دنيای دری وری - از وبلاگ هلوع

چند مطلب ارزشمند ، از وبلاگ هلوع:: HALOA.PERSIANBLOG.COM  به قلم آقا یوسف <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

دنيای دری وری !

در سال 1۹۸1 اسرائيل از ترس توليد بمب اتمى توسط عراق ، با حمايت آمريكا به تأسيسات اتمى اين كشور ( اوراسیک ) يورش برد . اما اينک كارشناسان معتقدند با اينكه آمريكا به شدت ايران را مورد انتقاد قرار مى دهد و خواستار ارجاع پرونده هسته اى ايران به شوراى امنيت است ، اما شرايط به گونه اى نيست كه اسرائيل بتواند به تأسيسات هسته اى ايران حمله كند . 

 

« ابراهيم كام » از اعضاى مركز تحقيقات استراتژيك بگين ـ سادات در اسرائيل معتقد است : شرايط بسيار متفاوت است . اگر اسرائيل حركتى غير ديپلماتيك در اين مورد انجام دهد ، اين نكته را بايد بداند كه جامعه جهانى به هيچ طريقى نمى تواند و قادر نيست كه از حركات بعدى ايران در برابر اسرائيل جلوگيرى كند . ( فکر می کنید این حرکات چه خواهند بود که ذهن دشمنان را مشغول کرده ؟ )

 

ايران اعلام كرده كه تكنولوژى هسته اى را به منظور فعاليت هاى صلح آميز راه اندازى نموده است و از آن براى اهداف غيرصلح آميز استفاده نخواهد كرد . على رغم اينكه تجربه اوسيراك در حال حاضر عملى به نظر نمى رسد، متخصصين معتقدند كه ايران (با توجه به تجربه اوسيراك ) پايگاه هاى اتمى خود را در يك مركز مستقر نكرده است . همچنين بسيارى از آنها در زيرزمين قرار دارند .... ادامه 

 

در ثانی بقول جک استروا _ وزیر امور خارجه انگل ستان ! _مواضع رييس جمهور ايران در رابطه با انرژي هسته اي از پشتيباني مردمي برخوردار است و این برزگترین عامل بازدارنده دشمن از حمله به تاسیسات اتمی ایران است .

 

من هم تعجب مي‌كنم ! چرا غرب _ خاصه ایالات متحده _ که سياست ناكارآمدي خود را در ظرف 25 سال گذشته نشان داده ، از شكست های خود درس عبرت نمي‌گيرد و دل خود را به سياست های ناموفقی چون تحریم و .. خوش كرده ؟ ..  اگر آمريكا با اين دلخوش مي‌شود بگذار دلخوشي‌اش ادامه داشته باشد . يك چيز براي من مسجل شد كه ظاهراً مغز آقايان «هنگ» كرده و به «دري وري» گفتن افتاده‌اند و جز اين چيزي نمي‌توان گفت و از اين به بعد شاهد اين «دري وري‌ها» هستيم و دنيا ، دنياي «دري وري» است .

 

بوش‌ آمریکا را به ‌انزوا می‌کشاند ؛ حالا ببین

 

 بوش اگر برخورد خود را با کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلا‌می از جمله ایران اصلا‌ح نکند امریکا را دچار انزوا خواهد کرد . ببين کی من اينو گفتم !

 

زبیگنو برژینسکی در یک گفتگوی تلویزیونی که درهیچ یک از رسانه های امریکایی تحت نفوذ صهیونیست ها بازتاب نیافت با تاکید بر اینکه دولت بوش با سیاست های غلط خود امریکا را به سمت انزوا سوق می دهد گفت: پایان غلبه امریکا و اروپا در جهان خیلی نزدیک است و کشورهای آسیایی به زودی قدرتهای بزرگ جهان می شوند .

 

از جملات مشاور امنیت ملی پیشین امریکا ( که به عنوان کلمات قصاری در تاریخ می ماند (:

-          بوش و متحدانش هرگز نمی‌توانند با زور و اسلحه مردم سالا‌ری و دموکراسی را به کشورهای دیگر صادر کنند .

-          .. در حالیکه در ایران انتخاباتی آزادی برگزار شده است و دولتی قانونی بر سرکار است امریکا باز هم ایران را غیر دموکراتیک می‌نامد . اما از سوی دیگر از رژیم هایی که هرگز با انتخاب مردم برسر کار نیامده اند حمایت می کند.

-          .. درجایی که روسیه‌, هند , پاکستان و اسراییل در نزدیکی ایران زردخانه های هسته ای دارند امریکا نمی تواند ایران را که از قدرتهای منطقه است از فعالیت های صلح آمیز هسته ای منع کند .

-          .. دولت امریکا از یک سو دم از مبارزه با تروریسم می زند اما از سوی دیگر به گروهک منافقین که توسط خود واشنگتن تروریست شناخته شده است پول می‌دهد تا ضد دولت قانونی ایران اقدام کند.

/ 0 نظر / 12 بازدید