نمونه هایی از همکاری دوستانه ! دولت اصلاحات با مجلس اصولگرا

مبارز در مبارزه، چنین نوشت :

ظاهرا امروز آقایان در پی احساس تکلیف برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری و انجام خدمت به مردم خیلی مصمم هستند یعنی از هیچ شیوه ای فروگذار نیستند و از هر حربه ای استفاده می کنند !

آقای عارف  شما اگر می بینید مردم از دعوا های دولت ومجلس ناراضی هستند، ملاک نمی شود گذشته خود را فراموش کرده و هر دروغی را تحویل مردم بدهید !چطور شما خجالت نمی کشید و چشم در دوربین صداوسیمای جمهوری اسلامی می دوزید می گویید دولت اصلاحات بیشترین تعامل را با مجلس اصول گرا داشته !؟

مگر می شود ما ماجراهای سال ۷۸ را در پی طرح اصلاحیه ی قانون مطبوعات فراموش کنیم ؟ اگر حضرتعالی فراموش کردید ما خوب یادمان است که چگونه کشور را به خاطر دعوا با مجلس بر سر طرحی که به نفع مملکت بود به آشوب کشاندید ! در آخر کار هم زمانی که هوای معرکه را پس دیدید فریاد فتح سنگر به سنگر دادید ! در ادامه گوشه ای از وقایع آن سال را با هم بخوانیم :

در آخرین ماه های سال ۷۸ مجلس اصول گرا با مشاهده اوضاع روزنامه های زنجیره ای و قانون ناقصی که در حوزه مطبوعات در سال ۶۴ به تصویب رسیده بود بر آن شد تا با طرح اصلاحیه قانون مطبوعات مسیر را بر سواستفاده دشمن از مطبوعات داخلی کشور سد کند به همین منظور تعدادی از نمایندگاه طرحی را تهیه و به کمیسیون مربوطه فرستادند تا قانون تصویب شده در سال ۶۴ را اصلاح کنند .این طرح بعد از یک دوره کار کارشناسی در عین بسیاری از دشمنی های خارجی آماده طرح در صحن علنی مجلس شد . با قطعی شدن طرح این موضوع در صحن مجلس، مطبوعات افراطی که «پایگاه دشمن» دانسته شدند به نحوی عجیب و کم نظیر به تکاپو افتادند تا با تخریب وجهه این طرح، (به هر نحو که بشود) از مطرح شدن و تصویب آن جلوگیری کنند.

در همین راستا سیل مقالات و مصاحبه ها  و کاریکاتورهای موهن علیه نمایندگان به راه افتاد، آن هم با تیترهایی جنجالی!‌

روزنامه آریا در تاریخ ۲۰ خرداد ۷۸ : طرح اصلاح قانون مطبوعات، با قانون اساسی ضدیت جدی دارد

روزنامه سلام در تاریخ ۹ تیر ۷۸  :اصلاح قانون یا به بن بست کشاندن نظام

روزنامه ایران در تاریخ ۱۲ تیر۷۸   : طرح اصلاح مطبوعات، یعنی سایه استبداد بر فضای نشریات

 روزنامه نشاط ۱۲ تیر ۷۸ : طرح اصلاح قانون مطبوعات نقطه سیاهی در مجلس پنجم است.


و اما تیتری قابل تامل در روزنامه نشاط ۱۶ تیر ۷۸  : محدودیت مطبوعات، خشم مردم را شعله ور خواهد کرد.

روزنامه سلام در ۱۵ تیر ۷۸ (در عملی که توسط وزیر اطلاعات دولت خاتمی، «دزدی» خوانده شد) با انتشار یک سند محرمانه (و آن هم با تحریف) تیتر زد: سعید اسلامی پیشنهاد اصلاح قانون مطبوعات را داد. طرح اصلاحیه قانون مطبوعات در همین روز یعنی ۱۵ تیر ۷۸ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید . این خبر و این مصوبه منجر به وقایع ۱۸ تیر ۷۸ شد که البته اکنون موضوع بحث ما نیست وگرنه نسبت دولت مردان اصلاحات در آن ماجرای تلخ بر کسی پوشیده نیست !

مخالفت ها با مصوبه مجلسه در روزنامه ها و گوشه و کنار همچنان ادامه داشت آن هم به گونه ای غیر منطقی و غیر قانونی ! یعنی آقایان در برابر دلیل مخافتشان بیان می داشتند چه دلیل از این بهتر که جریان اصولگرا این طرح را ارائه کرده پس ما مخالف این طرح هستیم !

آقای کریم ارغنده پور نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران که تصویرش را دربالا می بینید در مطلبی گفته بود: این یک طرح سیاسی است که جناح خاصی آن را پیشنهاد کرده است و لازم نیست مفاد آن را بدانیم(!) کافی است بدانیم که این جناح مبتکر این طرح بوده تا بفهمیم که هدف از آن کاستن از آزادی ها و افزایش تنگناهای مطبوعات است . این مطلب در صفحه ۴ روزنامه خرداد مورخه ۴ خرداد ۷۸ چاپ شد .

به همین شکل آقای شهیدی مؤدب معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد اصلاحات درباره دلیل مخالفت خود و دوستانش با این طرح گفته بود: چون قانون قبلی از نظر ما اشکالی نداشت، لزومی ندیدیم که قانون جدید را به مجلس ببریم و به بند بند آن وارد شویم لذا از همان اول با کلیت طرح اعلام مخالفت کردیم. روزنامه کیهان، ۲۰ تیر ۷۸، صفحه ۳

آقایان اصلاح طلب بعد از آن همه تلاش و فتنه انگیزی وقتی به بن بست رسیدند و خود را در برابر طرحی تصویب شده دیدند شعار فتح سنگر به سنگر دادند آقای مهاجرانی وزیر فرهنگ دولت اصلاحات در روزنامه آریا مطلبی به چاپ رساند با این مفهوم که باید تا تشکیل مجلس ششم، دندان روی جگر بگذاریم.

البته این ماجرا ادامه یافت و در مجلس ششم آقایان اصلاح طلب تمام تلاش خود را برای کسب نتیجه مورد نظر انجام دادند اما هدف از نوشتن این پست فقط یاد آوری بعضی مسائل به آقای عارف بود که آنگونه سینه سپر میکند می گوید ما بیشترین تعامل را با مجلس اصول گرا داشتیم ! تعاملی که داشت به براندازی کل نظام منجر میشد !!!

روزنامه کیهان، ۲۰ تیر ۷۸، صفحه

/ 4 نظر / 230 بازدید
نریمان

دوستان سلام: نماهنگ بیانات امام خامنه ای در خصوص "خواص" با زیرنویس انگلیسی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=23&lid=8732 با زیر نویس فرانسوی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=8798

مهدی مصباحی

سلام علیکم آقا یک نگاهی توی آرشیو سیستمتون بندازید ببینید از تجمع اصلاح طلبان برای هم دردی با آمریکا در سه روز بعد از حادثه 11 سپیتامبر عکس یا فیلم ندارید ؟ یک پست عالی میشه نوشت از عملکرد آقایان !!! فکر کنم تجمع اطراف میدان مادر بود .

حميدرضا

چرا راي من جليلي شد؟ http://isfahan-basij.persianblog.ir/post/283

سرباز

سلام دوست من کمی مطالب شما طنز آمیزه اما ... یک پاسدار و یک سرباز آقا در درجه اول باید اخلاق گرا و مودب باشه در برابر مسائل برخوردی از سر بصیرت و آگاهی داشته باشه پشتیبانی از ولایت وظیفه شرعیه ماست اما رفتار ما نباید اعتقاد مارو زیر سوال ببره حمایت از کاندیدای خاص خوبه همه هم مورد تایید نظام بودند اما توجه به رای و انتخاب مردم و بوِِیژه احترام به رای آنها مهمتره تمسخر منتخب ملت تمسخر شعور ملت هستش لطفا به این نکات توجه کنید. ممنون