میهمان ویژه الف و سئوالات من

مجید انصاری در الف میهمان ویژه است و قراراست به سئوالات در موردمیرحسین موسوی جواب دهد .

این سئوال را برایش به الف فرستادم :

* در حال حاضر سئوالی منتشر نشده که بدانم سئوالم تکراری است یا خیر.


بسم الله . جناب آقای انصاری سلام علیکم . فکر می کنم بهتر است به سئوالاتی بپردازم که کلید حل برخی مسائل در آن نهفته باشد. این سئوالات مربوط به رفتاری از جریان مطبوع شماست که برای جمعی از مردم این توهم را ایجاد کرد که به آنها ظلم شده ، رایشان بسرقت رفته ، برادران و خواهرانشان کشته شده ، ربوده شده و بی دلیل به زندان افتاده و شخصیتشان منکوب شده و در حقیقت احساسات ( و نه تعقل ) آنها تحریک شد :

1- آیا امضاء نماینده میرحسین موسوی در صداوسیما پای مقررات و توافقنامه اجرایی مناظرات  ، همانند نماینده سایر کاندیداها، برای میرحسین هم حجت آور بود یا خیر. به عبارت دگر مسیرحسین موسوی آیا اصولا خود را ملزم به پذیرفتن مسئولیت و چهارچوب آنچه که نماینده اش در صداوسیما در ابتدای تبلیغات تلویزیونی پذیرفته بود می دانست ؟ من جواب این سئوال شما را خیلی ساده و صریح می خواهم .

2- اگر میرحسین موسوی مسئولیت را نمی پذیرفت و آنچه که آن فرد امضاء کرده فاقد از نظر میرحسین اعتبار بوده ، چرا به حضور در صحنه های تیلیغات تلویزیونی با بهره برداری از امکانات این توافقنامه وارد شد / اگر میرحسین موسوی مسئولیت آن را پذیرفته بود ، چرا با برخورد کردن با محدودیتهایی که نماینده اش اعتبار و ضرورت آن را پذیرفته بود ، بسوی جنجال رسانه ای و خبری و تبلیغاتی متمایل می شد ؟ مثل ماجرای ضرورت عدم گفتگو در غیاب یک کاندید و ثبت زمان به نفع وی در صورت وقوع آن و ارائه زمان به وی . ؟

3- جدا از توافقات و مصوبات نماینده کاندیداها ، میرحسین موسوی در شب مناظره با مهدی کروبی پس از مواجه شدن با تذکر آرام و مودبانه دکترپورحسین در خصوص این موضوع ، به وی پرخاش کرده و البته نهایتا مقابل دیدگان مخاطبان و رو به دوربین ، کروبی را به شهادت گرفته و به آقای پورحسین اعلام کرد : آقای کروبی شاهد . آقای احمدی نژاد سه برابر من ( قطعا منظورش سه برابر زمان حرف زدنش در غیاب احمدی نژاد است ) بیاید و حرف بزند... . اما سئوال این است که چرا وقتی صداوسیما فقط مقررات را رعایت کرد و حتی به این حرف ایشان هم توجه نکرد ، دم از "جرزنی" زده متوسل به جنجالسازی شدند ؟

4- آقای انصاری توضیح دهند چه نسبتی میان پاسخ های ایشان و دیدگاه میرحسین موسوی وجود دارد. به عبارت بهتر اگر بازآقای میرحسین موسوی به آنچه که نمایندگانش در جایی از طرف وی در دفاع از وی و به نفع و ضرر وی می گویند پایبند نباشد که نمی شود. اگر آقای انصاری اینجا ولو فقط یک اشکال از میرحسین را بپذیرد ، کدام تضمین روشن وجود دارد که خود میرحسین هم آنرا بپذیرد ؟

5- آقای انصاری پاسخ دهند چرا میرحسین موسوی از حضور و پاسخگویی شخصی در مورد سئوالات و ابهامات طفره می رود؟ اینکه در این انتخابات کاندیدها به عرصه حضور مستقیم وارد شدند ابتکار خوبی بود. حتی کاندیداها در سفرهای خود به سئوالات هم پاسخ می دادند. اما حتی حالا که تبلیغات انتخاباتی نیست که او از مثلا "تخریب" بترسد. ماجرا چیست ؟ نکند قرار است این بازی تکرار شود که از سوی وی افرادی به این سو و آنسو رفته مطالبی را بیان کنند ، اما وی فقط صاحب و منتفع نقاط بهره ی آن بشود و از زیر بار نقاط مسئولیت و نقد فرار کند ؟ و به عبارت دیگر ، ایشان "فکر می کند کیست؟ "

/ 0 نظر / 10 بازدید