تصويب اساسنامه مجمع وبلاگ نويسان مسلمان و ...

2i7ty08.jpgخبر مهم : اساسنامه مجمع وبلاگ نویسان مسلمان تصویب شد و به امضاء هیئت موسس هم رسید. سایت مجمع هم بازسازی شد. متن اساسنامه تا 24 ساعت آینده منتشر می شود. روال عضویت تغییر کرده و از نو شروع خواهد شد. حتما پیگیری اخبار مندرج در سایت، به آدرس muslimbloggers.ir باشید.

و اما ، چهار موضوع جالب و مهم  :

 

·       چند روز پیش ؛ یکی از این پیشتازان حقوق بشر سکولار - که تجربیات بسیار تلخی در گفتگو با او داشتم و کارش به توهین به ساحات مقدس ، در گفتگوی دو نفره رسیده بود – با وجود آنکه که به او گفته بودم دیگر برای من ایمیل نزند چون دیگر اخلاق و روحیاتش را شناخته ام ، ایمیلی برای من و سه نفر دیگر زد و در آن خواست تا برای جلوگیری از کشتار مردم دارفو – منطقه ای در سودان – به کمک او بیاییم .  

نوع کمکی هم که درخواست می کرد یک همراهی رسانه ای و تبلیغی بود. به این صورت که سایتی را معرفی می کرد تا عکس خود را به آن سایت بدهیم تا کلاه نیروهای سازمان ملل بشکل نرم افزاری روی سر تصویر قرار بگیرد.  

بعد از گفتگویی که با او انجام دادم واز معیارهای دوگانه حقوق بشری با او سخن گفتم و روشن کردم که معیارهای آنها معیارهای منطبق با سیاست خارجی دولت نئوکانسرواتور آمریکا به رهبری بوش است و انطباقی با واقعیات حقوق بشری جهان ندارد ، خودم به فکر فرو رفتم که در میان اینهمه مصداق متفرقه مشکلات انسانی در جهان ، چرا اینها به "دارفور" گیر داده اند ؟  

از آنجاییکه این افراد اصولا از حقوق بشر تنها به عنوان یک اهرم سیاسی علیه نظام سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی استفاده می کنند و خواسته یا ناخواسته همیشه در خدمت سیاستهای فرامنطقه ای و علاقمندیهای دولت و دستگاه سیاسی آمریکا هستند ، در این مرحله به نتیجه ای نرسیده بودم . چون نتوانسته بودم یکی از دو تا چیز را در این انتخاب گیر بیاورم . اولا : منطقه دارفور ربطی به سیاست داخلی جمهوری اسلامی در حال عادی نداشت و من هم که رفتار عادی اینها در ارتباط دادن این حوزه ها به حوزه های داخلی و سروصدا درست کردن علیه ج.ا.ا را می دانستم ، چنین چیزی در این موضوع پیدا نمی کردم . از سوی دیگر ، نفع جریان استکباری را نیز در این حوزه متوجه نمی شدم .  

اما امروز متوجه موضوع مهمی شدم :

درگیری در منطقه دارفور ، درگیری ای است که با دستان پنهان آمریکا در حال شدت یافتن است. زیرا آمریکا علاقمند است تا به بهانه یک درگیری فراگیر ، به شکلی آبرومند به  و موجه و خصوصا با محمل مد روز حقوق بشری و –خصوصا تر ! محملِ- جلوگیری از کشتار بیگناهان ، (که مدتی است مورد توجه جهانیان و وجهه همت آنان در خالفت با اقدامات آمریکا است ) راهی منطقی برای حضور نیروهای اولا: غیر بومی در منطقه فراهم آورد تا بتواند تحت پوشش نیروهای بین المللی و با پوششی موجه اقدامات خود در منطقه را انجام دهد.  

یادمان نرود که تعداد کشتگان نتیجه حمله موشکی آمریکا به بیمارستان واقع در شمال سودان ، برابر با تعداد کشتگان ماجرای یازده سپتامبری بود که دولت آمریکا علیه خود مردم آمریکا آن را سامان داد. آمریکا به بهانه حمله به یک مرکز تولید تسلیحات بیولوژیک ، با موشکهای کروز به این بیمارستان از دریای مدیترانه حمله ور شد . هرچند آمریکا مدت زیادی نیز در سودان به دنبال ژنرال محمد فرح ایدید گشت ، اما چیزی نصیبش نشد و از سودان فرار کرد و امروز ، به وجهه ای بین المللی بدنبال حضور نظامی در سودان است.  

لب کلام اینجا است: آمریکا می خواهد تا 17000 نیروی نظامی خویش را در قالب نیروی حافظ صلح به سودان اعزام کند !  

با روشن شدن این موضوع ، معمای واکنش حقوق بشری هایمان هم حل شد !!  

·       ایمیلی از کانون وبلاگ نویسان ایران (!!!) دریافت کردم بودم که چند نکته جالب داشت . اول این که من را با یک بابایی بشدت عوضی گرفته بودند ! برای من ، به اسم نویسنده یک وبلاگ دیگر که اسمش اصلا به اسم وبلاگ پاسداران شبیه نیست ، نامه نوشته بودند و از اینکه لوگوی آنها را نگذاشته بودند ابراز تعجب کرده ، به بندهای اساسنامه شان استناد کرده بودند که باید لوگو را بذارم و از این حرفها !!!! /. یک ایمیل زدم بهشان و داخلش همین چند کلمه را نوشتم : بسم الله الرحمن الرحیم . کمونیزم بد دردی است. بدتر از سرطان . ( نمی دانم این تشکیلات را می شناسید یا نه . مشی صد درصد کمونیستی دارند. )

شاید تعجب کنید ، ولی جواب بسیار عجیبی به ایمیل من دادند ! در جواب نوشتند : این هم یک استعفای جالب !

جواب من جالبتر و شبیه این متن بود :  

-          اولا : من از کی تابحال عضو تشکیلات شما بودم که حالا استعفا بدهم ؟

-          دوما : وقتی علیه کمونیزم حرف می زنیم ، آن را به "استعفا از تشکیلات خودتان" تعبیر می کنید ، مشی کمونیستی خود را علنی می کنید !

-          سوما : این هم یک توهم جالب !

·       بدنیست به سایت آفتاب نیوز متعلق به مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام سربزنید. نظرسنجی ای که در مورد تخریب ها و توهین ها کرده بودند پایان پیدا کرده . بالاترین جامعه آماری در میان نظرسنجی های این سایت، متعلق به این موضوع بود. نتیجه بسیار جالب شده . مخاطبان ، با انتخاب خود ، نشان داده اند که بیش از هفتاد درصد آنها معتقدند آیت الله مصباح یزدی هدف تخریب ها و توهین ها بوده است. این هم نتیجه تخریب ها در تبلیغات انتخاباتی زودرس معطوف به قدرت در خبرگان توسط تیم آفتابی ! نتیجه به هیچ وجه با مذاق آقایان همخوان نیست.   

 

 

/ 9 نظر / 20 بازدید

داشتم همينطوری پرسه ميزدم يه جاکيهان تحت پرشين بلاگ ديدم کليک کردم به اينجااومدم

جابر عليمحمدی

سلام مطالبتون جالبه اما تندروی نکنيد خوشحال ميشويم اگر از همکاری شما و راهنمايی تان در زنمينه وبلاگ نويسی برخوردار شويم

ه

سلام جالب بود

بزمانه

برادر جان سلام قالب نو مبارک. اول نشناختم. انشا الله که ميهمانی خدا بر شما مبارک باشد.چ خدا حافظتان

دانشناپذير

اینجا کجاست ؟؟؟ چرا این رنگیه ؟ ابوذر خودتی ؟

امين

بابا قالب جديد . بابا اين کاره . بابا سرعت لود . مبارکه

پاسداران

بسم الله . سلام . :) می خواستم قالب وبلاگ يکی ديگر ازرفقا را تغييربدهم ، زدم قالب وبلاگ خودمو ترکوندم ! :)) هرچند قصدداشتم بهينه کنم . اين قالب زياد دوام نمی آره .اصلاح ميشه . چيز ، زياد کم داره ! (عجب جمله ای شد ! :)) مخلص همه بروبچ . يا حق.

توهم

درسهايی از سيد حسن نصرالله

امیر

یه زره فکر کن ببین این اسلام دین بت ژرستی و خون ریزی و جنون از کجا و چگونه وارد ایران شد و زندگی قبل از اسلام و بعد از ان ایرانیها را ببین. مرگ بر اسلام این دین دیکتاتوری و شیطانی