0این آقا کارمند VOA نیست خبرنگار ویژه کیهان است!

یکی از همکاران فرصت طلب و اخراج شده صدای آمریکا نحوه اخراج توأم با تحقیر خود را شرح داد.

کوروش صحتی در مطلبی با عنوان «ناگفته های چگونگی جدایی ام[!] از صدای آمریکا» نوشت: چند روزی است که همکاری چهارساله من با صدای آمریکا قطع شده است. از سوی دیگر سایتی که در پوشش مبارزه با جمهوری اسلامی مدتها است که به انتشار اخبار دروغین و ترور شخصیت فعالان سیاسی و دانشجویی مشغول است، دلیل قطع همکاری من و احمد باطبی با صدای آمریکا را با انتساب اتهاماتی، همکاری با حکومت ایران عنوان کرده است. روز یازدهم مهرماه 1390 از دفتر اداری بخش فارسی صدای آمریکا با من تماس گرفته و از من خواسته شد که به آن دفتر مراجعه کنم. خانم مسئول بخش اداری به من اعلام کرد که قرارداد من با صدای آمریکا از سوی آنها تمدید نشده و من باید کارت خبرنگاری خود را تحویل دهم و آن روز آخرین روز کاری من در صدای آمریکا خواهد بود. من همچون بسیاری از همکاران پیشین خود در صدای آمریکا، هیچ گاه کارمند رسمی صدای آمریکا نبوده و بعنوان قراردادی با این شبکه همکاری داشتم.

وی ادامه می دهد: پس از اعلام این موضوع من با آقای رامین عسگرد مدیر جدید بخش فارسی صدای آمریکا صحبت کردم و از او خواستم که دلیل این امر را برایم توضیح دهد. وی اعلام کرد که تنها کمبود بودجه باعث اتخاذ این تصمیم بوده است.جوابی که البته برای من قانع کننده نبود، چرا که در ماههای پس از روی کار آمدن آقای عسگرد، صدای آمریکا شاهد استخدامهای متعددی بوده. البته این استخدامها اکثرا از میان جوانان ایرانی- آمریکایی است که تسلطی به زبان فارسی ندارند، از اوضاع و احوال ایران بی خبرند و تنها پس از گرفتن مدارک تحصیلی خود توسط آقای عسگرد به مجموعه صدای آمریکا و با دریافت حقوقهای بالا افزوده می شوند.

صحتی با حمله به عسگرد نوشت: نکته مهم در ارتباط با سیاستهای جدید صدای آمریکا این است که اساسا انتخاب رامین عسگرد بعنوان مدیر بخش فارسی این شبکه با علامتهای سوال بزرگی روبرو است. او یک دیپلمات وزارت امور خارجه آمریکااست، در تکلم و فهم زبان فارسی دچار مشکل است و سابقه هیچ گونه کار رسانه ای و ژورنالیستی هم ندارد. باندبازی و ایجاد محیط یأس و ناامیدی و ترس از دست دادن شغل در میان همکاران از نکته های بارز در زمان مدیریت وی است. اما مهمتر از این مسائل، بحث فشارهای سیاسی خارج از مجموعه برای ایجاد تغییرات در بخش فارسی صدای آمریکا است. از سوی دیگر با فردی که بطور طنزآمیزی خود را رهبر جنبش دانشجویی ایران می خواند، روابط گسترده ای دارد. امیر عباس فخر آور برای اولین بار عسگرد را در سال 1385 در کنسولگری آمریکا در دوبی و پیش از آمدنش به آمریکا ملاقات می کند.

این آشنایی و دوستی تاکنون ادامه یافته است. وی می افزاید: در تمام طول مدتی که عسگرد در صدای آمریکا مشغول به کار بوده، بارها و بارها با فخرآور دیدار داشته است. در حالی که فخرآور به من و دیگر دوستان هم دوره ای که در صدای آمریکا مشغول به کار بودیم مرتبا توهین می کرد، عسگرد حمایت از فردی چون فخر آور را به حمایت از کارکنان خود ترجیح داد. حتی در یک مورد اعجاب انگیز، حدود سه ماه پیش یک کارمند صدای آمریکا که در بخش سایت صدای آمریکا مشغول به کار است بر سر یک مساله کاری به من فحاشی کرد و قصد ضرب و شتم مرا در ساختمان صدای آمریکا که یک ساختمان متعلق به دولت فدرال آمریکا است، داشت. در این میان متاسفانه مشت محکمی از طرف وی به صورت آقای یزدیان اصابت کرد.

کوروش صحتی در نوشته خود، امیر عباس فخرآور را به خاطر جور کردن سوژه برای کیهان، خبرنگار ویژه این روزنامه در واشنگتن معرفی کرده است!

/ 1 نظر / 15 بازدید
آموزش رايگان برنامه نويسي

سلام دوست گلم من نمیخوام مثل بقیه تبلیغ کنم ولی اگر دنبال آموزش،برنامه نویسی و نرم افزار های مختلف هستی من می تونم سایت سورس باران رو بهت معرفی کنم چون انواع آموزش های مختلف فارسی بصورت کتاب و همچنین تصویری وجود داره که از این آموزش ها می تونم آموزش فتوشاپ،برنامه نویسی و حتی ساختن قالب نام برد. و بخش های مختلفی که شامل سورس های برنامه نویسی، دانلود نرم افزارهای مهم و کاربردی و کمیاب نام برد با سورس باران برنامه نویسی را معنایی دوباره بخشیم. یا علی