احمدی نژاد و هاله نورانی : چه کسی گناهکاراست

آیا این همان فیلم پر مناقشه نیست‌؟

درست زمانی که داشتم اون فیلم ادعایی ضد انقلاب و ادعای زیرگرفتن عمدی ضدانقلاب توسط خودروی پلیس رو نقد می کردم و از حضرات ضد انقلاب - وضرت انقلاف ! - تقاضای نقد منطقی اون رو کردم – و چقدرم که منطقی نقد کردند بعد از بیش از یکصد کامنت ! – یکی شون اومد گفت – قریب به این مضمون ، تو کامنت ها متنش هست – که تو که خیلی زرنگی ، اگه خرس و پلنگی ، برو اون ماجرای هاله نور رو هم منکر شو فیلمش رو. من هم جواب دادم که چشم اونم به فرصت. الان هم میگم نقد و بررسی کردن ربطی به انکار کردن نداره و حتما این فیلم رو هم بررسی خواهم کرد.

بررسی و نقد این فیلم بر خلاف تصویر تمام حضرات ضد انقلاب و مخالفان خشک مفز احمدی نژاد و نظام ، کاری بسیار ساده و عادی است. فقط کمی "دین" می خواهد که خب برخی متاسفانه بهشان نرسیده و تمام شده ! :) حالا ، موعد بررسی این فیلم رسیده ...

ببینم ، تا حالا شده یک حالت معنوی برای شما پیش بیاد ؟ احساسی معنوی ، خوابی عجیب یا معنوی و امثال این امور غریب ؟

چکار می کنید ؟ یا بهتر بپرسم ، اصولا باید چکار کرد ؟

روشن است . باید به یک اسلام شناس مبرز و معتمد مراجعه کنیم و خصوصی ماجرا را با او در میان بگذاریم تا اگر امری منفی در میان است و در این حس خود اچار احوال شیطانی و منحرفیم ، متذکر شود و ارشاد شویم و اگر امری مثبت است ، آگاه شویم و از خود مراقبت کنیم .

حال ، این امر قطعی و بدیهی که شما باید در فضایی خصوصیو بدون جار و جنجال ، پیش این بزرگوار مورد اعتماد اسلام و انسان شناس بروید و ماجرا را به ایشان ارائه کنید.

وظیفه ی بعدی شما چیست ؟ این است که به دستورات آن عالم و متخصص دینی عمل کنید. اگر به انحراف افتاده اید و احوالی شیطانی بر شما عارض شده ، خود را مطابق تذکرات او اصلاح کنید و اگر تاییدتان کرد ، دکان بازنکرده و جایی آن را نقل نکنید و بقول خودمانی جــار نزنید .

خوب...

بعد از چندبار با دقت دیدن این فیلم چه چیزی می بینیم ؟

دوربینی روی دو پایه ، نصب شده و در حال فیلمبرداری از جلسه است . جلسه ای درحقیقت خصوصی با حضور حداکثر 12 نفر ( با احتساب کسی که چای آورد ! ) که سه چهارنفر از آنها ، خود احمدی نژاد ، خود حضرت آیت الله جوادی آملی  ( فقیه اسلام شناس و مفسر قرآن کریم ) دکتر الهام مسئول دفتر رئیس جمهور و فرمانده نیروی انتظامی استان قم هستند و افراد حاضر محافظان احمدی نژاد و سه چهارنفر از دفتر آیت الله جوادی هستند و در چنین سطحی ، امکان محدودترکردن آدمها از این حلقه مگر وجود دارد ؟

یک فرد مسلمان که از قضا اسمش محمود احمدی نژاد است ، ماجرایی را که برایش هم تعریف کرده اند و هم حس کرده برای این فقیه مورد اعتمادش تشریح می کند.

رفتار این مجتهد آگاه و قرآن شناس چیست ؟ هر حوزه ای حوزه تخصصی و آگاهی عمیق آیت الله جوادی آملی نباشد ، دیگر امور معنوی و مذهبی حوزه تخصصی و ملک طلق دانش اوست. احمدی نژاد ساحر هم اگر بود ، سحرش در مقابل علما که باطل است. جلوی قاضی و معلق بازی ؟ در پاسخ دکتر احمدی نژاد ، این وجود شریف ، دائما به تکرار ذکر الحمد لله ، سبحان الله و خداراشکر و اینگونه اذکار می پردازد. توجه کنید. آیا در این فیلم ، حضرت آیت الله جوادی آملی "کلمه ای" غیر از این الفاظ به زبان می آورند ؟

...

آیا احمدی نژاد ، در جایی ، این ماجرا را نقل کرد ؟ اشاره ای ، یادآوری ای ، تعریضی ، کنایه ای چیزی ؟
چه کسی اولین بار ، این ماجرا را بر سر زبانها انداخت جز سایت مجرم بازتاب ؟ چه کسی فیلم گرفتو چهخ کسی منتشر کرد ؟ احمدی نژاد ؟ چه کسی اصرار کرد و جز سکوت چیز دیگری جواب نگرفت ؟ ...

کروبی در جلسه مناظره به احمدی نژاد در این موضوع چه گفت ؟

آیا ادعا نکرد که آقای جوادی آملی در اظهارات آقای احمدی نژاد وی را توبیخ کرده و می گوید " آقای احمدی نژاد حیوان را هم گول نزنید " ؟ مگر فیلمی جز همین فیلم ، که دقیقا در اینترنت فقط همین فیلم یک دقیقه و پنجاه و یک ثانیه ای منتشر شده ، چیز دیگری هم بوده که کروبی دیده و ما ندیده ایم ؟ و مگر این فیلم ، جز با پایان سخنان احمدی نژاد پس از ذکرگویی دائم آیت الله جوادی آملی و سکوت هر دو نفر ، به پایان می رسد ؟


و آنوقت احمدی نژاد ، کاری جز "تکذیب این ادعا" باید بکند ؟

برای مردی مسلمان ، حالتی روحانی و معنوی که روی او تاثیر ویژه ای می گذارد رخ می دهد . او پیش مجتهدی معظم و عالمی آگاه و خبره می رود و ماجرا را به او عرضه می کند. آن روحانی جلیل القدر ، چیزی جز اذکار مثبت اسلامی به زبان نمی آورد و فضای کلی آن احساس را تایید می کند – و البته مسلمان جماعت، از این چیزها تعجبی ندارد ! – فیلم برداری ، صحنه این گفتگو را ضبط و آن را منتشر می کند و مرد مسلمان را به چه و چه متهم می کنند ! جالب آنکه هم به آن مجتهد و هم به آن فرد مسلمان دروغ می بندند و می گویند احمدی نژاد گفت دور سرم هاله ای از نور آمد ! و فرد مجتهد هم به او گفته دروغ نگو و حیله نکن و مرا گول نزن ! 

...

حالا بفرمایید ببینم ، تا خرخره زیر بار چند گناه هستید فقط در همین یک ثانیه از جنایاتتان ؟

تلاش در تحریک احساسات مردم با دروغگویی به آنها با طرح ادعای کشته شدن مردم و شکنجه ها و برده شدن رای آنها . پوچ و بی محتوا کردن فضای جامعه با به تمسخر کشیدن فضای جریان حکومتی با کاریکاتوریزه کردن آن و البته ، فرار از گونه تنبیه و مجازات بخاطر چنین جنایتهایی !

خجالت نکشیدند و جرمی به این بزرگی ، یعنی انکار انتخاباتی 85 درصدی را مرتکب شدند و حالا هم می خواهند تا از ماجرا عبور کنند ! مرگ واقعا برای شماها کمترین است ! آنوقت احمقی مثل اوبامای دازگوش هم پیدا می شود و یک ملت را به بمب اتم تهدید می کند و یاد اسلاف هفت تیر کش خودنشورش را زنده می کند !

واقعا که ای دو مشت خاک !

/ 21 نظر / 110 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

ابتدا متذکر میشوم اطلاعات خود را بالا ببرید چون مثل کبک سرت زیر برف است و دیگر اینکه از نگارش هم چیزی نمیدانی و فقط ادعا هستی روده درازی کردن دلیل بر آگاهی نیست اینقدر احمقی که احمدی نژاد را فقیه میدانی. لابد فقاهت تو هم مثل اونه

حسین

شما انقدر شجاعت نداری که بگویی اشتباه کرده است خودتان گفته ایی که وظیفه یک مسلمان کتمان و انکار این ماجرا است چرا ؟ چرا حرفی که زده شده را کتمان کنیم . شجاعت نداری بگی اشتباه کرده نباید این حرف را میزد کتمان کردن چه معنی دارد تو هم هی برای خودت استدلال می اوری که اینگونه نبوده . به یک مرجع اهانت و فحاشی میکنی که چرا فیلم از دفتر ایشان آمده بیرون در صورتیکه 5 دوربین در آنجا نصب بوده . اطلاعات خودت را افزایش بده و دیگر اینکه در نوشتن مطالب چیزی داریم به اسم ادامه مطلب الکی صفحه وبلگت را سیاه نکن . وبلاگت را از این مزخرفات پر نکن [گل]

حسین

بگذار همیشه ماست برای شما سیاه بماند چون رنگها را نمی توانی تشخیص دهی و دیگر اینکه برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست و بازهم اینکه اطلاعات نداری حرفی نزنی بهتر است . نرود میخ آهنی در سنگ

علی

با سلام چرا جوا ما را ندادی نمی تونستی جواب بدی یا کم آوردی یا هدفت از وبلاک باز کردن کشکی بود اگه راست میگی وقتی مطلبی تو وبلاکیت مینویسی نظرات را باز بذار تا همه بخونن و قضاوت کنن نه اینکه شما اول تایید کنین بعد بیاد تو نظرات شاید جراتت این کار را نداری بعدا این چیه انگلیسی اوردی خودت خدا وکیلی میتونی معناش کنی ؟ یا علی

محسن

بر طبق کدام دستور اسلامی مسلمان مومن می تواند دروغ بگوید و بگوید چنین اتفاقی نیافته؟ ایشون می تونستند راجع به موضوع حرف نزنند و یا بفرمایند حالت شیطانی بر ایشان مستولی شده بوده و بعد فهمیدند که اشتباه کرده بودند. طبق کدوم دستور دینی ایشون مجاز هستند که به دروغ کل ماجرا رو تکذیب کنند؟

حسین

تا ابد ادهر در این جهل مرکب بمان . همیشه حقیقت را اونطور که دوست داری نبین . واقعیت را انطور که هست ببین

مهدی

سلام / با اجازه من نظرم رو در مورد چند جمله از متن شما می گم: 1. «... مگر فیلمی جز همین فیلم ، که دقیقا در اینترنت فقط همین فیلم یک دقیقه و پنجاه و یک ثانیه ای منتشر شده ، چیز دیگری هم بوده که کروبی دیده ...» من همون سال، چندی بعد از این که سر و صداها خوابید، یک فیلم از اینترنت گرقتم (الان یادم نیست از کجا) با فرمت wmv و طول 28 دقیقه و 9-10 ثانیه؛ که از لحظه ورود تا خروج احمدی نژاد و همراهان را تماما نشان می دهد. حالا این که کروبی هم این را دیده یا نه، نمی دانم. 2. «آیا ادعا نکرد که آقای جوادی آملی در اظهارات آقای احمدی نژاد وی را توبیخ کرده و می گوید " آقای احمدی نژاد حیوان را هم گول نزنید " ؟» یادم نیست که کروبی دقیقا این ادعا را کرد یا نه، اما من فیلم را یک نگاهی کردم، آیت الله جوادی آملی احمدی نژاد را توبیخ نمی کند و نمی گوید: " آقای احمدی نژاد حیوان را هم گول نزنید "؛ بلکه دو روایت را از پیامبر خدا -صلی الله علیه و آله- نقل می کند: در انتهای اولی می گوید: «[پیامبر] فرمود: با کودک بازی نکن، وقتی وعده دادی عمل کن.» در انتهای دومی هم می گوید: «فرمود:

مهدی

«موضوع اصلی احمدی نژاد است و ادعایش» خوب احمدی نژاد که نگفت من هاله نور رو دیدم. گفت که یکی از حضار/سران کشورها (که لابد مسلمان نبوده، چرایش در بند بعد) اومده و بهش گفته احساس کرده یک هاله نور اومده بالای سرش و ... نمی دونم توجه دارید که که «هاله نور» اصلا یک نماد و سمبل در هنرهای تجسمی مسیحی هاست و در هیچ جای مضامین و سمبل های اسلامی همچین چیزی نیست؟

مسعود

مرد حسابی ! مصاحبه احمدی نژاد با کامران نجف زاده در هواپیما مربوط به مدتها قبل تر از مناطره کروبی می شه ! خوب از ناآگاهی ملت سوءاستفاده می کنی کلک !!

ا ن ا

ادامه قبلی (اگر پیام قبلی ناقص است) ...آقای جوادی آملی ابتدا در نقد حقوق بشر غربی حرف می‌زنند و بعد برای این‌که بگویند نظر اسلام در مورد حقوق بشر و غیربشر چه‌قدر ظریف و زیباست آن احادیث را می‌گویند.