خیلی فوری.

تهران نیستم.

یه سیمناری رفتم همین دور و ورا . میام .

همینو بخونین فعلا :

روزنامه تایمز آنلاین سه‌شنبه گزارش داد،انتشار خبر فرود اجباری یک فروند هواپیمای نظامی ناتو در خاک ایران که با تعقیب جت‌های جنگنده ایرانی صورت پذیرفت، پنتاگون را آشفته و نگران کرد.
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، روزنامه تایمز نوشت: پنتاگون با انتشار خبر فرود اجباری یک فروند هواپیمای ناتو در خاک ایران سراسیمه دست به کار شد و به بررسی مشخصات هواپیماهای امروز خود پرداخت.
خبرگزاری فارس عصر سه‌شنبه گزارش داده بود که هواپیمای حامل 5 نظامی و 3 غیرنظامی آمریکایی به دلیل نقض حریم هوایی ایران مجبور به فرود در یکی از فرودگاه‌های این کشور شدند اما پس از بررسی اهداف این هواپیما برای ورود به حریم هوایی ایران و مشاهده نشدن سوءنیت در این اقدام آزاد شدند و به پرواز خود ادامه دادند.
پنتاگون که تحقیقات سراسیمه‌ای را در این خصوص آغاز کرده بود برای حفظ اعتبار آمریکا تلاش کرد که این گزارش را رد کند.
سرهنگ دوم "پاتریک رایدر"، سخنگوی پنتاگون، نیز اظهار داشت که بر اساس گزارش مرکز عملیات هوایی مشترک، تمامی هواپیماهای آمریکایی در دسترس قرار دارند و هیچ گزارشی مبنی بر فرود آنها در خاک ایران موجود نیست.
"دیوید راسل"، سخنگوی ارتش آمریکا، نیز اعلام کرد که هواپیمای مذکور یک هواپیمای حمل و نقل سبک است و هیچ آمریکایی در آن حضور نداشت همچنین این هواپیما یک جت فالکن تجاری شناسایی شده است.

وزارت دفاع مجارستان اعلام کرد ایران یکی از هواپیماهای این کشور متعلق به مقامات نظامی را به دلیل سردرگمی درباره مجوز ورود به حریم هوایی این کشور مجبور به فرود کرده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: این وزارتخانه تاکید کرد این هواپیما که حامل چهار تن از مقامات نظامی مجارستان بوده اجازه پرواز بر فراز آسمان ایران را داشته اما به خاطر یک «اشتباه اداری»، سیگنال هواپیما تغییر کرد و مقامات آمریکایی متوجه آن نشدند. ( :)) )

بنا بر این گزارش، این هواپیما در تهران فرود آمد و «پس از حل مشکل توانست به سفر خود به افغانستان ادامه دهد.»

این وزارتخانه افزود، این حادثه روز 30 سپتامبر رخ داده است.

این نیروهای نظامی بخشی از گروه مجارستانی بودند که با یک هواپیمای غیرنظامی «هوکر 800» سفر می‌کردند و آن را از شرکت خصوصی «جی‌ای‌اس کارگوویز» مجارستان اجاره کرده بودند.

/ 2 نظر / 15 بازدید
یاسین

آقا ابوذر عزیز ، با دیدن وبلاگ شما دلم باز شد. خسته نباشید و خدا قوت!