مرگ بر دو تيغه ء يک قيچی

بسم الله .

makarem-03-l.jpgچند روزی است که پس از جنایت های خیر خونبار یک گروهک وابسته به دستگاههای جاسوسی و امنیتی بیگانه که تحت نظر آنها و با بهره برداری از تجهیزات اهدایی آمریکا و انگلیس و اسرائیل به عملیاتهای ضد بشری دست می زند ، به برخی از تریبونهای اینترنتی آنها توجه می کنم . 

چند چیز در این تریبونها هست که بسیار برایم محل توجه و تامل است. اول اینکه ، در مجموع ، شما نمی توانید حتی یکی از این تریبونهای مرتبط با این گروهک را پیدا کنید که ولو بشکل ظاهری هم که شده علیه آمریکا یا اسرائیل و یا انگلیس مطلب درج کند ، یا اینکه در یکی از این تریبونها ، فقط یک مطلب با این محتو پیدا نمی شود. یا اینکه در حتی یکی از مطالب مندرج در کل این تریبونها ، جمله ای علیه اشغالگران اراضی مسلمین چیزی نوشته شده باشد یا اینکه در یکی از جملات مندرج در صدها مطلب مندرج در این تریبونها ، کلمه ای علیه آنان مندرج باشد ، یا اینکهشما بتوانید از یکی از کلمات موجود در صدها جملهء نوشته شده در صدها مطلب مندرج در این تریبونها ، فقط برداشتی علیه این اشغالگران پیدا کنید !  

حضرت آیت الله مکارم شیرازی (حفظه الله ) در نامه ای سرگشاده در پاسخ به ادعاهای 35 نفر از عناصرشاخص وهابی عربستان که ریختن خون شیعیان را واجب معرفی کرده بودند ، آورده اند :  

چندي پيش واقعه عجيب و بي‌سابقه‌اي در بعضي از كشورهاي اسلامي رخ داد و آن اينكه در شانزدهم ماه ذي القعده امسال يك گروه 38 نفري از اساتيد وهابي دانشگاه‌هاي ديني عربستان مانند دانشگاه ام القري، و دانشگاه ملك سعود و معلمان مناطق مختلف عربستان سعودي پاي اعلاميه‌اي را امضا كردند كه فتوا به قتل شيعيان عراق، و با قرائن (حاليه) و (مقاليه) فتوا به قتل تمام شيعيان جهان مي‌داد! و آنان رافضيان صفوي و متحدان آمريكا و حاميان اسرائيل مي‌ناميد كه سنيان را مي‌كشند!!   

در بند اول اين اعلاميه (بعد از مقدماتي) از تمام وسائل ارتباطي جمعي و رسانه‌هاي عربي خواسته شده بود كه خطر شيعه را به عموم مسلمين جهان برسانند. سپس شيعيان را متهم به كشتن اهل سنت در عراق نموده، آنها را مظلوم نشان داده بودند، اين اعلاميه تصريح مي‌كند كه شيعيان در فكر تجزيه عراقند. بخش جنوبي كه داراي همه چيز است از آن شيعه و بخش شمالي از آن كردها و تنها بخشي كوچكي از مركز براي اهل سنت مي‌ماند. سپس مي‌گويد آنچه به زور گرفته شده تنها از طريق زور به دست مي‌آيد! بايد جنگيد و عراق را از دست شيعه‌ها (و حتي كردها) خارج كرد و در بند دوم از اهل علم و فكر دعوت شده كه از مساجد و منابر و ملاقات‌هاي عمومي و خصوصي خود براي پرده برداشتن از اين «خطر!» بهره گيرند و اهل سنت را بر ضد شيعيان بشورانند.  

در بند سوم از تمام اهل سنت خواسته شده با تمام قوا، اهل سنت عراق را كمك مالي و نظامي كنند.   

و در بند چهارم از احزاب و گروهاي اهل سنت عراق خواسته شده كه اختلافات خود را كنار بگذارند و همه در برابر شيعيان متحد شوند و به اصطلاح در برابر طاغوت‌هاي آمريكا و رافضي‌هاي صفوي و متحدان آنها (اشاره به كردها و جمعي از اهل سنت معتدل عراق است) بايستند و آنها را درهم بكوبند و در بند پنجم گفته شده كه از اعلام خطر مزبور مايوس نشوند و حالت انفعالي به خود نگيرند و بدانند جوله الباطل ساعه و دوله الحق الي قيام الساعة!  

در هيچ زماني چنين فتوايي براي جنگ داخلي مسلمانان و اهل قبله با يكديگر و كشتن ميليونها مسلمان و گويندگان شهادتين در طول تاريخ اسلام از هيچ گروه از علماي سني صادر نشده است، اين در حالي است كه شيعيان ريخته شدن يك قطره خون مسلمان اعم از شيعه و سني را گناهي بزرگ و نابخشودني مي‌دادند.   

ما در عين اين‌كه از اين تهديدها هراسي به خود راه نمي‌دهيم در برابر اين همه خشونت غير انساني دست دوستي به سوي آنها دراز كرده و مي‌گوييم: برادران راه را اشتباه مي‌رويد دشمن ما كسان ديگري هستند. اگر آنچه شما مي‌خواهيد انجام شود چيزي براي مسلمين باقي نمي‌ماند. ما به شما برادرانه نصحيت مي‌كنيم بيش از اين به اسلام ضربه نزنيد و مسلمين را در دنيا به جهل و خشونت معرفي نكنيد.  

به هر حال اين واقعه‌اي است شوم و خطرناك كه همه مسلمين جهان بايد چاره‌اي براي آن بينديشند و از جهات زير قابل تامل است:   

1- اين اعلاميه كه به بردار كشي و ريختن خون صدها ميليون از مسلمانان دعوت مي‌كند و بر طبل جنگ مي‌كوبد و تمام دنياي اسلام را به خشونت در حدل اعلي فرا مي‌خواند و نشان مي‌دهد كه امروز بزرگترين خطر در جهان اسلام خطر تفكر وهابي افراطي است كه همه مسلمين را اعم از سني و شيعه مشرك و كافر مي‌دانند، جز خودشان (مدارك صريح اين مساله در كتاب‌هاي سر سلسله وهابيون يعني محمد بن عبد الوهاب موجود است)، هر چند اكثريت برادران اهل سنت از اين طرز تفكر بيزارند.  متاسفانه اين تفكر خشونت بار مانع پيشرفت اسلام در جهان شده است و مشكل عمده جهان اسلام در عصر حاضر است، با اينكه بسياري از جهانيان آماده پذيرش اسلامند اما هنگامي كه نزديك مي‌شوند و گروهي از مسلمين را طرفدار ترور و غرق در خشونت مي‌بينند عقب نشيني مي‌كنند.   

2- آنها آمريكا را يكي از عوامل اصلي خطر در عراق معرفي مي‌كنند و مبارزه با او را واجب مي‌شمرند، ما هم اين سخن را قبول داريم، ولي همه مي‌دانند و خودتان هم مي‌دانيد بعضي از كشورهاي اسلامي عملا از متحدان اصلي آمريكا در خاورميانه هستند و آمريكايي‌ها آزادانه در آنجا رفت و آمد دارند چرا با آنها مبارزه نمي‌كنند. چرا در آنجا از آنان پذيرايي مي‌كنند و در عراق دعوت به جنگ با آن‌ها؟!   

3- شيعه و به گفته آنان رافضيان صفوي را متحد آمريكا و حاميان صهيونيست‌ها! مي‌دانند، آيا مي‌توانند بگويند كدام كشور اسلامي سال‌هاست رابطه خود را با آمريكا قطع كرده و مورد تحريم‌هاي آمريكا واقع شده است؟! و كدام جمعيت در لبنان ارتش نيرومند اسرائيل را كه همه سران عرب از آن بيم داشتند در هم كوبيد؟! و چه كساني با اسرائيل همكاري كردند. و چه كساني به هنگام جنگ حزب الله لبنان با اسرائيل ، كمك به حزب الله را تحريم نمودند؟!   

4- آيا اهل سنت در عراق به دست شيعه‌ها كشته مي‌شوند يا سني‌ها و همدستان آنان از باقيمانده حزب بعث شيعه‌ها را قتل عام مي‌كنند؟! آيا آية الله سيد محمد باقر حكيم كه با سيصد نفر در نجف به شهادت رسيد از اهل سنت بودند؟ آيا بيش از يك‌هزار نفر كه در كاظمين كشته شدند، سني بودند؟! مرگ‌بارترين روز در چند سال اخير در حله اتفاق افتاد و حدود 400 نفر قرباني گرفت كه همه شيعه بودند. آيا قتل عام هزاران نفر در كوفه و كربلا و نجف و حله همه به دست شيعه‌ها بود؟!   

5- شما مي‌گوييد آنچه به زور گرفته شده بايد به زور پس گرفته شود آيا مي‌دانيد حكومت فعلي عراق طي يك انتخاب آزاد زير نظر ناظران كشورهاي مختلف جهان به وجود آمد، سپس نمايندگان مجلس و رئيس جمهور و رئيس دولت انتخاب شدند، كاري كه هرگز در كشور شما انجام نشده است، شما اين‌ها را مصداق زور مي‌دانيد و حكومت خود را مصداق دموكراسي؟!   

6- خوب است يك نگاه كوتاه به آمار كنيد ! در كشور عراق حداقل بيش از 60 درصد شيعه، 20 درصد كرد سني و 20 درصد عرب سني هستند، يعني مي‌گوييد بايد اين 20 درصد بر آن 80 درصد حكومت كند، آن هم با زور؟! گذشته از اينكه چنين كاري در دنياي امروز غيرممكن است، غيرمعقول و غيرمنطقي نيز مي‌باشد و هيچ فرد عاقل عادي - تا چه رسد به استادان دانشگاه - آن را نمي‌پذيرد.   

7- چه كساني كاريكاتورهاي زشت بر ضد پيامبر اسلام را منتشر ساختند؟ چه كساني كتاب آيات شيطاني نوشتند و نويسنده و ناشر آن را حمايت مي‌كنند؟ چه كساني اسلام را دين خشونت و بربريت خواندند؟ و چه كساني بيت المقدس قبله اول مسلمين را گرفتند و پايتخت خود ساختند و امروز سرزمين‌هاي اسلامي زير چكمه سربازان آنها است؟ شما همه آنها را رها كرده‌ايد و به افروختن آتش در ميان مسلمين كه صد در صد به نفع دشمنان اسلام است روي آورده‌ايد! آيا غيرت ديني شما چنين حكم مي‌كند؟   

8- اعلاميه شما در مجموع برخلاف آيات قرآن مجيد و احاديث نبوي است . آيا فراموش كرده‌ايد كه قرآن مجيد مي‌گويد: (ولا تقولوا لمن القي اليكم السلام لست مومنا» (نساء/ 94) شما چرا گروه عظيمي از مسلمانان با ايمان را كه در پيشرفت اسلام و علوم اسلامي سهم بزرگي دارند متهم به كفر مي‌كنيد؟ مگر پيغمبر اكرم(ص) در روايات متعددي نفرمود هر كس شهادتين بگويد جان و مال و ناموسش محفوظ است چرا اين روايات را زير پا مي‌گذاريد؟! آيا فراموش كرده‌ايد كه قرآن مجيد مي‌گويد: «ولا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم» (انفال /46) آيا دعوت به جنگ داخلي در عراق كه سبب كشته شدن گروه عظيمي از هر دو طرف خواهد شد سبب فشل و شكست در برابر دشمنان اسلام نخواهد بود؟   

9- شما به جاي اينكه به مقتضاي آيه شريفه « و ان طائفتان من المومنين اقتتلوا فاصلحوا بينهما» (حجرات /9) آب به روي آتش جنگ در عراق بپاشيد، شديداً به آن دامن مي‌زنيد به خصوص كه طرف مقابل دست دوستي به سوي شما دراز مي‌كند. اين كار بر ضد دستور قرآن نيست؟ شما در اعلاميه خود اين حديث پرمعنا را از صحيح مسلم از پيغمبر اكرم(ص) نقل كرده‌ايد كه: خداوند به آن حضرت وعده داد دشمنان اسلام بر اين امت مسلط نخواهند شد و اگر مشكلي دامنگير امت اسلام شود و از ناحيه اختلاف ميان خود آنها خواهد بود! شما اين حديث شريف را نقل كرده‌ايد ولي متاسفانه عكس آن را عمل كرده‌ايد. آيا پيغمبر اسلام(ص) به همه جنگجويان دستور نمي‌داد كه به هنگام جنگ با «مشركان» زن و فرزندان آنها را نكشيد، چگونه گروهي از شما اين دستور مهم انساني و اسلامي را در برابر گروهي از مسلمانان به كلي فراموش كرده‌ايد و با ترورهاي كور همه را مي‌كشيد.   

10- اگر جمعي از سياستمداران كشورهاي اسلامي به احكام آن عمل نكنند عجيب نيست ولي اگر علماي ديني به آن عمل نكنند يا خداي نكرده آلت دست سياستمداران دست نشانده شوند؛ عجيب است. قرآن مجيد حتي ريخته شدن خون يك مومن را سبب «لعن» و «عذاب اليم» و «خلود در جهنم» مي‌شمرد و مي‌گويد:« و من يقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فيها و غضب الله عليه و لعنة و اعد له عذاباً عظيما) (نساء/93) به راستي اين آيه پشت انسان را مي‌لرزاند. حال اگر كساني سبب شوند خون هزاران هزار نفر از مسلمانان ريخته شود در قيامت چه سرنوشتي خواهد داشت؟   

11- بيانيه شما دلالت دارد كه گرفتار بدبيني و سوء ظن شديد نسبت به پيروان مذهب اهل بيت شده‌ايد كه منشا آن تبليغات سوء‌ دشمنان، تكيه كردن بر شايعات، معيار قراردادن رفتار بعضي از افراد نادان كه در هر دو گروه هستند ، و دور نشستن و قضاوت كردن است.   

12- ما به شما اعلام مي‌كنيم كه علماي شيعه آماده‌اند در جلسات مشترك علماي طرفين شركت كنند و در يك حوار و گفتمان دوستانه و برادرانه ثابت نمايند كه اين اتهامات ناشي از سوء‌ظن و تبليغات سوء‌ دشمنان يا افراطيون است و چه خوب است تمام كساني كه فتواي قتل شيعيان را صادر كرده‌اند و در آن جلسه حضور يابند.   

علماي شيعه در طول چهار سال بعد از سقوط صدام پيوسته دعوت به ائتلاف و اتحاد تمام مردم عراق و پرهيز از خونريزي و برادر كشي كرده‌اند، اكنون نوبت عقلا و علماي بزرگ اهل سنت است كه به مسئوليت خود عمل كنند و از بعضي از ناآگاهان كه به فتنه‌گري و تحريك مسلمين بر ضد يكديگر مشغولند، بخواهند بيش از اين آبروي اسلام را در جهان نبرند و خون بي‌گناهان را نريزند احكام مسلم اسلام را خدشه‌دار نكنند.  «ربنا افتح بيننا و بين قومنا بالحق»(اعراف/89)   

«ربنا اغفرلنا و لاخواننا الذين سبقونا بالايمان و لا تجعل في قلوبنا غلا للذين آمنوا ربنا انك رعوف رحيم» (حشر/10)  

حقیقتا ، علمای شیعه ، رزمندگان طریق حفظ و نشر دین پیامیر اعظم ، حضرت محمدبن مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم ) بوده اند. اگر چنین بزرگوارانی در طول تاریخ ، پرچم خونرنگ اسلام را نفر به نفر تا به امروز دست به دست ، منتقل نکرده بودند ، چه بسا که دشمنان اسلام ، همچون آمریکاییان امروزین ، بارها و بارها با ایجاد جنگهای داخلی ، نام و کلمه اسلام را از روی کره خاکی محو کرده بودند. اما اینجا ، بسیار دلم می خواهد ، به آن عناصر احمقی که نام شیعه را برخود نهاده ، صرفا بخاطر برخی اختلاف سلایق یا عقاید میان شیعه و سنی ، مثلا حکم می دهند که نباید به "مثلا" رزمندگان مسلمان حماس در سرزمینهای اشغالی فلسطین کمک کنیم و با این حربه ، حضرات ، برفرق سر حکومت شیعی و انقلابی ایران اسلامی بخاطر کمک به برادران مسلمانمان در فلسطین نعره می کشند ، بگویم ، شماها ، تیغه دوم همان قیچی آمریکایی ای هستید که از دیگرسو با کمک افراطی گری سلفی و وهابی به سرکردگی محمدبن عبدالوهاب می خواهد ریشهء اسلام را بخشکاند. مرگ بر شما و نفرین بر شما دو گروه کوردل و کورباطن ، که هردو ، عوامل جبهه جهانی کفر بر علیه اسلام هستید ، اما دسته ای از شما ، بدروغ ، نام شیعه و دسته ای دیگر نام سنی را برخود می نهید و این درحالیست که نه به منافع جهان اسلام و نه به منافع هیچ یک از فرق اسلامی هم فکر نم کنید و تنها چیزی که در کلمات شما مشهود است ، آب ریختن به اسیاب کفر جهانی است.

/ 5 نظر / 7 بازدید
علی

سلام از تیکه آخری که نوشتی خیلی خوشم اومد . خیلی بجا بود . ولی کو گوش شنوا ؟!!! فکر می کنی پیام حضرت آقا توی جوامع بین المللی مطرح شده ؟ اثری داشته در آرام کردن اوضاع ؟ آخه وهابی ها اصلا منطقی نیستن که بخواهند دلایل رو بپذیرن . عین صهیونیست ها . اصلا انگار خصوصیت فرقه های ساخته استکبار اینه . نه ؟ یا علی ...

سایت چهار دیپلمات

چهار ديپلمات اسير در اينترنت (15) نام وبلاگ : کشف حقايق سرنوشت خبرنگار و ديپلمات هاي ايراني آدرس الکترونيکي:www.discoverfacts.blogspot.com امروز سالگرد ربوده شدن چهار ديپلمات ايرانى در جنوب لبنان است، كاظم اخوان خبرنگار و عكاس خبرگزارى جمهورى اسلامى حاج احمد متوسليان يكى از سرداران بزرگ دفاع مقدس و...

پاسداران

بسم الله . علی جان . اين کار من و شما است. من و شما الان رسانه داريم و بايد اين کار را بکنيم . يا حق.

علی

سلام بعله . رسانه داريم . اما بعضی های اين ها اصلا کار منطقی نميشه باهاشون کرد . اما قبول دارم که بايد روی افکار عمومی دنيا کار کرد تا يه همچين چيزی پيش نياد : http://masiha110.muslimblog.ir/post-241.aspx

الله محمد گودرزی

با نام ویاد خدا ودرود بروان همه شهدای اسلام وقرآن تشکردارم از نوشتن نامه منصوب به آقای آیتالله مکارم دراین وبلاگ اینشاءالله همه مسلمانان بتوانند اخبار واطلاعات را از منابع معتبر دریافت ومورد بررسی ومطالعه قرار دهند اما به نظرم رسیدچند مطلب را متذکر بشوم به امید اینکه موردتوجه مسئولین وبرادران وبلاگ نویس برسانم اولا خوب بوداصل آن نامه را که وهابیون منتشر کرده اند ÷یدا میکردید وآنرا اسکن میکردید دراین وبلاگ وآنگاه نامه علمای بزر گ شیعه و آقای مکارم را هم که منتشر کرده اند میآوردید واما مطلب دوم دراین رابطه یعنی این نامه به کدام مراکز اسلامی وبه کدام بزرگان اهل سنت در کشور ها ارسال شده ودرکدام روزنامه هاوخبرگزاریها ی بین المللی ارسال وانتشار داده شده چرا این قدر این مسئله به این بزرگیرا این چنین منتشر و اطلاع رسانی میکنند دشمنان بسیار قوی عمل میکنند وآنگاه ما می خواهیم بااین ضعیفی اطلاع رسانی کنیم وجلوی کشت وکشتار را بگیریم و.....