دندان شکنی بندازن انگار منظور اصلی چیزه دیگه ای بوده که ظاهرا حاصل هم شده !

حسین

یادم هست درماه محرم دوره ریاست جمهوری خاتمی جوانان در استادیوم آزادی کف زدنند آقایون گفتند امام زمان (عج) ازخاتمی سیلی خورد وحوزها تعطیل وراه پیمایی کردند.آلان که ماه محرم وصفراست اکثر مردم این سی دی رادیده اند جواب وزارت ارشاد دولت مهر چیست

...

توصيه ي حضرت آقا به وبلاگ نويس ها :واقعاً يكى از چيزهائى كه ما همه‌مان [باید توجه كنیم]، به مردم هم بايد بگوئيم، ياد بدهيم كه توجه بكنند اين است كه: به صرف توهم اين كه حالا اين كار مصلحت دارد، دستشان را، يا قلمشان را، يا وبلاگشان را آزاد نكنند كه هر چه به دهنشان آمد، آن را بگويند؛ اينجور نيست، چون وسائل مدرن امروز همه مشمول همين حكم است. يعنى خواندن وبلاگ هم مثل خواندن كاغذ است، كتاب است، نامه است، مثل شنیدن حرف است. استماع غيبت شامل همه‌ى اينها ميشود و حتما اتهام غیریقین هم شامل این صحبتا هست... به نظرتون آقا اهالی هنر رو به صرف اهل هنربودن از دایره آدمیزاد و مسلمان خارج میدونن؟ اجازه داریم به جرم نکرده مقاله بنویسیم؟

هیچکس

نظر قبلی خصوصی باشد لطفا

Hell Lord

دست استکبار تو کاره [قهقهه]

محمد

وبلاگ عالی داری دستت درد نکن