خبرنگار آمریکایی و رسوایی عکس های جعلی کودکان عراقی

خبرنگار طرفدار سیاست های دولت بوش، برای نشان دادن حمایت مردم عراق از این حمله آمریکا به این کشور، به نرم افزارهای ویرایش عکس متوسل شد.

 به گزارش الف، میشل مالکین از سرسخت ترین خبرنگاران و بلاگر های حامی سیاست های دولت ایالات متحده در خاورمیانه و  طرفدار حمله بوش به عراق، به خاطر ارسال تصاویر جعلی از عراق که در آن کودکان عراقی در حال استقبال از نیروهای آمریکایی نشان داده شده اند، مورد انتقاد شدید فعالان صلح طلب آمریکایی قرار گرفته است.

 مالکین؛ کودکان عراقی سربازان آمریکایی را دوست دارند:

iraq6.jpg

 خانم مالکین که متناوبا در روزنامه ها و شبکه های خبری متمایل به محافظه کاران به عنوان سیندیکیتد کالمنیست ظاهر شده و به دفاع از جمهوری خواهان می پردازد، از دو هفته پیش و با کمک مالی یکی از سردبیران پیشین سی . ان. ان که خود او به منظور اثبات جعلی بودن گزارش های خبرهای ارسالی خبرنگار اسوشیتدپرس  - موسوم به رسوایی جمیل حسین - این کمک مالی را در اختیار وی  قرار داده است، به بغداد رفته است.

وی را در این سفر، یکی از خبرنگاران و بلاگر های دیگر محافظه کار همراهی می کنند.

 مالکین متهم شده است برای نشان دادن حمایت کودکان و مردم عراق از نیروهای آمریکایی، تصاویر جعلی و محصول کار با فتوشاپ را به عنوان تصاویر واقعی کودکان عراقی ارسال کرده است. شاخص ترین این تصاویر، تصویر کودکی است که پرچم آمریکا را در دست دارد.

 این خبرنگار آمریکایی که ابتدا چنین اتهاماتی را به طور کل رد کرده بود، با شدت گرفتن اعتراضات، اذعان کرد که فقط و فقط رنگ و سایه های تصاویر را تغییر داده است! این در حالیست که برخی از منتقدان معتقدند این تصاویر بیش از آنکه اصلاح شده  باشند، کاملا جعلی و ساختگی هستند و بیش از آنکه به عکس نزدیک باشند، به نقاشی شبیه ترند.

پی نوشت :

یادداشتهای مندرج ذیل این لینک را هم بخوانید

/ 9 نظر / 12 بازدید
neghahe taze

laghal dar america inghadr azadi va democraci hast ke hata aghar movafegh dolat ham bashi to ra be paye miz mohakeme mikeshanad.dar iran ke aghar ba dolat bashi,chah naft ra ham bedozdi sedayash ra ham dar nemiavarand.faghat 1 nemoone be man beghoo ke dolatiha mohakeme shode bashand

امین

با سلام . سینما سلاحی است قدرتمند و ویرانگر که صهیونیست یک قرن پیش آن را کشف کرد در حالی که ما هنوز از آن گریزانیم . اینترنت را هر دو طرف کشف کرده و ما نباید بازنده شویم . خوشحال می شوم سری به مجموعه وبلاگ های من بزنید و بویژه درباره مطالب تاریخ را فاتحان می نویسند نظر بدهید .

دانشطلب

سلام چه صوتی ناجوری داده!! ... باغروب مرد تاريخ درباره استاد دوانی به روز هستيم اگر سر زدی يادگاری فراموشت نشه فعلا...

راحيل سادات

وقتی دنيای اسلام هنوز قدرت متحد شدن و از خود گذشتگی را ندارد وقتی وهابيت مثل ريگ پول خرج ميکند که اسلام بی دينی را ترويج کند وقتی ما از ماجرای بوسنی عبرت نگرفتيم و اشغال افغانستان را هم راحت نگاه کرديم و خم به ابرو نياورديم وقتی در کشور های غير اسلامی مسلمانان خورد ميشوند و ما سر مسائل جزئی سر و کله هم را هدف قرار ميدهيم ... اينطور ميشود که کوکان مظلوم عراقی ملعبه دست يک ضعيفه ميشوند و ما باز هم نظاره گريم ....

شهود

به نام خدا سلام برادر ابوذر... به نظرم، نه اعدام صدام و نه اين عکس و نه آن دانشجوی اخراجي، ارزش حرام کردن یک پست را ندارند. التماس دعا یا علی

پاسداران

بسم الله . سلام . جناب نگاه تاره ! البته بله در دولت خاتمی ، کل درامد نفتی سال ۸۳ غيب شده و به صندوق واريز نشد. اما کسی صدايش راهم در نياورد. عضو ارشد گروه مذاکره کننده انرژی اتمی در دولت خاتمی هم که بخاطر قراردادهای مشکوک نفتی در رفت وبعد هم بی سرو صدا برگشت. آقای سيروس ناصری. اما در دولت احمدی نژاد اتفاقا جلوی رانتخواری وابسته های ۱۰۰۰ ميليارد تومانی هم گرفته می شود. خوب معلوم استک ه خودت بهتر می دانی کداميک از اين دو دولت محبوب دل آمريکا بود. اين از اين . اما در مورد امريکا. حالت خوبه ؟ کی اين خانم را محاکمه کرد‌ه ؟ مطبوعات کار را به جای باريک کشانده اند و اين خانم هم از دست هم کاران خودش به ستوه آمده و مجبور به اعتراف شده . والا دولت آمريکا خودش بطور کل متهم بزرگترين جنايات در آمريکا مانند ۱۱ سپتامببر است. جوکی گفتی که در ايراتن همه به تو می خندند . حواست جمع باشه !

پاسداران

راستی... چی شده بعنوان نماينده آمريکا در ايران از منفع آمريکا حمايت می کنی ؟ چی به تو می رسه ؟

آرش

ابوذر این که کل در آمد نفتی سال 83 غیب شده رو همین الان از خودت در آوردی یا قبلاً به این نتیجه رسیدی. ببین این احمدی نژاد کار رو به کجا رسونده که برای دفاع ازش باید به چه دروغای شاخداری متوسل بشین. راستی همه بچه حذبللهی ها انقدر راحت دروغ میگن؟

پاسداران

بسم الله . برای تو که منابع اينترنتی را به سند مکتوب هم ترجيح می دهی بگويم که کمی به خودت زحمت بده و يه سرچی تو همين وب کن شايد چيزی گيرت اومد ؟ ما تاوان بی خبری شما را هم بايد بدهيم ؟