دريچه ای بسوی جهان آينده - وبلاگ دکتر محمدعلی رامين

دکتر محمد علی رامین استاد دانشگاه ، دبیر کنفرانس بین المللی هولوکاست و دبیرکل بنیاد جهانی هولوکاست هم بلاگ تاسیس کرده است. آخرین مطلب آقای دکتر رامین در خصوص حوادث اخیر مسد الاقصی و تلاش اسرائیل براب نابودی نمادهای تاریخی و مذهبی قدس شریف است.

با هم این مطلب را که برگرفته از وبلاگ ایشان با نام جهان آینده در آدرس http://www.maramin.ir است مطالعه می کنیم .

اماکن مقدسه، بمثابه نوامیس الهی - محمد علی رامین :

یکی از ویژگی های فطری انسانها، داشتن «غیرت» برای حفظ هویت انسانی خویش است.

تمام انسانها بطور طبیعی نسبت به حفظ مال و جان و ناموس خود «غیرتمند» هستند و این غیرتمندی به میزان رشد «خود آگاهی» آنها افزایش می یابد. بالاتر از این سطح از غیرت، خودآگاهی نسبت به همنوعان و انسان دوستی و «دیگر خواهی» است که برتر از خودخواهی است و آن داشتن غیرت نسبت به حفظ مال و جان و ناموس دیگران در برابر تجاوزگران و زورگویان جهان است.

اما برترین نوع خودآگاهی فطری انسان ها توجه به اصالت و ماهیت الهی خویش است که بالاترین سطح از غیرتمندی را موجب می شود و آن پاسداری از اموال و نوامیس الهی بر روی زمین است. آنچه به احکام و اوامر و نواهی شریعت بر می گردد و هر آنچه که به مقدسات دینی انسان ها مربوط می شود همانند حاکمیت دینی، ولایت اسلامی و اماکن مقدسه، تماما جزء نوامیس الهی هستند که برای حفظ و حراست آنها از آسیب و آزار اشرار در جهان، تمام انسانهای رسالت مدار و مسئولیت شناس باید همه هستی خود را غیرتمندانه سپر بلای نوامیس الهی سازند.

بیت المقدس و مسجد الاقصی همانند مکه و کعبه والاترین اماکن مقدس برای موحدان و بویژه امت بزرگ اسلامی هستند. تجاوز به حریم  این مقدسات به مفهوم تجاوز به نوامیس خداوند، مشروعیت ادامه حیات را از هر اوباش و هر گروه شرور سلب خواهد کرد. اگر مسلمانان نسبت به پاسداری از نوامیس الهی در برابر اشرار جهانی سهل انگاری کنند، جان و مال و ناموس خود آنها دیگر در هیچ جای جهان مصونیت نخواهد داشت.

/ 5 نظر / 97 بازدید
آرش م

پس به ناموست تجاوز میشه هیچ کاری نمی کنی. عجب با غیرت.

پاسداران

بسم الله. آقا آرش با احتساب بر تربيتی اساسی ای که الان تو اين کامنتی که سانسور کردم از خودت نشون دادی ، حواست باشه دماغتو تو صورت ترکوندم نگی چرا. بی تربيت صهيونيست. هرچی تو اين کامنت نوشتی خودت مستحقشی.

سید احمد جعفری

سلام نظر آقای رامین در مورد هولوکاست واقعا چیست؟

فرشاد

نزدیکه که خرخره همتون جویده بشه به دست همین مردم...مزدورای نون به نرخ روز خور

غزه

وبلاگ ایشان را فیلتر کرده اند!!! ظاهرا بر و بچه های صهیونیسم بین الملل