بنگی ، مفنگی ، تفنگی ، چماقدار چاقوکش ، کمونيست و متاسفانه ....دانشجو !

چند برداشت كامل از وقايع دو هفته‌ي اخير دانشگاه تهران<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

تذكره‌اي در باب مفهوم چماق به دست مزدور!

 

v       برداشت اول:  دانشكده حقوق 2 هفته پيش

 

عابد توانچه قبل از عمل ( کمونیزماسیون ! )سريع خودم را مي رسانم به دانشگاه. مي خواهم برنامه‌ي همايش را هماهنگ كنم. كارهايش را بچه‌ها كرده بودند. اما به مشكل برخورديم. بايد دانشكده را عوض مي‌كرديم و بايد بچه‌ها را مي‌ديدم. رفتم حقوق بچه‌ها را پيدا كنم، اما مثل اين كه نه اين جا خبرهاي ديگري است. جمعيت در طبقه‌ي هم‌كف جمع شده بود. معلوم نبود چه خبر است. يكي آن وسط داشت عربده مي‌كشيد. بچه‌ها را در ميان جمعيت پيدا كردم و به سختي كنار كشيدم.

 

- قضيه چيه؟

- انتخابات ! آن وسطي‌ها هم شاكي‌اند.

 

عابد توانچه بعد از عمل ( کمونیزماسیون !)اما قضيه غير عادي بود بعضي‌هاي‌َان را مي شناختم. كمونيست‌هاي دانشكده ...حالا اعتراض هم كه داشته باشند، چرا اين طوري عربده مي‌كشند، بايستند حرف‌شان را بزنند. مدتي كه گذشت معلوم شد طرف مست بوده است! نمي‌دانم چرا روشن‌فكر و كمونيست و ليبرال شدن، - علي الخصوص كمونيست شدن - در كشور ما با بنگي و وافوري و سيگاري و رقاص شدن نسبت مستقيمي دارد.

 

v       برداشت 2: چند روز بعد.

 

مي روم فني و از آن‌جا راهي كتابخانه‌ي مركزي مي‌شوم، ناسلامتي نزديك امتحانات است و قشر فرهيخته(!) بايد درس بخوانند. در راه كتابخانه هستم كه يك هو صدا ميآيد و شعارهاي عجيب و غريب مي‌شنوم. پرس و جو مي‌كنم بچه‌ها مي‌گويند ترك‌ها هستند كه در اعتراض به كاريكاتورها تجمع كرده‌اند. ولي بعضي از اين چهره‌ها ترك نيستند. قضيه چيست؟

 

v       برداشت3 :

 

دانشگاه ما هم خوب دانشگاهي است هر كس مي ‌خواهد از ادوارد براون برود طالقاني مي‌اندازند از وسط دانشگاه مي‌رود. واقعا شريفي‌ها چه قدر اخمق‌اند غير داشجوهاي خودش آن هم با كارت هيچ كسي را راه نمي‌دهد.رئيس انتظامات دانشگاه ما را دو هفته پيش عوض كردند، جديدا دانشگاه ما هم كارت مي‌بينند.

 

v       برداشت 4: شنبه در دانشكده‌ي فني

 

يك تعداد در اعتراض به كارت ديدن حراست تجمع كرده‌اند. كسي از برنامهاستقبال نمي‌كند. هشت سال آن قدر بچه‌ها را سياست‌زده كرده‌اند كه كه هيچ كس به هيچ چيز اهميت نمي‌دهد. همين حضرات دو هفته پيش از ظهر تا شب جلوي دانشكده‌ي حقوق تجمع كردند اما تعدادشان به تعداد انگشتان دو دست نمي‌رسيد.

 

v       برداشت 5 : دوشنبه

 

در حال دويدن براي كارهاي برنامه‌ام ، كه در دانشكده‌ي حقوق چشمم به ورقه‌اي مي‌خورد انا لله و انا اليه راجعون فردا انجمن مي‌خواهد تجمع كند. در اعتراض به اخراج(!) 6 استاد. شايعات تا 10 استاد را مي‌گويد. بعضي از اسم‌ها را مي‌شناسم خدايي جاي پدرپدربزرگ ما هستند. اما هنوز معلوم نيست اصلا اخراج شده‌اند. وقت نيست بايد بروم.

 

v       برداشت 6 : سه‌شنبه

 

اول صبح يك SMS برايم مي‌رسد. شنوندگان عزيز توجه فرماييد. شنوندگان عزيز توجه فرمائيد. سال‌روز حماسه و قيام، سال‌روز تجلي آزادي 2 خرداد گرامي باد!!!

 

مي‌روم حقوق جمعيتي كه بخشي از آن‌ها هم حقوقي نيستند در طبقه‌ي هم‌كف تجمع كرده‌اند و سرود يار دبستاني تا آخرين volume ممكن گذاشته شده. كلاس‌ها را هم تعطيل كرده‌اند. نمايندگان تشكل‌ها صحبت مي‌كنند. تازه مي‌فهمم اخراج نشده‌اند بازنشسته شده‌اند! امان از هوچي‌گزي. طبق معمول مخالفان تا آخرين نفس(!) به اعتراضات‌شان ادامه مي‌دهند.

 

خيلي دموكراتيك كلاس‌هاي درس را بر هم مي‌زنند. و خواننده‌ي محترم مي‌داند كه اين‌كار جزو حقوق يك شهروندموكراسي‌خواه در يك جامعه‌ي شبه دموكراتيك در حال گذار به دموكراسي است. مرگ بر استبداد(تشويق حضار!!!)

 

مخالفان در دانشگاه به راه مي‌افتند و با زدن دوري مطالبات‌شان را اعلام مي‌كنند.

 

v       برداشت 7 : چهار‌شنبه

 

سعید حبیبی حین عمل ( کمونیزماسیون !)صبح براي ديدن يكي از دوستان شهرستاني كه براي خودش يكي از مسئولين يك از تشكل‌هاي خيلي معروف است مي‌روم. تلفن زنگ مي‌زند و او شماره‌ي من را مي‌دهد و مي‌گويد ايشان از بچه‌هاي دانشگاه تهران ماست. شاخ درمي‌آورم الكي الكي به مقامي هم رسيديم! خبرنگار از كوي مي‌پرسد و با كمال اطمينان مي‌گويم كه اطلاع ندارم و اگر خبري بود مي فهميديم.وارد دانشگاه كه مي‌شوم ، نه خير ، مثل اين كه خبرهايي است .  n گروه در حال تجمع هستند خيلي جالب است، آدم ياد اول انقلاب مي‌افتد. مثل اين كه از دست سازمان دهندگان دررفته و تجمعاتي كه براي نشان دادن ناآرامي هرروزه برگزار مي‌شود همه با هم در يك زمان اجرا مي‌شود. يك گروه هم مي‌آيند جلوي دانشكده‌ي ما و يك عدد پيراهن عثمان(بخوانيد زيرپوش خوني) در دست‌شان است. (براي شادي روح شهداي تا امروز مشخص نشده‌ي 18 تير صلوات بفرست! ال...) خدا به خيركند پس تماس خبرنگار بي‌جا نبود.

 

بي‌خيال قضيه مي‌شوم و مي‌روم برنامه‌ي عباسي ساعت 2 .

دانشكده‌ي ادبيات جمعيت زيادي آمده و ما هم با رفقاي n سال نديده‌ي‌مان تجديد ديدار مي‌كنيم. پيش يكي از بچه‌ها مي‌نشينم و عباسي شروع به صحبت مي‌كند . كم‌كم سر و صدا ايجاد مي‌شود. و به در ضربه مي‌خورد عباسي همه را به آرامش مي‌خواند و مي‌گويد اگر تا آخر برنامه هم درگيري ادامه پيدا كند صحبت‌هايم را ادامه مي‌دهم و رگباري شروع به صحبت مي‌كند. ناگهان چند تا از بچه‌ها از عقب به سمت در جلويي سالن مي‌دوند مرتضي و چند نفر ديگر پشت درند. با هم يا زهرا مي‌گويند.در جلويي شكسته ‌مي‌شود(يادم رفته بود شكستن در و شيشه و گذر گرفتن و چوب و چماق زدن بخشي از فرآيند دموكراتيزاسيون است) مهاجمان كه صورت‌ها‌ي‌شان را پوشانده‌اند با چوب و چماق به سالن حمله مي‌كنند. سطل زباله سنگ آجر شيشه‌ي نوشابه و... به سمت داخل سالن پرتاب مي‌شود بچه‌ها درون سالن تكبير مي‌گويند و دست مي‌زنند.

 

و بعضیا هم همینطوری مادرزادی خود عمل ( کمونیزماسیون ) !مهاجمان با شلنگ آب به بچه‌هايي كه سپر انساني در مقابل سنگ و چوب ايجاد كرده اند آب مي‌پاشند. دكتر مدعيان دموكراسي را به شعارهاي‌شان يادآوري مي‌كند. مهاجمان وحشيانه سنگ و چماق مي‌زنند. بازهم ياد اول انقلاب مي‌افتم چريك‌هاي فدايي اقليت و اكثريت ماركسيست‌ها ، ليبرال‌ها مجاهدين خلق و... در دانشگاه مبارزه‌ِ مسلحانه مي‌كنند. و به دانشجوها و مردم حمله مي‌كننند. شكل چماق‌‌ها و ميخ‌هاي آن نشان مي‌دهد كه خيلي دفعي به اين فكر نيفتاده‌اند. تكبير حضار و دست زدن ادامه دارد. بچه‌ها دم در چوب و سنگ و لگد مي‌خورند اما جواب نمي‌دهند مهاجمان از ترس آن‌جا را ترك مي‌كنند.دو تا از بچه‌ها به شدت زخمي شده‌اند و سر يكي شكسته و خون زيادي ازش رفته مي‌دوم آب قند بياورم بچه‌ها آب‌ميوه بهش رساندند. دلم مي‌خواهد براي مظلوميت بچه‌ها زارزار گريه كنم. بيرون اط سالن را بايد ببيني تمام شيشه‌ها را شكسته‌اند تازه مي‌فهمم در لحظه‌ي ضربات به در بچهةا بيرون در داشتند مقاومت مي‌كردند. بيرون مي‌آيم قبل از آن به نمايشگاه شهداي دانشكده‌ي حقوق حمله كرده‌اند و آن‌جا را با خاك يك‌سان كرده‌اند. داخل كلاس‌هاي حقوق هم ريخته‌اند و كلاس‌ها را تعطيل كرده اند.

 

و روح مجسم خود عمل ( کمونیزماسیون !)بچه‌ها در فكرند حمله به سالن را شايد بتوان تحمل كرد اما توهين به شهدا را نه بايد كاري كرد. يك بلندگوي دستي مي‌آورندو دست نوشته‌مي نويسند داخل سالن مي‌شوند. دكتر هم كه ول كن نيست هنوز رگباري حرف مي‌زند. بچه‌ها با دست نوشته‌ها وسط جمعيت مي‌آيند.«با چوب و سنگ شيشه دموكراسي نمي‌شه»، «يار دبستاني پاره‌آجر در دستانت چه مي‌كند؟»، «دموكراسي=خشونت؟» بالاخره دكتر رضايت مي‌دهد تمام كند. و بچه‌ها را به آرامش مي‌خواند و مي‌گويد عكس‌العملي نشان ندهيم و اين‌ها فرزندان ما هستند و... حسين با بلندگوي دستي ضمن صحه گذاشتن به حرف‌هاي دكتر مي‌گويد كه درگير نمي‌شَويم اما به نشانه‌ي اعتراض يك دور ودور دانشگاه راه‌پيمايي مي‌كنيم. بچه‌ها از همان جا شروع به شعار دادن مي‌كنند. عده‌اي از برادران و خواهران ولايت‌پذير(!) به خاطر حرف دكتر نمي‌آيند!و اصلا به جهنم كه امام خامنه‌اي مي‌گويد وظيفه‌ي دانشجو آرمان‌گرايي است نه مصلحت انديشي! تجمع دانشجويان مسلمان كليد مي‌خورد. دست‌ هادر هم گره مي شود.

«الله اكبر» «مرگ بر چماق به دست مزدور»«كمونيست مشروطي اخراج بايد گردد»، «واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد»،«هيهات مناالذله»، «چاقوكش حيا كن، دانشگاه را رها كن»، «آزادي انديشه با چوب و سنگ نمي شه».«با چوب و سنگ شيشه دموكراسي نمي‌شه» .

 

یاشار قاجار هم ، در حال توضیح دادن چگونگی عمل ( کمونیزماسیون ! )مرتضي يك لحظه جمع را به آرامي مي‌خواند جمع هنوز از هتك حرمت شهدا خبر ندارد. مي‌گويد چه اتفاقي افتاده يكي از بچه‌هاي شهدا زير گريه مي‌زند. جمعيت «كجاييد اي شهيدان خدابي مي‌خواند» به سم دانشكده‌ حقوق از پايين جايگاه نماز جمعه حركت مي كنند. مهدي مي‌گويد ببينم چه خبر است مي‌دوم به‌به! دوستان همه جمعند علاوه بر كمونيست‌هاي دانشكده كه بعضا حتي بي‌نقاب به سالن هجوم آورده بودند. رفقاي ليبرال هم جمعند. نكته‌ي جالب تر اين‌كه سعيدحبيبي- عضو شوراي مركزي تحكيم-  و توان‌چه -دبير انجمن دانشگاه علامه- و ياشارقاجار - عضو شوراي مركزي انجمن طيف علامه‌ي اميركبير- در جمع هستند!

 

به راستي حراست توضيح دهد اگر كارت مي‌بينند اين سه اين جا چه ميكنند.

 

البته حضرات ، سوابق بلند ملي و مذهبي خود از جمله نامه‌ي ذلت براي شكستن مقاومت مردمي در قضيه‌ي هسته‌اي را از ياد نمي‌برند.

 

ما هم حضور اسلاف آن‌ها افشاري و عطري در كنگره‌ي شيطان بزرگ و دعوت از عموسام براي دخالت نظامي در ايران و اعلام جنگ با مردم را فرامشو نخواهيم كرد. جمع مهاجمان كه جلوي حقوق تجمع كرده‌اند مضطربند. خودم را به بچه‌ها مي‌رسانم.با شعار هيهات منالذله به سمت حقوق نزديك مي‌شوند. چاره اي نيست كنار جمع مي‌آيم نبايد هيچ رقمه درگير شويم و چه‌قدر سخت است! ظلم به تو شده باشد و مجبور به سكوت باشي تازه مي‌فهمم سكوت علي در مقابل تهاجم به فاطمه يعني چه! بچه‌ها به شدت به خشم آمده اند چاره‌اي نيست بعضي دارند كنترل خودشان را از دست مي دهند و به سمت مهاجامن مي روند. زنجيره‌ي انساني تشكيل مي دهيم و جمعيت را به سختي كنترل مي‌كني. عده‌اي از مهاجمان سعي در ايجاد درگير دارند.

 

طنين صداي اعتراض بچه‌ها در زير سقف‌هاي نمازجمعه مي‌پيچد به سختي مع را از آن‌جا دور مي كنيم. بچه ها راهي مسجد مي‌شوندو ضلع جنوب شرقي تجمع‌ مي‌كنند. تعدادي از مهاجمين قصد شيطنت دارند. مهارشان مي‌كنيم. بهروزكرمي‌زاده سردسته‌ي كمونيست‌ها و

/ 5 نظر / 10 بازدید
محمد

با سلام خدمت شما. تمام متن رو کامل و با اشتياق خوندم. اما فکر نمی کردم که دانشگاه تهران اينقدر وضعيتش غاطی پاتی باشه که يه عده بيان نمايشگاه شهدا رو خراب کنند. انشاءالله مسببين اين حوادث هر چه زودتر به سزای عملشون برسن. و انتظار هم نداشتم بعد از اين همه سال که از سقوط کمونيست می گذره. اينقدر طرفدار داشته باشه. تو دانشگاه. در کل عالی بود. يا علی

ياسر

مظلوميت شهدا ابدی است.اين جماعت هم معلوم الحالند.

يک دانشجوی سابق دانشگاه تهران

بسم رب الشهدا واقعا از خواندن خبر هتک حرمت به شهدا بسیار متاسف شدم (چه راحت بعضی ها خدا و آخرت را از یاد میبرندو فراموش میکنند که باید روزی جوابگوی اعمال خود باشند) و داغ دلم تازه شد چرا که من هم چهار سال در این دانشگاه درس خواندم و در این مدت متوجه خیلی چیزها شدم از جمله: ۱- بسیاری از افرادی که در دانشگاه تهران درس میخوانند جزئ افرادی هستند که به درسشان بیشتر از مسائل اصلی سیاسی کشور اهمیت میدهند حتی اعضای بسیج دانشکده ی به خاطر اینکه از این قاعده مستثنا نبودنداین ارگان کلیدی را تبدیل به یک ارگان بی تحرک کرده بودند و بر عکس انجمن دانشکده که فعالیت چشمگیری داشت دارای اعضایی بود که اکثرا مشروطی و یا دارای معدل های بسار پایین بودند پس میتوان نتیجه گرفت که کمی تقصیر کم کاری های خودمان هم هست که اگر نمی توانیم جو دانشگاه را مطابق با اهداف خود کنیم حداقل آن را متعادل کنیم ،مثلا بسیج...

يک دانشجوی سابق دانشگاه تهران

مثلا بسیج دانشکده مااز مقابله با خطای محرز انجمن و شورای صنفی (صرف شنیدن دو تا حرف مفت )واهمه داشت وحتی بدتر اینکه گاهی در مقابل هرزه گویی های بعضی از کسانی که باعث و بانی این گونه جلسات بودند هم حرفی برای گفتن نداشتند و یا اینکه اگر حرفی میزد انقدر بی پایه و یا از روی احساسات و تعصبات شخصی بود که حاضران با وقاحت تمام انها را هو میکردند (یکی از بدترن خاطرات من در این دانشگاه مربوط به جلسه ی تریبون ازادی است که بخاطر دستگیری هاشم اغاجری ملعون برگزار شده بود ودر انجا این ارگان در مقابل توهین به اقا و یاوه گویی هایانها سکوت کردند )ویا در جلسه ی مناظره ای که برای نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از طرف دانشکده ی حقوق برگزار شده بود نماینده بسیج انقدر ضعیف عمل کرد که حتی در مقابل حرف های پوچ نماینده ی دفتر تحکیم هم هیچ عکس العملی نشان نداد  پس میبینید در جاهای کلیدی که بچه های مذهبی از بسیجیان انتظار کمی درایت دارند بعضی از انها حتی کمی هم جلو نمیایند و زمانی که باید یک مسابقه و یا برنامه پوچ انها را تحریم کنند خودشان هم در صحنه حاضر می شوند (دوره ی اخر الزمان است دیگر)...

يک دانشجوی سابق دانشگاه تهران

2)بسیاری از کسانی که باعث و بانی این اغتشاشات هستند (به خاطر عاملی که در بند (1)ذکر شد)از داخل دانشگاه نیستند که این را مدیون انتظامات دانشگاه هستیم که تمام تلاش خود را در کنترل همیشگی کارتهای دانشجویی می کنندالبته من بعید نمیدانم تا چتد وقت دیگر این عوامل از خود دانشگاه هم پیدا شوند که در بند (3)برای شما به اختصار توضیح خواهم داد 3)متاسفانه بعضی از اساتید دانشگاه تهران که تعدادشان کم هم نیست در داخل کلاس ودر میان مطالب درسی حرف های ضد انقلابی میزنند وگاهی دیگر کار بجایی میرسد که بچه ها را تحریک به تعطیلی کلاس و .... میکنند که مطلب تاسف بارتر اینکه اساتید مذهبی این دانشگاه مجبورند یا در انزوا بسر ببرند و یا تقیه کنند ویا مثل انها شوند . این ها تعدادی کم ومهمی از عوامل ایجاد اغتشاشات در داخل دانشگاه بود. از خداوند متعال خاضعانه خواستار ظهور امام زمان هستم و امیدوارم که دیگر از این هتک حرمت ها روی ندهد و ان شائ الله خود شهدا پاسخ دندان شکن به این از خدا بی خبران بعضا کمونیست را بدهند