اپوزيسيون تک رقمی !

بسم الله .

ميزان مقبوليت مردمی اپوزيسيون در لبنان: تک رقمی !

بیش از 66درصد از شركت‌كنندگان در یك نظرسنجی در لبنان، مخالفت خود را با درخواست‌های روزافزون آمریكا برای خلع سلاح جنبش حزب‌الله لبنان اعلام كردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل شریف‌نیوز، همچنین 86 درصد از شركت‌كنندگان در این نظرسنجی، حمایت خود را از شركت حزب‌الله در دولت وحدت ملی اعلام داشته‌اند.

به نوشته روزنامه اماراتی البیان، بر اساس نتایج این نظرسنجی، تنها 5/8 درصد از لبنانی‌ها مسئولیت قتل حریری را متوجه سرویس‌های اطلاعاتی سوریه و لبنان می‌دانند، در حالی كه 5/92 درصد باقی شركت‌كنندگان در این نظرسنجی كه به روش انتخاب تصادفی انجام شده بود، تشكیلات اطلاعاتی اسرائیل و آمریكا را عامل این ترور دانسته‌اند.

همچنین براساس این نظرسنجی، تنها 5/3 درصد از مردم لبنان، خواستار استعفای امیل لحود، رئیس جمهور لبنان، شده‌اند و 5/7 درصد نیز معتقد بودند كه اپوزیسیون می‌تواند خواسته‌های ملت لبنان را برآورده سازد.

از سوی دیگر، یك نماینده اپوزیسیون در پارلمان این كشور نیز با رد اتهامات پارلمان اروپا به حزب‌الله مبنی بر حمایت این جنبش از تروریسم گفت: «حزب‌الله از حمایت مردمی زیادی در بین اقشار مختلف مردم لبنان برخوردار است و اپوزیسیون لبنان همواره با این حزب به مذاكره پرداخته و در شرایط كنونی لبنان نیز به تبادل نظر با این حزب ادامه خواهد داد.»

/ 21 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ali

درضمن دروغ مي‌گي AFP سر راهپيمايي طرف‌داران سوريه ۱.۵ ميليون اعلام کرده بود. اين هم يه گزارش که ۴۰۰ هزار نوشته. براي مقايسه اين آخري ۸۰۰ هزار از طرف فرانسوي‌ها اعلام شده. http://www.brunei-online.com/bb/thu/mar10w19.htm

Arash

اینم عکساش http://story.news.yahoo.com/news?g=events/wl/021405lebanon&tmpl=sl&e=1 پاسدار کوچولو اين شعارو که مينويسم ۳ بار تکرار کن. حزب الاه نابود است. دموکراسی پيروز است

pooyan

با تشکر از آرش و علی عزيز که لينکها رو آوردن! پاسدار کوچولو و دوستان مي تونن ۱۶۹ عکس که با انواع لنز گرفته شده و ديگه نمی تونيد لنز وايد رو بهانه کنيد ببینن و در ضمن سعی کن کمی بزرگ بشی تا فرق مخالف و موافق و اپوزيسيون و دينفروش و دمکراسی و ولايت جور اسلامی و حزب الله رو بفهمی ..

alireza

اقای ابوذر هرچی سعی ميکنم که با ادبيات خودتون با شما بحث کنم ٬ نميتوانم! هموطن ! همه بلدند لودگی؛ توهين و حتی طرف مقابل را حذف کنند. ولی اين چاره نيست. ايرانی! اصل مبارزات ما همين است. بحث کردن بدون توهين٬ بدون حذف کردن. اين گونه سخن گفتن نشان از قدرت نيست. شما هر چه که باشی ٬ اول ايرانی هستی. اول به عزت ايران افتخار کن چرا سنگ اعراب و کشورهای عربی را به سينه ميزنی.

pooyan

گذشته از تمام این مسائل وطن پرستی و میهن دوستی از خصائل نیک است و در ضمن با سرشت ما ایرانیان آمیخته شده . دوستان ارجمند من و هم رزمانم هیچ حکومت زور گویی را تحمل نمی کنیم و هرگز به هیچ دولت خارجی اجازه نخواهیم داد بر خاک سرزمین جاوید دست یازد چه آمریکا باشد چه حزب الله و چه حاکمان ظالم فعلی . و در صورتی که به عقاید و آیین های ما احترام بگذارید ما هم به شما و دین و مذهب و آیین شما احترام خواهیم گذاشت پس از همه این صحبتها شما ایرانی هستید ممکن است همفکر من نباشید ولی می دانم حقیقت را تشخیص می دهید . بنابراین دوستانه از شما می خواهم به صف مردم آزادیخواه ایران بپیو ندید و به آزاد شوید .. پاینده باد ایران آزادی و دمکراسی

پاسداران

بسم الله . اولا : تا ديروز تعداد راهپيمايی حزب الله لبنان را ۱۰۰ هزار نفر می گفتيد حالا چطور شد در دام من افتاديد و با استناد به فرانس پر صراحتا شما ازجمعيتی ۴۰۰ هزار نفره دم می زنيد ؟ تولنرانس خطای ۴۰۰ درصدی خود راچگونه بران می کنيد . کامنت های شما کماکان در اين صفحه مانده و روشن است که چه می گوييد. دوما :اعتراف به بهره برداری از لنز وايد برای بزرگنمايی تصاوير راهژيمايی اپوزيسيون خودش روشنگر هزاز تا نکته است و کمترين آنها روشن شدن عدم بی طرفی بی.بی.سی و فرانس پرس و تمامی منابع خبری غربی در خصوص موضوعات اينچنينی و دوما حمايت سيستم های خبری غربی از اپوزيسيون درون لبنان است. چيزی که در مرود ايران هم تکراری است. سوما : اين برای اولين بار است که به ميزان راهپيمايی های مردم اعتراف می کنيد. اما تا ديروز می گفتيد که برای ايجاد يک راهپيمايی ميليونی ۷۰ کيلومتر مربع يا خيابانی به طول ۷۰ کيلومتر مربع ( نمی دانم منظورتان کدام بود. ) لازم است. چطور شد امروز به صراحت قبول کرده ايد که جايی که اسمش ميدان شهدای شهر لبنان است می تواند يک ميليون نفر را در خود جای دهد . اما وقتی در مورد راهپيمايی ميليونی مردم در تهران صحبت می شو

Saman

پاسدار کوچولو توصیه می کنم به مباحث یونیکس اسلامی بسیجی بپردازی و لبنان رو ول کنی که حزب الله تون بدجوری تو پیت گوزید!!

پاسداران

بسم الله . حالا آنهايی که دم از ادب می زدند بيايند و جور اين کودک گستاخ را بدوش بکشند. ضمنا کودکم : زياد عجله نکن/. پست جدید امروز من را ببين . :))

دوست

ثالثا"من خودم رو دوست نامیدم چون نخواستم مثل تو هر چند کلمه ای که گفتم یه مزخرف به حرفات ببندم یا بگم تو یه آدم نون حکومت خور یا مواجب بگیر و یا خیلی چیزای دیگه هستی حالا اگه من فرکانس مغزم با فلان جا ست شده که افتخار دیگه ای برای شما چون از انواع من حداقال 40-50 میلیون دیگه می شناسم که به خاطر اینکه امواج ساطع شده از مغز امثال تو رو نشنون به هر جایی رو اوردن.ثانیا" نگفتی که تاثیر و بازتاب برگزاری یه انتخابات آزاد و حضور و یا حتی عدم حضور مردم تو انتخابات بیشتر است یا برگزاری یه تظاهرات فرمایشی با استفاده از تبلیغات شبانه روزی و همه جانبه که در یهترین و خوشبینانه ترین حالتش(فرض تو) کمتر از 5 در صد کل جامعه توش شرکت می کنند. اولا" تو منظور منو در مورد رابطه جمعیت مساحت و طول رو به روشنی فهمیدی حتی نظر منو تکرار هم کردی پس اینکه سعی کنی با مسخره کردن کار آماری یا مته بر خشخاش واحد و یکا گذاشتن از اصل ماجرا فرار کنی مثل اینه که موقع رقص به کجی زمين ايراد بگيری يا عيوب ژيکان رو به گردن گرونی بنزين بندازی. و در ابتدا بايد بگم که شمارش رو ( مثل واحد مساحت) بلدم ولی خوب سر و ته يادمون دادن .

پاسداران

بسم الله . اولا اگر جوابی برای موضوع مساحت داشتی همانجا کامنت می کردی و اين حيله تکراری -عوض کردن محل نوشتن کامنت ها برای دروغگويی - را مرتکب نمی شدی. کانت ها هم هنوز باز است . دوما . بله. مشکل ما همان دوست نماهای دشمن است. مگر آمريکا چه می گويد ؟ او هم ادعاس دوستی اساسی دارد ـ البته با بمب ناپالم :)) - در مورد اون تعدادي که - ۵۰ ميليون ! - ادعا کردی ! باز زوده . خيلی زوده ! زود ۲۲ بهمن يادتان رفت . اسمش را هرچه بگذاريد. اگر مردمی نبود و قوی هم نبود و پوستتان را نمی کند سعی در کم اهميت جلوه داده ، کم تعداد جلوه دادن با حکومتی جلوه دادن آن نمی کرديد . اين کنار کار ضايع تری استکه می کنيد . عجب حکومتی است حکومت ايران که به ادعای شما تظاهراتهای ميليونی براه می اندازد و مردمش را ميليون ميليون به حيابان مي کشاند :)) همین اين حکومت ضعيف است ؟ :)) در اقليت بودن خود لحظه ای ترديد به خود راه ندهيد.