اختلاس سه هزار میلیارد فرهنگی !

از وقوع ماجرای دردآور سوء استفاده ی یک فرد شیاد از شهوت مال و منال برخی عناصر دستگاههای پولی و بانکی زمان زیادی نمی گذرد. فردی که توانست با هماهنگ کردن طیفی از عناصر بی تقوا ، اعداد بزرگی از منابع مالی جمهوری اسلامی ایران را به سمت منافع خود سرریز کند و اگر کمی در جریان خبرها باشید ، می دانید که شروع کشف ماجرا از یک وضعیت امداد غیبی است .

البته ، خدا را شکر که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای روحی فداه به میدان آمده ، جلوی ادامه دادن به جوسازی ها و فضاسازیهای طرفین را گرفتند و قوه ی قضائیه توانست با آرامش و درایتی حقیقتا در خور شان خود ، به میدان وارد شده و آرام آرام به سرانجام مقصود نزدیک شود.

بدنیست این را هم بدانید که قوه ی قضائیه ، قبل از جنجالهای رسانه ای ، در این پرونده  24 نفر بازداشتی داشت و دزد اصلی را گرفته بود و چهار هزار میلیارد تومان از اموال این شرکت را شناسایی و در توقیف داشت. یعنی قبل از اینکه من و شما از ماجرا خبر دار شویم و کسی بخواهد حیثیت نظام جمهوری اسلامی ایران را در قالب های رسانه ای برباد دهد ، دستگاه قضایی با آستینهای بالا در حال رفع فساد بود. البته برخی جریانات رسانه ای نیز به کمک دستگاه قضایی آمدند و راه را برای او بازکردند تا بتواند با این فساد بزرگ ، بدون درگیر شدن با حاشیه ها مبارزه کند...

اما آنچه که می خواهم اینجا به آن بپردازم ، اصل این داستان نیست چه آنکه خوشبختانه در این پرونده ، دست و روی قوه ی قضائیه تا اینجا که در این داستان سفید و فائز است.

مسئله ی من چیز دیگری است...

چند وقت پیش ، و می شود گفت حدودا دو سال پیش ، با ارزیابی برخی مسائل ، برای برخی مسئولین وقوع ماجرایی مانند ماجرای میدان کاج را پیش بینی کرده بودم . با وقوع این حادثه ، در حضو همان مسئولان گلایه کردم که آیا من پیش بینی نکرده بودم ؟ البته منظورم این نیست که از اینجانب بخاطر علم غیب داشتن و پیش گویی ! تقدیر شود. بلکه مسئله این بود که ریشه ها و مقدمات ماجراهای اینگونه برای هر اهل نظری قابل مشاهده و نتیجه ی بی توجهی به آن کاملا روشن است...

در مسئله ی سوء استفاده ی اخیر بزرگ مالی ، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای روحی فداه فرمودند که این مسئله نتیجه ی عدم توجه به چندین سال تذکر و دستور دائم ایشان در برخورد ریشه ای با امر فساد اقتصادی است. یعنی ایشان نیز در حال گله به مسئولان هستند که حادثه ای مانند ماجرای اخیر بر اساس اوصاع و احوال و منطق حاکم بر فضای عمومی قابل پیشبینی بوده است و با رفع ریشه ها و عوامل در حال مشاهده می شد تا از آن جلوگیری شود.

حال،من سئوال مشخصی ازتمامی مسئولان قضایی،انتظامی و امنیتی دارم...

از سال 67 تا بحال ، امام امت ، خامنه ای رهبر ، بارها بر موضوع تهدیدات فرهنگی پافشاری و بارها و بارها نسبت به آن هشدار داده اند. هرچند ما تا الان هم هر حادثه ی خاص مانند سوء استفاده ی بانکی و حتی همان ماجرای میدان کاج را هم که بررسی کنیم، رد پای ضعف و آسیب و تهدید فرهنگی را می توانیم در آن بیابیم ، اما سئوال این است که ، تا چه زمانی حضرات بازهم ساکت خواهند نشست ؟

آیا ما باید منتظر وقوع حادثه ای با حجم سه هزار میلیاردی باشیم و بنشینیم تا رهبرمان دردمندانه از عدم عمل مسئولان به اوامر ایشان گلایه کنند؟

سه هزار میلیارد فرهنگی مان را دارند می دزدند مسئولان ! بداد برسید !

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای روحی فداه در سخنرانی روز 16 مرداد ماه  امسال ، با برشماری قوتها و ضعفهای کشورمان ، فرمودند که قوتها را فرصت و ضعف را باید تهدید دانست و با بهره برداری از فرصتها باید به جنگ تهدیدات رفت.

ایشان با اشاره به مهتمرین تهدیدات فرهنگی کشور که شامل مباحثی متعدد می شد ، فرمودند که اولویتهای کشور را تهدیدات مشخص می کنند و اولویتها بر اساس تهدیدات باید تنظیم شوند.

ایشان فرمودند :


بنده روزها ده بیست تا روزنامه را معمولاً همین طور یک مرورى میکنم. بعضى از روزنامه‌ها هر روزى چهار تا، پنج تا تیتر دارند که هر کدام از این تیترها کافى است دل یک آدم ضعیف را بلرزاند؛ منفى، منفى، منفى، منفى! این کار را دوست میدارند. حالا اغراض سیاسى است، اغراض جذب مشترى است؛ هرچه هست، نمیدانیم؛ کسانى را متهم نمیکنیم؛ اما این واقعیت است، این غلط است. غلبه دادن نگاه منفى، خلاف واقع‌بینى است؛ موجب ناامیدى است.

نقطه‌ى مقابلش هم همین جور است. یعنى غلبه دادن نگاه مثبت، بدون دیدن نقطه‌ى منفى، این هم گمراه کننده است؛ موجب یک رضایتى در انسان میشود که احیاناً این رضایت، رضایت کاذب است؛ این هم درست نیست. نقاط منفى را هم باید در کنار نقاط مثبت دید. این کار را کشور و نظام توانسته انجام بدهد، این کار را نتوانسته انجام بدهد؛ این دو تا را در کنار هم ببینیم. بنابراین اگر بخواهیم اوضاع کشور را درست به دست بیاوریم، باید نقاط منفى و نقاط مثبت را در کنار هم مشاهده کنیم.

خب، این بحث طولانى‌اى لازم دارد. من خواهشم این است که مسئولان، نخبگان، دانشگاهیان و حوزویان بنشینند روى این بحث کار کنند. من امروز یک سررشته‌ى مختصرى را مطرح میکنم، اما این کارِ طولانى‌اى لازم دارد. بنشینند یک فهرستى از نقاط مثبت، یک فهرستى از نقاط منفى تهیه کنند. این نقاط مثبت ظرفیتها را به ما نشان خواهد داد که ما چه ظرفیتها و چه امکاناتى در کشور داریم. آن ستون نقاط منفى اولویتها را به ما نشان خواهد داد که چه کارهائى را باید بکنیم. وقتى که این دو تا را در کنار هم گذاشتیم، این میتواند راه ما را روشن کند؛ بفهمیم چه کار کنیم.

ایشان در تشریح اینکه اگر ما در نتیجه ی بی عملی خودمان آسیب خوردیم کسی جز خودمان را نباید سرزنش کنیم فرمودند :

...در همان تهدیدهائى که مستقیماً از طرف دشمن هست، اگر ما ضربه‌اى خوردیم، تقصیر خود ماست، کوتاهى‌هاى خود ماست. قرآن کریم در قضیه‌ى جنگ احد میفرماید: «ا و لمّا اصابتکم مصیبة قد اصبتم مثلیها قلتم انّى هذا قل هو من عند انفسکم»...

 

در فهرستی حدودا 10 موردی که ایشان از تهدیدات برشمردند ، حدود نیمی از آن مربوط به حوزه ی فرهنگ عمومی بود.

...به منازعات سیاسى، به مشاجرات سرگرم شدیم

...به رفاه‌طلبى سرگرم شدیم، به منشهاى اشرافى سرگرم شدیم

...میل به رفتارهاى قبیله‌اى در میدان سیاست، در میدان اقتصاد

...مسئله‌ى اشتغال حل‌نشده است، مسئله‌ى تورم حل‌نشده است، مسئله‌ى فرهنگ کار حل‌نشده است،

...در زمینه‌ى فرهنگ، اخلاق عمومى و عدم رواج فضائل اخلاقى، مشکلاتى داریم

...رواج فرهنگ اسراف و تجمل‌گرائى در جامعه

...رشد یا عدم توقف میل به خشونت در برخى از بدنه‌ى جوان کشور،

... عدم مقابله‌ى درست و منطقى با تباه کردن نسل جوان، یکى دیگر از مشکلات ماست. یک نقشه، تباه کردن نسل جوان است. ما در این خصوص تا حالا مقابله‌ى درستى نداشته‌ایم و موفق نشده‌ایم. همچنین مواد مخدر صنعتى و تهییج غریزه‌ى جنسى و از این چیزها.

حالا ، من میخواهم بدانم ، از آن تاریخ تا بحال مسئولان مربوطه در کجای کشور این تهدیدات را در اولویت فعالیتهای خود قرار داده اند ؟ کدام مسئولی به خود اجازه و جرات خواهد داد در مقابل فرمایش حضرت امام ، بفرماید که نخیر ، ما خیلی هم مقابله ی خوبی داشته ایم . البته این جمله به معنای انکارکارهای خوب نیست. بلکه به معنای رسیدن به نتایج خوب است.

ماجرا چیست ؟ امیرمنصور آریای فرهنگ دست بکار شده ؟ چطور است که برای انجام کوچکترین اقدام آفندی یا پدافندی فرهنگی باید اشک نیروهای مدافع انقلاب و اسلام در بیاید ، اما این همه اقدام در جبهه معارض فرهنگی براحتی و مثل آب خوردن صورت می گیرد ؟ کدام مسئولین ، مانند جانشین بانک مرکزی باید توسط دستگاه قضایی به زندان بیفتند که به وظائف قانونی خود عمل نکرده اند ؟ آیا قانون اصولا برای مسئولانی که در این زمینه فعال نباشند تنبیهی لحاظ کرده است ؟

* توضیح ضروری: تصویری که پیشتر به جای متهم دستگیر شده در این خبر گذاشته شده، متعلق به آقای منصور صادقی اصل معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه است که به دلیل استفاده برخی منابع خبری از این تصویر، اشتباهاً در این خبر نیز مورد استفاده قرار گرفته که بدینوسیله از ایشان عذرخواهی می شود.

/ 7 نظر / 7 بازدید
غریبه آشنا

خوب انگار به مباحث فنی علاقه داری. فصل مشترک. خوبه . ببین سالها پیش قرار شد تو صنایع شیراز یک لامپ رادار رو مثلا مهندسی معکوس کنیم. با وایر کات زدیمش. میدونی چیه که مهندس دیدی حتما. همیشه میرسی به جاهایی که مواد حرف آخر رو میزنه. اون پرنده هم همینه. مواد. راستی ، بهتر نیست بذارین شیطان بزرگ راحت باشه؟ خوب یک محلی باید باشه برای فرار مغز ها ، سرمایه ها و .... شما پیروز بشین مغز ها و سرمایه ها از دست شما به کجا پناه ببرند؟ اگر شما کارتون درست بود مغز ها و سرمایه ها میموندن تو ایران از این بهترش رو میساختن نه اینکه خودشون رو مثل من آواره کنند. اون لامپ هم لامپ رادار میگ 23 بود اگر یادم مونده باشه. هنوز هم شاخته نشده . کو تا دراون.

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/6165 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

عاشق سپاه

سلام.زمان گلایه ها وارشاد های آقا آنها که باید بشنوند وببینندکور و کرند,که نتیجه میشه:خشت اول چون نهد معمار کج,تا ثریا می رود دیوار کج...

نادر

سلام؛ این عکسی کسی که از امیر منصور خسروی منتشر شده و شما نیز استفاده نمودید، عکس آقای صادقی اصل فرماندار شهرستان مراغه است.

جام نیوز

با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.

زهیر

نظرت درباره این چیه؟http://www.bultannews.com/fa/news/67828/%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D9%85%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%8A%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%D9%8A

مهرزاد

سلام برادر گرامی عکسی که گذاشتید و خیلی هم جنجال کرد مربوط به حاج آقا منصور صادقی سرهنگ سپاه و فرماندار فعلی مراغه ؟؟؟؟؟؟؟؟............؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما دیگه چرا