سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی- ۱

بسم الله .

 

خواستم مطلبی تحت عنوان سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی را بفرستم اما مطلب زيبايی در وبلاگ کاشينکف ديجيتال بقلم حاج احمد سيف الاسلام و مطلب زيبای ديگری را در وبلاگ مرتضی و ما بقلم برادرم سيد صالح نوری ديدم که درج بخشی از آنها را ضروری می دانم . اميد که گوشها آرام آرام شنوا گردند .البته اين مطلب فعلی هم شايد بی ارتباط با موضوع جامعه اطلاعاتی و سياست بين الملل نباشد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

واقعيت سوم

بسیج خواهران نشانه نقطظه اوج ایمان است. مقام معظم ولایت و رهبری

       هر تحليل گر منصف و غيرمغرضي تاييد خواهد كرد كه ناهنجاري هاي اجتماعی مرسوم در جامعه و به خصوص در کلان شهرهايی مثل تهران، هرچند كه قبلا نيز بطور پراكنده و محدود وجود داشت اما بروز علني و خطرناك و فراگير و اپيدمي گونه آن بلافاصله بعد از دوم خرداد 76 آغاز شد ، تاقبل از دوم خرداد ، فرهنگ مبتذل و ناهنجاري هاي اخلاقي رسميت و عموميت فعلي را نداشت ...

 

       سخن زشت و غلط انداز كه “اگر دين در مقابل آزادي بايستد، ضربه خواهد خورد” هيچ گاه از حافظه تاريخي ملت ، پاك نخواهد شد.چه كساني، چه گروههايي ، چه اشخاصي ، مدام بر طبل كاستن از كاركردهاي دين كوبيدند؟ چه كساني «دين حداقلي» را به عنوان شعارشان برگزيدند؟ چه كساني با ترويج نسبيت معرفتي در جامعه و بين دانشجويان و جوانان، ارزشهاي مطلق و مقدس اخلاقي و ديني را تخطئه كردند؟ تز قرائت هاي مختلف از دين ، در بين عوام چه تاثيري جز تخريب پايه هاي اخلاق و دين و ارزشهاي مطلق و هرج و مرج فرهنگي و اخلاقي مي تواند ايجاد كند؟

...

 

احمد سيف الاسلام

ــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

فرزندان كالباس چت می کنند

لطفا اين مطالب را به خودتان بگيريد. دوست دارم ناراحت شويد و اخمهايتان را در هم بكشيد. آيا اين واقعيت ندارد؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

به راستي چرا در چت حرمتها شكسته مي شود؟ (حرمت لابد يعني حرام الهي)

چرا دوستان من در هنگام چت كردن اينقدر دروغ مي گويند و از آشنايي، صحبت و گرم گرفتن با نامحرم ابايي ندارند؟ (به مسائل افتضاح تر از اين اشاره نمي كنم)

 

يعني احكام الهي در فضاي مجازي به گونۀ ديگري تفسير مي شود؟ پيامبر اين دنياي لعنتي چه كسي است؟ ما به چه ديني در اينترنت روزگار سر مي كنيم؟

و شايد ايراد از دين نباشد؟ شايد دوستان من آدمهاي ضعيف النفسي هستند كه در مقابل اين وسوسۀ امروزي شيطان كمر خم كرده اند؟ شايد دوستان من فراموش كرده اند كه اهل هر دوران به بلاي زمانۀ خويش دچار مي شوند و گريزي از امتحان الهي ندارند؟

 

پس چرا اگر مي دانند اشتباه مي كنند دست بر نمي دارند؟ شايد جرأت اين كار را ندارند؟ شايد رخوت اين لذت ناپيداي شيطاني آنچنان با گوشت و خونشان آميخته است كه ديگر توان مبارزه ندارند؟

بعضي چيزها شايد ساده به نظر برسد. اما در عمل آن قدرها هم ساده نيست. كدام يك از ما امروز مي تواند با افتخار سرش را بالا بگيرد و بگويد: «كالباس نمي خورم! فكر كردم و به اين نتيجه رسيدم كه وظيفه دارم از بدن خودم مراقبت كنم. بنابراين از آنچه مضر است و ثمري جز به انحراف كشيدن ذائقه دارد دست مي كشم» ؟؟

 

شهيد آويني شدن در ظاهر كاري ندارد. فقط نماز شب است و ارتباط با شهدا! كدام از ما اين قدر هميت دارد كه بگويد: «از وقتي فهميدم امام زمان شاهد و ناظر اعمال ماست، شرم دارم در حضور ايشان سيگار بكشم»

...

 

برادران و خواهران من!

بايد از خودمان شروع كنيم. آدم اگر آدم شد، عالم عالم مي شود.

 

يا عليش !

سيد صالح نوری

ـــــــــــــــــــــــ

 

 

 

سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی

 

از زمانی که شرکت pyra labs اولین نرم افزارهای مدیریت رایگان وبلاگ را عرضه نمود تا زمانی که سیستم ارائه سریس وبلاگ رایگان بلاگر که توسط همین شرکت راه اندازی شده بود توسط گوگل خریداری شدو در انتها خود شرکت نیز به تصاحب گوگل درآمد ؛ زمان زیادی نمی گذرد .

 

اینترنت ، ساختاری الکترونیک بود که بنا به اعتراف طراحان اولیه طی پروژه جنگ ستارگان و بعنوان یک طرح دفاعی طرح شده بود. تصور اولیه از اینترنت ، شبکه ای نظامی برای حفظ و امداد عملکردهای حیاتی سیستم های هشمند اتوماتیک دفاعی و غیراتوماتیک زیرساختی بود تا امر فرماندهی وکنترل و هدایت زیرساختها محدود به موقعیت مکانی خاص نشده و عملیات هدایت و فرماندهی الکترونیک پس از مورد هدف قرارگفتن مرکزیت این ساختارها ادامه یابد .

 ساختار منطقی آرپانت

نام این طرح در ابتدا آرپانت بود.اما ایجاد کاربریهای ابتدائا دانشگاهی و در ادامه , پیدایش امکانات گسترده تر منجر به تفکیک سخت افزاری و نرم افزاری اکسترانت نظامی از اینترنت گردیده و این اکسترانت تحت نام میل نت ( بمعنای شبکه نظامی ) هم اکنون به بهره مندی از تجارب آرپانت در حال رشد و گسترش و حیات است .

پس از این مرحله ، ایجاد ساختار وب ، به ناگهان اهمیت و کاربریهای اینترنت را گسترش داد و اینترنت علاوه بر پتانسیل های اطلاع رسانی گسترده ای که مطرح نموده بود پتانسیل های تبلیغی ، امنیتی و سیاسی را نیز در پیش روی کشورهای پیشرو در اینترنت مطرح نمود.

 

 عکس غیر تبلیغی وصرفا تزیینی است.

 

استفاده کشورهای پیشرو - که عمدتا از بلوک غرب می باشند - از اینترنت بعنوان ابزاری برای تبلیغات سیاسی اقتصادی وفرهنگی و گسترش روز افزون این کاربری اینترنت با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های آن ؛ موجب گریدیده است تا ادعای تشکیل جامعه جهانی و از بین رفتن جامعه طبقاتی اطلاعاتی مخدوش شده و موضوع تشکیل جامعه اطلاعاتی به نوعی تبلیغ سیاسی فرهنگی هژمونیک همانند موضوع جامعه یکپارچه اقتصادی یا همان اقتصاد جهانی تبدیل گردد .

 

عمدتا کشورهای صاحب قدرت در اینترنت که دارای بیشترین توان فنی و اقتصادی و امنیتی در اینترنت هستند از پیوستن دیگر کشور ها به آن استقبال می کنند چون این چیزی جز کشترش ضریب نفوذ تبلیغات آنها در جوامع هدف را در بر نخواهد داشت. این موضوع مانند موضوع جامعه اقتصادی بین المللی است که کشورهای غیر عضو می کوشند با برسیهای دقیق تر و با ایجاد توانمدنیها و ظرفیت های بیشتر به آن نگاه کنند اما حقیقت امر این است که تبلیغات روانی گستزده پیرامون اینترنت و موضوع ایجاد ارتباطات انسانی گسترده تر ضمائمی برای پرونده اینترنت هستند که فرصت بررسی های عمیق مطابق با مناقع ملی را از کشورهای غیر عضو سلب کرده  و این کشورها صرفا بدلیل این جو تبلیغی روانی بدون ارزیابی علمی و کسب اطلاع دقیق از توان فرهنگی تبلیغی و فنی اقتصادی خود جهت حضور پررنگ در اینترنت ؛ حداکثر در خصوص زیرساختهای فنی و الکترونیک آن به تحقیق وتوسعه و افزایش پتانسیل ها می پردازند و مهمانی را به منزل خود دعوت می کنند که علاقه فراوانی به صاحب خانه شدن دارد.

 

اکنون عمده ترین موتور های جستجوی اینترنت اقدام به فیلتر نمودن سایتهایی می کنند که با منافع آنها هم خوانی ندارد. کشورهای ارو÷ایی و آمریکایی نیز بنا بر سیاستهای امنیتی  سیاسی خود دارای سیاست فیلترینگ خاصی هستند. در بعضی از کشورهای غربی سایتهای غیر اخلاقی در ساعات خاصی از روز برای جلوگیری از توقف زیرساختهای اینترنتی فیلتر هستند . کشورهای مختلفی از بلوک غرب دسترسی افراد در محدوده سنی خاص را به فراورده های غیر اخلاقی ممنوع نموده اند.

 

این روند بیانگر دو مسئله است :

 

الف : اینترنت دارای ماهیتی مسقل از سایر مقولات فرهنگی و تبلیغی نیست. کلیه سیاستهای فرهنگی کشورها در خصوص محصولات فرهنگی و تبلیغی غیر اینترنتی در زمینه اینترنت نیز اعمال می گردد .

ب : ادعای جامعه اطلاعاتی یکپاریچه و بهم خوردن توازن طبقاتی در جامعه اطلاعاتی با پدید آمدن اینترنت ؛ بر اثر اعمال دیپلماسی های مختلف فرهنگی و تبلیغی توسط تمامی حوزه های سیاسی امری ناممکن و تبلیغ آن توسط کشورهای پیشرو در اینترنت صرفا ترفندی تبلیغی با اهداف خاص استکه از مصادیق آن می توان به رفتار موتور های جستجو در خصوص محتوای ضد نژاد پرستی صهیونیستی و همچینین روند فعالیت بنگاههای خبری بین المللی از جمله بی.بی.سی اشاره نمود . هرچند هرکدام از این اعمال دارای سیاست توجیهی خود هستند.

 

بنگاه خبرپراکنی ب.ب.س. وابسته به وزارت امورخارجه انگلیس

با نگاهی ساده به صفحات بنگاه خبری بی.بی.سی که بخشی ار دستگاه عریض وطویل تبلیغی وزارت امور خارجه انگلیس است آنچه واضح است اینکه این بنگاه خبری هیچگاه برای دو حوزه فرهنگی و سیاسی حتی نزدیک ، اخبار یکسان منتشر نمی نماید و در صورتیکه شما با انتخاب زبانی خاص نیاز خود به ترجمه صفحه ای خاص مثلا صفحه بین الملل را اعلام کنید ، این بنگاه در واقع خواستگاه سیاسی شما را نیز تعویض نموده و اخبار را با چینش و محتوای متفاوت بشما عرضه می نماید که در مواقع خاص این وضع بشدت شکل متضاد بخود گرفته و آشکارا از اعمال سیاست تبلیغی و روانی خاصی حکایت می کند.

 

        گوگل که عقبه یهودی سرمایه های آن کاملا روشن است ، پس از خریدن شرکت پیرا لابز و سرویس بلاگر اقدام به ارائه یک اکانت رایگان ای میل یک یگابایتی به وبلاگ نویسان سرویس بلاگر می نماید. شاید با کمی دقت بتوانیم دلائل متعدد سیاسی  فرهنگی کلان را پشت این اقدام -فعلی  حتی هماهنگ با فرایند عملیاتی شرکت یاهو !

/ 2 نظر / 8 بازدید
بتوچه

کیرم دهن تو و ناموست بی وجود دستمال به دست ننت میره جای دیگه میده تو اینجا کونده بازی در میاری

ابوذر

اسم ما رو خراب نکن برادر خاک بر سر خشکه مذهبت تو چی میدونی لا کردار در هر صورت کس ننت با این حروم زاده ای که پس انداخته