نقد از درون ؟! یا فتنه از بیرون ؟

امروز ، ساعت 14 و 30 دقیقه الی 17 ، در یکی از مساجد تهران ، فتنه ای علیه دولت نهم در حال شکل گیری است. ماجرا را مو به مو افشا می کنم تا همه بدانند و آنهایی که دستشان به جایی می رسد ، علاج واقعه - قبل از وقوع ! – کنند که گله گزاری بعد از آن بی فایده و پوچ است.  

یکی از بچه ها ، با متنی اعتراض آمیز در ابتدای آن اس ام اس ارسالی کسی را ، برایم فوروارد کرد. محتوای اس ام اس ، چیزی جز پا و برد دادن به تبلیغات یکساله تمامی مطبوعات و رسانه های وابسته به طیف های مختلف مخالف دولت نبود. جدا از آنکه سه گروه از ادعاهای پوچ جریانات ضد دولت نهم را منتشر می کرد. این اس ام اس ، خبر از برگزاری جلسه ای برای سلاخی دولت نهم ، در مسجدی در محلات کاملا مرفه نشین شمال تهران - که پایگاه جریان چپ سنتی است – این بار زیر علم و نام حامیان دولت می داد . 

چند دقیقه بعد ، یکی دیگر از بچه ها ، در خصوص جلسه ای با همین مشخصات در آن مسجد ، از من جویا شد و گفت که ماجرا را از طریق اس ام اس آقای فلانی مطلع شده است. روند تماسهای تلفنی و اس ام اسی با من در خصوص موضوع، سیر افزایشی گرفت. جدا از بحث هایی که با بچه ها کردم ، دیگر موضوع را جدی نگرفتم . اما خیلی دوست داشتم دقیقا بدانم که مرکز جدید ارسال کننده چنین اس ام اس هایی ، کجا و چه کسی است . لیکن یک چیزی ته ذهنم برق می زد و آن اینکه ارسال کننده اس ام اس برای همه بچه ها ، خود از فعالان همان مسجد است. 

روی سیستم ، مسنجر را باز کردم . ناگهان ، با آفلاینهای زشت و غیرقابل توجیه همین آقا ، با محتوایی دقیقا حاوی همان حملات زشت علیه دولت ، مواجه شدم .  بشدت با وی درگیر بحث شدم و برایم روشن شد که ماجرا از کجا آب می خورد... 

...هرزگاهی  که مطلب بلندی را در موضوع خاصی می نویسم ، برخی نسبت به طولانی بودن مطلب معترض می شوند. البته من جواب فراخور حال ایشان را بهشان می دهم ، اما برایم روشن می شود که این دسته ، منطقا نه اهل مطالعه عمقی کتاب های سیاسی و تاریخی و یا حتی فنی هستند ، نه اهل روزنامه و مقاله مطالعه کردن . این به کنار ، بارها شده که دوستان مختلفی ، چه در چت ، چه در اس ام اس ، چه در کامنت ، چه در تماس تلفنی و یا گفتگوی حضوری ، شروع به تعریف و تمجید از نگاه و تحلیل من می کنند و از من می پرسند که چه کنیم که بتوانیم در این سطح ، قدرت تحلیل داشته باشیم ؟ یادم نمی آید حتی یک بار ، مطالعه کامل و در درجه اول ، شنیدن سخنرانیهای رهبری را بعنوان فاکتور با ترتیب اول ، مطالعه سخنان حضرت امام (قدس سره ) برای ادراک زاویه نگاه ایشان به موضوعات مختلف ، مطالعه کتب تاریخی از منابع سالم ، مطالعه آیات قرآن ،‌احادیث و روایات معتبر منقول از اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام ، و شان نزول آن و رفتن پای منبر علمای فهیم و زمان شناس را توصیه نکرده باشم . اما وقتی می بینم که حتی در برخی جلسات حضوری ، وقتی موضوعات مهم مطرح می شوند ، برخی یا چرت می زنند و یا هنگامی که بیدارند ، دائم شوخی و مسخره بازی می کنند ، به جلسات مهم هم که می روند ، به بهانه های مختلف جلسات را از هم می پاشند ، متوجه می شوم که توقع من از دوستان ، زیادی بالا است ! کی می رود اینهمه راه را ؟ خواندن بیانات رهبری ؟ خواندن بیانات حضرت امام ؟ کتاب خواندن ؟ مقاله خواندن ؟ پای منبر رفتن و جسارت نکردن ؟ آقایان حوصله متون من وبلاگ نویس یه لا قبا را ندارند ، بنشینند پای سخنرانیهای نیم ساعته – چهل و پنج دقیقه ای رهبر معظم انقلاب ؟!... 

khamenei001.jpgاگر یادتان باشد ، چند وقتی است ، رد هایی از سانسورشدن شخص رهبر معظم انقلاب این ور و آن ور پیدا می شود و در این امر ، آدمهایی که باورکردنش سخت شده ، دخیل اند ؛ اما وقتی به ذائقه و زاویه سیاسی شان نگاه می کنی ، می توانی علت این حرکت مجرمانه را درک کنی. من و حسن روزی طلب و حامد طالبی و جمع دیگری از بچه ها ، موضوع را بشدت مورد انتقاد قرار دادیم ودیگران را هم آگاه کردیم .تا جایی که کار به سرویسهای خبری رسید و برای نمونه صدا و سیما در یکی از موارد تسلیم شد و فیلم کامل گفتگوی رهبر معظم انقلاب با دانشجویان را – البته ساعت 23 ! – بطور کامل پخش کرد . اما مشکل اصلی ، همان سانسور شدن رهبری در جاهایی بود که به دفاع جانانه و همه جانبه – بقول ما، فول اسپکتروم – از دولت نهم پرداخته بود. حالا ، گیرم که رهبر معظم انقلاب توسط این آدمها سانسور نمی شد ! وقتی بعضی ها ، حتی حال و حوصله ندارند که پای صحبت خمینی زمان – که شکم خود را در حمایت از ایشان ، ادعا می کنند که پاره می کنند – بنشینند ، وقتی کار به جایی می رسد که تفکر خامنه ای را از خودش هم بهتر درک کرده اند ، وقای کار به جایی می رسد که فکر می کنند امیر مومنان علیه علیه السلام را از امام خمینی و رهبر انقلاب ، بهتر شناخته اند ، دیگر چه اعتراضی ؟  

... به برخی دیگر از دوستان هم گفتم ، برگزاری این جلسه ، حتی اگر هم توسط طیف حامیان رئیس جمهور برنامه ریزی شده باشد ، یک خبط و بی تدبیری عمیق است. به هیچ وجه ، با احد الناسی در این موضوع ، شوخی و رودبایستی ندارم . حتی اگر شخص دکتر الهام باشد که من این را راست نمی دانم . رهبر معظم انقلاب ، در یک تدبیر عمیق ، بصراحت به تمام گروهها و جریانات سیاسی مدعای نقد مشفقانه ، مدعی اصولگرایی و مدعی درون نظام بودن ، با تاکید بر اصل وجوب نقد ، فرمودند که نقد باید به من ، یا خود دولت گفته شود . مردم چه گناهی کرده اند که باید کامشان از این درگیریها تلخ شود ؟ به همه ، اعم از جریانات دانشجویی و یا غیر آن هم ابلاغ و تفهیم فرمودند که آنچه که به عنوان نقد در رسانه های مکتوب و غیر مکتوب تاکنون مطرح شده ، چیزی جز جریانسازی طیف های مختلف مخالف دولت ، اعم از مخالفان ذائقه ای یا بنیادی ، نیست و حتی اگر صحت می داشت ، کسی حق نداشت ، دعوای خود با دولت ، گله گذاری مسئولین با هم و باصطلاح نقد خود از عملکرد رئس جمهور را به میان عموم مردم و در فضای عمومی و بقول رهبر معظم انقلاب ، سرکوچه وخیابان ، بکشد، چه رسد به اینکه صحت ندارند و منصفانه نیست.  

...حالا ، این بار ، به اسم بسیج دانشجویی ، به اسم حامیان دولت ، خنجر در کمر دولت اسلامی فرو می برند. چند چیز علنا مشکوک در این میان را ببینید :

-       دست اندرکاران این برنامه ، از سایت واقعا معلوم الحال بازتاب و به نقل از سایت نوسازی ، برای انعکاس رسانه ای خبر خود استفاده می کنند. قسمت خبط ماجرا مربوط به نوسازی ، و قسمت خیانت موضوع ، مربوط به بازتاب است. چرا تعجب نکردند که بازتاب ، اخبار مربوط به جریانات حامی دولت !!! را بازتاب داده ؟

-          محل برگزاری مراسم هم به حضور معرفی شد . پایگاه جریان چپ سنتی در شمال تهران .

-          اس ام اس های غیر قابل بخشش توهین آمیز ، آفلاینهای زشت توهین آمیز برای تبلیغ برنامه .

-          دعوت از عموم مردم و دانشجویان و امت حزب الله ! برای شرکت در برنامه !

-          و ....

آنهایی که ادعا دارند ، رهبر معظم انقلاب برای آنها حجت بالغه است ، حتی اگر درک و شعور و فهم خودشان به اندازه درک این نکته نرسیده ، لا اقل باید از ابلاغ رهبری حجت بیابند که مگر مشکل دولت نهم چیست که مدعی نقد از درون آن ، در سال اول مسئولیتش شده اند ؟ اینقدر اسیر تبلیغات و جوسازی بودن که صلاحیت کار سیاسی و فرهنگی را از آدم سلب می کند ! چه کسی  می خواهد مردم را مطلع کند ؟ کسی که خود اسیر جریانسازی جریانات غیرخودی است ؟!! 

نهایتا اگر سئوالی دارند ، می شود این سئوال را در جلسات سخنگوی دولت مطرح کرد و ایشان هم پاسخ می دهند. باید پرسید چه شده است که مطرح کردن دعوا در میان مردم ، ضرورت پیدا کرده ؟ آیا - بقول خودشان چند سئوال – نیاز به برگزاری همایش نقد !! از درون ؟!!! دارد ؟  

ما مدعی این هستیم که برخی با اهداف ذائقه ای ، یا عمیقتر ، حتی رهبر انقلاب را سانسور می کنند ، اما آنکسانی که ادعای حمایت از دولت نهم و اطاعت از ولی امر را دارند ، چگونه می توانند این دوباله روی فرمایش رهبری راه رفتن را توجیه کنند ؟ مطمئنم ، رهبری خود از شنیدن خبر این مراسم تعجب خواهد کرد و لبخند تلخی خواهد زد.  

گناه لبخند تلخ رهبری ، بر دوش این فتنه سازان از بیرون !

پس نوشت : فتنه خنثی شد. دکتر الهام نرفت. فضای این جلسه فتنه آمیز هم کنترل شد. الحمد لله .

/ 11 نظر / 110 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . سلام . بله . منظور ؟ مگه قراره هرکاری صدا و سيما می کند پای رهبری نوشته شود ؟ در حکومت امير مومنان ، ولات هم خطا می کردند. مطمئن باشيد رهبری حواسش از من و شما جمع تره . همه چيز رامی بيند و مدام تحت نظر وتوجه دارد . اما وظيف ما و رهبر ، از دو نوع است. وظيفه ما ،‌عدالتخواهی است.

علی رضا

سلام حالا چرا نظر من رو درباره ۸ شوال فيلتر کردی بابا دمت گرم از تو انتظار نداشتم که ديگه از علی(ع) مايه بذاری . آقا هم بايد مثل جدش علی(ع) بدون رو در بايسی اين مدير فاسد رو کنار بذاره حتی اگه کارش مثل مولا به شهادت بکشه . و گرنه علی(ع) که با اون ۳ نامرد حروم زاده اولی در این زمینه هیچ فرقی نداشت . البته من در شجاعت آقا شک ندارم ولی خداييش فساد اداری و اقتصادی و فرهنگی و ... از يک طرف و ربای بانکی و ... از طرف ديگه خون دل همه مذهبی ها رو خشک کرده . می دونم اين رو هم فيلتر ميکنی. خداحافظ

علی رضا

راستی سوء برداشت نشه ها من آقا رو خيلی قبول دارم و هميشه گوش بفرمان . در نظام هم فقط خودشو قبول دارم و آنهایی که باهاش همراهی کنن .

پاسداران

بسم الله . برادر بزرگوار . سلام . من مشکلم ،‌زاوه حفظ وحدت است و چون می بينم که وبلاگ بشدت مورد توجه است ،‌خودم هم دقت بيشتری می کن . از شما هم می خواهم که در کامنت ها دقت بيشتری کنید. يا حق.

رضا

سلام من هم با گوشه ای از نظرات شما موافقم البته شايد برای ان باشد که راه من و شما در يک راستا می باشد من يک بسيجی هستم

علی رضا

سلام عجبا . شما بچه شيعه ها رو ول کردين و دل خوش کردين به وهابی های دشمن اهل بيت و ساخته دست استعمار و می خواهيد با اونا اتحاد داشته باشيد . الله اکبر چقدر صاحب الزمان غريبه . شيعه نقد و آماده جهاد رو واگذاشتين و رفتين دنبال مجاهد وهابی نسيه . شما تجار خوبی هم نيستيد . حداقل نظر من را اصلاح می کردی ولی فيلتر نمي کردی . والسلام علی انصار المهدی

پاسداران

بسم الله . دوست و دشمن را بشناس.

حسين

آخه پسر خوب چرا از چيزايي كه نمي دوني دفاع ميكني من يكي از برگذار كننده ها بودم چرا فكر ميكني همه منافقند عزيز كاش يه روز بفهمي چي داره دور برت ميگذره

فاطمه

سلام.الهی قربون رهبر عزیزمون برم. الهی رهبر عزيزمون هميشه زنده باشن..اقا علی رضا درسته که رهبر رئيس صدا و سيما رو رهبر تعيين ميکنه ولی خوب حتما دلايلی داره که به بعضی کارها زياد ...........خودت بگير ديگه.همه چيز رو که نبايد گفت.

be to che

rasti yek sari zadi dubai goftam ke fekr mikonam pato az iran nazashti birun wali badi nist yek saraki bekeshi in unware donya ke hamin daro dasteye arbabet dokhtarahaye iraniye faghiro tuye kshwarhaye arabi be khusus dubai mifrushan unwaght to inja baraye man az fetneh wa khianat harf mizani gahi oghat adam halate tahawo migiradesh be man ham nagu ke agha nist agha bokhore tu saret adam khejalat mikeshe ke amsale to wa un esme khodehsono mizaran irani shomaha bayad be khodetun begin eslamiye kasif wa baj begir wa nun khor wa to neshasti waghteto ba in dari wariha talaf mikoni age rast migi pasho boro ba ghodrati ke dari joloye un kesafat karihaye unware abetono begir tuye hotelhaye sepahe dubai, malume yei mesle to barash namuse melate iarn mohem nist faghat shikamo jane rahbaresh mohem, wa un rahbare moazamet az kiseye babash be hezbolah wa hamas pul mide age rast mige be mardome iran pul bede ke masluhaye nezametun dokhtarashono nabaran befrushan waghean khak ba saretun az irani budan khajlat mikesham