عذرخواهی بموقع .

بسم الله .
در پيام شاه اردن به حكيم مطرح شد
شاه اردن از اظهارات اخير خود بر ضد شيعيان عذرخواهي كرد
گردن کلفت وسطی !

خبرگزاري فارس: عبدالله دوم شاه اردن طي پيامي به سيد عبدالعزيز حكيم رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق ضمن عذرخواهي رسمي از سخنان اخير خود بر ضد شيعيان از وي براي سفر به اردن دعوت كرد.

خبرگزاري رسمي عراق به نقل از منابع مطبوعاتي گزارش داد، سيد عبدالعزيز حكيم درخواست سفر به اردن را نپذيرفت و خواستار عذرخواهي علني اردن از شيعيان شد.
به گفته اين منابع، حكيم تاكيد كرده است كه بعد از عذرخواهي علني امان پاسخ خود را در قبال دعوت براي سفر به اردن اعلام مي كند.
قرار بود سيد عبد‌العزيز حكيم رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق در سفر گذشته‌اش به منطقه، عازم اردن شود ولي به دليل اظهارات اخير ملك عبدالله دوم از سفر به اين كشور صرفنظر كرد.
عبدالله دوم پيشتر در گفت‌وگو با روزنامه "واشنگتن پست" ايران را به مداخله در امور داخلي عراق متهم كرده و مدعي شده بود مقامات ايران در صدد هستند، حكومتي مشابه ايران، در عراق روي كار آورند.
وي گفته بود اگر يك حكومت طرفدار ايران در عراق ايجاد شود، «هلال» جديدي از تحركات يا دولتهاي شيعي مي‌تواند از ايران تا عراق و سوريه و لبنان به وجود بيايد كه توازن سنتي قدرت بين دو شاخه اسلامي عمده شيعه و سني را بر هم مي‌زند.
اظهارات ملك عبدالله شاه اردن با واكنش و مخالفت‌هاي گسترده مقامات سياسي و شخصيت‌هاي عراق روبرو شد .

 

 

/ 0 نظر / 6 بازدید