کارآمدی منطق مستدل در تحلیل رفتار عناصر سیاسی + کامنت گل آرا حمزه

من جوابهای زیر را برای ایشان ارسال کرده ام :

 

بسم الله . آقای حمزه . با سلام . قبول کنید که در دنیای امروز باید منطبق بر واقعیت ها صحبت کنیم . برای من مشکل کسی با دیگری مهم نیست. اصل عملیاتی که مرتکب می شود مهم است. البته تاکید شما بر اینکه او ::ماموریت:: و بقول شما "نقش" خود را "اشاعه علوم اجتماعی و انسانی غرب در ایران" می داند نکته جالب توجه و مهمی است. اما من نقش - و خطر - امثال او را "اجرای" همین تئوریها در ایران می دانم. می دانید که انتهای اجرای این تئوریها کجاست؟ فروپاشی از درون نظام اسلامی. چون این نظام بر مبنای تئوریهای معارض تئوریهای غربی بنا شده و اصولا تمام جریانات اصلی برانداز دقیقا در همین خط حرکت می کنند. یک نکته را فراموش کردم. اتفاقا باید احتیاط کرد و مواظب بود که روبکرد ها و محتوای جنبش اصولگرایی و عدالتخواهانه در کشور بیش از حد پوزیتیویستی و غیر تئوریک نشود و البته که از نفوذ این نوع رویکردها در درون این تفکر هم باید اجتناب شود. چون در بهترین شرایط از ایران یک فضای کمونیستی عملگرای فاقد تئوری انسانی خواهد ساخت. موفق باشید.

 

این تکته را هم میخواهم مجددا الان تاکید کنم که اگر واقعا جناب آقای حمزه بر این نکته تاکید دارند که حسین درخشان اشاعه علوم اجتماعی و انسانی غرب در ایران را بعنوان نقش خود پذیرفته و به این نقش ، در حال حاضر شکل اجرایی و عملی می دهد ، باید بگویم دوست بزرگوار. مگر من به چیزی غیر از همین عمل معترضم ؟ 

بدون شک ،‌آن چیزی که موجب تنفر من از وی است ، دقیقا همین اجرای تئوریهای غربی در بستر ایران است. همانطور که گفتم، گام آخر همین عمل هم براندازی با مقاومت مدنی یا همان براندازی رنگین است. من سئوالم این است. پس این همه به موش مردگی زدن های درخشان برای چیست ؟ آیا او هم ، به آنچه که شما در مورد خودش گفته اید معترف است ؟‌ البته می بینید که. من بدون آنکه شما چیزی در این زمینه بگویید قبلا دقیقا به همین موضوع معترض بودم . 

اصولا ، جمهوری اسلامی براندازی شدنی نیست ،‌مگر آنکه تئوری شالوده آن مورد حمله قرار گرفته و از ساختار سیاسی جدا شود. یعنی ساختار سیاسی ،‌راهی جدید وجدا و متفاوت از مسیری که ایدئولوژی انقلاب اسلامی برای او مشخص می کند در پیش بگیرد. خب بدون تردید بدانید اگر این اتفاق بطور کامل بیفتد ، حتی یک انقلاب رنگین کوچولو هم در ایران اتفاق نخواهد افتاد. بلکه انقلاب بطور کامل براندازی شده و نیازی به هیچ اقدام دیگر نیست. حتما می دانید دیگر. غربیها سعی میکنند اقدامات خود را به شکلی ساماندهی کنند که کمترین هزینه را برای آنها در بر داشته باشد و چه بهتر بر آنها که پاردایمهای آنان بشکل داوطلبانه و خودجوش ! توسط نظام اسلامی به اجراء گذارده شود و البته که این تلاش بود که از دوره باصطلاح سازندگی آغاز شد و بر این اساس ، کماکان جریان اصلی سامانده به این حرکت را کارگزاران و بچه اش، مشارکت ، دیده و محاسبه می کنم. 

شما گفته بودید حسین در خارج از کشور برای انقلاب مفید است. می توانید ضرر و فایده اقدامات حسین برای انقلاب را با هم مقایسه کنید. دفاع از پوسته سیاسی و روبنایی در مقابل حمله به باورهای زیربنایی. اینکه حسین با جسارت هرچه تمامتر ، امروز نظام را از گذشته خودش دموکرات تر معرفی می کند یعنی چه ؟ مگر غیر از این است که عمده ماها ، مطالبه مان ، بازگشت به رعایت الگوهای اسلامی مشابه اوایل انقلاب خصوصا در محوز عدالت است . پس این اقدام حسین که به معنای محاکمه نظام و مهر خاتمه یافته زدن بر پرونده رویکردهای انقلابی و دینی اوایل انقلاب است چه معنایی دارد‌؟ 

همکاری با حسین درخشان یعنی همکاری در محاکمه انقلاب اسلامی و خمینی کبیر. این یعنی دقیقا حرکت بر خلاف ظاهر و پوسته وبلاگ درخشان . 

2w4cu1w.gifالحمد لله که هوش و استعداد مخاطب ایرانی بیش از آن است که به این راحتی تحت الشعاع چند لینک تحریف گر قرار گیرد. والا رفیق شما درخشان ، تابحال از پاسخ به مطالب وبلاگ من طفره فراوانی رفته و هربار با فرستادن یک لینک تحریف آمیز سعی در مغالطه دارد و این بار ، سعی کرده تا با فنی و مهندسی معرفی کردن من و محتوای وبلاگم ، بار تئوری آن را سبک جلوه دهد. البته اگر منظور از نگاه فنی و مهندسی ، نگاه منطبق بر منطق و حقایق و البته نگاه ظریف و نکته سنج است ، باید بگویم که بله، همینطور است. اما اگر آقای درخشان فکر می کند فنی معرفی کردن ابوذر ، به معنای غیر سیاسی بودن نگاه او خواهد بود، خلاف آن را همه می توانند گواهی دهند. در تاریخ دانشگاه تهران ، سیاسی ترین دانشجوها ، دانشجویان دانشکده فنی بوده اند. 

پیشنهاد من به درخشان ؛ پاسخگویی دقیق به موضوع براندازی نرم ، در قالب یک پست است. اگر ایشان به یک گفتمان دقیق و البته بقول خودش بدور از سانسور و فریب روی آورده و دقیقا و فقط به همین موضوع پاسخ دهد ، بنده قطعا مابقی مطالب را خودم جواب می دهم . اما ایشان تا وقتی در مورد براندازی فرهنگی و استحاله از درون نظام و محاکمه گذشته این انقلاب بصراحت و بروشنی صحبت نکرده ، انتظاری برای خلاص شدن از دست مخاطب ناظر بر صحنه این گفتگو را نداشته باشد.

پی نوشت :

آقای گل آرا حمزه در ادامه کامنت هایش ، اخیرا ذیل پست های قبلی اینگونه آورده است :

پاسدار جان فرق من با حسین اینه که من حیطه سیاست را ملک نیروهای مذهبی و معتقد به انقلاب میدونم. من عقیده دارم که مذهبی بودن باید شرط وارد شدن در سیاست باشه ، من شخصا با اینکه مذهبی نیستم از سیستم ولایت فقیه پشتیبانی میکنم و از دفاع از این سیستم هیچ خجالتی در بین خارجی ها و روشنفکر های مترقی غربی نمیکشم. در نظر من یک تار ریش رهبری یا نصرالله از تمام وجود نیروهای چپ و انقلابی دنیا با ارزش تر و برای رهایی ملتهای دربند موثر تر بوده. در عین حال درک میکنم که در شرایط کنونی که خونخواران صهیونیست و سرمایه دار برای نابودی ایران متحد شده اند، ما هم باید از ظرفیت های مثبت نیروهای پراکنده استفاده کنیم...دوست عزیز من از بلوغ فکری و سیاسی شما بچه های اصولگرای واقعی حظ میکنم. به نظر من انقلاب ایران برای شکوفایی خودش به هیچ جیز جز تئوری و عمل اسلامی احتیاج نداره. این چیزی که اینها به اون میگن علوم اجتماعی و انسانی اصلا علم نیست و یک مشت ساختارهای ایدئولیژیکیه که میخواد خودشو جای علم جابزنه و متاسفانه موفق هم بوده. بهترین راه مجادله با حسین به چالش کشیدن مبنای تفکری غربزده حسین درخشانه. فول میدم شما اگر وقت بذاری و بخونی میتونی با تمرکز روی این نقطه ظعف حسین مچ غربزده اونو بگیری. دبختی امثال حسین اینه که فکر میکنن انقلاب و نطام ما به این تئوری های غربی محتاجند، درحالیکه تنها چیزی که باعث دوام انقلاب شده عصاره عدالت طلبانه مذهب شیعه هستش نه کتابهاب نوامی کلاین صهیونیست

در جواب این بزرگوار باید چند نکته را متذکر شوم :

1- فکر نمی کنم جایی در وبلاگم گفته باشم که پاسدارم . همیشه گفته ام که عاشق سپاه هستم . اما فعلا که در وزارت دفاع مشغولم .  

2- درک این نکته که چگونه یک انسان با رویکردهای غیر مذهبی می تواند مبانی ولایت فقیه را درک کرده و از آن حمایت کند برایم دشوار است.

3- من روشنفکران غربی را مرجعی برای خجالت کشیدن یا نکشیدن نمی دانم . همچنین آنها را الزاما نماد ترقی نمی دانم . اگر روشنفکری واقعا مترقی باشد ، مطمئنا گفتگو از نقش دین در سیاست مقابل او خجالت آور نخواهد بود . 

4- بارها و در مناسبت های مختلف گفته ام که ابتدا اتحاد نظر و بعد اتحاد عمل . در حالیکه بین من و امثال من و درخشان دره ای به این عمق از نظر تئوری وجود دارد قرار است در چه موضوعی وحدت عمل داشته باشیم ؟ 

5- سعی دارم از تکراری نویسی خودداری کنم . بنابراین برای توجه به مشکل خودم با درخشان شما را مجددا به متن همین پست ارجاع می دهم. فکر می کنید بدون حل این مشکل امکان عمل مشترک وجود دارد ؟ عمل مشترک فرزند زبان فکری مشترک است. حالا چگونه عمل مشترک باید پدید بیاید ؟

6- کاش اقدامات درخشان چیزی بیش از رفتار عمومی ضد انقلاب در لو دادن عناصر همخونش برای گرفتن امتیاز بازگشت به وطن بود. آنوقت باز بیشتر می شد فکر کرد. اما در شرایط فعلی ایشان ابتدائا بایستی مسئولیت مدنی آنچه که کرده را بپذیرد . بعدا در مرود آنکه در آینده با او چه طرح مشترکی را اجرا کنیم می توانیم فکر کنیم . می دانید که حسین درخشان مطمئنا به این امر تن نمی دهد و دوست ندارد در ایران از حقوقی برابر و مسئولیتی برابر با بقیه مردم در مقابل قانون برخوردار شود. 

7- جوینت شدن با کسی که دقیقا تئوری اصلی براندازی کشور را تعقیب می کند ، چگونه می تواند در چهارچوب منافع ملی تعریف شود ؟  

8- من دنبال مچ گیری از کسی نیستم . همین الان هم آنچه که درخشان را با انقلاب اسلامی  دشمن کرده همان است که شما فرمودید. دم خروس است وقسم حضرت جرجیس .  

/ 9 نظر / 15 بازدید
وحید

کمی از دلایلتان برای عشق به سپاه بگویید؟ یک نمونه از فساد اقتصادی سپاه: سپاه اغلب طرح های عمرانی کشور را با تقلب و بعضا انحصار طلبی از آن خود می کند. اما به دلیل نداشتن نیروی متخصص مجبور است که پروژه ها را به شرکت های جز دیگر واگذار کند و از آنها یک پورسانتی می گیرد! آیا این عدالت است؟ اصلا چرا سپاه حق رقابت بین شرکت های ساختمانی را از آنها سلب نموده و در انحصار خود قرار داده؟ آیا سپاه حق دخالت در امور اقثصادی و عمرانی را دارد؟ برایتان آرزوی نابودی دارم. سر شکسته و مایوس باشید[لبخند]

امیرحسین

آقا گول این حمزه رو نخور که صد درجه از درخشان بدتره این از جنس همون توده ای های نفوذی به دستگاه نظام در اول انقلاب است. کافیه پست آخرش بخونی تا ببینی چه طوری با کلی صغری کبری چیدن از حذب منفور توده و تفکر کمونیستی دفاع کرده. اگر تی شرت های کمپانی کانادایی این فرد ببینی میبینی تی شرت هایی با عکس صدام حسین یا کارل مارکس طراحی کرده. این ها دشمن اسلامند دشمن مذهبند دشمن خداند در بهترین حالت فقط به جمهوری اسلامی از جنبه ی مبارزه با امپریالیسم علاقه مندند و می خواهند کل ابعاد عظیم نظام به این بعد تقلیل بدهند.

پاسداران

بسیم الله . قضاوت در مورد این کامنت با آقای گل آرا حمزه .

پاسداران

بسم الله . آقای امیر حسین . شما کمی از دلایلت برای مخالفت با سپاه بگو . امروز دیگر مخالفت با سژاه است که دلیل برجسته ای نیاز دار.د موافقت با سپاه وعلاقه به او عیسن منطق است. جنگ و پس از چنک هم حجت کاملی برای آن است. همین که اینقدر از نظر آمریکا ،‌اسرائیل و استکبار منفور است دلیل خوبی است. اما اگر دلایل شما در مخالفت از همین تیپ دلائلی !! است که گفتی ،‌خب خدا بهت عقل بدهد. می شود تو که اینقدر اطلاعات !!! داری اسم چند تا از شرکتهای غیر سپاه که از آنها پورسانت گرفته رو بگی ؟‌نکنه زمان جنگ هم همین موسسات پروزه های مهندسی رزمی را اجرا می کردند نه ؟ [نیشخند] برای همین است که غرب سعی می کند ارتباطات علمی و فنی سپاه با دنیای بیرون را قطع کند‌؟ این کامنت خوش مزه ات را اتفاقا جهت مطالعه عموم علنی می کنم . [گل] در تورنتو نشستن و در مورد سپاه نوشتن خروجی دقیق تر از این بدست نمی دهد. [گل]

پاسداران

و در آخر. من برای توی بی خبر و مدعی، آرزوی سربلندی و هدایت می کنم . اما کمی به منطق و ایدئولوژیت نگاه کن ؟ این همان تحمل مخالف است که می گفتید ؟‌ شما ها در این کشور مدیریت کنید چه ساواک و بگیر و ببندی راه بیاندازید !‌[گل]

پاسداران

اوه ببخشید ! دوستان ! کامنت نویس خوش فکر و مطلع !! ذیل را معرفی می کنم ! از عنصر موفق جریان خبری آمریکا علیه چین هستند و طرفدار فرقه فالون گونگ!‌ ایشان همان کسی هستند که به ذات احدیت هم جسارت کرده بودند ویک پست کامل حواله شان شد.محل کارشان بازهم همان Sound Of Hope Radio Network در کالیرفنیای آمریکا هست که اشتباها نوشتم تورنتوی کانادا. تورنتو محل اقامت مخالف آقای گل آرا حمزه است . پس بگو طرف چرا اینجور پرت می زنه !‌[قهقهه] همه تو ساند آو هوپ اینجور پرتن یا فقط ایرانیاشون ؟ [خنده][گل]

پاسداران

ضمنا اسمشم وحیده نه امیر حسین . [چشمک]

گل آرا حمزه

من کجا از تفکر کمونیستی دفاع کردم؟ تاریخ ایران رو باید با دقت مطالعه کرد. من مسئول جاسوسی ها و اشتباهات ایدئولوژیکی حزب توده نیستم. حزب توده دقیقا زمانی مورد هدف جمهوری اسلامی قرار گرفت که دفاع از سیاست شوروی در جنگ را هدف خودش قرار داد و فکر کرد که میتونه در تحمیل آتش بس به ایران رل بازی کنه. من مثل شما کاربردی برخورد نمیکنم با اسلام من نمیخواهم که مبارزه مسلمانان با غرب را در یک جنبه ضد امپریالستی تقلیل بدم. اینها همه برداشت های مغرضانه شماست. شکست اصلی غرب وجه فرهنگی و تمدنانه داره نه فقط یه مسئله اقتصادی و سیاسی دلیل اینکه کشورهای مسلمان جلوی امپریالیزم ایستاده اند فقط اقتصاد و مبارزه با سرمایه داری نیست و این خصومت جنبه های اخلاقی و فرهنگی هم داره. این دوست ما متوجه نیست که ما اینجا برای مستریان غربی انگلیسی زبان تیشرت تهیه میکنیم و باید برای نسل جوان این طرف کار ارائه بدیم. تیشرت صدام حسین ما با اتیکت بزرگی به فروش میرسه که اطلاعات بسیار خوبی رو درباره این نوکر آمریکا به خریدار تیشرت منتقل میکنه و در جمله آخر از خریدار میپرسه که حالا که آمریکا صدام بد رو ساقط کردیم، ایا آمریکا خیلی از صدام بهتره؟ شما دو

موجو

با عرض سلام. اول از همه بگم بنده و شما احتمالا از همه لحاظ با همدیگر تفاوت و اختلاف فکری داریم. این رو از نام وبلاگ گرفته تا چند مطلبی که خوندم فهمیدم. اما فقط در این نکته 100% با شما موافقم که کسی که آدم مذهبی نیست یا دین رو قبول نداره چطور میتونه با فلسفه وجودی ولایت فقیه موافق باشه!! چیزی که جناب آقایان گل آرا و درخشان تواما ابراز کرده اندف نکته جالب این که اگه کسی آدم مذهبی نباشه ولی ولایت رو قبول داشته باشه در واقع باورش این خواهد بود که ولیه فقیه همون سیستم پادشاهی و سلطنت هست در ورژن مذهبی! بعد جالبتر اینکه این آقایون ادعای دفاع از انقلاب رو دارند با این تفکراتشون! من خودم نه دین باور هستم نه ولایت باورف اما فکر کنم حداقل با صراحت این رو میگم و این ارزشش خیلی بیشتر از دورویی و مغلطه کاری این عزیزان خارج نشین است! در ضمن یه تناقض دیگه در ورد درخشان که با وجود سوال از خودش هنوز جوابی نگرفتم اینه که آدمی که رسما اعلام میکنه ملحده و از اسلام اومده بیرون با عدم اعتقاد به خدا چطور میتونه از نظام اسلامی حمایت کنه و ادعای بازگشت به کشور رو داشته باشهف نظامی که بنابر دینش مجازات چنین فردی اعدامه (یا حداقل زند