The Shameful situation for Iranian BBCPersian staff

شرم آورترین وضعیت برای کارکنان بی بی سی فارسی شاید این روزها باشد.

این روزها کارکنان بی بی سی فارسی شاید بدون عذاب وجدان نتوانند  حتی بحه دوربین نگاه کنند. 

محمد منظرپور و فرناز قاضی زاده( زن سینا مطلبی ) رسما به مردم لیبی لقب شورشی و به عناصر مزدور قذافی لقب نیروهای دولتی می دهند.

( تذکر : *** یادآوری این وضعیت شرم آور ،‌ بی بی سی و صدای آمریکا را ، همزمان ، وادار کرده برای توصیف مردم از لفظ مخالفان حکومت استفاده کنند.

این خودش ادامه ی همان حمایت و البته باقی ماندن در دریای این وضعیت شرم آور و خفت بار است. چیزی فرق کرده ؟

شما یک هفته تمام و کمی بیشتر این کلمه را بارها بکار بردید. دائم بکار بردید. در یک گفتگو بیش از ده بار خودم دیدم !

حالا اگر این کلمه اینقدر بد است که امروز عوض می کنید ،‌ می شود بگویید از ابتدا چرا آن را بکار می بردید ؟ و اگر کلمه ی مهمی نبوده و دیدگاه رسمی دولت شماست ، چرا آن را عوض کردید؟! و اگر واقعا مشکلی در این کار نبوده چرا اینقدر بی سروصدا ؟!

سراپای بی.بی.سی فارسی وبلاگ نویس پر است. آنهم وبلاگ نویسهایی که کارشنان به رصد دائمی وبلاگهایی چون پاسداران کشیده ! فقط سیاوش اردلان؟ خیر. شما بارها وبلاگ پاسداران را در بی بی سی به نمایش گذاردید تا طیف رسانه هایی که به آنها توجه می کنید را متنوع و خود را لیبرال و معتدل نشان دهید - هرچند این ابزار را دیگر از شما گرفته ایم و شما چنین بازی سیاسی مزورانه ای را دیگر نمی توانید تکرار کنید و این قدرت از شما گرفته شده . خاصه اینکه مطلقا نمی توانید مواقعی که این وبلاگ مستقیما به خود شماها ، یعنی بی بی سی و سرنشینانش ! می پردازد ،‌ به محتوایش اشاره ای کنید. چقدر این خانه ی شما یعنی بی بی سی از ژله ساخته شده که چنین به لرزه می افتد ! 

با این حساب مطلقا روشن است که این کنش ها شما را به آن واکنش حذفی انداخته ! چه کسی نمی داند ؟ اما آیا فراموش کرده اید که شما در خدمت و نوکری شرم آور و خفت بار کدام دستگاه رسانه ای هستید‌؟ شما یک کلمه جواب من را بدهید ببینم اگر یکی تان دیدگاهی غیر از این داشته باشد در آن مجموعه ی خفقان یعنی بی بی سی جرات دارد آن را حتی به زبان شخصی و نه رسانه ای بیان کند؟‌! ***  )

هفت نفر از نیروهای امنیتی انگلیس در شرق لیبی توسط نیروهای مردمی دستگیر شدند . این نیروها با یک هلی کوپتر به این کشور پنهانی تجاوز کردند و مجموعه ای از تجهیزات جاسوسی و رزم انفرادی را بهمراه داشتند.این افراد گذرنامه دیپلماتیک انگلیسی در اختیار داشتند و مدعی شدند برای مذاکره با نیروهای مردمی به لیبی وارد شده اند. نیروهای مردمی بدون مذاکره با این افراد آنها را از لیبی اخراج کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس ماموریت دولتی این افراد را تایید ولی آنها را دیپلمات معرفی کرد !

ودرادامه،‌بخوانید این را:

نیروهای عملیات ویژه انگلیس در لیبی چه می کنند؟


انگلیس ، فرانسه و آلمان برای کاستن هزینه‌های تغییر رژیم لیبی برای غرب و همچنین برای جلوگیری از افزایش دامنه های سقوط حکومت های متحد آمریکا و غرب ؛ نیروهای عملیات ویژه خود را به لیبی فرستاده اند.

به گزارش مشرق، غرب برای کاستن از هزینه‌های تغییر رژیم در لیبی و همچنین جلوگیری از افزایش دامنه های سقوط حکومت های متحد آمریکا و غرب ؛ نیروهای عملیات ویژه خود را به لیبی فرستاده است.

به جز نیروهای مخصوص مصری معروف به «واحد 777»، تاکنون گزارش‌هایی پیرامون حضور نیروهای مخصوص فرانسوی جی–ای-جی-ان و کماندوهای جی-اس-جی-9 آلمان و نیروهای مخصوص هوابرد اس-آ-اس انگلیس و شرکت آنها در عملیات پنهانی در لیبی انتشار یافته است.در حالی که آغاز عملیات منظم نظامی خارجی علیه نیروهای قذافی ظاهراً همچنان در انتظار مصوبه شورای امنیت است، نیروهای مخصوص نظامی و اعضا واحدهای ضد جاسوسی کشورهای ذی نفع، از مدتی قبل عملیات پنهانی گسترده‌ای را در آن کشور آغاز کرده‌اند.

کماندوهای انگلیسی آمریکایی و مصری در لیبی


انتشار خبر دستگیری یک گروه هفت نفره از نیروهای ویژه هوابرد انگلیس معروف به اس-آ-اس در بنغازی، همراه با یک دیپلمات، بخشی از عملیات گسترده سری واحدهای ویژه خارجی در آن کشور را آشکار ساخت.

بعد از انتشار خبر دستگیری کماندوهای انگلیس در شرق لیبی که در رسانه‌های انگلیسی و پارلمان انگلیس انعکاس فوق‌العاده‌ای یافت و حتی موقعیت شغلی ویلیام هیگ وزیر خارجه را در خطر جدی قرار داد، گزارش‌های دیگری نیز حاکی از حضور نیروهای مخصوص سایر کشور های خارجی در لیبی بود.

بنا بر پاره‌ای از گزارش‌های تازه انتشار یافته، نیروهای عملیات ویژه اس-آ-اس و همچنین ام آی 6 (واحد ضد جاسوسی انگلیس ) نیز با اهداف متفاوتی در لیبی وارد عمل شده اند.

نیروهای هوابرد مخصوص انگلیس ، که در جریان جنگ دوم جهانی در قالب یک گردان نظامی با قابلیت‌های خاص، توسط دیوید استرلینگ تشکیل شد، خود را در ابتدا «خدمات تاکسیرانی لیبی» می‌خواندند. از این لحاظ حضور مجدد آنها در لیبی تکرار یک تجربه تاریخی است!
با وجود آنکه دخالت نیروهای خارجی در لیبی تاکنون مورد تأیید هیچ کشوری قرار نگرفته، ولی حضور و ادامه عملیات این نیروها در لیبی، تا تغییر کامل وضعیت سیاسی در آن کشور غیرقابل انکار است.

نیروهای انگلیسی دستگیر شده در بنغازی، همراه با پاسپورت‌های مختلف، تجهیزات جاسوسی، پول نقد و اسلحه، با هلیکوپتر از یک پایگاه هوایی در مالتا پرواز و در نقطه نامعلومی در شرق لیبی پیاده شده بودند.

ظاهراً بزرگترین نیروی خارجی حاضر در لیبی، «واحد 777» نیروهای مخصوص ارتش مصر است. این گردان از نیروهای مخصوص در اواخر دهه هفتاد تشکیل شده است. واحد یاد شده مرکب از حدود 300 کماندوی تعلیم دیده مسلط به عملیات هوابرد است که توسط نیروهای مخصوص دلتای آمریکا، اس-آ-اس انگلیس و نیروهای مخصوص آلمان تعلیم دیده‌اند.

با توجه به نقش عمده آمریکا در تحولات لیبی، باید انتظار داشت که نیروهای دلتا و خوک‌های دریایی آمریکا نیز در لیبی اجرای عملیات تازه‌ای را عهده‌دار شوند.
با توجه به پیچیدگی وضعیت جاری در لیبی، و اهمیتی که به عنوان یک تولیدکننده و صادرکننده بزرگ نفت دارا است، عملیات نیروهای ویژه در آن کشور در جهت ایجاد بستر سیاسی برای انتقال قدرت از قذافی به نیروهایی که مجدادا منافع غرب را تامین کنند، و همچنین کاستن از هزینه‌های تغییر رژیم برای غرب، از حساسیت فوق‌العاده برای آمریکا و کشورهای اروپایی برخوردار است.

غرب احتمال می دهد که با سرکوب لیبی چه از طریق جنگ منظم و لشکرکشی غرب و یا نیروهای ناتو به این کشور و چه از طرق جنگ نامنظم و غیر رسمی،  قیام های عدالتخواهانه مردمی در کشورهای منطقه فروکش کند.

***

امروز کارکنان ایرانی بی بی سی فارسی چنان درگیرخدمت به قتل انسانها هستند که شاید روزی فکرش را هم نمی کردند. من ، بشخصه ، نیما اکبرپور را می شناسم . مطلقا فکر نمی کنم اهل این بازیها بود. فکر نمی کنم . وضع شرم آوری است. امروز رسما بی.بی.سی در خدمت دیکتاتورهایی است که مردم خود را با هواپیماهای بمب افکن بمباران می کنند. آیا جز صدام ، این رفتار ، مسبوق به سابقه است ؟ بی.بی.سی در ٢٠١١ در حال حمایت از دیکتاتوری عریان و جنایت عریان علیه بشریت است.

/ 7 نظر / 198 بازدید
گمنامان عالم

جان می دهیم عاقبت از غصه اش که ما "کشتی شکست خورده ی طوفان زینبیم"(س)

فانوس گرافیک

سلام از مطلبتون استفاده بردیم لینک شما در همسنگران فانوس اضافه شد

علی

یه سوال شرعی من همیشه داشتم: انتشار و نگاه کردن عکس بی حجاب این خانمهایی که زمانی شیعه بودن و هنوزم اسماً هستن اشکال داره یا نه؟ چرا؟

حسين

چه كنيم؟! از اين طرف مردم مسلمان ليبي از طرف ديگر بحرين؟! آمريكا ديگر بازي لشگركشي به اين طرف و به اونطرف خاورميانه را عوض كرده حالا از مزدوران خودش (سعودي اماراتي كويتي و حتي مصري) استفاده مي كند!!! يا علي (ع)

رزگار کردی

سلام نخست از این که به وب بنده سر زدید سپاسگزارم . ما باید درراستای افشای ماهیت عوامل و نوکران غرب چه در بی بی سی چه در گروهک های کرد و هر تشکیلات دیگر سخت تلاش کنیم . ما همیشه پیروزیم چون حق با ماست .

ساناز

اين پيامو بخون: http://antisat.blogfa.com/post-114.aspx سايت صهيونستي بالاترين اقدام به پخش خبري درباره ي حوادث منطقه كرد............ متن خبر سايت صهيونستي:بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در مصاحبه اختصاصی با پیرس مورگان در پاسخ به این سوال که نظرتان در مورد جنبش آزادی خواهی در منطقه که از تونس شروع شد چیست، گفت که اجازه بدهید که در ابتدا بگم که این جنبش از تهران شروع شد و به کشور های منطقه رسید. در اين خبر مي آيد كه بنيامين ي يا بنجامين نتانياهو گفته حوادث منطقه از تهران شروع شده و مركز آن ايران و جنبش آزادي خواهي مردم ايران بوده......همين جا وايسيم...خوب اگه كه اين حوادث منطقه به قول شما مبدا آن ايران است چرا هواپيماهايتان را به مصر فرستاديد تا انقلابيون مصر را سركوب كند......آها فهميدم....احتمالا اين مبداش تهران نبوده .........35 سال نوكري مبارك به خودتون بوده........ خوب اگه اين حوادث از تهران شروع شده چرا مدام دارد به ضرر شما تمام ميشود آقاي نتانياهو.......... جالب تر اينه كه رابرت گيس وزير دفاع آمريكا گفته نبايد بزاريم اتفاقات منطقه به ضرر ما و به نفع ايران تموم ميشه........ سايت

ناصر

بی بی سی حیا کن ایران رو زود رها کن