قسمتی مفید از مطلبی جانبدارانه

امید حسینی در وبلاگش آهستان ، مطلبی در باب انتخابات نوشته با این عنوان که : انتخابات حل یک معادله ی ساده نیست .

تیترش خیلی خوب بود. . قسمت اول آن مطلب،‌ مثبت و قابل تامل است و بهتر است همه به آن بیاندیشند. مابقی ، جانبداری از یک نامزد خاص انتخاباتی و حمله به یک جریان دیگر است. با آن قسمت دوم کاری ندارم . بخش اول را که بنظرم مفید بود می آورم :

انتخابات حل یک معادله ی ساده نیست - امید حسینی:

کم‌کم به مراحل حساس انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم. راستش را بخواهید این بار دوست داشتم فقط یک رای دهنده عادی باشم. یعنی برعکس انتخابات قبلی، کمتر درگیر تبلیغات و بحث‌های انتخاباتی بشوم. اما ظاهرا نمی‌شود!

هر بار شرایط به سمتی پیش می‌رود که آدم احساس می‌کند با حساس‌ترین انتخابات تاریخ روبرو است. انصافا هم تا حالا همینطور بوده. یعنی رقابت‌ها و جر و بحث‌های انتخاباتی، هیچگاه تشریفاتی و نمایشی نبوده است. انتخابات آینده هم همینطور. بی‌خود نیست که آن‌را از جهاتی، مهمتر و حساس‌تر از قبلی‌ها می‌دانند.

البته من فقط یک رای دهنده ساده هستم و تاثیر چندانی در فضای کلی تبلیغات و انتخابات ندارم. نهایت هنرم این است که به نفع کاندیدای خودم تبلیغ کنم و علت حمایت خودم را از او بنویسم. تصمیم گیرنده نهایی، مردمند که باید یکی را از میان نامزدهای موجود انتخاب کنند.

در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مشکلات زیادی دارد. از مشکلات اقتصادی و سیاسی گرفته تا معضلات فرهنگی و اجتماعی. در چنین شرایطی آدم با خودش می‌گوید اگر حرف و مطلبم، می‌تواند کمکی برای رفع این مشکلات و معضلات باشد، پس اگر ننویسم و حرف نزنم، به جامعه‌ام خیانت کرده‌ام. چه بسا با یک انتخاب نادرست، مشکلات جامعه هم بدتر از اینی که هست، بشود.

نکته دیگر اینکه انتخابات، فقط  رای دادن به یک شخص نیست؛ گاهی مساله مهمتر رای ندادن به شخصی دیگر و یا جریان و تفکری دیگر است. انتخابات مساله‌ای پیچیده و چند بعدی است. باید معادلات زیادی را در نظر گرفت. انتخاب اصلح، اصلا به معنای نمره‌ی صد برای یک نفر نیست. گاهی ممکن است شخصی با نمره پنجاه، اصلح باشد.

البته انتخاب نامزد اصلح اصلا به معنی تایید مطلق او نیست. همه ما آدمیم با معایب و محاسن مختلف. پس در لحظه انتخاب، توجه به همه این نقاط ضعف و قوت لازم هست. نه اینکه تنها یک نقطه ضعف را جلوی چشمان خود بگیریم و نقاط قوت را نبینیم.

/ 4 نظر / 8 بازدید
سیده م.م

سلام بزرگوار خدا قوت حلول ماه رجب، ماه ریزش باران رحمت الهی بر شما مبارک باد[گل]

یک پاسدار

سلام ابوذر جان،آهستان چه بلایی سرش اومده؟انگار به نظر میرسه از انقلابی گری دست برداشته باشه،یا نکنه از اول هم همینطوری بود،اگر تحلیلی داری یا خبری از یه واقعیت ما را در جریان بذار،ممنون

عماد

سلام اخوی؛ واسه انتخابات کم کار می کنی. یه وقت دیر نشه حرفا بمونه!!!

تارنمای کاوش پرس

سلام مطلب شما در تارنماي کاوش پرس در بخش وبلاگ شاخه سیاست قرار گرفت. براي باز نشر مطالب جديدتان مي توانيد لينک آن را از طريق بخش «تماس با ما» در تارنماي کاوش پرس به دست ما برسانيد. www.KAVOSHPRESS.IR