حامی فرقه سبز، دروغ "جرس" را برملا کرد

فردی که نام او به عنوان یکی از بازداشت شدگان توسط سایت جنبش راه سبز منتشر شده بود، اعلام کرد که در ایران نیست و اصلا خارج از کشور زندگی می کند!

به گزارش شبکه ایران، سایت "جرس" که توسط برخی از حامیان آقای موسوی نظیر عطاالله مهاجرانی، محسن کدیور و فاطمه حقیقت جو و از خارج کشور اداره می شود، چندی پیش مدعی شد یکی از ماموران اطلاعاتی شاغل در بند امنیتی 240 زندان اوین، لیست دستنویس اسامی تعدادی از زندانیان سیاسی که در زندان اوین به سر می برند را در اختیار این رسانه قرار داده است.در این لیست، بدون استناد به مدارک و شواهد قابل اتکا، نام، نام خانوادگی و اسم پدر چندین نفر ارائه شده است که نام فردی به نام "علیرضا رضایی" فرزند احمد، نیز به عنوان یکی از زندانیان در بند به چشم می خورد.

با این حال و پس از انتشار این لیست، "علیرضا رضایی" در وبلاگ خود اعلام کرد که بازداشت نشده و اصلا در ایران نیست و در خارج از ایران زندگی می‌کند!

وی که یکی از طنزنویسان حامی موسوی محسوب می شود، در واکنش به درج نامش در لیست منتشر شده سایت جرس، در مطلبی طنز و کنایه آلود با عنوان «آقای جرس! علیرضا رضایی فرزند احمد منم!» که در وبلاگ شخصی اش منتشر شده است، ضمن تکذیب زندانی بودن خود، نوشت: "ما دیروز اعلام کردیم که از کشور خارج شده‌ایم و سایت جرس امروز اسم ما و پدرمان را به عنوان چهل و هفتمین اسم فاش شده و زندانی بند 240 اوین به تمام جهان اعلام کرده است!"

"نظر به اینکه ما دیروز اعلام کردیم که از کشور خارج شده‌ایم و سایت جرس امروز اسم ما و پدرمان را بعنوان چهل و هفتیمن اسم فاش شده و زندانی بند 240 اوین به تمام جهان اعلام کرد و این اصلاً نشاندهنده هیچ چیزی از هیچ جائی نیست لذا جهت رفع سوء تفاهم‌ها و محض خنده خوشحالی مصاحبه‌ای با خودمان ترتیب دادیم که برای اوین بار بعد از عقد پیامبر با عایشه در زیر می‌آید..."

رضایی در این مطلب تصریح کرده است: "من دو ماه است که از کشور بصورت قاچاقی و از طریق کوهستان متواری شده ام و سایت جرس درباره زندانی بودن من دروغ می گوید".

به گفته کارشناسان و مسئولان امنیتی،‌ اقلیت فرقه سبز، پروژه "بازداشت سازی" را در راستای پروژه "شهید‌سازی" کلید زده است. فرقه سبز چندماه پیش با کمک محافل بیگانه لیستی را منتشر کرد و مدعی شد که 72 نفر در جریان حوادث بعد از انتخابات کشته شده‌اند ولی به مرور اسامی اعلام شده، یکی پس از دیگری ابراز موجودیت می کردند.

سعیده پورآقایی، احمدکارگرنجاتی، ترانه موسوی، فاطمه براتی و محمد ایمانی از جمله این افراد بودند که در مصاحبه به رسانه ها لیست منتشره شده را دروغین خواندند. البته میرحسین موسوی در راستای دامن زدن به تبلیغات رسانه های بیگانه در این باره، حتی اقدام به گرفتن مجلس ختم برای سعیده پورآقایی هم کرد.

/ 3 نظر / 8 بازدید
هه

بین بیشتر از 200 اسم اشتباه هم رخ میده در اصل این که این همه آدم بی گناه تو زندانن مگه شکی وجود داره که با این چیزها سعی در کمرنگ کردنش دارید؟

مهرداد اسلامی

هر كسي ريش داشت باباي تو نيست...