فردا نوبت داوود نبی (ع) و عيسی مسيح (ع) است.

بسم الله . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

دبير بخش فرهنگي روزنامه دانماركي توهين كننده به پيامبر اكرم (ص) گفت: «ما خانواده سلطنتي و مسيح را هم به استهزا مي‌گيريم»

 

«فلمينگ رز»، دبير بخش فرهنگي روزنامه «يولند پوستن» در گفت‌وگو با تلويزيون بي‌بي‌سي تصريح كرد: «در دانمارك ما از گذشته، طنز و شوخ‌طبعي را داشته‌ايم».

 

وي افزود: «ما با انتشار اين تصاوير، به جامعه مسلمان در دانمارك مي‌گوييم: ما با شما مانند ديگران رفتار مي‌كنيم». رز گفت وي پس از اين جنجال، نگران جان خود نيست.

 

روزنامه پرتيراژ دانماركي «يولند پوستن» 30 سپتامبر سال گذشته ميلادي به بهانه و ادعاي آزادي بيان، تصاويري خيالي و اهانت‌آميز از پيامبر اكرم (ص) منتشر كرده بود كه روزنامه مگزينز نروژ اين تصاوير را 10 ژانويه امسال براي دومين بار چاپ كرد.

 

انتشار اين تصاوير، تظاهرات مسلمانان كشور دانمارك و اعتراض ديگر مسلمانان جهان و دولت‌ها، رهبرن و مراجع اسلامي را در پي داشت و مردم بسياري از كشورهاي اسلامي به ويژه عربستان و كويت خريد و فروش كالاهاي دانماركي را تحريم كردند.

 

با وجود عذرخواهي رسمي سردبير «يولند پوستن»، اين تصاوير در آلمان، فرانسه، سوئد و حتي در هفته‌نامه اردني «شيحان» منتشر شد.

 

حمايت دادستان كل آمريكا از اقدامات بوش :

«آلبرتو گونزالس» دادستان كل آمريكا روز دوشنبه به سناتورهاي ناراضي گفت: شنود مكالمات تلفني و پيام‌هاي اينترنتي بدون مجوز قضايي، بخشي ضروري از مبارزه آمريكا عليه تروريسم است.


به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، هر چند اين طرح مخفي دولت آمريكا مخالفت‌هاي زيادي را برانگيخته است گونزالس به كميته قضايي سنا نگفت كه اين طرح تاكنون نتيجه‌اي هم داشته است يا خير. پس از حوادث 11 سپتامبر 2001، رئيس جمهور آمريكا دستور جاسوسي از حريم شخصي افراد را بدون كسب مجوز قضايي صادر كرد و گونزالس گفت: عزم القاعده براي حملات جديد به آمريكا استفاده از تدابير مناسب را ضروري كرده است.

 

او اظهار داشت: در اين نوع جديد جنگ لازم است به هر طريق محل اختفاي دشمن را شناسايي كرد وبه اهداف آنها به موقع پي برد. به رغم فقدان مجوز قضايي، گونزالس تاكيد كرد: شنودهاي صورت گرفته توسط شوراي امنيت ملي آمريكا فقط در وضعيت‌هاي خاص استفاده مي‌شود و كاملاً طبق قانون آمريكاست. از گونزالس سوال شد آيا شنودها به پرونده‌اي قضايي منجر شده است كه او تنها به اين نكته اكتفا كرد كه براي پليس مركزي آمريكا شنودها با ارزش بوده است.

اذعان تونی بلر بر قدرت مانور ایران با استفاده از سلاح نفت :

 

اظهارات نخست وزیر انگلیس مبنی بر اینکه افزایش احتمالی بهای نفت نباید تحریم علیه ایران را با مانع روبرو کند نشانگر نگرانی شدید تونی بلر از بحران انرژی در خاورمیانه است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویتر، تونی بلر نخست وزیر انگلیس به کمیته پارلمان این کشور گفت: مسلما آنها ( ایران) دارای موقعیت خاصی در بازار جهانی هستند..

 

تحلیلگران موسسه بروکینگز آمریکا پیش بینی می‏کنند که توقف صادرات نفت خام ایران باعث می‏شود تا بهای نفت به بیش از 100 دلار در هر بشکه برسد و دولت‌ها‌ی جهانی را در حل این معضل و تصمیم گیری درباره چالش به وجود آمده ناشی از تمایلات هسته ای ایران تضعیف کند.

 

پل اینگرام (Paul Ingram) تحلیلگر ارشد شورای اطلاعات امنیتی آمریکا و انگلیس نیز چندی پیش در گفتگو با  خبرگزاری فرانسه  با اعتراف به توانائیهای ایران درعرصه تحولات بین المللی وبا هدف کم اثر نشان دادن فعالیتهای صلح آمیزهسته ای تاکیدکشورمان تاکید کرد: ایران ذخایر نفتی زیادی دارد و به نظر می‏رسد بازی اصلی بازی نفت و گاز است نه مسائل هسته ای.

 

 رئیس اتحادیه صاحبان صنایع نفت و گاز روسیه نیز با هشدار به عواقب تحریم صادرات نفت ایران تاکید کرده بودند  تحریم بین المللی ایران ممکن است موجب افزایش بهای نفت شود.

 

سفیر اسراییل در آمریکا: هرگز NPT را امضا نمی‌کنیم

 

سفیر اسرائیل در آمریکا روز گذشته در گفتگویی بارویترز ایران را خطرناکترین مسئله ای دانست که جهان از جنگ جهانی دوم باآن روبروست، اما احتمال اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران را کم اهمیت جلوه داد.

 

وی افزود: جامعه بین المللی موافقت کرد که تهران ممکن است فناوری ساخت یک بمب هسته ای را تا پایان سال جاری در اختیار داشته باشد.

 

آیالون احتمال اینکه اسرائیل پیمان ان پی تی را امضاء کند و تاسیسات هسته ای خود رابرای بازرسیهای بین المللی باز کند منتفی دانست و در این باره خاطر نشان کرد که اسرائیل هنوز در جایگاهی قرار ندارد تا سیسنم بازدارنده و سیاست ابهام هسته ای را کنار بگذارد  زیرا ما هنوز با بسیاری از کشورها در چالش هستیم. وی دو باره قول اسرائیل را مبنی براینکه ما اولین دولتی نخواهیم بود که تسلیحات هسته ای را در منطقه استفاده خواهیم کرد، تکرار کرد. 

 

دانیل آیالون درواکنش به نامه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی براز سرگیری فعالیتهای هسته ای و پایان بازرسیهای آژانس  تصریح کرد: اگر آنها به (فعالیتهای حساس هسته ای) ادامه دهند، معتقدم که تا پایان سال 2006 آنها به طور موثر مستقل خواهند شد .

 

 

وی تاکید کرد که پیش بینی می‏کند که برنامه هسته ای ایران بهتر است بوسیله ابرازهای دیپلماتیک حل و فصل گردد تا ابراز‌ها‌ی نظامی.

 

وی از منتفی دانستن گزینه نظامی علیه ایران خودداری کرد و بیان داشت که موضوع معامله مسالمت آمیز خواهد بود.

/ 9 نظر / 9 بازدید
پاسداران

بسم الله . پاک کردن سه کامنت آئينه تمام نمای حماقت ، برای من از بالارفتن از سفارت شماها ساده تر بود ! :)) جواب خود را در سطل زباله بيابيد. انگار ما از شما ، چيزی جز فحش دادن ، انتظار داريم ؟ کار ديگری هم بلديد مگر ؟ سلف اروپايی تان کاريکاتور می کشد خب شماها هم بايد فحش بدهيد ! :))

حریم یاس

سلام .. شیعیان حسین (ع) و پیروان فرهنگ عاشورا، هرگز با دشمنان اسلام و مسلمین سازش نمی کنند و عزت و سربلندی خود را به زندگی حقیرانه و بردگی ستمکاران و جباران نمی فروشند. جان می دهند، ولی دین و ایمان و شرافت را از دست نمی دهند .. التماس دعا .

آرش

نظر من در مورد کاريکاتور ها رو اگر بخای ميتونی تو وبلاگم بخوني jahlemorakab.blogspot.com

پاسداران

بسم الله . اون عمويی که به اسم حزب اللهی هی تو وبلاگ من کامنت های مثلا استشهادی خنده دار می نويسه متوجه چند تا چيز مثل اينکه نيست : ۱- ثابت می کند آن وبلاگ ارتش اسلام که اسمهای خودشونو توش نوشتند ، کار خودشون بوده ۲- ثابت می کنند القاعده خود آمريکا است . ۳- ثابت می کنند هر حرکت غير عقلانی که به اسم اسلام انجام می شود از منابع سکولار و لائيک هدايت می شود ! و حال يک چيز ديگر : کم سن وسانل ترين خواننده وبلاگ من ، شايد برادر خود من باشد که عقلش يک ميليون برابر بزرگترين شماها می رسد. کجايی عمو ؟ انتخابات رو نديدی حالا تا ۲۲ بهمن صبر کن. چشمات کور می شه اگر نتايجه رو ببينی . پيشنهاد می کنم مثل وزير دقاع آمريکا آرزوی محو ملت ايران از روی زمين را بکنی ! :))

انگشت حیرت به دهان

ابوذر نشون می ده که حزب اللهی که ازش دفاع می کنی با يه سيخونک می پره جلو و می زنه تو سر خودشو بغل دستی اش. حالا براش فرق نمی کنه سفارت دانمارک باشه تکيه امام حسين باشه يا راهپيمايی ۲۲ بهمن. معنی اگاهی رو هم فهميديم.

پاسداران

بسم الله . کامنتش رو خوب بخونيد بعد می بينيد از چی انگشت به دهان شده ! از شدت بی عقلی و بی منطقی خودش ! چرند گفته ورفته ! :))

visitor

The Holocaust myth Zionists’ lie Liar’s intention To blackmail the Europe

یک صهیونیست با منطق

ایران باید از نقشه جغرافیایی پاک شود. مرگ بر ایران - مرگ بر تاجیکستان

پاسداران

بسم الله. من که می دونم ته نگاه شما حذف ايران است ! فعلا اسلام جلوی شما را گرفته است! قابل توجه عشاق دموکراتيزم اسرائيلی ! :))