بازتابهای نمايش دفاعی جمهوری اسلامی

آمريكا و انگليس از آزمايش موفقيت آميز موشك فوق پيشرفته ايران به شدت ابراز نگراني كردند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

در پي آزمايش موشك "رادارگريز" ايران كه قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمريكا با ابراز نگراني در اين باره اين آزمايش را نشانگر آن دانست كه ايران درحال دنبال كردن "يك برنامه نظامي پرخاشگرانه" است. آدام ارلي، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا گفت: اين حركت نشان مي دهد كه ايران يك برنامه نظامي خيلي فعال و پرخاشگرانه را دنبال مي كند. وي افزود: برنامه آنها شامل تلاش براي توسعه سلاح هاي كشتار جمعي و همچنين سيستم هاي پرتاب آنهاست.

 

راديو دولتي انگليس نيز در تحليلي با ابراز نگراني از موفقيت آميز بودن پرتاب اين موشك تصريح كرد: اين موشك قادر به حمل كلاهكي هزار كيلوگرمي است و به راحتي به خاك اسرائيل مي رسد. روز جمعه و همزمان با آغاز رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (ص) در آبهاي خليج فارس نسل جديد موشك‌هاي ايراني با قابليت گريز از رادار با موفقيت آزمايش شد.

 

به گفته فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران اين موشك داراي قابليت هاي فني و عملياتي منحصر به فردي است كه به جرأت مي توان گفت كه نمونه اين موشك حتي در بين ارتشهاي مدرن و پيشرفته دنيا هم جايگاهي ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوري و خلاقيت دانشمندان و متفكران ايراني است و متناسب با نيازمندي هاي دفاعي كشور عزيز ايران طراحي و ساخته شده است. 

 

فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه اين موشك از سيستم موشكي ساير كشورها الگوبرداري نشده است، خاطرنشان كرد: اين فناوري بر مبناي گريز از سيستم هاي دفاع ضدموشك و گريز از رادارهايي كه Cross Section هاي بسيار كوچك و ميكروسكوپيك را ارزيابي مي كنند، طراحي شده است. اين موشك پس از جدايي از كلاهك به چند موشك تبديل مي شود كه در امتداد مسيرهاي واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند. به دليل همين تنوع و تجزيه سيستم، قادر هستند كه از رادارهاي دشمن گريز كنند و سيستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراين اين فناوري كاملاً نوين است و هيچ برداشت الگوبرداري از سيستم موشكي كشورها به عمل نيامده است چون اساساً فرمول چنين فناوري در ارتشها و در صنايع دفاعي كشورهاي محرمانه است و نمي‌توان از آن الگوبرداري كرد.

/ 7 نظر / 6 بازدید
آرام

انشاله بترکند این امریکایی ها از عقده

melica

اين کار ايران يعنی ما با شما سر جنگ داريم

بزمانه

به این موشک اضافه کن موشک شهاب ۳ و ۴ را موشک میثاق ۱ و ۲ ضد هوایی انفرادی را اضافه کن سلاح انفرادی ضد زره را اضافه کن اژدر سریع السیر زیر دریایی رادار گریز را اضافه کن ..... بابا بسه دیگه دیوانه شد این بیچاره ننه مرده اسراییل. بابا چقدر شما ضعیف کشید آخه.

پاسداران

بسم الله .تقويت توان دفاعی يعنی جنگ طلبی؟! :) ؟!

melica

تقويت توان نه اما نشان دادن ان به جهان ان هم در اين موقعيت يعنی جنگ طلبی

پاسداران

بسم الله . مانو فوق الذکر یکی از برنامه های سالیانه دفاعی ستاد مشترک ارتش و سپاه است. مانور اصولا یعنی قدرتنمایی و توان سنجی و بالابردن توان و هماهنگی رزمی . اگر کسی می ترسد خب بگو نترسد. این برنامه همیشگی است. چه اشکالی دارد که غرب از ما بترسد ؟ پیام این مانور صلح و دوستی برای همسایگان ایران است. آنچیزی که منطقه را منشنج و نگران می کند ، حضور نیروهای فرامیلیتی تجاوزگر در منطقه است. ما نشان دهنده توان دفاعی خود هستیم و تجربه نشان داده است که ایران در بیش از ربع قرن انقلاب اسلامی خود هیچ تجاوز نظامی به هیچ کشوری نداشته است. آمریکا و انگلیس و آلمان و سایر کشورهای تجاوز گر مستعمره ساز ، بایستی درخصوص عملکرد خود پاسخگو باشند .زیرا دستان آنها به بارها تجاوز و جنایت در کشورهای مختلف جهان ، بشکل علنی آلوده است. آنچه که جهان در این روزها در مانور ایران مشاهده می کند ، توان دفاعی گسترش یافته و پنهان جمهوری اسلامی است که امروز ، برای کور کردن طمع بیگانه به نمایش گذارده می شود. این یعنی تامین امنیت ملی ، با کمترین هزینه . تعجبی از استعمارگران پر سابقه جهان در ترس و شکایت از این مانو وجود ندارد. آنچه که شاید با ادعاهای م