گفتگوی پاسداران و نریمان غریب در کامنتهای وبلاگ پاسداران

 

کسی با کد کاربری مجازی فرشاد در حال پاسخگویی به نکات من در مورد نریمان غریب است. به حدی جدی ، به شکلی کاملا شخصی از نریمان غریب دفاع می کند که من او را با هویت وکیل نریمان میشناسم . چه اشکالی دارد. وکیلش یا خودش. حالا یک فیلترچی وکیلش را هم بفرستد که به ما برنمی خورد. بحث شأنیتی که نداریم والا خود نریمان مورچه اش چه بود که حالا وکیلش چه باشد !

کامنتهایی که آقای وکیل :)) می گذارد، جنبه های عجیب و شگفت انگیز زیادی دارد. لابلای این گفتگو برای من فاش شد که به احتمال بسیار زیاد این خود نریمان است که دارد با اسم مستعار می کامنتد ! ( به پی نوشت توجه کنید ) حالا بدون بحث ، کل کامنتهای نریمان با نام مستعار فرشاد و جوابهایی که دادم را می خوانیم . لازم به ذکر است این نریمان ، یا فرشاد ، یا هرچی که اسمش هست، ابتدا در موضوع حرکات احمدی نژاد در ختم چاوز به میدان وارد شد:

[IP: 50.116.38.46 ] یکشنبه، ۴ فروردین ۱۳٩٢  - ۱:٠۵ ‎ب.ظ
آقا چه حوصله ای داری شما. اصن به نظرم مهم نیست کی دست داده کی دست نداده. بی خیال بابا. دردها و دغدغه های بسیار بزرگتری آدمهای یک مملکت دارند که اینها توش گم هست.
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

در مورد این نظر شما چند نکته به ذهنم رسید : یکی اینکه البته گیردادن و متمرکز شدن روی این مسئله را من هم قبول ندارم . یک جور کار اشتباه است، خیلی معنا ندارد. خط نگهدار این حرکت هم رسانه های ضد انقلابی و رقبای انتخاباتی آقای احمدی نژاد بودند. دوم اینکه : البته که پاکی و پاک دامنی و حیاء و غیرت آن هم در این سطح راهبردی که جنبه ی تبلیغی هم دارد بسیار مهم است و از بسیاری موضوعات اولویت بالاتری دارد. موفق باشید.
نویسنده: ابوذر - ۴/۱/۱۳٩٢ - ٢:۱٧ ‎ب.ظ

و بعد ، دورخیز کرد و سراغ موضوع اصلی رفت. نریمان میخواست با این کارش تابلو نکند موضع اصلی مدنظرش چیست :

[IP: 50.116.38.46 ] یکشنبه، ۴ فروردین ۱۳٩٢  - ۱:٢٠ ‎ب.ظ
البته همانطور که مستحضر هستید مسئول فیلتر کردن سایتها یا محدود کردن ssl گوگل ایشان نیستند و آقای مومن نسب هستند. فکر می‌کنم اشتباه برداشت کردید.
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

اجرای سیاستهای مصوب و قانونی نظام جمهوری اسلامی چیزی نیست که من بخاطر آن بخواهم کسی را سرزنش کنم که بعد حالا سوژه ی مورد نظر چه کسی باشد. آنچیزی که به خاطر آن نریمان غریب سرزنش می شود ، حمله ی بی محتوا و بدون پشتوانه ی تئوریک ب این سیاستهای نظام جمهوری اسلامی ایران است. غریب و رفقایش الگویی را برای ایران تجویز می کنند که هیچ جای کره ی خاکی تجربه ی میدانی ندارد. آنها می گویند حکومت باید اجازه ی مخابره ی رمز بدون اخذ گواهینامه ی امنیتی در سرزمین دیتای خود را بدهد. کجای دنیا اینگونه است.
نویسنده: ابوذر - ۴/۱/۱۳٩٢ - ۳:۳۱ ‎ب.ظ

اگر فیلترکردن پایگاه های خلاف عفت و اخلاق عمومی ، خلاف امنیت و آسایش اجتماعی ، روانی و سیاسی جامعه یا پایگاههای مروج بی اخلاقی های سیاسی ، افتخاری داشته باشد که حتما دارد، یقینا این افتخار نصیب نریمان غریب نیست. مسئله آنجاست ، کسی به فیلترینگ معترض شده که حتی در سرزمین یک وجبی وبلاگ خودش حاضر به اجرای تز و تئوری پیشنهادی خود نیست. نریمان غریب اگر در مصدر فیلترینگ کشور قرار می گرفت اولین وبلاگی را که مسدود می کرد وبلاگ من بود. او در وبلاگش حتا کامنت های من را نمایش نمی دهد. این خلق و خود دلیل نقد او توسط من است.
نویسنده: ابوذر - ۴/۱/۱۳٩٢ - ۳:۳۳ ‎ب.ظ

حالا چه کسی اشتباه برداشت کرد ؟ :)
نویسنده: ابوذر - ۴/۱/۱۳٩٢ - ۳:۳۳ ‎ب.ظ
[IP: 50.116.38.46 ] یکشنبه، ۴ فروردین ۱۳٩٢  - ۱:۵٢ ‎ب.ظ
راستی توهین و ناسزا گفتن در شان شما نیست. خیلی از بسیجی‌ها به وبلاگ شما مراجعت می‌کنند و از شما الگو می‌گیرند. ضمن اینکه قبل از انتشار هر مطلبی خوب تحقیق کنید که خدای نکرده به کسی تهمت و افترای بی‌مورد نزنید.
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

بله . سزا ، و نا سزا. آنچه که سزای آقای نریمان غریب نبوده و من گفتم چه بوده ؟ آنچه که بدون تحقیق گفته شده و صحت ندارد را بیان کنید. از کلی گویی بپرهیزید . چون این نوع اظهار نظر هم مسئولیت شرعی و اخلاقی دارد. موفق باشید.
نویسنده: ابوذر - ۴/۱/۱۳٩٢ - ۳:۳۴ ‎ب.ظ
[IP: 188.34.39.100 ] دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳٩٢  - ۱۱:۱۶ ‎ق.ظ
البته فیلترینگ بی‌سر و ته و فله‌ای وب‌سایتها هم کار درستی نیست. بعله یک وب سایتی هست که مروج فساد و فحشاست باید فیلتر شود اما الان طوری شده است که واقعاْ اینترنت بدون فیلترشکن در ایران معنا و مفهومی ندارد. همانطور که در جریان هستید بسیاری از شرکت‌ها دفاتری در کشورهای دیگر دارند که از طریق وی‌پی‌ان ارتباط برقرار می‌کنند با دفترشان و قطعی وی‌پی‌انها متاسفانه اختلال شدیدی به وجود آورده از طرفی این وی پی ان قانونی که که صحبتش هست برای شرکت‌ها ما فرم پر کردیم اما گفتند که متعاقبا اعلام می‌کنیم آدرسی که فرم را باید ارسال کنید. پس این می‌شود بی حساب و کتابی. یعنی اول باید این وی پی ان قانونی کامل اوکی می‌شد بعد این وی پی ان ها قطع می‌شد تا به هر حال شرکت‌ها به مشکل برنخورند. خیلی از شرکت‌ها نمایندگی محصولی را در ایران دارند که آن محصول مشمول زمان شده و تحریم شده و برای مبادلات مالی و بانکی نباید با آی ‍پی ایران باشند. به هر  صورت یک جاهایی این دوستان ما حق دارند که اینگونه صحیت کنند. خودتان به گفته حرف خودتان اینترنت آزاد بدون فیلتر و بدون محدودیت دست‌تان هست کک‌تان نمی‌گزد. کلاهتان را یک طرفه قاضی نکنید...
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

5 پایگاه اینترنتی که نه به اشتباه ، بلکه عمدا فیلترشده اند و کاملا هم مفید بوده اند و مفسد نبوده اند معرفی کن. 5 دونه. کل اینترنت پیش کش.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۱ ‎ب.ظ

6- شرکتها می توانند با ارائه گواهینامه امنیتی یا cert خود به ارتباطات زیرساخت و قرارگرفتن در مجرای فاش ارتباطات رمز، به ارتباط خود در پروتکل وی پی ان ادامه دهند. آن چیزی که منع شده است استفاده از وی پی ان برای ترافیک خصوصا ترافیک رمز است. هرکسی از دستورالعمل تبعیت کند وارد وایت لیست می شود.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۳ ‎ب.ظ

سالها مخابره ی بلاتکلیف رمز با خسارات بالا را تحربه کردیم . حالا نوبت سازماندهی است. سالها کشور این بلاتکلیفی شماها را تحمل کرد. حالا نوبت شماهاست تا بفکر پیداکردن راهکاری قانونی برای کار خود باشید. زندگی در دنیاب دیجیتال بدون سازماندهی را کنار بگذارید.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۴ ‎ب.ظ

دوستان شما ؟ ما در مورد دوستان شما نظری نداریم . ما در مورد نریمان غریب حرف زدیم . او از دوستان شماست ؟؟؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۵ ‎ب.ظ

در جلسه ای گفتم باور نمی کنم اگر فیلترینگ حتی محدود به پورنوگرافی بود برخی برای نظام کف می زدند. اعتقادم راسخ تر شده است.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۵ ‎ب.ظ

تبادل مالی بیرون از شبکه پولی کشور ؟ :)))))))))))))))) پولشویی مانع پیدا کرده ؟ سخت شده ؟ :))))))))))
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠۶ ‎ب.ظ

ایگولد و پی پال رو می فرمایید دیگه که مصداق بارز پولشویی اند.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۵:٠٧ ‎ب.ظ
[IP: 50.116.38.46 ] دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳٩٢  - ۴:۴۴ ‎ب.ظ
بعد هم ما یک کلمه حرف زدیم پولشویی پولشویی راه انداختید. یک خورده ذهنتان مثبت باشد. اگر با این مثال ذهنتان منحرف به پولشویی می‌شود اجازه دهید مثال دیگری بزنم. یک شرکتی واقع در انور آب‌ها سالهای دور محصول دیجیتالی داشته که شرکتی در ایران آمده در این اینور آب نمایندگی این محصول را گرفته و در این سالهای دراز به کلی از سازمان‌ها و شرکت‌ها این محصول را فروخته. این محصول نیاز به پشتیبانی دارد. وسط پرانتز آن زمان که نمایندگی‌ این محصول را گرفته تحریم نبودیم. حالا لاجرم تحریم کرده محبور شده. ما می‌خواهیم بریم تو سایت‌شون یا ایمیل بزنیم یک لایسنس بگیریم. تو سایتش‌ اگر با آی پی ایران باشیم یا ایمیلی که می‌زنیم از سمت ایران باشه داستان درست می‌شه برامون. (این یک مثال دیگری بود که فکر نکنید پولشویی در کار است)
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

عزیزم ، ما که اینجا مشغول دل و قلوه دادن و گرفتن نیستیم که . فرمودید دوستان شما برای انتقال پول بر بستر فضای مجازی مشکل آیپی دارند به این معنا که باید با استفاده از وی پی ان ، آیپی مسک کنند، خب روشن شد ماجرا استفاده از سایتهای انتقال پول مانند پی پال و امثالهم که مطابق قوانین پولی و بانکی کشور هرگونه دخالت در بازارهای غیرمتشکل پولی بدون مجوز بانک مرکزی ممنوع است. حالا مشیشه شما با کمی مطالعه ، ذهنتان کمی مثبت تر باشه و بخاطر داشتن ذره ای اطلاعات بیشتر بنده را متهم به منفی بافی نکنید؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱٢ ‎ب.ظ

ذهن به جایی منحرف نشد. شما یک مصداق واقعی گفتید. حالا چرا از جوابگویی طفره می روید. مثالی که شما زدید دقیقا یک کاربرد مجرمانه ی سرویس وی پی ان است.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۳ ‎ب.ظ

حرف خنده داری در مثال دوم شما نهفته است. برویم با آیپی مثلا آنگولاگستانپالیا ، فرم خدمات پرکنیم برای قطعه ای که در ایران نصب است ؟ می دانی چقدر با مزه فرمایش می کنی ؟ شرکت مبداء یا ایران را تحریم "کرده" یا نکرده . اگر تحریم کرده ، به آدرسی که شما ثبت خواهید فرمود خدمات نمی دهد و مشکل با آیپی حل نمی شود. وگرنه که شما را دارد در یک هماهنگی راهبردی به سمت وی پی ان سوق می دهد مثل کاری که شرکت سان می کند برای دانلود جاوا !
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۵ ‎ب.ظ
[IP: 50.116.38.46 ] دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳٩٢  - ۴:۴٩ ‎ب.ظ
خود من پروفایل کلوپم رو 8 سال بیش همون موقع که ثبت نام کردم به روز کردم همینطوری فی‌البداهه بعدش یکی دو بار به این سایت سر زدم و همینطوری رهاش کردم. الانم شما بری سر بزنی شاید همینجور نوشته‌های مثل نریمان باشد...
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

منظور ؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۵ ‎ب.ظ

آدرسش رو لطف می کنید با هم کمی آشناشیم ؟ یک ایمیل هم که از شما اینجا وجود ندارد. یک کمی واقعی بشوید ایرادی دارد ؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۶ ‎ب.ظ

شما از نریمان وکالتی چیزی گرفته اید ؟ دفاعتان خیلی از وی "شخصی" است.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۶ ‎ب.ظ

و یک سئوال : شما کجا ساکنید ؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۱۸ ‎ب.ظ

شــــــــمـــــــــــا خود نــــــــــــریـــــــــــــــمــــــــــــان نــــــــــیــــــســـــــتــــی؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:۴٢ ‎ب.ظ

 

[IP: 50.116.38.46 ] دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳٩٢  - ۵:٢٢ ‎ب.ظ
زندگی در دنیاب دیجیتال بدون ساماندهی را کنار بگذارید. این حرفی است که شما زده‌اید که توصیه می‌کنم به جای اینکه تند تند فقط به دنبال جواب دادن باشید به نوشته‌تان هم نگاهی بی‌اندازید تصحیح کنید خوبی‌ات ندارد. این ، وبلاگ آقای نریمان غریب است که کمی برایم جالب شد. البته فیلتر است، اما از بس که مطالب عجیب و غریب توش بود ، مشتری شدم :). از طریق اینترنت بدون فیلتر کاملا قانونی که در اختیارم هست اینترنت بدون فیلتر کاملا قانونی را می‌شه توضیح بدهید؟ قصد کنایه ندارم سوالم جدی است من باب کنجکاوی... بعد چرا فقط ما ساماندهی بشویم شماها از کره دیگری آمده‌اید؟ خون‌تان رنگین‌تر است؟
نویسنده: فرشاد
پاسخ:

اینکه من پاسخ شما را بدهم یا ندهم ، کجا تاثیر دارد عزیز من در صحت آن جمله که گفتم ؟ فرض کنیم من هیچ وبلاگ فیلترشده ای را با هیچ اینترنت قانونی ای نبینم. یا ببینم و اینترنت بدون فیلتر قانونی در اختیارم باشد. شما بفرمایید این دو موضوع چگونه به هم مربوط می شود / متشکرم !
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:٠٠ ‎ب.ظ

و حالا جواب شما : بله شما هم هرجا مسئولیتی داشته باشید متناسب با مسئولیت و اختیارتان وسائل و تجهیزات مورد نیاز در اختیار شما خواهد بود. من یک محقق وزارت دفاع بودم که الان در حوزه دانشگاهی هم مشغولم و آنچه در اختیار دارم متناسب با وظیفه ام است. روش شد ؟
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:٠۱ ‎ب.ظ

ساماندهی مد نظر ما دقیقا همین است. من و امثال من قائلیم افراد متناسب با هویتشان باید امکانات را در اختیار داشته باشند. باید یک دانش آموز ، تجهیزاتی و ویائلی متناسب با نیاز خود و یک استاد یا مدرس دانشگاه نیز وسائل مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشد. همینطور شما. اگر شما هویت منطزقی قابل توجیهی دارید که دسترسی شما به وسائلی را از سوی عقلای نظام موجه می کند باید متناسب با ماموریتی که از سوی نظام و مسئولین به شما داده می شود تجهیزات مورد نیاز را در اختیار داشته باشید. با زندگی در دنیای دیجیتال بدون ساماندهی خداحافظی کنید.
نویسنده: ابوذر - ۵/۱/۱۳٩٢ - ۸:٠٢ ‎ب.ظ
/ 27 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رهگذر

فعلا که هر جا جریان اختلاسی باز شده اسم یکی از مقامات نظام اسلامی شما دنبالش بوده. دیدیم چطور پدر مفسدین پرونده های مفاسد اقتصادی رو درآوردید. نمونه اش پرونده المکاسب، کرباسچی، و پرونده مهدی هاشمی. (که همه شون سالها در نظام الهی اسلامی شما دارای پست و مقام بودند.) دیگه پالیزادار که از خودتون بود. دیدیم چطور پدر مفسیدن اقتصادی که اون اسمشون رو برده بود درآوردید. معنی فساد سیستماتیک رو تو پرونده امیر منصور آریا می شه فهمید. احسنت، این یکی رو راست گفتی: "کسی که رای نمی ده نظر شخصیمه حق آب خوردنم تو این کشور نداره هرچند بهش می دیم" دست شما درد نکنه که این قدر بخشنده اید. به این میگن منطق اسلامی که قطعا مطابق قانون هم است. هر کی که مخالف ماست حق فعالیت سیاسی که هیچی.. حق آب خوردن هم نداره. شماها می خوایید با زور سر نیزه و سانسور و اختناق و نیروی نظامی طرز فکر و طرز زندگیتون رو به ما تحمیل کنید. هیچ حد و مرز و حریمی هم برای خودتون قائل نیستید. این وسط حتی قانون اساسی که مدام به اون استناد می کنید رو هم نقض می کنید تا به هدفتون برسید.

رهگذر

اما از همه مضحک تر شیوه استدلال جنابعالی است. اگر بگیم در ایران سانسور و اختناق وجود داره فورا یه داستان سر هم می کنی که بعله دولت آمریکا هم سانسور می کنه. همه جای دنیا فیلترینگ دارن.. خوب که چی؟ نظام آمریکا یک نظام سرمایه داری ناکارآمده که می خواد با تکیه با بانکهای فاسد و سیستم امنیتیش و سانسور مخالفشان رو ساکت کنه. شما هم لنگه اونها هستید. سر و ته یه کرباس و فرقی با هم ندارید. اونها زندان گوانتانامو داردن شماها چون قدرت کمتری داشتید کهریزک درست کردید. اگر در آمریکا بودم با سانسور اونها هم مبارزه می کردم. اگر به نمونه های متعدد فساد را در بالاترین سطوح حکومت اشاره بشه می گی زمان شاه فلان بود... خوب کی چی؟این نشون می ده که شماها با شاه فرقی ندارید. هر دو حکومت فاسد بودن. اگر به اشتباهات مختلف حکومت اشاره بشه، یه مشت اسم ردیف می کنی و می گی این به خاطر طرز تفکر مدیریتی خود شما هاست؟ اون سیستمی که تو داری سنگش رو به سینه می زنی با اون همه گزینش و بگیر و ببند یک مشت آدام نالایق رو راس کارها گذاشته که طرز تفکرشون مثل مخالفای حکومته. خاک بر سر چنین سیستمی که زیر ساختهاش رو مخالفانش ساختن

رهگذر

ضد انقلاب کسانی هستند که با زد و بند رشوه و معامله یا به خاطر پدرانشان یک شبه به ثروتهای میلیاردی می رسند. اسمشان را بگذارید شاپور یا آقا زاده در اصل موضوع فرقی نمی کند. ضد انقلاب واقعی مقاماتی هستند که خانه های چند میلیاردی دارند و آقا زاده هایشان در خارج به سر می برند، حالا که تورم بالای 30درصد برای کشور درست کردند، مردم را به صبر دعوت می کنند. ضد نقلاب واقعی آنهایی هستند که سراپا غرق فساد هستند و امثال سردار زارعی ها را دارند اما در خیابان به بهانه امنیت به قیافه جوانها گیر می دهند. ضد انقلاب یعنی در میدان صادقیه تهران در روز روشن جلوی روی پلیس مواد مخدر می فروشند و پلیس نگاه می کند. ضد انقلاب یعنی حکومت ناکارآمد و فاسد که حل همه مشکلات را به آینده ای دور و غیر واقعی حواله میدهد. ضد انقلاب یعنی مرگ بازداشتی ها در کهریزک را به گردن منژیت بیندازیم. غیر از اینها ضد انقلاب فقط یک برچسب نخ نما شده و فرسوده برای سرکوب مخالفان است. اصلا مگر از انقلاب چیزی مانده که کسی بخواهد ضدش باشد؟ وقتی می شود با یک مشت کاغذ که امضای مقامات حکومتی را دارد صاحب 3 هزار میلیارد تومان شد حرف زدن از انقلاب مسخره است.

رهگذر

گذشته از این حرفها از شما که اهل تحقیق و بررسی هستید سوال ساده ای کردم. به جز وبلاگ شما آیا منبعی هست که نوشته باشه مجاهدین افغانی در جنگ با شوروی با استینگر تانک تی 72 زدند؟ ظاهرا که نیست.

رهگذر

دنیای خیالی آقای ابوذر:"... زیر ساختها وارداتیه.. آدمهایی رو که هستند هم ما نیاوردیم یک مشت کارمندند همین.." این مدیران رو کدام سیستم گذاشته سرکار؟ سی سال این مملکت دست کیا بود؟ نه گزینشی بود نه حراستی نه وابستگی به حکومت و شرکت در جبهه ملاک دادن کارها به افراد بود؟ فقط یه مشت کارمند ساده با طرز فکر غلط رو کردن مدیر. حالا همه چی یه شبه بده شد. و قراره که از نو همه چیز رو دوباره بسازن. آخی.. قرار همه چی درست شه.. در آینده بعد هزار سال. پس به اون شماره ها می گن آی.پی چه جالب.. به چه دردی می خوره؟ شما خودت رو ناراحت نکن مغزهای الکل زده تو این دنیا زیادن. مثل مغر چاوز، کاسترو، چه گوار. مثل مغز مارک تواین، جان اشتاین بک، اینها همه شون اهل الکل بودن و مغرهاشون اکل زده بوده. کاریش نمیشه کرد. ناسلامتی نصف دنیا را همین مغزهای الکل زده ساختن. ابوذر تو هم یه بار یه پیک امتحان کن بد نیست. شاید موفق شدی این بار به جای توپ یه چیزی درست کنی که به درد مردم بخوره. اقتدار ایران پیشکشت اگه تونستی یه فکری به حال تهران با اون همه مشکلاتش بکن. اگه اقتدار داشتید شب عید پسته نمی شد مشکل اصلی کشور.

رهگذر

غرب دچار بحران اقتصادیه. تو رسانه های اورپا و آمریکا مدام در موردش حرف می زنن، گزارشهای خبری پخش می کنن. این رو همه می دوننن. مردم تظاهرات می کنن. دولتها هم اونها را سرکوب می کنن ولی هیچ وقت نمی گن این مردم از ایران یا کره شمالی پول گرفته بودن یا بیان بگن ما وضعمون خیلی خوبه مدام داریم پیشرفت می کنیم. خبرنگاران شبکه های جور واجور وابسته به حکومت شما هم می رن ازش گزارش تهیه می کنن. (العالم، پرس تی وی، واحد مرکزی خبری) و مدام هم به خورد ما می ردن. متفکرینی مثل نوام چامکسی و ژیژک هم در مورد بحران اقتصادی در غرب با آزادی تمام صحبت می کنن. اما واقعیت اینه که تو ایران یه اقتصاد دان فقط به خاطر مصاحبه در مورد سیاستهای اقتصادی دولت به زندان افتاد (فریبرز رئیس دانا) البته می شه امیدوار بود با شعارهای تو خالی دادن تورم بیاد پایین یا صحبت مدام از پیش رفت شاید چیزی آید کشور بشه. می شه بگی اربابهای من چی کار کردن که قیمت اجاره خونه و مرغ و پسته و لبنیات چند ده برابر شد؟ لابد من بودم که به جای واردات دارو رفتم ماشین پورشه و دسته بیل وارد کشور کردم؟ یا قیمت ماشین رو چند برابر کردم

رهگذر

نظریات اقتصادی شما که حرف ندارد. شکر خدا که مشکل مسکن داره حل می شه. به همین خاطره که اجاره خانه و قیمت خانه مدام داره می یاد پایین. ببخشید فقط یه سوال خصوصی داشتم ممکنه بفرمایید که شما ماهی چقدر اجاره خونه می دید؟ چقدر از درآمدتون رو. یا اگر صاحبخانه هستید قیمت خانه ای که در آن هستید الان چقدره. معادل چند سال کار کردن یه نفر فوق لیسانسه؟ می شه حداقل به یک نمونه از خرابکاریهایی که ما و اربابانمان کردیم اشاره کنی؟ بگی ما چه خرابکاری کردیم که قیمت مرغ و لبنیات چند برابر شد یا قیمت خانه به طور نجومی بالا رفت؟ ماشاالله شما که همه اش پیشرفت داشتید و تحریم ها هم همه اش بی اثر بود و همه توطئه ها هم که شکست خورد. البته می شه گناه ندام کاریها رو گردن لولو یا آدم فضایی ها هم انداخت. تورم مساوی است با عمران. واقعا حرف درستیه. مثلا در کشور دوست و برادر زیمباوه که آقای رابرت موگاله ضد آمریکایی رئیس جمهور آن است و به یمن سیاستهای ملی و ضداستکباری دارای تورم یش از صد هزار درصد است فعالیتهای عمرانی زیادی می شود. اصلا تورم نشانه سلامت اقتصاده (ابوذر از کجا فهمیدی به حرفهات می خندم؟)

رهگذر

از حرفهای شما اینجور بر می یاد که در آینده نزدیک رسیدن به اقتصاد اسلامی اصلا امکان نداره. مبانیش هم که فعلا وجود نداره. البته یه وام چهار در صد سود هست که برای گرفتنش باید کلی ضامن داشت هست. که البته اون چهار درصد هم که اصلا بهره حساب نمی شه. البته شما دارید تلاش می کنید زیرساختها رو درست کنید که آن هم به این زودی ها امکان پذیرنخواهد بود. یمی خواهید اقتصادی درست کنید تا کنون دنیا نظیر آن را ندیده. مدیران حکومت خودتان هم که یا مثل آقای خاوری هستند یا به قول خودتان دارای تفکر لیبرالی.. یا مثل جناب بهمنی هستند که وقتی سکه بود 600 هزار تومان مدام می گفت نخرید ارزان می شود. نخرید.. و دیدیم که نتیجه اش چه شد. به زبان ساده به جز یک مشت حرف و شعار چیزی برای ارائه نیست. همین. خدا رحم کند به اقتصاد مملکت

رهگذر

سردار نقدی رئیس وقت اطلاعات نیروی انتظامی در مصاحبه با نشریه صبح: بسیاری از شواهد در دادگاه کرباسچی ارائه نشد، حکم دادگاه درست نبود. قراره به پرونده المکاسب رسیدگی بشه؟ بعد چند قرن؟ پرونده لاستیک دنیا چطور؟ به پرونده پالیزادار چطور؟ به همه قرار رسیدگی شه. تازه شاید به پرونده قتل هابیل هم رسیدگی شد. کسی چه می دونه. فعلا که حاج محسن رفیق دوست در مورد اعدام فاضل خداد چیز دیگه ای می گه از کجا معلوم که تو خریدهای نظامی چنین پورسانتهایی الان گرفته نمی شه. وقتی شما هنوز راس کار هستید و همه رسانه ها و روزنامه ها دست حکومت است تو ماجرای شهرام جزایری یا اختلاس سه هزار میلیارد اسم نود درصد مقامات حکومت می یاد (اون هم به خاطر دعواهای جناحی و دست هم رو کردن) وقتی اون آقا خیلی راحت میگه یه ویلا بده تا مشکلاتت رو به اعتبار برادرهام حل کنم دلیلی نداره که باور کنیم تو خریدهای نظامی چنین پورسانتهایی گرفته نشده (هر چند که شما همه چیزتون رو خودتون درست می کنید ولی خوب اتفاق دیگه شاید افتاده شما خبر نداری. سی سال بعد هم فلان در سردار در خاطرات می نویسه موقع خرید مثلا تور ام-8 اینقدر گرفتیم.)

رهگذر

نمی شه که فساد و رانتخواری سازماندهی شده در بالاترین سطوح حکومت را به چند مسئله فردی محدود کنی. جهت اطلاع: خاطرات ارتشبد حسن طوفانیان - ناشر زیبا - تهران چاپ اول 1381 - صفحه 59 تا 65 در مورد پورسانت خریدهای تسلیحات نوشته. در مورد امتیازات بدون حساب و کتابی که به روسها و چینی ها دادید هم همه می دونن نمونه اش چند ساله قراره بوشهر رو بسازن؟ سر مسلمونهای چچن و چین کم کوتاه اومدید؟ چقدر دیگه قرار چین و روسیه شما ها رو بدوشن؟ ظاهرا می شه نتیجه گرفت که هیچ وقت مجاهدین افغان از استنیگر برای زدن t72 استفاده نکردن و این ادعای بی سند و مدرک برای اولین بار توسط شما کشف شده.