موضعگیری حزب الله در مورد حمله دیشب اسرائیل به لبنان

دبیرکل حزب‌الله لبنان مقابله ارتش این کشور با تجاوزات رژیم صهیونیستی را "دلاورانه " توصیف و به رژیم صهیونیستی هشدار داد که مقاومت دست این رژیم را در صورت تعدی به ارتش لبنان قطع خواهد کرد.سیدحسن نصرالله در جشن چهارمین سالگرد پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 میلادی طی سخنانی که به طور مستقیم از شبکه المنار پخش می‌شد، با اشاره تجاوز مرزی روز گذشته رژیم صهیونیستی به لبنان گفت: آنچه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی روی داد، رویارویی دلاورانه ارتش ملی لبنان بود.

*دوشادوش ارتش با تجاوزگری رژیم صهیونیستی مقابله می‌کنیم

سیدحسن نصرالله در ادامه سخنانش افزود: تجاوزگری اسرائیل علیه لبنان متوقف نخواهد شد و با وجود توقف عملیات رزمی کلی از زمان پایان جنگ 33 روزه علیه لبنان در سال 2006 میلادی همچنان وجود دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: آنچه که امروز در مرزهای لبنان با رژیم صهیونیستی از پایداری و وفاداری و جانفشانی نیروهای ارتش لبنان در مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی روی داد، نحوه این سخنرانی را تغییر داد.

وی اولین بخش از سخنرانی خود را به تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی اختصاص داد و گفت که بعد از آن موضوع دادگاه رفیق الحریری نخست‌وزیر اسبق لبنان را مورد بررسی قرار می‌دهد، سفر رهبران کشورهای خارجی و عربی به لبنان نیز در همین راستا بررسی می‌شود.

نصرالله در ادامه تاکید کرد که جنگ 33روزه و معادلات پیرامون آن سومین موضوع مورد بررسی در این سخنرانی است و مسئولیت‌های لبنانی‌ها در مرحله کنونی و آینده نیز در این سخنان بحث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به لبنان همچنان ادامه دارد، تاکید کرد که این تجاوز در انواع مختلف همچنان علیه لبنان و مردم و ثبات این کشور ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از آگوست سال 2006 تاکنون بیش از هفت هزار بار قطعنامه 1701 را نادیده گرفته و حریم هوایی یا زمینی لبنان را مورد تجاور قرار داده است، تاکید کرد آنچه که امروز شاهد آن بودیم یکی از انواع این تجاوزها بود که نیروهای ارتش موفق شدند وظیفه خود را انجام دهند و با آن مقابله کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد که از همان لحظه اول این تجاوز، نیروهای حزب‌الله در آماده باش کامل قرار گرفتند و همگام با این حوادث، اتفاقات به وجود آمده را زیر نظر داشتند.
وی تاکید کرد که منطقی این بود که مقاومت خود را در اختیار ارتش قرار دهد و به همین علت این حزب با ارتش تماس گرفت و آمادگی کامل خود را برای مقابله با دشمن به فرمانده ارتش ابلاغ کرد.

نصرالله ادامه داد: با رئیس جمهور، رئیس مجلس و نخست‌وزیر نیز تماس‌هایی برگزار کردیم و همین موضوع را به آنها نیز ابلاغ کردیم، ما گفتیم که مقاومت هیچ کاری انجام نخواهد داد و با نظم و انضباط کامل رفتار خواهد کرد و در اختیار ارتش خواهد بود. وی ساعت‌های گذشته روز سه‌شنبه را بسیار حساس توصیف کرد و گفت که این حساسیت رفتار آرام را می‌طلبید.

وی تاکید کرد که پیام لبنان به این تجاوز این بود که هرگز در برابر هر تجاوزی حتی یک وجب از خاک کشور کوتاه نخواهد آمد و با تمام شجاعت در برابر آن خواهد ایستاد و لبنان از کسانیکه تهدید به جنگ با این کشور می‌کنند، نمی‌ترسد. سید حسن نصرالله پیام دیگر امروز را این نکته دانست که مقاومت در آمادگی کامل قرار دارد و ملت لبنان نیز در سرزمین خود ثابت قدم است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افسران و نظامیان ارتش را برادران حزب‌الله در معنای انسانی و نمادی از کرامت لبنانی‌ها در معنای ملی دانست و تاکید کرد که آیا ممکن است که یک لبنانی که قدرت ایستادن در کنار ارتش را دارد، هنگامی که این ارتش مورد حمله موشکی قرار می‌گیرد، بیکار بنشیند؟

نصرالله تاکید کرد: من با صراحت می‌گویم در هر مکانی که دشمن صهیونیستی به ارتش تجاوز کند و دست مقاومت به آن برسد، مقاومت کوتاه نخواهد آمد و دستی که برای تجاوز به ارتش دراز شود را قطع خواهد کرد.

/ 7 نظر / 6 بازدید
یک دوست

خوب یادم میاد وقتی برای اولین بار اریل شارون(استاد عزیزم)گفت هر دستی به سمت اسرائیل دراز شود قطع خواهد شد.حالا میبینیم که همان جمله تکرار شده.آن روز بد بود لابد امروز خوب؟؟؟ این قوم انصافا برتری دارند وگرنه ه دلیلی هست که جمعیتی 10 میلیونی(کمتر از تهران خودتان)مالک دنیا باشد؟!! عصر بخیر رفیق

نسیم

سلام با تشکر از سایت زیبا و مفیدتون .من تازه با سایت شما آشنا شدم . علاقه شدیدی به مطالب نظامی دارم. اگر مطلب یا عکس زیبا داشتم می تونم براتون ارسال کنم ؟[لبخند]

ناصر

ممنون از این وبلاگتون خیلی خوب بود

یک دوست

که این طور اگر بنا به جای زخم باشه که جنوب لبنان الان داغ زخمه(همون جایی که موزه جنگ شده).برتری همیشه وجود داشته و اگر قرار بود همه مثل هم باشن که واویلا! اسرائیل درخواست آتش بس داده چون به هیچ وجه جون سربازهاش بادمجون نیست که گله گله هی کنه برای دشمن! اگر قراره سنگ مشتی عرب گشنه به سینه ی این ملت زده بشه ترجیح میدم سنگ ملتی به سینم زده بشه که بهشون نزدیکترم.ملتی که به واسطه پادشاه کشورم به وطنش برگشت.ما که عرب نیستیم و از نظر شخص من گور پدر هر چی عربه.میخواد آمریکا بکشه میخواد اسرائیل!

یک دوست

در ضمن یه بار دیگه گزارش بین المللی رو مرور کن تا ببینی که اون فرمانده بوسیله گلوله اسنایپر ارتش لبنان توی خاک اسرائیل کشته شده پس تجاوزگر لبنان بوده برادر! تعصب رو کنار بگذاریم تا چشمامون باز بشه نه؟

صالح

بسم الله سلام ابوذر عزیز ء خسته نباشی خطاب به یک دوست : با تموم احترامی که واسه ابوذر غائلم وبه دلیل حجب و حیا و ظرفیتی که داره میدونم بسیار عادلانه بحث میکنه به تو میگم که : شمائی که با غرور کامل میگی شارون ( دوست عزیزم ) و با اعتقادی که میدونیم از کجا سرچشمه میگیره که از رژیم اشغالگر قدس دفاع میکنی توی دوستی با ابوذر و افرادی مثل اون جائی نداری ! پس زور نزن بگی یکه دوست !!! به هر حال حزب اللهی جماعت اهل جذب حداکثری و دفع حداقلی که اونم بر میگرده به دوستهایی که حق رو بپذیرن و یا راه حق رو دوست دارن و گم کردنش فقط . اما شما که منافقانه و کاملا آگاهانه میدونی داری عناد می ورزی دیگه دوست نیستی پس خواهش میکنم با جسارت تر و ترسو نبودن مثه اربابات ‘از اسم واقعی خودت استفاده کن. در ثانی میخوای مارو بشناسی داستان کربلای امام حسین رو خوب بخون کمکمت میکنه توی شناخت بهتر از شیعه و مسلمونها . ضمنا صهیونیست جماعت وبهائی سرشت ‘ که زندگیشون رو تبلیغات رسانه ایشون وابسته ست که جائی دیگه توی دنیا ندارن .