نگاه من به رفتار احمدی نژاد در ختم چاوز

 

خوب سروصدا کردند و داد و قال کردند. کیا ؟ ضد انقلاب. خنده دار نیست ؟ اینها برای مادرهای همدیگر حرمت قائلند، برای همسران هم، حریم قائلند که حالا نگران وا اسلاماگوی رفتار احمدی نژاد و یک پیرزن شده اند ؟

ما هم اعتراض کردیم . اما به چی ؟ چرا ؟ از خودمان باید بپرسید. نه از اونها. حالا با هم مرور می کنیم .

1- عکس های زیادی از این ماجرا منتشر شده که فقط دو عکس سندیت دارد. عکس اول، عکسی است که نشان می دهد مادر چاوز صورتش را به صورت آقای احمدی نژاد رسانده و دست او را گرفته است. عکس دوم هم ، اسنپ شاتی از فیلم این ملاقات است که البته ثانیه هایی دیگر را روایت می کند. کار به جایی رسید که پسر ایرانی را که احمدی نژاد او را در آغوش گرفته ، دختر هم معرفی کردند. آب که سربالا برود قورباغه هم ابوعطا می خواند !

2- کل نت را جویدم . فیلمی برای اثبات عکس اول ، که البته بسیار با کیفیت است، وجود ندارد. اما عکس رسما متعلق به afp  است. احتمال قریب به یقین صحت هم دارد . اما فیلم مربوط به اسنپ شات در اینترنت براحتی روی رسانه های معتبر جهانی قابل مشاهده است که البته از شبکه های تلویزیونی خود ونزوئلا گرفته شده .در فیلم ، صحنه ای حاوی این صحنه ی عکس AFP وجود ندارد که احتمالا قبل یا بعد از فیلم رخ داده .

3- در عکس و فیلم دوم ، دکتر احمدی نژاد پس از آنکه مادر چاوز خودش را کمی جمع و جور کرده ، متاسفانه به بازوی ایشان ( البته بازوی ایشان پوشیده است ) دست می زند به حالت دلداری دادن ، و مادر چاوز هم به کمر آقای احمدی نژاد به معنای تشکر ، روی کت و اورکت که شاید قطرش تا بدن دکتر 5 سانت بیشتر هم شود ، دست می زند.

4- آقای میرتاج الدینی معاون آقای احمدی نژاد توضیحاتی از صحنه داده که برای بنده کاملا باور پذیر است. اما متاسفانه متاسفانه حاج آقای تاج الدینی ، این اقدام دوم آقای احمدی نژاد را مسکوت گذارده و البته آن را تکذیب کرده. نه تنها به شخصیت آقای میرتاج الدینی اعتماد دارم بلکه توضیحات ایشان بطور کامل با صحنه می خواند. غیر از آن را خدا می داند. آنچه که ایشان گفت برای پذیرفتن ، کفایت دارد. فیلم این گفتگو هم نشان نمی دهد این صورت به صورت گذاردن رخ داده باشد. اما اگر هم رخ داده بود، از چهره ی احمدی نژاد ناراحتی از این اقدام و همچنین غمناک بودن وضع ، مشخص است.

ایشان گفته است : از آنجایی که بنده و دکتر صالحی شاهد ماجرا بودیم، هنگامیکه مادر چاوز احمدی نژاد را دید به گریه افتاد و رئیس جمهور طبق معمول دست های خود را در مقابل هم فشرد و به عرض تسلیت به مادر چاوز پرداخت، اما به دلیل اینکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، با ابراز تأثر شدید ناگهان دستان رئیس جمهور ایران را در دست گرفت و بر صورت خود نهاد، درعین حال بنده عکس های شیطنت آمیز منتشر شده در سایت ها را تکذیب می‌کنم. البته بنده احتمال شیطنت رسانه‌ها را می‌دادم. درست فکر کنیم بنظر می رسد آقای میرتاج الدینی دقیقا همان عکس با کیفیت را توضیح می دهد و صحنه ی دست دادن خود دکتر را منکر شده  حالا چطوری ایشان آن عکس را منکر می شود ، هیچ معلوم نیست.

5- اما حرف چیست ؟

حرف این است : آقای دکتر احمدی نژاد . درست است که این خانم ، البته در حالتی مغموم و گریان ، ناگهان این برخورد را با شما کرد و شما در وهله ی اول کاری نکردید، ولی شما در وهله ی دوم خودتان به قول گفتنی سر شوخی را باز کردید !! هرچند نه دست شما به بدن این بانوی سالخورده رسید و نه دست او به بدن شما. حتی حکم عجوزه را هم همه می دانند که این زن اگر مسلمان هم بود، ایرانی هم بود، با سن و سالی که دارد ، اگر آرایش و خودآرایی در کار نیاورد ، وجوب حجاب ندارد . هرچند قرآن او را هم به حجاب دعوت می کند اما وجوب را بر می دارد . حرف اینها نیست دکتر. حرف این است. این کارها خلاف "عرف و اخلاق اسلامی" است. نه خلاف شرع.

ضد انقلاب ، زر زیاد می زند. ضد انقلاب کنیز کفگیر خورده ی حاج ملامحمدباقر معروف است و چه بزنی اش و چه بترسانی ، می گرید. او هست. همیشه هم هست و خدا را اتفاقا شکر که هست که زر زری کند و ما هم به خودمان باشیم و دقت را از دست ندهیم. حرف وحید یامین پور را نیز در رسانه ها دیدم ، حرف خاصی نیست که بزرگنمایی شود. حالا حرف خاصی نزده . نکته ای انداخته که بد هم نیست. اما جالبی اش آن است که بلندترین فریادهای وا اسلاما در این ماجرا از حنجره ی بی بی سی خورها بلند می شود، نه طلاب.

آقای احمدی نژاد.

آقای عزیز.

لا اقل، متن های این وبلاگ ، سند است ، که ما این همه مدت چه بوده ایم و چه هستیم . ما عوض نشدیم دکتر. شما خیلی خیلی خراب کردی و عوض شدی. اما چهارچوبه ی ایرادات شما ، در بسیاری دیگر که منع شما را می کنند، بالقوه موجود است. ما ، نه از شما دستور و خط می گیریم و نه از اینها. ما از ولایت مطلق فقیه ، امام حی ، ولی امر ، امام حی ، خامنه ای ، که آنـــــــچه دارم از اوست ، دستور می گیریم و بر اساس الگوی ترسیم شده توسط او ، به شما و هرچه اطراف شما و دیگران است می نگریم . ناراحت می شی ، بشو . نمی شوی ، اصلا خوشحال می شوی، بشو . ما برادر،آنموقع که به شما ، سه تا ، رای دادیم ، اشتباه نکردیم . چون معیارمان آقایمان بود نه شما. حالا هم که با شما سنمی نداریم ، بازهم معیارمان شما نیستی .

شما برو در دشت و دمن ، دسته گل بچسبان سینه ی دوست بهاری گل منگلی ات. رفقایش بدترین دفاع را از شما کرده دست به فوتوشاپ شده اند و دروغ دمبل بافته اند که البرادعی بود و مادر چاوز نبود. این چه گندی است اینها برای شما می زنند ؟ نمی توانید جلوی این ضربه ها به آبرویتان را که اینها می زنند بگیرید ؟ حالا برخی هم راه می افتند زور می زنند اثبات کنند که آقا الا و بلا ، احمدی نژاد این پیرزنه رو ماچ کرده و این فوتوشاپه . چه مسخره بازی ای است که ما این وسط گیر کرده ایم که یخه می درانند از هم بخاطر مطمئنا انتخابات و صندوق رای ؟!

آقایان سیاسیون ! ما، چشم در چشم کسی دیگر داریم. ما نه به روبوسیهای شما نگاه می کنیم ، نه به گیرهای مخالفین شما. والا ، رک ، قبح این مساول را کسانی ریختند که رفتند ایتالیا، با لباس روحانیت، با دخترها و زنان ایتالیایی ، آغاز به مصافحه کرده دست برای دست دادن دراز کردند. یا رفتند زنان بی هویت غربی را به ماچ و بوسه گرفتند. والا نه احمدی نژاد و نه بقیه ی مسلمانها ایرانی اینگونه نیستند. آنهایی جواب بدهند که لخت و پوشیده ، جوان و پیر ، ایرانی و خارجی سرشان نشد و به لباس تنشان وهویت حقوقی شان هم رحم نکردند و البته که خود را از همه هم مسلمان تر می دانند.کاش شجاعت داشتند و می پذیرفتند ، چنان منــکر شدند که صدای عکاس و تصویربرداری که از رفقای خودشان بود هم در آمد. جالب انکه آنجا هم یکی از همپالکی های خودشان با عنوان تقدر و تشجیع از آنها این فیلم را منتشر کرده بود!

/ 12 نظر / 97 بازدید
نمایش نظرات قبلی

فقط خوشم مياد از عكس هاي انتخابي!! چرا عكس رقاصان آفريقايي جلوي مموتي يا برادر گرام مشايي در اين پست نيست؟ چرا عكس ايرانيان آمريكا نشين در مقابل ايشان حذف نشده و ... واقعا كه فكر كرديد همه مثل خودتون سرشون زير برفه! مويد باشيد

فقط خوشم مياد از عكس هاي انتخابي!! چرا عكس رقاصان آفريقايي جلوي مموتي يا برادر گرام مشايي در اين پست نيست؟ چرا عكس ايرانيان آمريكا نشين در مقابل ايشان حذف نشده و ... واقعا كه فكر كرديد همه مثل خودتون سرشون زير برفه! مويد باشيد اميدوارم نظر سانسور نشده تاييد گردد سانسورچي بودن ظاهرا در ذاتتان است

مهدی

تو عکس اولی احمدی نژاد کاپشن کرمی پوشیده اما تو مراسم کت سیاه معلومه که عکس مربوط به اون روز نیست

محیا

چرا چشم تان را بسته اید چرا به رئیس جمهور مملکت شیعه راحت تهمت می زنید از خدا بترسید احمدی نژاد شاید مجبور شد با مادر چاوز همدردی کند که البته اگر همه عکس های صحنه او و مادر چاوز را ببینید مشخص است ولی عکس او با دختر چاوز تابلو است که ساختگیست .با این کارها نمی توانید گند های خاتمی رو پاک کنید .

محیا

نه اشتباه نکنید برای رسیدن به حقیقت لطفا به این مطالب مراجعه کنید http://www.seratnews.ir/fa/news/100386/%DA%86%D9%87-%D9%83%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D8%A7%D8%B2%D8%B9%D9%83%D8%B3-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%87%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D9%8A%E2%80%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D8%AF و http://www.ammarname.ir/link/19683

اعتدال

ای کاش ملاک دین داری افراد، دست دادن یا دست ندادنشون بود...

فرشاد

آقا چه حوصله ای داری شما. اصن به نظرم مهم نیست کی دست داده کی دست نداده. بی خیال بابا. دردها و دغدغه های بسیار بزرگتری آدمهای یک مملکت دارند که اینها توش گم هست.

محمد رضا

این جور کارها بعضی وقتها از روی احساسات پیش می آید در تمام جوامع و کشور های مختلف از از روی سر خود باید به آنها زیاد تکیه کرد

علی

راست میگه بنده خدا فاصلا دست زن چاوز با بدن احمدی نژاد با احتساب کتش و لباس زیرش و غیره 5 سانتی متره اگه نبود که تا حالا هر دو منفجر شده بودند[خنده]