مخاطبان ايمانی دوستانی ايمانی

بسم الله . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چقدر خوشحال می شوم وقتی که می بینم ، مخاطب ، با جستجوی چه کلمات کلیدی در موتور های جستجو ، به وبلاگ من وارد می شود :

مهدی زین الدین سایت سپاه پاسداران ابراهیم همت آرمانم شهادت سپاه پاسداران خاطرات یک بسیجی پاسداران - Pasdaran

 

گزیده ای از گزارش روز کیهان :

اهداف پشت پرده اهانت كنندگان به مقدسات اسلامي

توطئه خنثي مي شود : حفاظت شيعيان عراق از اهل تسنن

روزنامه کیهان : 8/12/84

 

آمريكا سكوت نمي كند!

دو روز پيش از حمله به حرمين شريفين ائمه سامرا سفير آمريكا، در يك گفتمان عصبي، طرح نفاق افكني بين مسلمانان عراق را لو داده بود. آمريكاييها كه از نتيجه انتخابات اخير عراق و پيروزي قاطع شيعيان در آن بسيار عصباني بودند، نتوانستند خويشتنداري كنند و «زلماي خليل زاد» سفير آنها در عراق در گفتگويي، طرح ايجاد جنگ مذهبي در عراق را لو داد. در واقع انفجار مرقد مطهر امامان شيعه در سامرا دو روز پس از آن صورت گرفت كه سفير آمريكا در عراق ائتلاف يكپارچه عراق را كه در انتخابات 24 آذر اين كشور پيروز شده بود تهديد كرد كه كاخ سفيد مانع تشكيل دولت ملي در عراق خواهد شد.

 

آمريكا پس از اشغال عراق بارها سعي كرد ميان شيعيان و اهل سنت عراق اختلاف ايجاد كند، اما مرجعيت شيعه در نجف اشرف توطئه آن را نقش برآب كرد.

 

در واقع انفجار مرقد مطهر امامان شيعه در سامرا دو روز پس از آن صورت گرفت كه سفير آمريكا در عراق ائتلاف يكپارچه عراق را كه در انتخابات 24 آذر اين كشور پيروز شده بود تهديد كرد كه كاخ سفيد مانع تشكيل دولت ملي در عراق خواهد شد.

«زلماي خليل زاد» سفير آمريكا دوشنبه شب در تلاش براي جلوگيري از حاكميت اكثريت پيروز در انتخابات عراق گفت: واشنگتن در قبال تلاش هايي كه در حاكميت عراق براي اداره كشور براساس قوم گرايي صورت مي گيرد، سكوت نكرده و در مقابل آن خواهد ايستاد.

 

خليل زاد گفته بود وزارت دفاع و كشور عراق نبايد در اختيار شيعيان قرار گيرد.

 

«ابراهيم جعفري» نخست وزير عراق روز سه شنبه با رد اين تهديدها گفت كه براي تشكيل دولت جديد، هيچ فشار خارجي را نخواهم پذيرفت و هر فشاري با هدف دخالت در امور داخلي و حاكميتي عراق تحت هر شرايطي مردود است. دولت جديد براساس اراده، ديدگاه و ساز و كار عراقي و بدون دخالت بيگانه تشكيل مي شود. مردم عراق، كشورشان را مي سازند و تحت تأثير فشارهاي ديگران قرار نمي گيرند.

 

عبدالحميد گفت: اين اقدامات براي مقابله با تشكيل دولت وحدت ملي و ايجاد فتنه است. اهالي سامرا و بيشتر عشاير منطقه، اين مكان را مقدس مي دانند؛ زيرا امام هادي«ع» جد آنان است. از زمان كودكي بر اين امر واقف بوديم كه امام هادي«ع» جد بيشتر عشايري است كه از اين مكان محافظت مي كنند

مردم سامرا: امام هادي جد ماست

برخلاف تلاش هاي بي وقفه رسانه هاي بيگانه براي انتساب انفجار در حرمين شريفين سامرا به اهل تسنن، پيروان اهل تسنن در عراق، اين موضوع را بشدت رد مي كنند.

 

دكتر «محسن عبدالحميد» رئيس شوراي حزب اسلامي عراق «اهل سنت» روز پنجشنبه گفت: هدف از حمله به بارگاه امامان شيعه در سامرا، ايجاد شكاف در وحدت مردم عراق است.وي در گفت وگويي با شبكه الجزيره درباره انفجار در سامرا افزود: همه عراقي ها مي دانند مسئوليت اين حوادث بر عهده كساني است كه از اهالي سامرا نيستند و مي خواهند با اين اقدامات وحدت مردم عراق را از بين ببرند.

 

عبدالحميد گفت: اين اقدامات براي مقابله با تشكيل دولت وحدت ملي و ايجاد فتنه است. اهالي سامرا و بيشتر عشاير منطقه، اين مكان را مقدس مي دانند؛ زيرا امام هادي«ع» جد آنان است. از زمان كودكي بر اين امر واقف بوديم كه امام هادي«ع» جد بيشتر عشايري است كه از اين مكان محافظت مي كنند. وي افزود: پس كساني كه به اين مكان مقدس حمله كرده اند، افراد بيگانه و جنايتكار بودند كه نخست مي خواهند چهره اهل سنت و جماعت را خراب كنند و همچنين خواستار شكاف در وحدت مردم عراق هستند.اين مقام حزبي اهل سنت همچنين از درخواست مراجع شيعه براي آرامش و تحريم حمله به مساجد اهل سنت تقدير كرد.

 

شيطان پير دسيسه مي كند

در اخبار سراسر كذب سايت B.B.Cكه با استفاده از شگردهاي ژورناليستي (طرح دروغ نزديك به راست) تا حدي قابل باور جلوه مي كند، تلاش شده است كه جنگ مذهبي را در عراق آغاز شده نشان دهند.

سايت بي بي سي اين روزها فعاليت عجيبي را براي شكل دادن به يك جنگ مذهبي در عراق آغاز كرده است. در اخبار سراسر كذب اين سايت كه با استفاده از شگردهاي ژورناليستي (طرح دروغ نزديك به راست) تا حدي قابل باور جلوه مي كند، تلاش شده است كه جنگ مذهبي را در عراق آغاز شده نشان دهند.

 

بي بي سي در بخشي از خبر روز پنجم اسفند خود- بدون آنكه هيچ منبعي اين خبر را تاييد كند- نوشته است: «برخي از رهبران شيعه و سني، يكديگر را در دامن زدن به قهر و خشونت، متهم كرده اند.»

 

در ادامه دسيسه هاي خبري براي تفرقه افكني ميان شيعيان و سني هاي عراق، بي بي سي با اشاره به يك حادثه خونين در نهروان عراق پس از شرح و تفصيل تكان دهنده آن مي نويسد: روشن نيست كه اين حادثه، بخشي از عمليات شورشيان مخالف دولت بوده يا به حادثه انفجار در حرم سامرا مربوط مي شود!!!

در بخشي ديگر از خبر بي بي سي كه روز جمعه روي سايت اين رسانه رفته، آمده است: رهبران گروه هاي مختلف سياسي، به دعوت جلال طالباني رئيس جمهور عراق، در جلسه اي بمنظور خاتمه دادن به تشنج جاري شركت كرده اند؛ اما جبهه وفاق، بزرگترين گروه سياسي سنيان عراق در اعتراض به آنچه حفاظت ناكافي از اين اقليت مذهبي خوانده از شركت در اين جلسه خودداري ورزيده و گفته است از مذاكرات جاري براي تشكيل دولت ائتلافي نيز خارج مي شود. فريد صبري سخنگوي حزب اسلامي عراق كه يك گروه سني است، به بي بي سي گفته: ما از دولت انتظار داشتيم كه حافظ جان مردم باشد؛ اما دولت در اين اوضاع خطير به مسئوليت خود عمل نمي كند.

 

بي بي سي آنگاه در يك ادعاي كاملا بي اساس كه هيچ منبع خبري آن را تاييد نمي كند، مي نويسد: طي دو روز گذشته، بويژه در 24 ساعت گذشته، 130 نفر را از خانه هايشان بيرون كشيده و به قتل رسانده اند، فقط بخاطر اينكه سني بوده اند تا حالا 168 مسجد به آتش كشيده شده است.

 

بي بي سي، آشكارا خط ايجاد تقابل ميان شيعه و سني را به طراحان توطئه اخير ارائه مي دهد و مي نويسد: به گزارش منابع پليس، واكنش هاي خشونت آميز عليه سنيان عراق در روز پنجشنبه گذشته ادامه داشته و در خلال ساعات شب قبل، تنها در شهر بغداد اجساد 50 نفر ديگر يافت شده كه با شليك رگبار گلوله به قتل رسيده اند؛ درحالي كه در شهرهاي مختلف، مساجد سنيان مورد حمله قرار گرفته اند.

 

در ادامه دسيسه هاي خبري براي تفرقه افكني ميان شيعيان و سني هاي عراق، بي بي سي با اشاره به يك حادثه خونين در نهروان عراق پس از شرح و تفصيل تكان دهنده آن مي نويسد:روشن نيست كه اين حادثه، بخشي از عمليات شورشيان مخالف دولت بوده يا به حادثه انفجار در حرم سامرا مربوط مي شود.

 

اين نوع تحليل و استفاده از عبارت «روشن نيست» پيش از يك ادعاي صرف و در چارچوب خبري كه درصدد بيان يك موضوع خاص است، روشي است كه بي بي سي در آن تخصص و سابقه بسياري دارد.

 

بي بي سي در القائات اخير خود، چند گام به عقب برداشته و اساسا همه فعاليت هاي تروريستي پس از اشغال عراق را كه مقاومت مردمي در برابر آمريكا تلقي مي شود، به اختلافات ميان شيعه و سني نسبت داده و مي نويسد: گرچه مدتي كوتاه پس از سقوط رژيم صدام حسين، حملات مسلحانه و بمب گذاري ها و عمليات انتحاري در نقاط مختلف عراق آغاز شد و مراكز و اجتماعات ديني شيعيان، از جمله هدف هاي اين حملات بوده اند، اما تاكنون رهبران شيعه توانسته بودند از واكنش مشابه اكثر طرفداران خود جلوگيري كنند.

 

اين رسانه تفرقه افكن، سپس به آنچه هفته گذشته رخ داده اشاره مي كند و رندانه، آن اتفاقات را به مقاومت مردم عراق در برابر اشغالگران از طريق اقدامات ايذائي همچون بمب گذاري در سر راه اشغالگران و يا عمليات انتحاري مربوط مي كند و با وجود آنكه هيچ گروهي مسئوليت انفجار حرمين شريفين سامرا را نپذيرفته، رندانه مي نويسد: اما حملات مسلحانه و بمب گذاري هاي عراق به گروه هايي نسبت داده شده است كه از حمايت سني هاي تندرو برخوردار هستند. در نتيجه شيعيان خشمگين به تلافي اهانت به حرم سامره، مكان هاي مذهبي سنيان را هدف حمله قرار داده اند.

/ 18 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . حسين آقای چيفتن هم بهتر است جواب من به نظرش را همانجا بخواند. آقای روزبه هم بداند که تاکنون من اعتباری برای غلط املايی ، و تايپی ، در فارسی قائل نبوده ام وای بحال انگليسی و نمی دانستم که در انگليسی هم می توان ايراد بنی اسرائيلی گرفت و از محتوا عبور کرد و به اغلاط املايی رسيد و اغلاط املايی يا دستوری را ملاک صحت يا رد محتوا کرد ! :) قبلا هم گفتم . اگر به زبان فارسی ننويسيد جواب نخواهيد گرفت. قبلا هم عمدتا جواب کامنت گذارهای انگليسی را به فارسی می دادم . تا عدتشان بدهم که به زبان آدميزادی !! بنويسند. آنموقه که به رفيقت به انگليسی گفتی که می دانی من انگليسی نمی دانم ، مرا تحريک کردی که جوابت را بدهم . اگر شما از فارسی چيز زيادی نمی دانيد ،‌ که نمی دانيد والا مشکل فونت چيزی نبود. فينگليسی می نوشتيد ، مشکل شما ، عدم توان در نوشتن فارسی است و من هم نشان داده ام که با زبان انگليسی مشکلی ندارم. تا ديروز ، به زيان فرانسوی مردم به هم فخر می فروختند و امروز هم انگليسی و ما اين حلقه تزوير راپاره می کنيم .

حسین گله دار ابوذر

یا علی. خشته نباشی، فقط همین. مدارت برقرار ابوذر و پاینده باشی

عاشورائيان

بسم الله // چه خبره؟ ... دوستان حمله کردند ...؟ اینا دشمنن یا دوستان هستند در لباس دشمن؟ ... همه سر اسلحه رو به طرف حضرتعالی نشونه گرفتن ... (بروزم) یا حق

Roozbeh

My darling! Aboozar! There was no rush, you could look up the dictionary to avoid having eggs on your face.not surprisingly I found 3 mistakes in your snap response that I copied it here to show my good intention. However, there is no point in crying over the split milk.you can make up for lost time. Please send these crazy remarks to the trash since I found it beneath the dignity of Muslims to be such an illiterate. It is ridiculous to be proud of knowing something but it is even more ridiculous to think that you are the second to none.

x

نويسنده: پاسداران چهارشنبه، 10 اسفند 1384، ساعت 20:29 the best Answer for you is moving all your texts into trash ! Violence in speach is very agly . more than other violence ! under the Freedom of sepach title ! DO YOU UNDERSTAND? E-mail: وارد نشده است URL: وارد نشده است

نسل خمینی

سایت حسن روحانی اعلام کرد که مراسم سالمرگ مصدق حتما گرفته خواهد شد! بد نیست درباره مصدق در وبلاگ نسل خمینی بیشتر بخونید

آزاد

فقط در جواب آن دوست محترمتان که توصیه فرموده بودند وقتتان را برای ضدانقلاب تلف نکنید می گویم که هیچ کاری برای هیچ کسی ضروری تر از آن نیست که نظر مخالفانش را بشنود و فکر کند و مدام موضع و موقعیت خود را نقد و اصلاح کند . نشنیدن حرف امثال من که به ذهنیت شما از انقلاب و دین اعتقاد نداریم برای شما و نشنیدن حرف امثال شما که به این چیزها اعتقاد دارید برای ما تنها باعث پوسیدن خواهد شد . شنیدن مدام . فکر کردن مدام و نقد کردن مدام . این تنها راه انسان ماندن است دوست من . . .

آزاد

دوست عزیز . من متاسفانه با سرچ کردن کلماتی که نوشته ای به صفحه ات نرسیدم . از کامنتی که در صفحه ی برادر همفکرت حامد گذاشته بودی به اینجا رسیدم . جالب است برایم دیدن نوشته هایتان در وب . در دنیای واقعی همفکران تو را خوب می شناسم . میان طیف های مختلفشان بزرگ شده ام . زمانی کنارشان و زمانی روبرویشان . اهل دشنام دادن و اسلحه کشیدن و نعره زدن هم نبوده ام و نیستم . میخوانم . فکر می کنم و جواب میدهم . به صفحه ات سر خواهم زد .

پاسداران

بسم الله . آقای آزاد . رفتار هر کس ، تعيين کننده نوع برخورد مخاطب با او خواهد بود. با توجه به ادبيات شما ، از حضور شما در يادداشتهای اين وبلاگ استقبال می کنم . ضمنا اميد ، حسن ، سه نقطه و آن آخری که ادبيات مذهبی دستش گرفته وبا التماس از من می خواست که وبلاگم را ببندم ، همه آی دی های يک نفر هستند.

نسل خمینی

در جواب دوست عزيز بايد بگم به دامن مطهر ائمه و معصومين عليهم السلام و مخصوصا دامن پاک حضرت زهرا (س) روحی فداها پاک تر از اين کثافات است. اينها چيزهايی رو می گند که خودشان لايق آن هستند. اما از بابت اينکه مشخص شود و در تاريخ بماند و همگان از خرد و کلان بدانند که در مقابل نور حقيقت چه حقيرانی ايستاده اند بد نيست. گفتن اين سخنان رکيک بيش از اينکه به ضرر اهل بيت باشد به ضرر گوينده آن تمام خواهد شد. در تاريخ ظلم و جنايت عليه اهل بيت بيشمار بوده است ولی اندکی از عظمت آنها نکاسته است.