موسوی محکوم شد. موسوی تبرئه شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مطبوعاتی سید نظام موسوی مدیر مسئول روزنامه جوان امروز در شعبه 76 دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی مدیر خراسانی و حضور هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد .

مدیرمسئول روزنامه جوان در دفاعیات خود درخصوص سوابق انقلابی میرحسین موسوی نیز گفت: در عرف سیاسی، سوابق انقلابی یعنی داشتن سابقه مبارزه همراه با گروه‌های مبارز مسلمان و همسو با امام و بنده هرچه در سوابق پیش از انقلاب موسوی جست و جو کردم، هیچ اثری از این سوابق مبارزاتی برای میرحسین موسوی نیافت.

تنها اشاره شده که میرحسین موسوی پیش از انقلاب یک همکاری را با شریعتی داشته، به این صورت که یک نمایشگاه نقاشی را در حسینیه ارشاد با عنوان «موش و گربه» بر پا کرده است و بعد هم در سال 55 به همراه همسر خود به آمریکا رفته است.

مدیر مسئول روزنامه جوان در خصوص کیفرخواست دوم میرحسین موسوی علیه این روزنامه و موضوع کمک میلیاردی یک حزب تکنوکرات به ستاد موسوی گفت: منظور از این حزب، حزب کارگزاران است. آقای مرعشی به صراحت اعلام کرد که حزب کارگزاران پس از دیدار با میرحسین موسوی با تمام توان، تمام امکانات خود را در اختیار ستادهای میرحسین موسوی قرار می‌دهد همچنین "آقایی " سخنگوی حزب کارگزاران نیز در ادامه مواضع مرعشی به صراحت اعلام کرد که این حزب تمام امکانات خود را در اختیار موسوی قرار داده است.

وی افزود: زمانی که میرحسین موسوی وارد جریان انتخابات شد، تأکید کرد که اعضای ستاد وی حتی نباید پوستر به چاپ برسانند‌ اما در ایام انتخابات مشاهده شد که بیشترین حجم تبلیغات از سوی میرحسین موسوی انجام شد و بیشترین هزینه‌های تبلیغاتی مربوط به ستاد وی بود، در ایام انتخابات خبرهای زیادی منتشر شد که بسیاری از جریانات سیاسی، اسپانسرهای مالی ستاد میرحسین موسوی بودند.

مدیر مسئول روزنامه جوان تصریح کرد: در تجمع روز 2 خرداد هواداران موسوی، حجم پوسترها، تراکت‌ها، بادبادک‌ها و ... را شاهد بودیم، یکی از سایت‌ها در همان زمان خبری را منتشر کرد که در گردهمایی دوم خرداد هواداران موسوی، یک پکیج تبلیغاتی بین همه هواداران توزیع شد که شامل تی‌شرت سبز، شال و سایر وسایل تبلیغاتی میرحسین موسوی بود، با توجه به حضور 12 هزار نفری هواداران در این تجمع، می‌توان برآوردی از هزینه‌های تبلیغاتی ستاد موسوی داشت.

سید نظام موسوی در بیان آخرین دفاعیات خود با اشاره مجدد به صحت مطالب درج شده در روزنامه جوان گفت: نطق شهید آیت در خصوص میرحسین موسوی در متن مذاکرات مجلس موجود است و اگر قرار بر برخورد با روزنامه جوان برای چاپ این مطالب است، پس باید با روزنامه رسمی کشور هم که این مطالب را چاپ کرده، برخورد شود.

وی ادامه داد: در شکوائیه تنظیم شده میرحسین موسوی، مطلبی به دروغ به روزنامه جوان نسبت داده شده و مطرح شده که ما در روزنامه مطرح کرده‌ایم که موسوی قبل از انقلاب تفسیر چپ می‌کرده است، در حالی که ما چنین مطلبی را در روزنامه خود نداشته‌ایم.

سید نظام موسوی اظهار داشت: راجع به این موضوع که ما در مصاحبه با اسرافیلیان، ترور حسن آیت را به موسوی نسبت داده‌ایم، باید گفت که اسرافیلیان تنها مطرح کرده که آن روزی که آیت می‌خواسته اسناد را از خانه منتقل کند، ترور شده و در جایی از این مصاحبه مطرح نشده که مسئول ترور شهید آیت چه کسی بوده است.

وی خاطر‌نشان کرد: میرحسین موسوی دائما می‌گوید که مطبوعات باید آزاد باشند، این چه آزادی مطبوعاتی است که ما یک روایت تاریخی را نمی‌توانیم در روزنامه خود مطرح کنیم و به محض چاپ چنین مطلبی، با شکایت از سوی وی تحت فشار قرار می‌گیریم.

/ 1 نظر / 281 بازدید
حسین

سلام . من از شما خیلی ادب یاد گرفتم . تشکر میکنم