قطب بیجا کرده !

عذرخواهی...بخش اول : خاتمی حرف خود را پس گرفت.

محمد خاتمی در اظهارنظری بسیار جالب، روز گذشته اظهارات چند روز قبل خود را که با استقبال وسیع محافل غربی مواجه شده بود تصحیح کرد و بر این نکته تاکید نمود که «هرکس این حرف ها را بزند همگام با دشمن گام برداشته است»!!

وی که در نشست هفتگی بنیاد باران سخن می گفت درباره این اتهام که «نظام جمهوری اسلامی به کشورهای دیگر خرابکار می فرستد»- اتهامی که خود او به کشور و ملت ایران وارد آورده بود، اظهار داشت:

«بنده به عنوان کسی صحبت می کنم که از اول تا آخر، در متن جریانات بوده ام و سالها مسئولیت رسمی داشته ام. اصلاً نظر امام(ره) در مورد صدور انقلاب و نحوه تعاملی که باید با جهان داشته باشیم روشن است و این مسئله بیان هم شده است. عین همین سیاست، سیاست رهبری امروز است. بنده به عنوان کسی که {با مسائل} آشنا هستم. { این سخن را }می گویم و معتقدم که جمهوری اسلامی نه نیاز به دخالت فیزیکی در عرصه های بین المللی دارد و نه اصلاً جزو سیاستهایش بوده و هست. هر کس این حرف را بزند، همگام با دشمن گام برمی دارد. دشمن ما را متهم می کند. دشمن می خواهد مشکلات خود را بپوشاند، یا می خواهد، بهانه ای برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی پیدا کند و { در این راستا} ادعا می کند که جمهوری اسلامی دخالت می کند. کجا دخالت می کند؟ آیا ما عراق را اشغال کردیم؟ آیا خرابکارانی که اول به جمهوری اسلامی فحش می دهند و در مقابل آن می ایستند، کشتار به راه می اندازند و اماکن مقدس و میراث فرهنگی را نابود می کنند و علیه ملت عراق، جمهوری اسلامی و دیگران عمل می کنند، متعلق به نظام جمهوری اسلامی هستند؟ یا این که از جای دیگری می آیند؟ خرابکاران کجا هستند؟ کی هستند؟ از کجا آمده اند؟ ایران در عراق و افغانستان همواره خواستار ثبات و آرامش بوده است. این سیاست جمهوری اسلامی ایران است.»

این جملات در حالی بیان شده است که خاتمی چند روز قبل گفته بود: «امام چه می خواست و منظورش از صدور انقلاب چه بود؟اینکه ما اسلحه دست بگیریم و در دیگر کشورها انفجار ایجاد کنیم و گروه هایی درست کنیم که در دیگر کشورها خرابکاری کنند؟ امام به شدت با این رفتارها مخالف بود و برخورد می کرد؟» (سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان در محل موسسه نشر آثار امام به نقل از سایت باران) . این اظهارات آقای خاتمی بلافاصله با استقبال گسترده رسانه ها و محافل بیگانه- مخصوصاً آمریکایی- روبرو شد که با تکیه بر آن کوشیدند اتهامات بی اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران را به اصطلاح «مستند»! کنند.

اقدام آقای خاتمی در تصحیح اظهارات خود یک گام مثبت تلقی می شود و امید آن که از این پس، بیشتر مراقب سخنان خود باشند تا خدای نخواسته و بی آن که خود بخواهند «گامی» به نفع دشمنان برنداشته باشند!

آخخـــی طفلی... ضایع شد. از حرفایی دفاع کرده که در عرض یک روز صد و هشتاد درجه عوض شده ! ضایگی تو این حد و اندازه ، خب بله آزر دهندسبخش دوم : و اما ماجرای آن «طفلکی» !

محسن آرمین عضو مرکزیت سازمان مجاهدین انقلاب در مصاحبه با یکی از سایت های مدعی اصلاحات، از این که اظهارات افرادی نظیر آقای خاتمی و آیت الله صانعی به دلیل تضاد این اظهارنظرها با دیدگاه های و نظرات حضرت امام(ره) مورد اعتراض پیروان راستین امام راحل(ره) قرار می گیرد به شدت عصبانی شده و بدون اشاره به اظهارات افراد یاد شده و مغایرت آشکار آن با نظرات امام(ره) کوشیده است انتقاد پیروان حضرت امام(ره) به افراد یاد شده را یک حرکت سیاسی قلمداد کند!

آرمین در این مصاحبه خطاب به خاتمی می گوید «آقای خاتمی باید از این پس، خود را برای واکنش های عصبی و خشم آلود بیشتر و تهاجماتی سازمان یافته تر آماده کند»!

این توصیه عضو مرکزیت سازمان مجاهدین انقلاب به آقای خاتمی حکایت از آن دارد که مدعیان اصلاحات برای ادامه حرکت ها و اظهارات ضدامامی برنامه سازماندهی شده ای دارند و با توجه به حساسیت عمیق مردم نسبت به ساحت مقدس امام راحل(ره) به افرادی نظیر آقای خاتمی و آیت الله صانعی توصیه می کنند که اعتراض پیروان حضرت امام(ره) نباید آنها را از ادامه دادن به اظهارات مخالف نظر مبارک امام(ره) بازدارد!

گفتنی است که در مهرماه سال گذشته نیز آیت الله صانعی در ملاقات با اعضای سازمان مجاهدین انقلاب بخشی از بیانات مکتوب حضرت امام(ره) را تحریف کرده و با افزودن جمله ای از پیش خود، کوشیده بود نظریه ای مشابه دیدگاه انحرافی انجمن حجتیه را به امام(ره) نسبت دهد! و از سوی دیگر بهزاد نبوی نیز چند سال قبل با صراحت گفته بود که در زمان حیات حضرت امام(ره) نیز برخی از نظرات ایشان را قبول نداشتیم!!

/ 6 نظر / 18 بازدید
موجو

سلامف کی خاتمی گفته اشتباه کردم و ما نشنیدیم؟ جدا کجای حرف خاتمی اشکال داشت؟ تو با کجاش مشکل داشتی؟ با این قسمتش که ما نباید تو کشورهای دیگه جنگ ایجاد کنیم؟ اتفاقا برای تو که از این نظام طرفداری میکنی این حرفا باید باعث خوشحالی بشه و بگی ببینید حاکمان ما هم مخالفه ایجاد ناامنی در دیگر کشورها هستندف اما ظاهرا تو هم مثل کیهان و بروبچ خیلی موافق این جمله نبودی... اما جدا جواب خاتمی رو بنویس ما هم ببینیم کجا گفته من اشتباه کردم! خیلی برام جالبه از حرفاش چه برداشتی کردی که این ژست رو فرستادیف در ضمن مطلبت ادامه نداشت که گفته بودی ادامه رو بخونید.

موجو

در ادامه کامنتم قبلم: بخشید ادامه مطلب رو دیدم ولی باورش برام سخته که انقدر راحت حرف خاتمی رو تحریف کردی. اون گفته هر کی بگه انقلاب به نیروی نظامی در کشورهای دیگه نیاز داره همگام با دشمنهف خب این چه فرقی با حرف اولش داره که تو اینجوری خوشحال شدی از مچگیری؟ مگه اولش چی گفته؟ مثل اینکه من بگم هر کی دروغ بگه کار بدی میکنه بعدش بیام بگماصلا دروغگوی کار زشتیه حالا من خودم رو نقض کردم؟ یعنی واقعا نمیفهمم چرا علاقه به زیر سوال بردن خاتمی رو داری در حالیکه بیایی از دولت خوش بوی خودت حمایت و دفاع کنی!

ابوذر منتظرالقائم - پاسداران

بسم الله . موجو خان . پس لازم شد یک بار دیگه بری ادامه مطلب رو بخونی. ضمنا. بعد از اینکه خوب خوب خوب خوندی ،‌ با دقت بیا اینجا بنویس دقیقا کدوم کلمه یا جمله خاتمی تحریف شده . ضمنا . عذرخواهی همیشه علنی نیست. پس گرفتن حرف ، شاید البته واضحترین عذرخواهی باشه . [لبخند]

ابوذر منتظرالقائم - پاسداران

یه باباکه ای اومده با اسم امیرفرشاد ابراهیمی به خانواده من توهین جنسی کرده . ببین خدایی کار به کجا کشیده میخوان فحش بدن هم اسم این چاخان بزرگ و مفلوک فراری رو می نویسن . [نیشخند] بگذریم که این باباکه ی نویسنده این فحاشی ها ، این کارایی رو که نوشته ، بر سر خودش هم نمی تونه بیاره وای بحال دیگران [قهقهه]

دوستدار ممد دکور

اقای پاسدار تو انقدر ای کیو نداری که بفهمی خاتمی مثل همیشه مجبور شده از ترس حرفش را پس بگیره نه اینکه واقعا به این نتیجه رسیده باشه که ایران تو عراق و سوریه دخالت نمی کنه؟! عزیزم : اینکه کسی بگه ایران تو عراق دخالت نمی کنه و بمب صلح امیز !! براشون نمی فرسته دقیقا مثل اینه که صدام تو جهنم بگه به ایران حمله نکرده !!! عزیزم: افتخار انسانها به اینه که خدا بهشون عقل داده. مرگ من یکم ازش استفاده کن .. بخدا ثواب داره

صدارت

سلام علیکم ایام شهادت حضرت زهرا(س) و رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت عرض میکنم شما هم دعوتید به اینجا http://www.sedarat.blogfa.com/post-71.aspx منتظر لینک پستتون هستم در پناه حق محفوظ باشید