يک سناريوی مثلا پيچيده!

بسم الله .

همان آقای دموکرات آمده و برای من کامنت گذاشته که : من اهل دروغ و تهمت نيستم و تصوير ای ميل تو را در وبلاگم می گذارم تا نتوانی انکار کنی . من می خواهم اين موضوع را آناليز کنم . خدا کند لينک وبلاگ من را هم بگذارد تا اگرکسی مطلبش را خواند بيايد ومطلب من را هم بخواند . ما که از مطلب نوشتم ترسی نداريم . خيلی خوشبحالمان هم می شود در اين رودررويی های کلامی شرت کنيم!

 

اين موضوع را می شود بشکل چند سناريوی محتمل بررسی کرد :

سناريوی اول : همانطور که گفتم و از سکولارها هم هيچ بعيد نيست و رفتارعاديشان هم همين است ،‌کل ماجرا دروغ باشد. احتمال اين موضوع کم نيست. از آنجائيکه اين بنده خدا راه افتاده در وبلاگها و کامنتهای مرتبط با من شروع به اين بحث کرده احتمال بالا هم می رود . گذاشتن تصوير اين ای ميل هم هيچ قرينه خوبی برای رد اين موضوع نيست. گفتم که . جعل يک تصوير بی.ام.پی يا جپگ يا هربافت ديگر کاری ندارد. برای نمونه من يک تصوير کاملا جعلی می سازم که نشان بدهد مدير وبلاگ دموکراسی هم برای من ويل ويروسی با وزن ۲ گيگابايت ! فرستاده . خوبه ؟ کاملا ممکن است وانجام می دهم که کيف کنيد. اما بگويم که ساده ها دوزاريشان بيفتد . آقاجان تصوير جعلی است. خودم می سازم . پس اين سناريو کماکان محتمل است. اين پيغام آخر را هم می توان در همين راستا تعريف کرد.

سناريوی قابل توجه تر : مشکل اين بنده خداهای سکولار وطنی اين است که هيچ وقت سعی نکرده اند يکبار به چيزی جز آنچه که فکر می کنند حتی ذره ای فکر کنند. به اينکه بابا مثلا اين ترورهايی که به اسم اسلام در عراق می شود و طرف زير پرچم مثلا اسلام در فيلم سربريده می شود چقدر شبيه صحنه های بازيهای رايانه ای غربی است ! يا ماجرای انفجار آميا و قضيه دادگاه خارجی که اخرش در سيستم قضايی خودشان - اسپانيا بود اگر اشتباه نکنم - قاضی خودشان را بخاطر رشوه دادن به شاهد و ارتباطش با صهيونيزم بين الملل در وصل کردن انفجار به ايران محاکمه و معلق و زندانی و بيکار کردند.

خيلی محتمل است - اگر واقعا این بنده خدا ميلی دريافت کرده - که کسی آمده و بنام من برای او ايميلی فرستاده و نام من را در آن درج کرده و الی آخر . چقدر اين ماجرا در تاريخ سياسی دنيا تکراری است. نمی دانم فيلم خانه پوشالی محصول بی.بی.سی راديده بوديد يانه . صدر اعظم هرکسی را حذف می کرد شواهد را طوری می چيد که شبيه انفجارهای ايرلندی ها می شد.

چند وقت پيش اگر يادتان باشد درست زمانی که شورای نگهبان و مجلس ششم سر رد صلاحيت ها و موضوع نظارت استصوابی دعوا داشتند يک بمب در محل مراجعات مجلس کشف شد.

وقتی من خبر را خواندم ، چند گزينه برايم جدی شد. در خبر نوشته بودند که با تماس تلفنی تهديد آميز ،‌بمب پيدا شده و بمب فاقد ماده اصلی بوده اما چاشنی آن اصل و خود بمب نيز اصل است. يعنی بمب فقط تهديد بوده است.

پيش خودم گفتم : اگر اين بمب دارای مواد اصلی بود و منفجر می شد برايم منبع خارجی آن بسيار جدی می شد. البته باز احتمال منبع داخلی خود مجلس - مثل ماجرای سعيد حجاريان - را می دادم . چون خيلی وقتها نه اصولگراها و نه اصلاحاتچی ها کار خاصی نمی کنند اما آنچنان بعضی وقتها بهشان از يک جاهايی حمله می شود که فقط می توانند به مخالف خود فکر کنند.

اما وقتی اين سه موضوع را در روزنامه خواندم ، برايم روشن شد که نه بابا ... !

۱- بمب ، با تهدبد تلفنی همراه بوده

۲- بمب ، پيدا می شود .

۳- بمب ، بر اثر نکات مندرج در تهديد تلفنی پيدا می شود .

۴- بمب ذاتا خنثی بوده چون ماده اصلی انفجار را نداشته است.

۵- بمب در محل ملاقات مردم با نمايندگان جايی که مردم تردد زياد دارند پيدا ميشود .

معنای آن اين است که اين بمب هم يک نام ، بهش سنجاق شده با تلفن : ۱- تهديد از سوی مخالفان مجلس ششم . ۲- بايد اين موضوع بمب ثابت شود. پس بمب بايد پيدا شود تا موضوع جدی شود. ۳- با راهنمايی و نکاتی که درون تهديد است بمب پيدا می شود . بمب گذار احمق نيست که اولا قبل از انفجار زنگ بزند ومسئوليت آن را بعهده بگيرد ثانيا يکجوری حرف بزند بفهمند مردم مراجعه کننده به نماينده ها هدف حمله اند . ۴- بمب بايد يک جايی باشد که شائبه منشاء درون مجلس آن کمتر شودو دسترسی هر اخمخ بمب گذاری به آنجا زياد باشد .

از اين کارها در دنيای سياست سکولار زياد ميشود.

هروقت خواستی به کسی حمله کنی برو در لباس او قرار بگير و او را خراب کن. حالا چه لباس روحانيت بپوش چه لباس حزب اللهی چه پليس و چه مردم عادی و ... يا لباس ایميل ابوذر را بپوش .

اما اين سناريوها اشکالات خاصی دارد که من خودم آنها را می گويم :

الف : اولا همه دارند می بينند که ميل خود من ياهو است. پس چطور می شود از استفاده ياهو از آنتی ويروس نورتون خبرنداشته باشم ؟ و ويروسی بفرستم که اين آنتی ويروس حذف کند ؟

ب : ديگر کسی که برای ديگری ويروس نمی فرستند ! ديگر معمولا برای خرابکاری سيتم ها از تروجان استفاده می کنند. من خودم هفته ای يکبار بايد ميل خودم را از ايميل های دارای اتاچمن تروجانی پاک کنم .

ج : چه کسی وقتی می خواهد برای ديگری ويروس بفرست ، از آی دی خودش استفاده می کند؟

د : من الان در حال بحث هستم . بيايم و يک ايميل ويروسی يا تروجانيک برای تو بفرستم بقول خودت بگذاری تو وبلاگت ؟ حالت خوب است ؟ کل بحث خودم را به چالش بکشم ؟

هـ: چه نيازی به اين کار دارم ؟‌من دارم بحث می کنم . اگر می توانيد انديشه من را خبراب کنيد. چرا ويروس ؟ ويروس که پاک می شود . اگر می خواهی کسی را حذف کنی انديشه اش را حذف کن . اين اشکالات راهمه می دانند . پس اين سناريوها همه ناقصند.

 

حالا ، راه حل !

 

اين مطالبی است که در کامنتهايم برای جناب دموکراسی نوشتم .

bullet-arrow-orange.gifنويسنده: پاسداران

يكشنبه، 10 آبان 1383، ساعت 14:22

در ضمن بجای يک تصوير بی.ام.پي يا جپگ خود ميل را برايم فوروارد کن به ميل من . ببين . موضوع خيلی ساده است. اگر ميل بسمت من آمد که احتمالا فرد حرفه ای بوده وعلاوه بر آی .دی من ، يو آر . ال و اتنوتيکیشن ميل من را هم جعل کرده که تقريبا غير ممکن است اما اگر شد ، طرف کاملا حرفه است است و اين منوط به اين است که اولا شما میل را کاملا موفقیت آمیز برای من فوروارد کنی و من هم دريافت موفقيت آميز داشته باشم و بتوانم اين ای ميل را باز کنم و بافتش را بررسی کنم . بدم نمی آيد اين موضوع را از منظر تخصص خودم نگاه کنم . اما اگر به احتمال بسيار زياد نتوانستی و نشد که احتمال آن بسيار زياد است خوب مرد حسابی تابلو است که تایتل و عنوان من در این ميل جعلی است . اصلا اين ميل به هر آی دی ديگری هم جز من هم بود اگر برای من فوروارد نشد اگر بنام ديگری هم بود فوروارد نمی شود.

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

img_trash.gif

bullet-arrow-orange.gifنويسنده: پاسداران

يكشنبه، 10 آبان 1383، ساعت 14:14

موضوع بسيار ساده است. گفتم . جواب داده ام . بازسازی يک فايل بيت مپ از يک تصوير ساختگی هم کاری ندارد. ضمن اينکه اصلا مثل اينکه متوجه جوابهای من نيستی .من که آدمی در حال گفتگو هستم چطور بايد سند بی اين خطرناکی دست امثال تو بدهم عليه خود من هوا کنيد ؟ چرا بيايم و ايميل با آی دی خودم بزنم ؟ اگر من اهل ويروس فرستادنم چرا هنوز سعی داری با من بحث داشته باشی ؟ مگر نمی گويم و نمی بينی که ميل خود من در ياهو است . چطور از آنتی ويروس نورتون خبر ندارم ؟‌ضمن اينکه آخر امروز کسی جر تروجان چيز ديگری هم برای ديگری می فرستد ؟‌ميل خود من هر هفته پر از ايميل با اتاچمنت تروجان است. اصلا حواست هست ؟ البته من دارم يواش يواش يک چيزهايی را می فهمم ... اگر قطعی شد جدی می گويم خبر رابه تو هم می دهم . بوی يک چيزهايی می آيد. بگذار همين الان بگويم . ببين . از لحاظ فنی جعل آی دی ديگران کاری ندارد. فکر اينجايش را کرده ای که کسی بنام من برايت فرستاده باشد ؟ بيا از اين زاويه به اين موضوع نگاه کن ؟ اگر به جمع بندی رسيدی بگو تا من يک پست مهم در همين رابطه بنويسم . البته خودم همين الان می نويسم .

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

img_trash.gif

اين کامنت ها را نوشتم که بعد آمدم اين پست را آماده کردم . خوب جناب دموکراسی . نظر؟

/ 4 نظر / 10 بازدید
آدینه

به نام آفریننده راستی و حقيقت سلام آقا ابوذر ! من در قسمت نظرخواهی شما چند سوال کردم که به جرات می گويم از جواب دادن به آنها طفره رفتيد و من فکر می کنم جوابی نداشتيد ولی در عوض به من اتهامات بسياری نظير اسراييلی ، نامردمترين انسانها ، سکولار ،دروغگو ، جاعل و ... نسبت داديد . نمی دانم چگونه می توانيد خود را مسلمان بدانيد ؟ برای من اقدام به ارسال ويروس کرديد و حالا با تحليلهای عجيب سعی در رفع اتهام از خود داريد. ويروسهايت را فوروارد کردم تا به دستت برسد با شناختی که از شما پيدا کرده ام مطمئنم دريافت آن را تکذيب خواهيد کرد و ثانيا ... ( باشد تا بعد ) باز هم می پرسم : به نظر شما اين افرادی که به انصار حزب الله معروفند و به دانشگاهها و جلسات سخنرانی احزاب حمله می کنند چيست ؟ آيا اين افراد وابسته به حکومت نيستند؟ اگر اين بار هم پاسخ ندهيد . مسلم می شود که جوابی نداريد . شاد و پيروز باشيد و حق نگهدارت

آدینه

ابوذر جان يکبار ايميلت را فوروارد کردم . باز هم اين کار را می کنم ولی اينبار برای زيتون و چند نفر دیگر هم می فرستم و از ایشان هم گواهی می خواهم .

پاسداران

ميل را چک کردم . سه ميل تقريبا شبيه هم با وزن های نزديک به هم و در مرز ۴۱ ک.ب دريافت کرده ام . نگفتم اينها ويروس نيست ؟ اينها تروجان است برادر جان . ضمن اينکه اتچمنت دارد . يعنی می خواهد بگويد در صفحه اول آن ويروس نيست. حالا بايد از شما پرسيد اين ميل ها چگونه برای من قابليت فوروارد پيدا کرده در حالی که نه سابجکت و نه هيچ علامت ديگر مربوط به من دارد ؟‌راست ماجرا از نگاه کاملا فنی اين است که اين ميلها فوروارد نشده بلکه دايرکت سند است. یعنی اين ميلها يا قابليت فوروارد شدن سمت من بدليل سندسازی ديجيتال ناقص بسمت من را نداشته يا اصولا کسی که اين را برای من فرستاده تهيه کننده آن است. اين نکته های فنی بايد جواب داده شود. بچه که گير نياورده ايد ؟ من حسين درخشان نيستم با يک فوق دیپلم علوم انسانی ادعاي آی.تی کنم . تخصص من آی.تی است. منتظر پاسخهای شما هم به مطالب مندرج در پستها و هم به کامنت ها هستم . سندسازی ديجيتال کاری ندارد. اماپاسخگويی به سئوال فنی... چرا . سخت است.

پاسداران

ضمن اينکه گفته بودی ۱ بار می فرستم ! سه بار دريافت شده با سه حجم مختلف ! چطور یک فايل وقتی يکبار بقول شما يا شايد هم بقول من سه بار فرستاده شود حجم و سابجکت آن عوض می شود ؟ فنی دانها برايشان موضوع روشن است. از دموکراتها چيزی جز اين انتشار ندارم . مطلب برايم روشن شد. يک پست خواهم نوشت.