بازی بزرگ زادگان و گردوخاک سیاست در چشم فرهنگ

آسیب و آفت بزرگی نسبی و سببی در کشور ما پایان ناپذیر است. از آقای علی مطهری بگیر که با صریح ترین لهجه ها حجت موجه خویش در رفتارهای خارق العاده اش در مجلس را " بزرگ زادگی" می داند و دکتر کوچک زاده منتقد خود را چنین کوچک می شمرد و برای خود اینچنین بزرگی قائل است ، آن از آقای حسین معززی نیا که "داماد" شهید آوینی است و به خود اجازه می دهد بدون تعارف ورو در بایستی "با استفاده از الفاظ صریح" رئیس جمهور اسلامی ایران را - نه لا اقل مثلا بخاطر یک موضعگیری واقعا ناپسند و یا یک حرکت اشتباه - بلکه به خاطر یک موضعگیری بسیار پسندیده و بجا که در سپهر نظام اسلامی کاملا قابل درک و تایید است مورد توهین قراردهد.

آن روز که آقا سعید حدادیان آن ادبیات خلاف شان خودش و دکتر احمدی نژاد را در قبال دکتر بکار گرفت ، با وجود آنکه محمل و موضوع مورد اشاره ی آقا سعید درست بود ، بر اینکه باید ادبیات صیحیح در انتقاد پیش بگیریم و ماکیاولی نباشیم و با دستمال کثیف شیشه پاک نمی شود تاکید کردیم. حالا بیا و ببین که احمدی نژاد بیچاره ، بخاطر زدن حرف امام خامنه ای مورد توهین قرار می گیرد.

 من حرفهای معززی نیا را در مشرق نیوز خواندم . من نیز مانند مشرق نیوز حالم از جریان انحرافی که هر روز پیچیده تر می شود و بنظرم منظومه ی سیاسی اش نیز هر روز ابعاد متکاملی در چهارچوب منظومه ی معرفتی اش می گیرد ، بد می شود. اما رفته اند و زیر مطلب انتقادی مشرق از عملکرد معززی نیا نوشته اند که مشرق که نباید بدش بیاید ! رفتار معززی نیا قطعا سیاسی است. اما رفتار مشرق منزه است. اما...

 

این یعنی چی ؟

 این یعنی اینکه نویسنده احوال و حالات خود را به مشرق تسری داده ! این یعنی اینکه اگه با کسی مشکلی داشتیم و نقدی بر او وارد بود دیگر حریم و حرمتهای او را حلال کنیم!

 مگر ما در قبال آقای قالیباف که خداشاهد است چقدر از دست او و دوستانش بالاخص در حوزه فرهنگ شاکی هستم سکوت اختیار کردیم ؟ و اگر سکوت اختیار نکردیم مگر به فحاشی روی آوردیم ؟ خیر. وقتی کسی چنین چیزی را درج می کند فقط خبر از رازهای درونی خود می دهد.

من این رفتار آقای معززی نیا را ادامه رفتاری می دانم که در مجلس اتفاق افتاد و رئیس جمهور با دودو گفتن فرصت حرف زدن نداشت. این خیلی زور دارد و آقایان باید بدانند که ادامه دادن این فضا اصلا به مصلحت جامعه نیست . رئیس جمهور دیگر در مجلس فرثصت حرف عادی زدن هم نداشته باشد دیگر خیلی بد است . کسی نمی گوید رئیس جمهور باید حرف بزند و همه لال بشوند . مگر وبلاگ من در مقابل احمدی نژاد این روزها ، لال بوده که بگویم دیگران لال باشند ؟ حرف این است که لا اقل حرفش را بشنوند و بعد نقد کنند. نه اینکه اجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــازه ی حرف زدن هم به او ندهد. آن هم وقتی حرف بدیس نمی زند و در حال یک دفاع منطقی و مودبانه از وزیر خودش بود.

بازهم باید رهبر معظم انقلاب وارد شوند ؟

این هم پاسخی دیگر به آنها که می گفتند ولایت فقیه فقط در عرصه بایدها و نبایدهاست. نه در عرصه ی نظر و اندیشه و تربیت فکری  . خب وقتی تو نتوانسته ای و نخواسته ای که دستگاه معرفتی و نظری ولی فقیه زمانت را درک و جذب کنی ، معلوم است که در میدان عمل آنچنان می کنی که ایشان گوشت را بپیچاند. هرچند تا وقتی که ادعای التزام داری ، کسی با تو دعوایی ندارد. مشکل آنجاست که اولا تعریف از التزام به ولایت فقیه را به التزام قانونی تنزل می دهی و بعد از همان هم که عدول می کنی !

البته ، این درد سیاسی کردن موضوعات ، درد بزرگی است. شده ماجرای این پارک آب و آتش و اظهارنظرهای کج عناصر مشکوکی همچون آقای زائری. آقای زائری. من شما را از خانه ادبیات غیر حرفه ای می شناسم . در این خانه شما چه کسانی را تربیت کردید که امروز ارکان نشریات جریان فتنه هستند ؟ نسبت دیدگاههای شما و آنها چیست ؟ آقای زائری. من شما را در تالار دانشکده فنی دانشگاه تهران یام هست. آن روز که آمدید و به ولاکت نگرفته از کل جامعه روحانیت ، از آنها که از توقیف فیلم مارمولک ناراحت شده بودند عذرخواهی کردید ! دیدگاه جامعه متدین کشور در خصوص این فیلم روشن است. جناب آقای پناهیان می فرمودند من در این فیلم روحانی نمی بینم که به او توهین شده باشد. دزدی است که لباسی از روحانیت دزدیده . اما مردمی را می بینم که به آنها توهین می شود که پیش نماز خود را نمی شناسند و بر هر دزدی که لباس روحانی بپوشد اقتدا می کنند. ایشان می گفت فیلم مارمولک توهین به جامعه متدین است. اما مگر شما همان کسی نیستید که به دانشکده فنی دانشگاه تهران آمدید و به همراه همین اقای معززی نیای مودب و موقر ، از فیلم مارمولک در کنار کارگردان آن حمایت کردید ؟ حالا شما آمده اید و می گویید اگر این افراد خطا کرده اند از ابتدایی با ما بوده اند از راهنمایی با ما بوده اند از دبیرستان با ما بوده اند و در دانشگاه با ما بوده اند ؟ بله ، اگر منظور از این ما ، کل نظام است که خب بله راست می گویید. این می شود یک توهین سرتاسری به کل نظام. اما من هم همینگونه از نظام دفاع می کنم. من وقتی می بینم منظور شما از "ما" این است که خودتان را با نظام یکی می کنید و مثلا نقد را به خودتان هم وارد می دانید ، من هم پاسخ می دهم که : حداقل 8 سال رسما در دولت و مجلس محبوب شما برای حذف تمامی مولفه های رسمی دین برنامه ریزی شد. برای حذف شورای نگهبان برنامه ریزی شد. وزیر ارشاد شما در تلویزیون از آزادی روابط خلاف شرع دفاع کرد و منجر به بهم ریختن نماز جمعه و ایجاد معضل امنیتی برای کشور شد. تمامی دوستان شما تمامی نهادهای انقلابی و فرهنگی نظام اسلامی را زیر آماج توهین های خود گرفتند و دوستان شما در دانشگاهها تمامی آموزه های دین را دودگرفته دانستند و وقتی با بازخواست قضایی مواجه شدند ، کشور را بازهم بهم ریختند !

آقای زائری. شما اگر کلامی هم از امام و آقا نقل قول کنید برای تضمین ادبیات پلورالیستی و التقاطی خودتان است. شما و دیدگاههای متکامل امام و رهبری معظم و عزیز؟

اگر می خواهید بدانید چه کسی ، کجا جوانان را از دین جدا کرد ، کمی این صفحات پر افتخار عملکرد رفقای خود را ورق بزنید. وقتی که دولت دوم خرداد و عناصر محوری سیاسی اش ، به همنوایی با جریان جبهه ملی و نهضت آزادی و ملی مذهبی های ضد انقلاب مبتلا هستند ، وقتی نصف هیکل کل روزنامه های دوم خردادی امروز در خارج از کشور در رسانه های ضد انقلاب مشغول بکارند و مابقی هم در نشریات خودشان و در سایت ها و روزنامه های جریان موسوم به جریان سوم (خبر آنلاین ، همشهری ، آینده نیوز و ... ) خدمت می کنند و غرض ورزیهای خود را آنجا هویدا می کنند چه باید کرد که جوانان جامعه در معرض داده های ناجوانمردانه ی آنها قرار بگیرند و دین مدار بمانند ؟ در معرض فیلم های سینمایی شما و دوستانتان از خروس جنگی و زندگی شیرین قرار بگیرند و از دین داری فراری نشوند ؟

این چه بیماری است که برخی دارند و پشت پرده آن کار دیگر می کنند و روی پرده نظام را متهم به جرم و جنایت و تقصیر می کنند ؟

این ها به کنار.

حالا گرفتار این شده ایم که جریان قالیجانی با جریان احمدی نژادی درگیر شده که ماجرای آب و آتش را اول تو گفتی یا اول من ، متهم شهرداری است یا احمدی نژاد.

آقا !

در آلودگی فرهنگی تهران ، ذره ای گناه دولت و شهرداری از یکدیگر کمتر نیست. ذره ای. حالا برادرانه آرام بنشینید و لطف کرده ، هر دوی شما که متاسفانه در این جرم دیگری را مجرم می دانید ، جواب بدهید چرا وقتی بجای شما مقصرین ، قوه ی قضائیه و نیروی انتظامی وظیفه اش را انجام می دهد ، اختلافات به کناری نهاده دم از ضرورت عدم برخورد با این مجرمین سر می دهید ؟

...

روزگار تلخی است.

تلخ.

فرهنگ به مسلخ است و درگیریهای سیاسی در اوج .

دشمن هم زیر این غبار ، بی جلب توجه ، کارش را می کند.

بزنید توی سر هم . شما احمدی نژادی ها و شما قالیبافی ها. بزنید. بزنید هم را و خودتان را خسته کنید. کسی بشما یادآوری نکرد که دیدگاههای فرهنگی و سیاسی جریان مشایی ، تفاوتی با رویکردهای فرهنگی و بعضا سیاسی جریان رقیبش ندارد ؟

...

روزگار تلخی است.

ستون تهدیدات ، باید اولویتها را نشان بدهد

که نشان می دهد

اما نمی بینند.

از نظر برخی ، مگر اینها تهدید است ؟

چارتا جواب آب بازی کرده اند !

مگه چیه ؟

...

/ 4 نظر / 6 بازدید
عمار

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/1593 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

سس

دیر فهمیدی... خیلی دیر... چند سالی هست که ادب و شرف و احترام از ایران رخت بربسته. حالا دیگه شعله همه جا رو برداشته و تو تازه داری میگی بوی دود میاد. کی تو ایران دختر مادرش رو می گرفت به باد فحش ناموسی؟ اون هم وسط خیابان؟ کی پسر مادر رو به باد رکیک ترین الفاظ می گرفت آنهم در وسط محله؟ در سفر اخیرم به ایران هر دو را دیدم. روزی که مشتی لات و چاقو کش برای چپاول و دزدی به خیابان ریختند .. دیگر سنگ بر سنگ نمی ماند. 32 سال می گذرد و هر روز بدتر از دیروز. سقوط بسیار نزدیک است.

س ی د ع ب ا س

1- معززی نیا که باشد که کله پاچه اش چه باشد ... 2- جریان قالیباف و مشایی جایی با هم دست خواهند داد ؛ به نظر من . یا علی

محسن

سلام آخ که آتشم زدی ، تاسفره دل برایت باز کنم چند وقتی است که در اتوبوس ها می بینم خانوم ها بین مردان و مردان بین زنان می آیند و همه خوش و خرم در کنار هم (هم این موضوع را در تهران دیدم و هم در کرج) و کسی عین خیالش نیست تا اینکه چند وقت پیش در حرم امام رضا (ع) یکی از مسؤولین ارشد قوه قضاییه را دیدم موضوع را به ایشان گفتم و ایشان هم طبق عادت همیشگی کثیری از مسؤولین شروع کردن به گفتن اینکه: آره شما می توانید بروید پیش فلان نهاد و ... گفتم یعنی صلب مسؤولیت می کنید از خودتان ؟ گفت : ما هم مسؤولیم اما امر به معروف و فلان نهاد نیز هستند به رفقایم گفتم این چه جور است غلط می کند وقتی می بهش اینگونه می گم اینجوری جواب می دهد . به جای اینکه بگوید از دست ما (قوه قضاییه) چه کاری بر می آید از خود صلب مسؤولیت می کند... .