این مغالطه چقدر رسواست!

چندروزی است یک مغالطه ی بزرگ رسانه ای در حال شکل گیری است . در این بداخلاقی و فضاسازی رسانه ای که به طور مشترک از سوی جریان فتنه و حلقه ی انحراف و برخی رقبای همیشگی اصولگرایی انقلابی ، تعقیب می شود، چند سرخط خبری القاء می شود.

ظاهر این سرخطهای القائی نقد و حمله به احمدی نژادو  باطن آن ، حمله به دکتر جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی است.

برخی از این گزاره ها و پاسخهای آن به این شرح است :

1- اصولگرایانی که سال 84 و 88به احمدی نژاد رای دادند ، از رای آن زمان خود به او پشیمان هستند!!!

کجای این گزاره ، از کمترین درجه ای از صحت برخوردار است؟؟؟

علت رای دادن نیروهای انقلاب به احمدی نژاد در سال 84 چه بود ؟ مگر چه چیزی دردیدگاههای احمدی نژاد وجود داشت که اصولگرایان انقلابی رابه رای دادن به او ترغیب کرد ؟

علت رایی که احمدی نژاد در سال 84 از مردم ایران گرفت ، مخالفت او با فضای دوم خرداد و احساسی بود که از ادبیات وی در باره ی نزدیک بودن به خط رهبری و دیدگاههای ایشان حس می شد.

این نکته ، اشتباه نبود. به روشنی ، احمدی نژاد شعارهای انقلاب اسلامی را در دست گرفته و آنها را فریاد و در حقیقت ، زنده کرد. این نکته، بطور واضح مورد اشاره و تاکید رهبری معظم انقلاب است که احمدی نژاد در زمان تبلیغات انتخاباتی خود ، شعارهای امام راحل(ره) را مجددابه گفتمان انتخاباتی خود و صحنه ی جامعه آورد و روند فراموشی و عبور از خط امام را که سالها در دولتهای موسوم به اصلاحات و سازندگی نهادینه و عمیق شده بود را برهم زد.

جای آن دارد به کسانی که امروز دم از دلسوزی برای خانواده ی امام راحل (ره) می زنند، دورشدن دولتهای مورد علاقه ی آنان از اندیشه ی آن روحانی مجاهد و آن معمار کبیر انقلاب اسلامی یادآوریشود. دوری و امام زدائی ای که هرگز از سوی این افراد مورد نکوهش قرار نگرفت و از زنده شدن کلام امام در ادبیات احمدی نژاد تقدیر نشد.

در سالهای 1384 و 1388 ، مردم و نیروهای اصولگرا ، به طنین صدای رهبری و امام راحل رای دادند ، نه احمدی نژاد یا هر کاندید دیگری . بدون تردید اگر هر کاندید دیگری همین سمتو سوی را در برنامه های کاری وشعارهای تبلیغاتی خود لحاظ می کرد مورد توجه مردم قرار می گرفت.

رای دادن به اندیشه ی امام راحل ، چیزی نیست که کسی از ان پشیمان شود. اما اگر کسانی در احمدی نژاد بدنبال چیز دیگری بودند ، باید آن را مشخص کنند. باید دانست کهرای دادن به آن چیز ، چه بوده که بعد از مدتی ، از آن پشیمان شده اند.

ایراد "احمدی نژاد امروز" چیست ?

ایراد احمدی نژاد 92 ، حقیقتا خارج شدن از چهارچوب و شاکله ی احمدی نژاد 88 و بخصوص احمدی نژاد 84 است. احمدی نژاد 84 کسی استکه میگفت ما جلوی رهبری می ایستیم تا تیرها به ما بخورد نه به ایشان و امروز او کسی است که خود در خط مقدم عدول از خط رهبری است.

نکته ی اولیه و برجسته ی رای آوری احمدی نژاد در سال 84و 88 ، انکار و پشت پا زدن به مرام و منش و الگوی مدیریتی دوم خردادی و کارگزارانی ، و نقطه ضعف او ، بازگشت به همان الگوها است. آیا مشکل احمدی نژاد 92 ، دور شدن از هاشمی بود که حالا ، ما باید به الگوی عود به هاشمی رای بدهیم و باید ماوظب باشیم که کسی که از هاشمی و الگوی او ، دور است ،رای نیاورد؟؟؟

چطور شد که برخی چنین طمعی در ما کردند ؟ چطور شد که برخی فکر کردند چنین کلاه گشادی می توانند سر ما بگذارند ؟

احمدی نژاد 84 و جلیلی 92 قطعاً به هم شبیه اند. اما برخی از کاندیداها، از همین الان، احمدی نژاد 92 هستند !

اگر صدبار دیگر انتخابات سال84 تکرار شود و ما با احمدی نزاد سال 84 و گزینه های کنار او مواجه شویم ، به قطع و یقین به او رای خواهیم داد.

چرا ؟

چون او خودش مهم نیست. مهم دلیل رای دادن ما به او است که آن دلیل کاملا پا برجاست. حتا اگر احمدی نژاد خود دیگر از آن موضع عدول کرده باشد. دلیل ما ، انطباق آن مواضع با خط امام و رهبری بود که انی گزاره بارها با کلماتی صریح مورد اذعان رهبری معظمانقلاب قرار گرفته است. حالا چه شده است که ما نخواهیم به این الگو وفاداربمانیم؟

مشکل احمدی نژاد و اطرافیان بسیارخطرناک او ، عدول ازاندیشه ی امام راحل است و عدم طی طریق به اشاره ی ولی فقیه . آیا ما مشکل دیگری با احمدی نژاد داریم ؟

شباهت جلیلی 1392 و احمدی نژاد 84 ، در انطباق گفتمان با خط رهبری است. به چه دلیلی باید کسی از این شباهت بترسد مگر آنکه با این خط و گفتمان مشکلی داشته باشد ؟ بگذار کسی که از این تشابه می ترسد ، بترسد. ما که از دیدگاههای خودمان عدول نکرده ایم .

نوستراداموس در روح برخی حلول کرده!

شاید برخی مدعی هستند در سال 84 از پیشانی احمدی نژاد خوانده اند که او مخالفتهای اینچنینی با خط امام (ره) و رهبری خواهد کرد. عجب. چه بزرگ پیشگویانی پیدا می شوند. جا دارد که افراد بجای توسل به رمالان و غیب گویان سراغ این افراد بروند. افرادی که در کمترین موارد توانستند پیش بینی های بسیار کوتاه مدت کنند ،مدعی هستند که از سرنوشت احمدی نژاد ، 8سال بعد ، خبر داشته اند. زهی پیش گویی. تیتری که برای این بخش نوشته ام در حق این افراد ظلم است. اینهااز نوستراداموس هم بالاترند. چون در آینده بینی (!!!!) خود را از رهبری معظم انقلاب اسلامی هم جلوتر می بینند !

الگوی جایگزین شما چیست ؟

تردیدی وجود ندارد که الگوی رفتاری وفکری بسیاری از همین این افراد، بی نهایت به احمدی نژاد 92 شبیه است. بگذارید گزاره ای منطقی را مطرح کنیم :

اولا :

-          احمدی نژاد 92 و احمدی نژاد 84 کاملا با یکدیگر متناقضند.

-          احمدی نژاد 84 مورد تایید رهبری و ملت بود .

-          احمدی نژاد 92 مورد انتقاد رهبری و مورد غضب ملت هست.

ثانیا :

-          حضرات از سال 84 با احمدی نژاد مخالفند.

-          با دیدن علائم شباهت احمدی نژاد 84 و جلیلی 92 ترسیده اند یا می خواهند ما را بترسانند

نتیجه ؟

نتیجه این است که : این افراد ، با مخفیکردن مخالفت خود با خط و مرام 84احمدی نژاد ، و صرفابا سوء استفاده ، از نامطلوب بودن احمدی نژاد 92 ، منظور خود را تامین می کنند !

این افراد ، خود هرکدام دقیقا مرام و الگوی شبیه احمدی نژاد 92 دارند و فقط درتلاش براییک سوء استفاده برای کنترل تکرار احمدی نژاد 84 هستند.

حقیقت این جوسازی ها این است.

و آنچه باید حادث شود ، نقطه ی مخالف آن :

باید به سمتاحیاء گفتمان انقلاب اسلامی برویم و هرآنچه محمود احمدی نژاد از آن عدول کرده ، از نو بسازیم .

کاندید انقلاب اسلامیباید نقاط قوت او را داشته باشد ، اما از این نقاط ضعف خالی باشد.

والا ، ما چه نیازیبه افرادی داریم که رئیس جمهور نشده ، هرگز احمدینژاد 84 نیستند و اما احمدی نژاد 92 هستند؟!

و در انتها :

این است آن اخلاق انتخاباتی و رسانه ای که با ادعای آن، آدم و عالم را کچل کرده اید ؟ بی حیایی تا کجا ؟ !

برای اینکه دقیقا بفهمیم الگوهای کدامیک ازشماها با احمدی نژاد مطرود ملتهمخوان است ، این سئوالات را از خود بپرسید :

- موضع شما در خصوص رژیم اشغالگر قدس چیست ؟

- موضع شما در خصوص رژیم جنایتکار آمریکا چیست ؟

- موضع شما در خصوص ابتذال در سینماهای کشور چیست ؟

- موضع شما در خصوص طرح امنیت اجتماعی و نمود خاص آن گشت ارشاد چیست؟

- موضع شما در مورد الگوی اقتصادی لیبرال چیست ؟

- موضع شما در مورد الگوی مدیریتی لیبرال چیست ؟

- رویکرد شما در تلاش انتخاباتی برای باقی ماندن در قدرتبرای چهارسال دوم و سوم چیست؟

بله

بسیاری از شما عناصر نخبه ! یسیاسی که قیافه ی منتقد احمدی نژاد گرفته اید، عینا با مواضع "امروز" احمدی نژاد - که دقیقا عکس مواضع قبل اوست - یکی است !

شماها خودتان احمدی نژاد 92هستید.

معلوم است که از احمدی نژاد 84 و هرکس که رفتاری مانند احمدینژاد 84 داشته باشد در هراسید !

تعارف نکنید !

حیا نکنید.

شرم نکنید. راحت باشید. بیایید و در چشمان ما زل بزنید و ادعا کنید ، به هرکس که دم از خط امام و رهبری و گفتمان مقاومت زد "به هر دلیل ! " بترسیم ! و فقط از کسی نترسیم که مخالف رهبری موضع میگیرد و مثلا از ترس احمدی نژاد 92 ، به دامان هاشمی جماعت پناه ببریم !

خدا نکند که اصولگرایان (؟!) مردم را به رای دادن به کسانی ترغیب کنند که نقاط قوت احمدی نژاد 84را نه تنها ندارند ،ب لکه جامع مشکلات و ضعف های احمدی نژاد 92 هستند!

آمین !

/ 1 نظر / 137 بازدید
علیرضا

عزیزمن، سال 84 مردم فکر می کردند "هرکس که این چنین صحبت کند، انقلابی ست، ولایی ست، مسلمان 6 دنگ است و کار درست" مردم بعد از 8 سال فهمیدند "هرکس که اینچنین صحبت کند، کاسه ای زیر نیم کاسه دارد، شعار های این چنینی نه باعث عزت ایران می شود و نه اسلام" 4 سال دیگر با شعار از این بدتر نکنید خواهشن!