پرده برداری از چهره ی کریه مجرمان رسانه ای

در جلسه رونمایی از کتاب مجید قمسری به نام "سه کاهن"، علی موسوی گرمارودی شاعر بزرگ کشورمان پس از دقایقی صحبت درباره نویسنده و کتابش اشاره ای به "توپ مرواری" صادق هدایت کرد و با اشاره به توهین آمیز بودن مطالب این کتاب نسبت به مقدسات اظهار داشت:

شرم بر خودم می‌کنم اگر در این ماه محرم بر او لعنت نفرستم. لعنت به نویسنده‌ای که «توپ مرواری» را می‌نویسد و در آن سراسر به اهل بیت (ع) توهین می‌کند. اگر ما مسلمانیم و رو به قبله می‌ایستیم و شهادتین می‌گوییم، وظیفه ما است که بگوییم چه انسان‌های بی‌شرفی در روزگار ما در مورد ائمه (ع) قلم زده‌اند که حتی رفتارشان از امویان هم با ائمه (ع) بدتر بود.

در پی انتشار صحبت های گرمارودی روزنامه عامه پسند هفت صبح،  نسبت به صحبت های این شاعر ارزنده واکنش تندی نشان داد.

خواندن بخش هایی از این گزارش خالی از لطف نیست:

*به نظر می رسد اگر گرمارودی کتاب قمسری را خوانده بود کار به اینجا نمی کشید.شاید مثل سایر منتقدان می نشست و به توصیف محاسن و نقاط قوت آن می پرداخت.
*توهین های گرمارودی سبب شد ارزش رمانی که که برای رونمایی آن شرکت کرده بود به حاشیه رانده شود.
*او اگر مثل محمد رضا بایرامی، بلقیس سلیمانی و سایر منتقدان زودتر به مراسم دعوت شده بود و کتاب سه کاهن را خوانده بود، این بحث ها پیش نمی آمد.
*اولین بار نیست که گرمارودی علیه اهل ادب سخن می گوید و آنها را محکوم می کند. به نظر می رسد گرمارودی با حرف هایش "بعضی ها" را دلخور کرده باشد!

/ 9 نظر / 14 بازدید
مسیح کردستانی

بنده خوب خدا سلام.. جالبه وقتی پای صحبت این به اصطلاح روشنفکرها و ضدانقلاب و کسایی که یه خورده شیشه خورده دینی و سیاسی دارن ، می شینی و یه سوال ساده که نویسنده مورد علاقه شون کیه ، ازشون می پرسی ... همه بدون واسطه اول صادق هدایت رو معرفی می کنند. توصیه می کنم کتاب "راز شهرت صادق هدایت" رو که آقای محمدرضا رهگذر نوشتند رو بخونید تا با فجایع بیشتر این نویسنده خائتپن آشنا بشید.(کسی که به واسطه بی بی سی مشهور شده !!!!!!!!) یاحق

مسیح کردستانی

بنده خوب خدا سلام.. جالبه وقتی پای صحبت این به اصطلاح روشنفکرها و ضدانقلاب و کسایی که یه خورده شیشه خورده دینی و سیاسی دارن ، می شینی و یه سوال ساده که نویسنده مورد علاقه شون کیه ، ازشون می پرسی ... همه بدون واسطه اول صادق هدایت رو معرفی می کنند. توصیه می کنم کتاب "راز شهرت صادق هدایت" رو که آقای محمدرضا رهگذر نوشتند رو بخونید تا با فجایع بیشتر این نویسنده خائن آشنا بشید.(کسی که به واسطه بی بی سی مشهور شده !!!!!!!!) یاحق

رسول

خدایشش من موندم که دیگه این علامه دهرو از کجات درآوردی!!! [متفکر]دیگه هر مسلمون نابالغی هم می دونه که کسی که مرده رفته دستش از دنیا کوتاهه نباید پشت سرش حرف زد و بدی هاشو گفت ...من موندم این مطلبو کسی به این جناب نگفته؟؟!!!

سعید

من اتفاقا کسی هستم که از ادبیات آقای هدایت خوشم نمیاد برای این که به نظرم طبعی منفی باف داشته که با خوندن کتاباش مایوس می شی از زندگی اما منم با آقای رسول موافقم...کسی که پشت یه مرده ای که دستش از دنیا کوتاهه لعنت می فرسته خودش هم نمی تونه بهشتی باشه مطمئنا..

سعید

خوب معلومه، همه که مث شما پولدار نیستن که هر عضوی از خونواده یه لپ تاپ داشته باشه و یا شاید یه نفر دوسه تا شوداشته باشه، ما دو تا داداشیم در نتیجه از یه کامپیوتر استفاده می کنیم..راس گفتن نوچه میس مارپلی ها!!![نیشخند][نیشخند]دیگه سوالی نبود؟؟:)))

رسول

بابا نابغه !!!سعید به من گفت که چه کشف بزرگی کردی!!! حتما دفعه دیگه که بخوای جوابمونو بدی می گی شناسنامه هامونو بیاریم که ببینی مهرکاری شده یانه [ابرو][ابرو]

منم بگم؟؟ :)))) نه نمی گم :)))

salman

مناظره حاج حسین شریعتمداری با آقای اصغر زاده در برنامه دیروز امروز فردا قسمت اول: http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=7&lid=7241 قسمت دوم: http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=7&lid=7242

رسول

درو وانمی کنیم گررررررگ مکار!!!:))))