تزویر انگلیسی ، در قالب تشویق تخصصی !

دوستان بمن خبر جالبی را از فیس بوک سیاوش (مهدی) اردلان داده اند. مثل اینکه صفحه فیس بوک ایشون شده دفترچه خاطرات ایشون در مورد وبلاگ نویسان مطرح اصولگرا و حالا پس از من ، این نوبت برادر وحید یامین پور است که در صفحه فیس بوک این آقا مهدی اصلی و سیاوش جعلی کیسه کشیده شود.

بگوشم رسیده که اردلان در فیس بوکش در مورد وحید نوشته : ...بعضی ها فکر می کنند فقط یک خبرنگار یا مجری بی طرف حرفه ای هست. لزوما نه. یک خبرنگار یا مجری می تونه خیلی هم جانبدارانه عمل کنه و حتی مدافع یک جریان فکری مشخص هم باشه اما در همون کاری که میکنه مهارت و هنر داشته باشه. وحید یامین پور جزو همین دسته هست. یک مصاحبه گری قوی و مجری مسلط با چهره ای دلنشین. جریان فکری دست راستی حکومت باید خوشحال باشه که از استعدادش استفاده میبره. می تونم به معادل های آمریکائی یامین پور در بین یکی دو مجری متبحر شبکه فاکس نیوز مثل بیل اورایلی و گلن بلک فکر کنم...

آقای اردلان ، عزیزم ، بچه شدی ؟

دست راست ؟

گاهی آدم از گفتن برخی حرفها باید حیا کند ! اولا : تعریف دست راستی و دست چپی مگر اصلا ما به ازای بیرونی در اتمسفر سیاسی ایران دارد ؟ اگر راست در معیار جهانی به معنای محافظه کاری از یکسو و رادیکالیزم از سوی دیگر است  ( تناقض را ببین ! ) ، جریان مورد اشاره در ایران که برچسب راست بر پیشانی اش خورده واجد هیچ یک از این دو وصف نیست و ایضا جریانی که در ایران مهر عنوان چپ دریافت کرده . خاصه اینکه اگر بخواهیم این دو جریان را به گرایشات بین المللی نتیچه این تقسیم بندی هم ببندیم که دیگر کاریکاتور می شود !

ثانیا : اگر آنچه که منظور شما از جریان راست است ، با آنچه که در ایران از این جریان می شناسیم معارض نیست ، منظور شما از جریان راست ، تیم آقایان هاشمی ، ناطق نوری و مجموعه متصلین و متوسلین(  :)  ) خواهد بود.

ببینم ، چه نسبتی میان برادر یامین پور و اصولا جریان اصولگرای انقلابی و متعهد و این عناصر وجود دارد ؟ حقیقتا که روشن است این انتساب زیرکانه و عامدانه بوده است و اگر نیست ، خودت بیا و تصحیح کن :)  . چون آنقدر که ما با جریان راست مصطلح درگیر شدیم ، با جریان دیگری درگیر نبودیم و راستش را بخواهی اینها بودند که کشور را از اصولگرایی به ورطه لیبرالیزم سوق دادند و از درون دستان آنها بود که کارگزارانی پدید آمد که شد پدر مشارکت و البته حامی فرزند خود نیز بود.

و اما در مورد هنر و استعداد :

بنظر من ، برنامه ی وحید یامین پور تحقیقا بخاطر اخلاصش ویزه شده است. والا من در حرکات وحید در برنامه ها و اجراهای تلویزیونی ، هیچ حیله گری ، تلون یا ارتکاب انواع مختلف ژورنالیزم و پروپاگاندای سیاسی مزورانه ندیدم . اتفاقا من قائلم وحید ، اولین بیننده ی برنامه ها خود است و در همان برنامه ها بسیاری چیزها می آموزد و می بیند و این را به خود حاج سعید قاسمی هم گفتم که وقتی وحید به شما می گوید دارم چیز یاد می گیرم ، راست می گوید و به زعم من با کمال صداقت مثل یکی از خیل تمام بینندگان برنامه در حال نشستن پای منبر میهمانان خود است. با این تفاوت که فرصت حرف زدن و پریدن وسط حرف وی و سئوال کردن را هم دارد. روشن است که این توضیح ربطی به تسلط وحید در اجرا و شخصیت شکل یافته و اجرای منظم وی که عمدتا ناشی از دانش آموختگی در فضای دانشگاه امام صادق (علیه السلام ) است ندارد و منکر آن نخواهد بود. بلکه در توضیح جذابیت و آوانگاردی این برنامه ارائه شد. وحید نان تقوا و صداقتش را می خورد و باید این را خوب حفظ کند. اتفاقا یکی از مولفه های فاصله میان این جریان و امثال وحید ، همین صداقت و تقوا و اصولگرایی عملی است . نگاه باید کرد که برنامه ی وحید نه فقط مغضوب جریان ورشکسته ی دوم خرداد ، که بدتر ، منفور جریان پرادعای مصطلح به راست است و نمونه آن را می توان در اظهارات آقای عسگری نماینده سابق مشهد در برنامه یامین پور یافت.

در  باب استقلال و بیطرفی رسانه ای :

البته این اعتراف سنگینی است که سیاوش اردلان می کند : یعنی اعتراف می کند که الزاما رسانه ها بی طرف نیستند . اما حقیقت چیست ؟ سیاوش اردلان انسان لفظ شناسی است . میداند که نباید جوری جمله را بنگارد که بصراحت یک اعتراف بزرگ از لابلای آن بیرون بجهد! البته حقیقت این است آنچه که اردلان از تصریح و اعتراف مستقیم به آن پرهیز دارد ، یک اصل بدیهی علم رسانه و دنیای سیاست است و آن چیزی نیست جز این که : رسانه ی بی طرف وجود خارجی ندارد.   

بی.بی.سی نماد رسانه ای است که می کوشد شکل و فیگور بیطرفی را از دست ندهد. اما امروز دیگر روزی نیست که این ماسک ، موثر باشد. و یکی از مهمترین عناصری که در این فیگوراسیون نقش محوری دارند همین برادر حاج مهدی اردلان است ! بد نیست خروجیهای رفتاری او و خصوصا سایر مجری های برنامه تخصصی او را بررسی کنید تا این تلاش وافر را مشاهده کنید. اردلان تایید می کند آنها که حرفه ای اند الزاما مستقل نیستند. در این مورد به نکته ای که یکی از دوم خردادیها تعریف می کرد می پردازم . او می گفت عبدالله نوری قائل بود : حزب اللهی ها از ما ولایتمدار تر و ما از آنها آزادیخواه تر نیستیم . من می گویم : اعتراف یک فرد در خصوص خودش مسموع است و در مورد دیگران فاقد اثر مستقیم . بدنیست آقای اردلان این گزینه را در مورد بی.بی.سی تصریح کند.

در حقیقت ، سیاوش ( مهدی ) اردلان هیچ حمایت و تشویقی برای وحید یامین پور در فیس بوکش بکار نبرده . بلکه سعی کرده تا بر حرکت وحید یامین پور و به یقین جذابیت برنامه او که حتی در جامعه مخاطبان سیاوش اردلان موثر بوده اثر بگذارد.

اردلان تلاش کرده تا چند ضربه را به وجهه یامین پور وارد کند :

1- القاء وابستگی به جریان سیاسی مشخص

2- القاء اعمال وابستگی به جریان سیاسی در خروجی رسانه ای

3- القاء تحرک رسانه ای مبتنی بر بهره برداری جریان سیاسی از وی

4- القاء  جانبداری شدید و غیرمنطقی کاملا سیاسی از یک جریان سیاسی و پنهان کردن این اقدام لابلای توانمندی هنری و استعدادهای ذاتی.

این است گوشه ای از استعدادهای سیاسی سیاوش ( مهدی ) اردلان ، این جوان خوش استعداد ایرانی و مهره ی ناب بی.بی.سی انگلیس و کارمند سابق رادیو فردا . من به اردلان این نخبگی و استعدادش را تبریک می گویم و از اینکه این استعداد در دستان دشمنان قسم خورده این ملت قرار گرفته متاسفم.

/ 23 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیاوش اردلان

باشه ابوذر من از خونه کامنتم رو نوشتم. قبلا هم برات از خونه می نوشتم. اصراری ندارم بقیه کامنت من رو هم منتشر کنی. قبلا هم این کار و با کامنتم کردی اونم درست موقعی که احساس کردی انتشارش به نفعت نیست. گفتم شاید متوجه نشده باشی. ولی الان دارم می بینم که کارت عامدانه هست و منطقت همون منطقی است که درش هدف وسیله رو توجیه می کنه. دیگه لزومی نمی بینم هیچوقت برات کامنت بذارم. در اینده هر چی خواستی راجع به من بنویسی با خیال راحت بنویس چون جوابی نخواهی گرفت. موفق باشی

رضا

هنوز در خواب زمستونی هستید

عین صاد میم

سلام «رسانه ی بی طرف وجود خارجی ندارد.» واقعا نداره . . . بروزم با خدا آن سه نفر را بخشید، اما... سر بزنین خوشحال می شم یاعلی

صادقان

گزارش اختصاصی صادقان از اولین سالگرد شهید غلام کبیری+فایل سخنرانی دکتر زاکانی در مراسم http://sadeghan.bloghaa.com

سیاوش اردلان

بیا اینم یک کامنت که ار سر کارم میذارم که بتونی ip من رو چک کنی که از بی بی سی هست. من اگر از نظر تو عددی نیستم بازم حق داشتم که ازت بخوام جواب منو به مطلبت درباره من به طور کامل منتشر کنی.

ابراهيم

با عکسی از امام ره و شهید چمران و پیام امام ره به مناسبت شهادت دکتر چمران به روزم. ایــــــــــــران مــــــــا

رضا فروزش

دومین نشست هشت ماه نبرد سایبری بر گزار می شود برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید http://www.netiran.info/group.php?group_id=70&v=discussions http://afsaran-jn.com/ http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabID=15&nid=185559

ن

نهق

مرگ اصولگراها

خاک توسر وطن فروش و عرب دوست هرچی طرفدار احمدی افغانی

محمد

مگر غیر از اینه؟سیاوش درست نوشتن