رئيس شورای روابط خارجی ج.ا.ا : به بلر گفته بودم ،‌ گوش نکرد !

...چه دلیلی دارد به كسانی كمك كنیم كه علیه ما هستند و درصدد به هم زدن اوضاع در كل خاورمیانه می‌باشند؟ از قدیم گفته‌اند سنگی كه دیوانه در چاه اندازد صد عاقل نمی‌توانند آن را بیرون كشند....

دكتر كمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و وزیر امور خارجه سابق جمهوری اسلامی ایران در مورد درخواست تونی بلر، نخست‌وزیر انگلیس از ایران برای كمك به حل معضل عراق گفت: در ملاقاتی كه یك ماه قبل از شروع جنگ و تجاوز نیروهای آمریكایی و انگلیسی به عراق با بلر داشتم او را از ورود به باتلاق عراق بر حذر داشتم و به او گفتم شما انگلیسی‌ها تجربه تلخ درگیری با مردم عراق را در گذشته داشته‌اید؛ دوستان آمریكایی خود را بر اساس آنچه قبلا تجربه كرده‌اید از تجاوز به عراق بر حذر دارید و یا حداقل خودتان را آلوده به این جنگ نكنید.البته آقای بلر این اندرز را گوش نداد و یك ماه بعد انگلیسی‌ها به همراه متحدین آمریكایی خود عراق را به تصرف خود در آورد؛ به ظاهر در اسقاط رژیم غیر مردمی صدام هم پیروز شدند، ولی به زودی دشواری كار بر آنها روش گردید.

خرازی ادامه داد: در ملاقات دوم با آقای بلر كه یك سال پس از آغاز جنگ در دفتر ایشان انجام گرفت، ملاقات قبلی را به او یادآوری كردم و پرسیدم آیا یادتان هست كه سال گذشته شما را از ورود به جنگ با عراق بر حذر داشتم و از شما خواستم كه دوستان آمریكایی خود را نیز برحذر دارید، او تبسم كرد و حرف مرا تایید نمود. به او گفتم هنوز هم دیر نشده است. زودتر از عراق خارج شوید كه شرایط بدتری در انتظار شماست. البته باز هم آنها گوش ندادند.

...استمداد امروز آنها از ایران دیر هنگام است. آنها در باتلاق عراق گیر كرده‌اند. نه می‌توانند در دولت عراق بمانند و نه می‌توانند عراق را ترك كنند؛ ما هم جز آنكه به مصلحت خود و مردم و دولت عراق بیندیشیم راه دیگری نداریم...

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی كشور همچنین گفت: به هر صورت امروز آثار عدم توجه آقای بلر را به نصیحت كشوری كه به درستی می‌توانست وضع وخیم نیروهای متجاوز به عراق را پیش بینی كند می‌بیند. استمداد امروز آنها از ایران دیر هنگام است. آنها در باتلاق عراق گیر كرده‌اند. نه می‌توانند در دولت عراق بمانند و نه می‌توانند عراق را ترك كنند؛ ما هم جز آنكه به مصلحت خود و مردم و دولت عراق بیندیشیم راه دیگری نداریم.

وی افزود: اساسا چه دلیلی دارد به كسانی كمك كنیم كه علیه ما هستند و درصدد به هم زدن اوضاع در كل خاورمیانه می‌باشند؟ از قدیم گفته‌اند سنگی كه دیوانه در چاه اندازد صد عاقل نمی‌توانند آن را بیرون كشند.

پي نوشت : این ها را حتما ببینید

 

::تحقق اقدام انقلابي رئيس جمهور درباره دانشگاه آزاد

::احمدي نژاد در مناطق كردنشين رفراندوم برگزار كرد

::العربيه :ايران در دوران طلايي سياسي به سر مي برد

::صهيونيست ها: مشكل اين است كه احمدي نژاد به مهدويت باور دارد!

::ايندايك:ايران امروز با ايران سه سال پيش فرق دارد

::بازهم انتخابات، باز هم نظر سنجي، باز هم ...!

::برخي سايت ها: رهبر انقلاب هيچ ديداري با مردم گرمسار نداشته اند!

::چه كساني پاساژهاي ميلياردي در شيراز و بندرعباس مي سازند؟

::شگفتی رسانه های خارجی از پخش فیلم تجسسی ایران از ناو آمریکایی

::نبايد كار به جايي مي رسيد كه رهبري دخالت كند

::BBC : دفاع کم سابقه رهبر ایران از دولت احمدی نژاد

::بساط آقازاده ها بايد برچيده شود

::ماهاتيرمحمد به من گفت: يك شبه گدا شديم!

::بازديد روزنامه نگاران اصلاح طلب از فاحشه خانه هاي هلند 

/ 0 نظر / 38 بازدید