اين هم از تکليف ما !

بسم الله.

گفتيم اين جناب دی ای را از بلاتکليفی ! در بياوريم و از همين الان بهش بگوييم که تکليف ما چی است که تا ۲۷ خرداد بی صبری نکند بچه ام!

دکتر احمد توکلی رئیس مرکز پزوهشهای مجلس شورای اسلامی دوره هفتم  Dr ahmat tavakkoli

توكلي:از كانديداي شوراي هماهنگي هر كس كه باشد حمايت مي‌كنم

خبرگزاري فارس:نامزد انصراف داده اصولگرايان گفت:از كانديداي شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب هر كس كه باشد حمايت مي‌كنم هر چند ممكن است نسبت به او انتقاد داشته باشم.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس از ورامين احمد توكلي كه عصر روز دوشنبه در ميان جمعي از مردم ورامين در مسجد سجاد اين شهر سخن مي‌گفت،افزود: ما 6 نفر متعلق به يك اردوگاه فكري بوديم ولي آرام آرام در بين مردم داشت چنين تصوري ايجاد مي‌شد كه شايد ما قدرت طلب هستيم كه به يك كانديداي واحد نمي رسيم چرا كه كشور 6 رئيس جمهور نمي‌خواهد.

وي اظهار داشت: فكر كردم اگر اين روند ادامه يابد ما ديگر نماينده خوبي هم براي مردم نخواهيم بود و مردم نسبت به اصولگرايي نيز بدبين خواهند شد،اين شد كه بهتر ديدم اين كار خير را ابتدا از خودم آغاز كنم.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در ادامه افزود: سياست‌هايي كه از دوران سازندگي در كشور آغاز گرديد موجب گسترش فقر و بي‌عدالتي شد، چرا كه چنين تفكري معتقد است،نبايد از بروز بي‌عدالتي و نابرابري چندان نگران بود.
توكلي ادامه داد:آنها مي‌گويند با اين سياست رشد اقتصادي خواهيم داشت و در دراز مدت نيز فقر خود نجات پيدا مي‌كنند ولي به قول اقتصاددان انگليسي معلوم نيست اين بلند مدت چند سال به طول مي‌انجامد.


وي گفت:شانزده سال است كه اين سياست‌ها اعمال مي‌شود ولي هر روز بر مشكلات افزوده مي شود ضمن اين كه مشكلي نيز از فقر حل نشده و من به شما هشدار مي‌دهم كه به چنين تفكري در انتخابات آينده راي ندهيد.


نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد:سياست ما رشد عدالت محور است و ما، هم رشد و هم توزيع مناسب ثمرات رشد را مي‌خواهيم و سعي در مجلس نيز اين بود كه طبق فرمايشات حضرت علي (ع) افراد بيشتري از مردم از اين سياست‌ها منتفع شوند.
توكلي سپس به مشكلات ناشي از گسترش فقر در جامعه اشاره كرد و اظهار داشت: اگر فقر در جامعه‌اي گسترش يابد آموزش در آن جامعه به شكل مطلوب صورت نمي‌گيرد و به واسطه فقر بر سر راه درس خواندن افراد جامعه موانع زيادي ايجاد مي‌شود.
وي افزود:به همين واسطه در آينده مديراني وارد عرصه مي‌شوند كه نه خوب درس خوانده‌اند و نه قواي جسماني مناسبي براي كار دارند.

 

اين اقتصاددان ادامه داد:بزهكاري‌هاي اجتماعي حساس حقارت، سرقت، اعتياد، طلاق، رشد چاپلوسي، عدم توانايي شركت در فعاليت‌هاي سياسي و غيره از نتايج مهم گسترش فقر در جامعه است.
رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس افزود:نبايد به كساني كه به گسترش فقر كمك مي‌كنند و داخلي‌ها را تحقير مي‌كنند و در عوض براي خارجي ها دست به سينه مي‌گذارند و براي ايشان مرغ همسايه غاز است،راي داد.
توكلي اظهار داشت:اصولگرايان در مجلس عليرغم تمام تهمت‌هايي كه مي‌شنوند و روزي آنها را طرفدار نظام سرمايه‌داري و روزي سوسياليست مي‌خوانند،روي مواضع خود ايستاده‌اند و معتقدند كه با تكيه بر تعقل قانون اساسي،تجربه بشري و حد چارچوب اصولگرايي بايد نسخه‌اي متناسب با درد جامعه پيچيد.

 

وي در ادامه در پاسخ به سؤالي مبني بر اين كه آيا هر رئيس‌جمهوري كه آمد مجبور است برنامه‌هاي 5 ساله را اجرا كند يا خير افزود:هر دولتي يا بايستي اين برنامه‌ها را اجرا كند و يا اصلاحيه‌اي به مجلس ببرد كه به اعتقاد بنده اصولگرايان در صورت پيروزي در انتخابات بايد حتما براي برنامه چهارم به مجلس اصلاحيه ببرند چرا كه اين برنامه هنوز اشكالات زيادي دارد،كه بايد اصلاح شود.


توكلي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينكه چطور با تصويب طرح تثبيت قيمت‌ها ما شاهد افزايش قيمت برخي از كالاها در سال جاري بوديم گفت: ما گفتيم يكي از علل گراني در كشور گراني مواد اصلي دولتي مثل سوخت است و بايد دانست كه تورم در كشور بر اثر سوء مديريت گرايش‌هاي نادرست برخي دولتي‌ها بي‌نظمي‌ها به وجود مي‌آيد كه قاعدتا اصلاح آن به زمان احتياج دارد.

/ 5 نظر / 5 بازدید
غلامرضا همدانی

سلام عزيز . نمی دونم چيه اين دوره همه زدن تو نخ انتخابات البته بجز سيد صالح . راستی تا حالا شده برادرت رفيقت باشه .... !؟

پاسداران

بسم الله . بله. جمله ات را می شود از هر دو طرف شنيد. و برای من هر دو طرف آن رخ داده .

غلامرضا همداني

عزيز دلم سردار علی . نام وبلاگ پاسداران شايسته داشتن چنين الفاظی در وجود خود نيست . من تکرار نمی کنم و بهتر است که ديگر از سمت شما هم تکرار نشود . ( آقای پاسداران ببخشيد که من جای شما اظهار نظر کردم )

پاسداران

بسم الله . غلامرضا جان . جانا سخن از زبان ما می گويی. هرچند بار هم لازم شد بعدا هم به هرکس ديگر هم خواستی و لازم ديدی ، اين تذکر را بده برادر. اين آقايی که نامش را سردار علی گذاشته من آن روزهای قديم نمی دانستم در وبلاگش چه خبر است دروبلاگم بهش تذکر دادم رفتم ديدم وبلاگش را چشمت روز بد نبيند. کلی همآنجا تذکر دادم . خدا به خير کند. گفتم که ولايتمداری با اين حرفها با هم يکجا جمع نمی شود. دستت درد نکند. جناب علی خان قربات برو همان وبلاگ خودت. اينجا از اين چيزها بنويسی يا آدرس وبلاگت را تبليغ کنی مجبورم که پاک کنم . رودربايستی که نداريم !